Bundan Kurtuluş Yok mu? Hergün Çirkinleşiyorum :(

MissWitch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
201
96
29
Kızlar geçmek bilmeyen sivilcelerim için doktorum 6 aylık zerotenin vermişti. Daha 1. ayımdayım ama bugun adet düzensizliği ve aşırı akne sikayetlerimle kadın doğuma gitim ve bana Poliskistik over teşhisi koydu. Kesin tedavisi yok deniliyor. Sivilce tedavim boşuna mı sizce?? Cilt doktorum hormonalsa yeniden çıkarlar diyor? Ben gitikçe çirkinleşiyorum napacağım :KK43: Polikistikten kurtulan kimse var mı?

Böyle ilaçlar ilk 3 ay yüzü mahvediyor,mayın tarlası yapıyor
Amaaaaaa 4. Aydan sonra bebek gibi oluyorsun.
Bu yaşıma kadar kullanan kaç tane kız gördüm, inan ki gececek.
Bence daraldikca Youtubede falan bu tarz hap kullananların videolarını izle. Motive olursun

*İkinci ay ilacını yazdırmayı gittiğinde şöyle mutlaka doktoruna pkonu

Kızlar geçmek bilmeyen sivilcelerim için doktorum 6 aylık zerotenin vermişti. Daha 1. ayımdayım ama bugun adet düzensizliği ve aşırı akne sikayetlerimle kadın doğuma gitim ve bana Poliskistik over teşhisi koydu. Kesin tedavisi yok deniliyor. Sivilce tedavim boşuna mı sizce?? Cilt doktorum hormonalsa yeniden çıkarlar diyor? Ben gitikçe çirkinleşiyorum napacağım :KK43: Polikistikten kurtulan kimse var mı?
tüylenme yokmu? Sadece sivilcemi var? Benim sivilcelerim o dönemde doğum kontrol hapıyla geçiyordu. Ancak yaşım ilerledikçe geriledi. 35 den sonrada normal adet görmeye başladım. Tüylenme olmadı bende

Pko nun dogal tedavi yontemleri var canim biraz arastir derim. Doğum kontrol haplari bir cozum degil. Ve hormonal bir sorunun varsa bence sivilce ilaclari da cozum degil once hormonlarinin duzelmesi lazim

Böyle ilaçlar ilk 3 ay yüzü mahvediyor,mayın tarlası yapıyor
Amaaaaaa 4. Aydan sonra bebek gibi oluyorsun.
Bu yaşıma kadar kullanan kaç tane kız gördüm, inan ki gececek.
Bence daraldikca Youtubede falan bu tarz hap kullananların videolarını izle. Motive olursun

*İkinci ay ilacını yazdırmayı gittiğinde şöyle mutlaka doktoruna pkonu

İnşallah ilerleyen aylarda tamamen geçer her gün kalktığımda yeni bir tane çıkıyor ve çok kötü hissediyorum.İzleyip motive oluyordum fakat ta ki bugune kadar hormonlarım düzelmezse de çıkmaya devam ederse ne yapacağım :KK43: Evet ayın 20'sinde dermataloji randevumda söyleyeceğim. Teşekkür ederim :KK16:

tüylenme yokmu? Sadece sivilcemi var? Benim sivilcelerim o dönemde doğum kontrol hapıyla geçiyordu. Ancak yaşım ilerledikçe geriledi. 35 den sonrada normal adet görmeye başladım. Tüylenme olmadı bende

Evet onu yazmayı unutmuşum. Tüylenmem de var malesef.. Ve şu an zerotenin kullandığım için ağda vs yasak.. Zor bir durum. :KK43: Doğum kontrol hapını bırakınca sivilceleriniz yenilendi mi?

Seker ve yagdan uzak dur.2 tur zoretanin kullandim ben de.Pko var ayrica.Su anda tek tuk cikar kaybolur.Sivilceler genelde cene etrafindadir.Ne zaman yagli yesem hemen putur putur basliyor .Ne zaman duzgun beslensem sorun kayboluyor.

Pko nun dogal tedavi yontemleri var canim biraz arastir derim. Doğum kontrol haplari bir cozum degil. Ve hormonal bir sorunun varsa bence sivilce ilaclari da cozum degil once hormonlarinin duzelmesi lazim

Soğan kürü uygulamayı düşünüyorum ve sizlere danışmak kurtulanlar varsa yorumlarını alabilmek için konu açtım. Zaten cildiye doktorum da hormonal sorunun varsa sivilcelerin yeniden çıkar dedi açkcası üzüldüm..

Sivilcelerin nasıl? Hormonal mi? Bazı sivilceler beslenme şekline bağlı olabiliyor. Mesela bende süt tüketiminde ortaya çıkıyor ve süte duyarlılığım var.
Pkonun tedavisi yok ama belli diyetlerle ve düzenli hareket halinde olarak, egzersiz yaparak kontrol altına alabilirsiniz. Kilo en büyük tehlike pkosu olan kadınlar için kilo almamaya çalışın.
Malesef bende de var ve adetim 3 ay düzenliyse 3 ay düzensiz oluyor. Onu rayına oturtamadım halen.

Seker ve yagdan uzak dur.2 tur zoretanin kullandim ben de.Pko var ayrica.Su anda tek tuk cikar kaybolur.Sivilceler genelde cene etrafindadir.Ne zaman yagli yesem hemen putur putur basliyor .Ne zaman duzgun beslensem sorun kayboluyor.

Evet çeneden boyna doğru ilerliyor sivilcelerim sık sıklar tek değiller. Tedavinize ne zaman etki görmeye başladınız?

Ben de aknetrent kullanıyorum. 3. Ayıma geçtim bugun. Bende de cok deri altı sivilce çıkıyordu. Aynı şekilde sac diplerimde ağrılı sivilceler ve banyo yaptığımın 2. Gününde saçlarım yağlanıyordu hemen. Kafamdaki sivilcelerden kaşımaktan gece uyuyamıyorum bazen. Ama suan sacımda yağlanma Yok. Yüzümde hala bi kac sivilce cıkıyor. O da normal dedi doktor. Vücüttaki yağ o sekilde çıkıyormuş. Yüzümde cok değişiklik oldu. Sivilce izlerim azaldı cok sükür. O kadar sey kullanmama rağmen ilk defa böyle bir sonuç aldım ve cok mutluyum. İnsallah 6. Ayın sonunda çok daha iyi olacak. Sizin de öyle olacaktır Emin’im :KK68:

Amaaan ben de roacutanne kullandim 6 ay kadar agir dozda. Ve hic bi halta yaramadi. 10yili gecti kullanip birakali.. sivilceler haaalaaa cikiyo denebilir. Suratimda irinli ve basi olmayan koca koca sivilceler vardi onlari gecirdi. Bi de siyah noktalarim koca kocaydi onlar gecti. Kucuk caplilar kaldi izler kaldi ..ama zamanla gercekten kendiliginden geciyo..Ilacla kendini zehirleme cidden zararli bi ilac..

Evet onu yazmayı unutmuşum. Tüylenmem de var malesef.. Ve şu an zerotenin kullandığım için ağda vs yasak.. Zor bir durum. :KK43: Doğum kontrol hapını bırakınca sivilceleriniz yenilendi mi?
Evet. Maalesef bu durum hastalık gibi d ğil. Sadece o anlık şikayet ne ise ona yönelik tedavi uygulanıyor. Doğum kontrol hapı bırakılınca sivilceler geliyordu. Ben son zamanlarda suya katılan bir toz kullanmıştım. İnofolic miydi neydi araştırın dilerseniz

Soğan kürü uygulamayı düşünüyorum ve sizlere danışmak kurtulanlar varsa yorumlarını alabilmek için konu açtım. Zaten cildiye doktorum da hormonal sorunun varsa sivilcelerin yeniden çıkar dedi açkcası üzüldüm..
Bende de pko var. Sogan kurunu mutlaka denemelisin. Hayit tohumunu arastir canim gercekten faydasini hem kendim hem de baska arkadaslarim gordu..

çok streslisin, buda etkiler

Soğan suyu içseniz mide probleminiz falan yoksa. Sabah akşam aç karnına. Bence sivilcelereyi geliyo

Evet çeneden boyna doğru ilerliyor sivilcelerim sık sıklar tek değiller. Tedavinize ne zaman etki görmeye başladınız?

Pko nun spesifik bir tedavisi yok.Ara ara dogum kontrol hapi kullandim.Bazen oluyoedu 6-7 ay sorun olmuyordu.Sivilce tedavisi universitedeyken gordum.8 ay surdu.Ikinci de 4 sene once.Henuz tekrarlamadi.Zaten. artik tekrarlasa da asla bu ilaci kullanmayacagim.

Doktor hormon testi yapmadan mı ilaç tedavisine başladı?

Hormonal bir skıntı olup olmadığına bakmadan bu ilaçları sana vermemeliydi. Ben bir bucuk yıl kullandım sonunda sivilcelerim geçti. Ama süreç çok zordu.

Canım çay ağacı yağ dene sivilceşerine en azından doğal ve inan etkisini görürsün bende iltaplı sivilce oluyo sürekli adet dönemine yakın hele bide stresliysem mayın tarlası gibi oluyodum ama bu harika şey çıkmaya başladığında çıkınca sürünce tamamen kurutuyo hatta bidaha aynı yerden çıkarmıyomuş yüzünü iyi temizle sonra günde iki defa uygula

X