Bunaltma milleti

Yani ayda bir buluşup kafa dagitacaz sürekli bunalım da konuşulmaz ki ya ayrıca hep aynı mesleki muhabbet için de niye buluşalım " acikk göbek atalım ya ,abi acık göbek atalim 💃💃
Buluşmalarımız gırgır şamata oluyor ama mesleki olarak birbirimizin işi üzerinden yükleniyoruz veya ortak tanıdığımız iş arkadaşlarımız hakkında konuşuyoruz. Arkadaşın eşi mesleki olarak yabancı olduğu için eşlik edemiyor, ortak tanıdıkları pek bilmiyor o nedenle rahatsız oluyormuş. Arada beni de kaynattı çünkü dün grupta işte yaşadığım bir sorundan bahsettim.

Özellikle yakın olduğunuz bir iki kişiyle dert paylaşmayı anlarım da tüm gruba dert dökmek bana acayip geldi. Siz dertliyken kakara makara da yapılmaz saygı gereği. Resmen grubun neşesini enerjisini emmişsiniz haklı insanlar
Derdi gruptan döktüm yüzyüze değil. Ara ara da bunaldığımda paylaştığım oldu. Yüzyüze gelince full makara yapıyoruz.
Bunu yazan arkadaşım terapiye başlamayı düşündüğümü biliyor. Bir tek ona paylaşmıştım bunu. Bunu bile bile gruptan böyle yazması canımı sıktı .

Buluşmalarımız gırgır şamata oluyor ama mesleki olarak birbirimizin işi üzerinden yükleniyoruz veya ortak tanıdığımız iş arkadaşlarımız hakkında konuşuyoruz. Arkadaşın eşi mesleki olarak yabancı olduğu için eşlik edemiyor, ortak tanıdıkları pek bilmiyor o nedenle rahatsız oluyormuş. Arada beni de kaynattı çünkü dün grupta işte yaşadığım bir sorundan bahsettim.
İşte bahsetme millet kafa dağıtmaya geliyor. O da haklı olarak dahil olmak istiyor konu konuyu açarsa eyvallah da genel muhabbet o yönde olmamali. Çok takılma yani sen yorgun olduğun için sana ekstra batmış.

Evet çok alıngansınız.
Arkadaşınızın eşi de sıkılmıştır muhtemelen. Bende mesela arkadaş ortamında aynı meslek grubundan olan insanlar sürekli kendi işleri hakkında konuşunca sıkılıyorum. Olaya çok uzak kalıyo insan çünkü.
Ayrıca arkadaşlarımla toplandıysam sürekli dert dinlemek istemem,iş konuşmakta istemem.
Günlük hayat zaten yeterince stresli kafa dağıtmak için toplanmıyor muyuz?
Bunu ben konuşmuyorum hep birlikte konuşuyoruz. Bugün buluştuk ve ben hiç bu konuda konuşmamama rağmen full iş ve eski şirket hakkında mesleki olarak makara döndü. Eşinin rahatsızlık duyduğu olay buydu ama gruba böyle yazan arkadaş dahil tüm grup bu konuşmayı yaptı. Mesleki olarak ve eski anılar hakkında konuşuldu.
Ben dün gruba iş ile alakalı bir sıkıntımı paylaştım arkadaşın tavrının bu nedenle olduğunu düşünüyorum. Bu arada terapiye gitmek istediğim i biliyor bir tek ona söyledim. Bunu grupta bu şekilde ifade etmesi canımı sıktı

Bazen insanlar dert dinleyecek psikolojide olamayabiliyor.
Kişisel algılamayın.
Hatta ne güzel sizi samimi görmüş ki şaka yollu da olsa şikayetini dile getirmiş.
Samimi görmese demezdi bunu.

İşte bahsetme millet kafa dağıtmaya geliyor. O da haklı olarak dahil olmak istiyor konu konuyu açarsa eyvallah da genel muhabbet o yönde olmamali. Çok takılma yani sen yorgun olduğun için sana ekstra batmış.
Buluşmalarımızda bu durumlardan bahsetmedim sadece iş aradığımı biliyorlar, whatsapptan bugüne dek yaşadığım 3-4 olayı yazdım son 6 ayda. En sonuncusu dündü.
Bugün buluştuk benim dışımda herkes iş güç ve eski iş anılarından bahsetti. Bu arada ben şöyle böyle diye ağlamam durumumu alaya alırım. Modu düşüren biri değilimdir.

Benim bir yakın arkadaşım var.yakın diyorum ama kendisiyle görüşmekten zerre zevk almıyorum artık hatta arama mesafe koyma çabası içerisindeyim ama gurur mu yok yüzsüz mü anlamıyor mu bilmiyorum ama buaralar sürekli bir bahane ile ya görüşmek ya konuşmak istiyor ben reddetmekten bıktım o üstüme gelmekten bıkmadı.neyse buluştuğumuzda yada konuştuğumuzda sürekli kendi dertlerini anlatır işindeki ve özel hayatındaki problemleri hani şunu yanlış yapıyorsun belki deseniz bir tavsiye vermek isteseniz kabul etmez sürekli kendisini övmeleri falan bıktım açıkcası yani insan ne kadar yakında olsa bir süre sonra iş muhabbeti dert muhabbeti bayıyor birinin kendini yıkaması yağlaması falan sıkıyor.benimde problemlerim var ama ben 5 anlattıysam o 15-20 anlatıyor.arkadaşınız şakayla karışık uyarmış ben olsam dikkate alırdım ama çokta abartacak bir durum yok.

Buluşmalarımızda bu durumlardan bahsetmedim sadece iş aradığımı biliyorlar, whatsapptan bugüne dek yaşadığım 3-4 olayı yazdım son 6 ayda. En sonuncusu dündü.
Bugün buluştuk benim dışımda herkes iş güç ve eski iş anılarından bahsetti. Bu arada ben şöyle böyle diye ağlamam durumumu alaya alırım. Modu düşüren biri değilimdir.
Nazi size geçmiştir. Yani ne bileyim arkadaşlığını bitiresin varsa bitir ama o grup dağılır daha doğrusu ikiniz aynı ortamda olmayın diye cogunluk farklı olur ama bitirmeye değer mi hayır. Kafana takmaya bile değmez istiyorsan kırıldığını belirt o da açıklama yapsın.

Bomboş bir yorum.
Hayatinizda hic kaliplasmis söz duymadiniz mi? Abartilan zamanlar icin kullanilir mesela bi de bayıl feriha diye...cok abartiyorsunuz...ciddi anlamda siz galiba insanlardan sadece evet sensin haklisin tabi tabi bekliyorsunuz etrafinizda ki herkes sizi avutsun mu istiyorsunuz... arkadas grubunuzu bunaltmissiniz sakayla karisik takilmis kendinizi frenlemek yerine buna da bi ayilip bayilayip rolleneyim derdindesiniz...hadi bakalim bu yorumun bombos oldugunu da dusunup ne tarafa bayilirsaniz...

tabi ki insan arkadaşının dertlerini dinler ama habire habire dert dinlemek sürekli herşeyden şikayet eden bir insanla aynınırtamda bulunmak herkesin modunu düşürür.çok sevdiğim çok eski bir arkadaşım var mesela sürekli herşeyden şikayet ediyor,önerileri de dikkate almıyor mesafe koydum mesela

Ben pek öyle olduğumu zannetmiyorum. Bir kaç major bir durumu belirttim whatsapp grubumuzda. En sonuncusu dündü. Ben bunun üzerine söylediğini düşünüyorum.
Biraraya geldiğimizde genelde goygoyculuk yapıyoruz ama mesleki oluyor. Arkadaşın eşi pek anlamıyor ama bunu sadece ben yapmıyorum
İşte siz öyle sanmıyor olabilirsiniz ama insanların da ne düşündüğünü dinlemek lazım,siz bunaltmıyorum diyorsunuz ama bir bakmışsınız gruptan dışlanıvermişsiniz,

Siz ben bunaltmiyorum az bahsediyorum diyosunuz ama belliki öyle değil.boyle bir uyarı aldıysaniz demekki ortada var biseyler.neden diğerlerine söylemedi de direk size söyledi.bizimde okulda var böyle biri insan nasılsın demeye korkuyor,sürekli şikayet ediyor biseylerden.

X