Bunaltan arkadaş

Delirmekuzereyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
945
1.764
Yıllarımı geçirdiğim bir arkadaşım var daha doğrusu sadece dert dinlediğim asla dinlenmedigim kendisi için hic bir sey yapmayan 30 yasinda ailesiyle yaşayıp gece sabaha kadar online oyun oynayip öğlen 2 de uyanan hayatından hic memnun olmayan sürekli sikayet eden ama kendisi icin hiçbirsey yapmayan hayatı yemek uyku ve oyun olan 🤦 çok öneride bulundum çalıştım is ayarladim gelmedi sürekli bahaneler uydurdu ben ondan yaşça daha küçüğüm ama senelerce çalıştım bende maddi destek oldum ama artik yoruldum bana dair derdimi bilmez sadece kendini anlatır kas rengim nasil şu nasil bu nasıl hamileyim bebegimle ilgili tehlike atlattim dertlesmek istedim konusturmadi bile lafımı kesip kaslarimi boyuycam bir tik nasil olur dedi dayanamadim tersledim yanlış mi yaptım siz olsaniz ne yapardiniz her konuda destek oldum hiç destek görmedim hic dinlemedi çünkü beni zaten zor zamanlar geçiriyorum kafayi bozdum artık

İşiniz olmasın bi daha böyle insanlardan hiç hoşlanmıyorum , ve mesafe koyarkende durumu açıklayın.Ben kronik mutsuz insanlarla arama mesafe koyuyorum çünkü dertli olursun seni dinlerim 3 ay 5 ay ama bazılarının yıllarca derdi bitmiyor çözümede yanaşmıyorlar resmen o dertlerle var olmuş gibiler ama insanın enerjisini sömürür böyle tipler . Arkadaşlık dediğin karşılıklı olur size gelip gidip çöpünü döken insan desteğe ihtiyacınız olduğunda hiç sallamıyor bile

Yıllarımı geçirdiğim bir arkadaşım var daha doğrusu sadece dert dinlediğim asla dinlenmedigim kendisi için hic bir sey yapmayan 30 yasinda ailesiyle yaşayıp gece sabaha kadar online oyun oynayip öğlen 2 de uyanan hayatından hic memnun olmayan sürekli sikayet eden ama kendisi icin hiçbirsey yapmayan hayatı yemek uyku ve oyun olan 🤦 çok öneride bulundum çalıştım is ayarladim gelmedi sürekli bahaneler uydurdu ben ondan yaşça daha küçüğüm ama senelerce çalıştım bende maddi destek oldum ama artik yoruldum bana dair derdimi bilmez sadece kendini anlatır kas rengim nasil şu nasil bu nasıl hamileyim bebegimle ilgili tehlike atlattim dertlesmek istedim konusturmadi bile lafımı kesip kaslarimi boyuycam bir tik nasil olur dedi dayanamadim tersledim yanlış mi yaptım siz olsaniz ne yapardiniz her konuda destek oldum hiç destek görmedim hic dinlemedi çünkü beni zaten zor zamanlar geçiriyorum kafayi bozdum artık

Çok bile dayanmışsın.
Böyle insanlar sadece enerji sömürür.

Sirtinizda hicbir yuku taşımayın, diyeceklerim bu kadar.

konuşma konusunda aynı durumu yaşadıgım bir arkadaşım var
ben ciddi birşey anlatırken hımm diyip hemen kendi önemsiz konularına geçiyor yakın da arkadaşım yani
bi gün patladım buna sonra birkaç konuşmada sordu durdu aradan biraz zaman geçti yine aynı
yani değişmiyorlar gibi ya

konuşma konusunda aynı durumu yaşadıgım bir arkadaşım var
ben ciddi birşey anlatırken hımm diyip hemen kendi önemsiz konularına geçiyor yakın da arkadaşım yani
bi gün patladım buna sonra birkaç konuşmada sordu durdu aradan biraz zaman geçti yine aynı
yani değişmiyorlar gibi ya
Degismiyorlar o yüzden mesafe koyduk daha iyi hatta konuşmayı tümden kestim

Bunu dert edinmenize bile gerek yokki. Ona karşı bir sorumluluğunuz, zorunluluğunuz yok. Evet insani olarak anlayış göstermek iyidir fakat bunu da yeterince yapmışsınız zaten. Ya dürüstçe kendine çeki düzen vermesi gerektiğini açık açık anlatın ya da kendi haline bırakın ve uzaklaşın. Dert ettiğiniz bu olsun yani :)

X