Bunlar uzatmalar mı?

bombycinus

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2020
287
568
Merhaba hanımlar. 8 aylık ilişkim var, ilk ilişkim. Erkek arkadaşımın da ilk ciddi ilişkisi. Başlangıçta çok büyük ilgi alaka ile üzerime düşüyordu. Her gün aralıksz mesajlaşırdık, görüntülü aradı, telefonla uzun uzun konuşurduk. O zamanlar hep, ileride böyle olmaz bak, her ilişki rutine biner diye araya sıkıştırırdı.

3. Aydan sonra bir şeyler oldu yavaş yavaş kademeli olarak mesajlar aramalar buluşmalar azaldı. Depresyona giriyor dönem dönem. İşiyle alakalı problemler oluyor arada. O dönemler beni hiç aramıyor. görüşmek istemiyor. Başkasıyla görüşmediğini düşünüyorum, çok arkadaşı yok, memleketinde değil ailesinden uzakta.
Çok yorucu bir işi var,nöbetli.

Ben başlangıçta bu ilgi azalmasını şahsi algılayıp kavga ediyordum ama benimle bir ilgisi olmadığını, yalnız kalmak istediğini beni sevdiğini söylüyor. Günü sorunlarını düşünerek ve uyuyarak geçiyormuş. Cidden mutlu değil..

Sorun şu ki biz evlenmeyi düşünüyoduk. Morali bozukken depresifken benimle sık görüşmek istemeyen, görüştüğümüzde çabuk bitsin isteyen biriyle evlilik olur mu? Bu beni benimseyemediği anlamına gelir mi ? Ben de moralsiz oluyorum ama onun yanında sıkıntılarım gidiyor.

Şu sıralar haftada bir görüşüyoruz evlerimiz 10 dk arabayla. Geçen cumartesi ona uğradım, sana kahve ısmarlayayım diye dışarı çıktık bi saate de ayrıldık. Evde benimle vakit geçirmek istemedi. Seni seviyorum böyle hissettirdiysem özür dilerim ama ben böyleyim diyor.
Ben de onu seviyorum
Sizce bu ikili uzatmaları mı oynuyor?

Merhaba hanımlar. 8 aylık ilişkim var, ilk ilişkim. Erkek arkadaşımın da ilk ciddi ilişkisi. Başlangıçta çok büyük ilgi alaka ile üzerime düşüyordu. Her gün aralıksz mesajlaşırdık, görüntülü aradı, telefonla uzun uzun konuşurduk. O zamanlar hep, ileride böyle olmaz bak, her ilişki rutine biner diye araya sıkıştırırdı.

3. Aydan sonra bir şeyler oldu yavaş yavaş kademeli olarak mesajlar aramalar buluşmalar azaldı. Depresyona giriyor dönem dönem. İşiyle alakalı problemler oluyor arada. O dönemler beni hiç aramıyor. görüşmek istemiyor. Başkasıyla görüşmediğini düşünüyorum, çok arkadaşı yok, memleketinde değil ailesinden uzakta.
Çok yorucu bir işi var,nöbetli.

Ben başlangıçta bu ilgi azalmasını şahsi algılayıp kavga ediyordum ama benimle bir ilgisi olmadığını, yalnız kalmak istediğini beni sevdiğini söylüyor. Günü sorunlarını düşünerek ve uyuyarak geçiyormuş. Cidden mutlu değil..

Sorun şu ki biz evlenmeyi düşünüyoduk. Morali bozukken depresifken benimle sık görüşmek istemeyen, görüştüğümüzde çabuk bitsin isteyen biriyle evlilik olur mu? Bu beni benimseyemediği anlamına gelir mi ? Ben de moralsiz oluyorum ama onun yanında sıkıntılarım gidiyor.

Şu sıralar haftada bir görüşüyoruz evlerimiz 10 dk arabayla. Geçen cumartesi ona uğradım, sana kahve ısmarlayayım diye dışarı çıktık bi saate de ayrıldık. Evde benimle vakit geçirmek istemedi. Seni seviyorum böyle hissettirdiysem özür dilerim ama ben böyleyim diyor.
Ben de onu seviyorum
Sizce bu ikili uzatmaları mı oynuyor?
Psikolojik rahatsızlığı var gibi davranıyor. Gerçekten öyle mi yoksa ayrılmak mı istiyor ? Bence ayrılmak istiyor

Sizi sevdigi halde boyleyse demekki sizin sevgi diliniz ayni degil. Skintilarinda kabuguna cekilen (veya hic degilse oyle yaptigini iddia eden) biriyle beraber olmak cok zor.
Evler 10 dk ama daha 8 aylik iliskide anca haftada 1 gorusuluyor. Surpriz yaptiginizda 1 saatte sizi sepetliyor. Bilemedim. Bence bu insan dogru insan degil. Hayat arkadasi diyeceginiz kisi icin neredeyse en onemli insan siz olmalisiniz. Skintisinda da, sevincinde de size gelmeli.

Sevdiğinden eminim. Çok insanları önemseyen biri değil normalde. Kırıcı olabilen biri. Benden özür diliyor. Seninle ilgili değil diyor.
Sizi sevdigi halde boyleyse demekki sizin sevgi diliniz ayni degil. Skintilarinda kabuguna cekilen (veya hic degilse oyle yaptigini iddia eden) biriyle beraber olmak cok zor.
Evler 10 dk ama daha 8 aylik iliskide anca haftada 1 gorusuluyor. Surpriz yaptiginizda 1 saatte sizi sepetliyor. Bilemedim. Bence bu insan dogru insan degil. Hayat arkadasi diyeceginiz kisi icin neredeyse en onemli insan siz olmalisiniz. Skintisinda da, sevincinde de size gelmeli.

Kaç kaç kaç ! Buradaki konuları okudukça eski erkek arkadaşım aklıma geliyor. Bizim aramız otobüsle 15 dakikaydı üstelik. Buluşurduk eve gitmek için dakika sayardı eve davet ederdim gelmezdi falan. Şu erkeklere sinirleniyorum ya kendilerini nimetten sayıyorlar . Evlilik düşünmesi önemli değil benimki de evlilik meraklısıydı daha ilk iliskinizmiş karşınıza neleri çıkar. Diretmeyin. Yol yakınken vazgeçin

Kaç kaç kaç ! Buradaki konuları okudukça eski erkek arkadaşım aklıma geliyor. Bizim aramız otobüsle 15 dakikaydı üstelik. Buluşurduk eve gitmek için dakika satardı eve davet ederdim gelmezdi falan. Şu erkeklere sinirleniyorum ya kendilerini nimetten sayıyorlar .
Hep öyle değildi de işte bu modları aşırı arttı. Bi önceki hafta ailemle tanıştı. Sonraki gün kayağa gittik çok güzel ve neşeliydi. Bu hafta da böyle işte. Canı sıkkınsa ne mesajlara yanıt veriyor ne arıyor ne de buluşmak istiyor. Böyle bir ömür geçer mi bilmiyorum artık. :KK43:

Sevdiğinden eminim. Çok insanları önemseyen biri değil normalde. Kırıcı olabilen biri. Benden özür diliyor. Seninle ilgili değil diyor.
Gerçekten sevdiğini düşünmüyorum ama seviyorsa bu şekilde seven biri ile hayat çok zor olur. En sevmediğim insan tipi, her sorunda kendi kabuğuna çekilen, uzaklaşan..

Morali bozukken depresifken benimle sık görüşmek istemeyen, görüştüğümüzde çabuk bitsin isteyen biriyle evlilik olur mu?
Aksine senin ona ilaç gibi gelmen lazım
Herhangi bir arkadaşı değilsin ki 1 saatlik kahve içmeye buluşasın?
Şimdiden sıkılmış bunalmış, evlilikte daha beter olur çünkü monotonluğa sık düşülüyor evlilikte. Her an dipdibe olacaksınız adam sen yokmuşçasına yaşayacak bunu kabul ediyor musun? Asıl şu an senin tepki vermen lazım noluyoruz diyerek.

Hep öyle değildi de işte bu modları aşırı arttı. Bi önceki hafta ailemle tanıştı. Sonraki gün kayağa gittik çok güzel ve neşeliydi. Bu hafta da böyle işte. Canı sıkkınsa ne mesajlara yanıt veriyor ne arıyor ne de buluşmak istiyor. Böyle bir ömür geçer mi bilmiyorum artık. :KK43:
İnsanın bazen yalnız kalmak istediği olabilir çok normal. Ama her zaman her zamansa demekki sizinle vakit geçirmekten hoşlanmıyor.

E iyi evlenince de 1 hafta ortadan kaybolur sonra da canım sıkkındı senle ilgili değil der özür diler. Bu mu yani?

Bir ömür böyle geçmez. Senin ilk ilişkin olduğu için ayrılmak zor geliyor gibi hissedebilirsin fakat acil ayrılman gerek. Çünkü ilişkininin daha başındasınız ve şimdi seninin ayaklarının mutluluktan yere basmaması lazım. Birbirinizi sürekli görmeye çalışmanız lazım. Senin bahsettiğin sıkıcılık annemgilin 33 yıllık evliliğinde bile yok.

Ilaç kullanmıyormuş son bir senedir, sizinle beraberken yani...
Kız arkadaşları kusursuz, naif seviyorsa, erkekler ayrılmak için ya bağırır çağırır, benden soğusun ve ayrılsın diye ya da korkak tayfasının depresyonu olur. Ki ayrılık onun suçu değil hastalığın suçu olsun.
Hangi doktora gidiyormuş, ismini falan sorun.

Bahane değilse de depresyonunu tedavi ettirme zamanı gelmiş.

Hakkınızda hayırlısı olsun. ♥️

Son düzenleme:
Aksine senin ona ilaç gibi gelmen lazım
Herhangi bir arkadaşı değilsin ki 1 saatlik kahve içmeye buluşasın?
Şimdiden sıkılmış bunalmış, evlilikte daha beter olur çünkü monotonluğa sık düşülüyor evlilikte. Her an dipdibe olacaksınız adam sen yokmuşçasına yaşayacak bunu kabul ediyor musun? Asıl şu an senin tepki vermen lazım noluyoruz diyerek.
İşte en aklıma takılan da bu. Ben ona iyi gelmiyo muyum? Tamam işiyle ilgili sıkıntıları, çok yoğun çalışıyor. Depresyonu da anlıyorum ama hayat böyle işte. Her an mutlu değiliz.

Neden bırakmış ilaçlar? demek ki sıkıntısı psikolojik. Bu ani ruh değişimlerinin nedenini açıklıyor
Uzun zaman tus çalışıyodu. Şimdi asistan ama şimdi de başka sıkıntılar başladı. Biz onunla tanıştığımız dönemde artık her şeyi hallettim mutlu olabilirim kafasındaydı. O dönemden önce ilaçları bırakmış işte.

Benim eşim de vardiyalı çalışıyordu ama hiç ilgi alakasını azaltmadı. Sorunu varsa sizle konuşsun ama uzaklaşması doğru değil. Tamam uzaklaşır yalnız kalmak isteye bilir ama sizde artık ihmale giriyor bu. Bence başını bırakın evlenince de gelip dizi izleyip uyuyacak

X