Bunu yapabildim

Okurken kendimi sizin yerinize koydum o çocuğunuz ordayken o korkuyu yaşamak çok kötü bi şey olmalı gözlerim doldu resmen. Tek diyebileceğim çok geçmiş olsun. Ne size koca ne çocuğuna baba. Geç olmuş güç olmasın umarım en yakın zamanda toparlarsınız.

Aylardır süre gelen tartışmaların sonunda daha 1 hafta önce tartışıp evden defolup giden kocam zar zor yalvar yakar eve girdi bende affetme değilde yine de bir şans vereyim dedim ve verdim o eve geldiği ilk gün gayet herşey mükemmeldi ,özür dilemeleri sevgi sözcükleri ve ufak bir pasta almış gelmişti bunlar bile benim için büyük kıymetli idi . 1 haftadır birlikteyiz ama gün geçtikçe yavaş yavaş 1 hafta önceki mevzuları açıp beni suçladı,uzatmak tartışmak istemesemde ikili konuşunca eninde sonunda tartışma oluyor öyle konuşulacak bir insan değil ,bende pes edip cevap vermiyorum devamını bildiğin için . Dünde çocuğumun altını temizlerken annesiyle telefonda görüşüp (annesi babasıyla aynı ilde 20 dklik mesafedeyiz ve torunlarını görme çabaları yok, illa biz gidecex ama evleri karanlık diye çocuğum oraya gidince çığlık çığlığa ağlıyor sevmiyor evlerini) bebeğim daha küçük .annesiyle telefonda görüşürken görüntülü arayabilecegini söyledi ,(bende evde 1 hafta 10 gün tek kaldım eşim evi terk edince ve 1 kere olsun arayıp kızım nasilsinlari geçtim ,"torunumuz nasıl iyi mi diye soran olmadı ) bende yine de tamam konuşun ama ben "başka odaya gecicem"diye söyleyip odadan ayrıldım . Görüşmeleri bitip odaya geldiğimde bana "merak etme onlarda sana bayilmiyor ,seni zaten sevmiyorlar" diye söyledi ,bende beni sevmelerinin çokta mühim olmadığını benimde onlara karşı aşkla yanıp tutusmadigimi söyledim. Sonrasında başladı tekrar 1 hafta önceki mevzular , hakaretler sen söylesin boylesin "kadın değilsin ",bir sürü hakaret hangi biri aklımdaki ? Aklımda kalan bir erkek tartıştığı karısına niçin ilk söyleyeceği şey "merak etme,ben yine evlenirim" olur ki ? Muhtemelen beni aldattı da ve ben güvensizlik sorunu hiç yaşamadım ,telefonuna bakayım vs kafasında olan bir insan hiç olmadım öyle huylarimda ezelden beri yok ama 2 gün önce kendisine telefonunun şifresini açıp foto galerisine girip çocuğumuzun fotolarına bakmak istediğimi deyince vermedi ve şöyle bişey dedi "arkadaşım görüştüğü kızın ona yazdığı bişeyi bana attı ,ben senin o attığını görmeni istemiyorum" dedi bende saf halle çünkü gerçekten kötü anlayacak biri değilim bende ok dedim silmesini bekledim ve foto galerisine girdim kendiside bakıyor aynı anda hatta silinmislere de girdim yoktu foto . Şimdi gece düşününce tartışma anında söyledikleri vs kesin beni aldattı aldatıyorda ne kadar aptalım ne kadar kötü art dusunmeyecek kadar safim... Bana bağırıp ,çağırıp hakaret edince bebeğimi alıp odayı değiştim ,peşimizden geldi ve çocuk kucağımda iken bana bağırmaya başladı , küfür hakaret ailen şöyle ,böyle ,seni öldürecem dilimleyip vs ama yüzünun rengi sapsari , gözleri yuvasindan çıkmış o kadar korktum ki ilkkez bu kadar korktum belli etmesemde sonra çocuğu götürdüm besigine koydum ,peşimden gelip saçlarımdan tutup koltuğa yatirdi kafama bilmiyorum kaç kere yumruk attı ,sırtıma da vurmuş sonradan acısı çıktı . Ben polisi aramak için telefonumu aldim ,dalga geçti arayamayacagima dair 2 kere aradım kapattım ve kendileri geri döndü cevaplayamadim odadan odaya kaçıyorum çocuk beşikte ağlamaktan bir hal oldu korktu biliyorum çok korktu Allah onu kahretsin tek düşündüğüm yavrum şuan sadece ona üzülüyorum böyle bir baba bu çocuğa layık değil ki . Neyse içeride hakaret ediyor küfürler tehditler sadece bana olsa bana da değil aileme anneme ,kardeşlerime . Ve dalga geçtiği esnada hoparlöre alıp kapıyı kapatıp aradım anlattım ekip hemen 5 dk içinde geldi ve bu kapı arkasından bana "nasıl böyle bişey yaptın nasıl aradım ,şuan yutkunamiyorum sen bunu bize nasıl yaparsın saçma.sapan şok olma halleri" sesi filan kısıldı gerçekten korktu şok oldu o halini gordum ya sanki dünyanın en iyi işini yapmışım gibi oldum,çünkü ona defalarca söyledim ben eski ben değilim ve sevmiyorum artık seni hep dedim ,cabalamadi hiçbir zaman ben çok aptalım çok ve o kadar pişmanım ki . Polisler geldi ,beni sesledi bu adi kapının önünde ve ben içeri aldım memurları adamlar odada benimle konuşmak istediklerini söylediler ve konuştuk.bu da geldi, polisler her ailede olur minvalinde filan gibilerinden söylediler bu bana çok saçma ve anlamsız geldi bende " çevremde hiçbir arkadaşımda boyle şeyler yaşandığını görmedim "dedim ve bana "şikayetçisiniz galiba" dedi "evet dedim sikayetciyim,darp raporumu da istiyorum evden ve cocugumdan uzaklassin istiyorum" dedim . Buna sorduklarında "hayır şikayetçi değilim o benim eşim ve ailem ." Dedi .emniyete ben çocuk kucağımda ekip otosu ile en yakın hastaneye 😞 o ise kendi araçla geldi ayrı ayrı girdik .
Şikayetimi yaptım,iftira atmadım olana evet oldu dedim olmayana hayır dedim .örneğin "ölümle tehdit ediyor mu sizi ve ailenizi ?" "Evet " dedim . Kıskanıyor mu vs vs hayır dedim. Niçin iftira atayım ki ? Allah görüyor kul gormesede .
Savcı direkt uzaklaştırma 1 ay verdi daha fazla tutmam için pazartesi başvuru yapabilecegimi söyledi polis memuru . çocuğumla kucağımda 1 saate yakın yaya yürüdüm o halde perişan halde evden çıkarken para almamışım ,onlarda sormadı ne yalan söyleyeyim bende isteseydim söylerdim ama istemedim o kadar bedbaht halde yol yürümek istedim ve olurda ararsa evden eşyalarını alması için izin verecektim ,aradı da defalarca sonra açtım izin istedi eve gidip kıyafetlerini topmalamayla ilgili ,bende tamam dedim . Yol boyu geçmişim ve şuana dek yaşadığım ne varsa hepsini düşündüm,kendime acıdım en çok emeklerime fedakarlıklarıma ve tek üzüldüğüm evladım . Defoldu gitti evden herşeyini almış götürmüş . Sonra akşama doğru yine beni aradı yine açmıyorum. En sonunda açtım ,bankada benim param onun hesabında diğer konumda bahsini geçirmiştim onun ancak yarısını verecegini ,şimdiden evin kirasi ve faturalarını üstüme almamı boşanma gerçeklesene dekte odemeyecegini söyledi . Herşeyi geçtim bir insan evladını hiç mi ağzına almaz , söylemez çocuğuma şöyle söyle diye.
Buraya yazdım üzgünüm yıkılmış olmam onu sevdiğimden filan değil inanın sevmiyorum artık, yıkılmış olmam böyle bir evliliğe niye çocuk ? Niçin ! İnsan başına gelmeden anlamıyor ,ben kötü bir anneyim ki böyle bir adama evlat verdim kendimden tiksiniyorum,tek düşündüğüm çocuğum ve çok çok üzgünüm nolur bana benim güçlü ayakta olabilmem icin birşeyler yazın . Uyuyamadim gece boyu , hayatıma dönüp bakinca ben kimin kalbini incittim de bunları yaşıyorum diyorum ,ben iyi bir anne olsaydım niye bu adama çocuk verdim diyorum maddi olarak gecinirim çalışıyorum ama o para hesabındaki para benim param ve vermeyeceğini sadece yarısını verecegini söylüyor . Bir insan bu kadar mı vicdansiz olur , bana demiyor ki çocuğumuz var ortak şöyle yapalım ayrılırken böyle yapalım ve anlaşmalı ayrilalim ,işi yalpalamaktan başka bişey ettiği yok . Çok yoruldum çok resmen ruhumu emdi ,tüketti nasıl toparlanacagim nasıl bu halden çıkacağım lütfen benimle konuşur musunuz ? Bu işin ayrılıkla bitmesi iki taraf içinde en hayırlısı ancak ben dünden beri tansiyonum yerde ,halim gücüm yok ,yemek yeme yok vs ağlamaya bile gücüm yok sağlayabilecek durumda kafada da değilim sadcee içimde bastirdigim ve örselenmiş duygularimla mal mal duruyorum uyuşuyor her tarafım niye bu haldeyim ve geçer mi tek istediğim ayağa kalkmak ,benim bir çocuğum var ve hayatım cocugumdan ibaret .
Darp raporu aldınız mı göremedım yazıda

Yaşadıklarınız için çok üzgünüm. Attığınız tüm adımlarda en doğru kararı vermişsiniz. Yukarılarda bir arkadaş, kilidi değiştirmenizi tavsiye etmiş. Açıkçası bana da mantıklı geldi. Bir de, çok bilgim yok ama, tedbir nafakası diye bir şey vardı sanki. Boşanma davası sonuçlanana kadar ödeme yapmasıyla ilgili. Belki dava açıldığında böyle bir talepte bulunabilirsiniz. Umuyorum bundan sonra hem sizin hem de bebeğiniz için çok güzel olsun. 🙏
Çok teşekkür ederim ♥️ inşallah daha güçlü olacağım ınanmiyorum çünkü çok çok yorgunum bu kadar yılın verdiği sonuçsuz çaba emek üzerimde ağır yük

Başlığa istinaden, daha ne yapacaktınız ki? Susup oturup sineye çekmemişsiniz, evladınıza o adamla berbat bir hayat reva görmemişsiniz ne güzel. Şanslısınız hem işiniz var hem de aileniz arkanızda, evelallah bu şerefsizi de boşayacaksınız Allahın izniyle. Şansınız bol olsun, asla geri adım atmayın güçlü durun.
Zamanında çektim sonuç olarak yüklendiğim sıkıntılar haylice kaykay artarak geri dönüşu oldu cektigim zamanlar umudum vardı belki iyi olur ,belki düzelir diye beklemistim sonuç daha da kötü oldu artık gücüm gerçekten yok yabu günlük hayatımda bile halsiz güçsüz biriyim sanki heran bayılacakmisim gibi böyle betimleyebilirim , çocuğumun böyle kötü şeylere tanık olup ileride hayatını zehirlemesine izin vermeyeceğm

Çok geçmiş olsun en doğru kararı vermişsiniz ,derin bir nefes alın ve ayağa kalkın ,gecicek hepsi gecicek yavrunuzda sizde çok mutlu olacaksınız ,sadece biraz sabır ,geçimimizi sağlayabilecek duzeydeyseniz bırakın sadece yarısını versin ,bu erkeklerin genel özelliğidir hemen maddiyattan vururlar kendileri olmazsa açlıktan olecez sanki,bide evet sormazlar evlatlarını kafaya dank edene kadar akışına bırakın ,düşünmeyin karaktersizligini biliyorsunuz zaten bütün herşeyi karaktersizligine mal edip kaldırıp atın eski eşinizi kafanızdan gecicek iyi olucaksiniz
Hayır çalışıyorum şükürler olsun onun maaşının 2 katını alıyorum sadece bütün birikimim onun hesabındaki tabi basks hesaba transfer olmamışsa o para .çünkü ben kredi çektim, ben ödedim ,ben biriktirdim vs ama o da olmayacak böyle giderse çünkü annemi 4 gün önce arayıp parayı getireceğini söylemiş yeminler etmiş ve ama aradan 4gun geçti arayan olmadı

Yapacak yorum bulamadım çok geçmiş olsun allah beterinden korusun.
Size helal olsun vallahi güçlü duruşunuzu tebrik ederim
Çok teşekkür ederim. Sadece şuan biraz iyi değilim ama.beynen ve kalben bitmiş birşey benim için geri dönüşü yok sadece üzgünüm ,yorgunum ve beynim ile tüm vücudum uyuşuk gibi inşallah bu hallerde geçecek

Kullanacağım tabi ki isi sürüncemeye gecirmesin istiyorum dün gece bir boşanan arkadaşımla konuştum o bana çekişmeli ye gitme,seneler geçer ve kararı neye baglayacakları sonuç vermeyebilir iyi olmayabilir , avukat çekişmeli de sürekli para istediğini filan söyledi.ben şuan o kadar imkanım yok sadece evi faturaları ve kendimi çocuğumla gecindirebilme derdine düşeceğim ve uzun sürmesini gerçekten istemiyorum. Çok teşekkür ederim yorumunuz ve güzel dilekleriniz için
Illa avukatla olmuyor kendini savunabilirsin dilekce ile.taleplerini acik acik yaz.avukat tutmadanda bosanilabiliyor.

Yazdıklarınızdan çok etkilendim.
Lütfen kendinizi suçlamayın, siz kötü bir anne değilsiniz. Çocuk babasız büyümesin bahanesiyle ne pislik adamlara katlanıyor kadınlar, aksine siz çocuğunuza bunu yapmadığınız için iyi bir annesiniz. Kesinlikle bütün hukuki haklarınızı kullanın, bu yaptıkları üzerine bir de elini kolunu sallaya sallaya hayatınızdan kolayca çıkmasına izin vermeyin, güçlü olun çünkü siz çok güçlüsünüz. Sizi ezdiğini sindirdiğini düşünmesin.
Baba yok ki ortada baba denen şey ne ise o yok bizim hayatimizda hatta eş denen varlıkta yok ,ben resmen bekar bir insan gibiyim adamın dünya umrumda değildi ki ne evli olduğunu ne de baba olduğunu cozemedi ,sadece hukuken acaba o kadae cabalayabilirim miyim haklarim için çünkü şuan o kadar tuhafim ki ayaktayım evet ağlamıyorum vs ama sanki tüm duygularıma gem vurulmuş ,bastırılmış gibi ruhsuz gibiyim nereye gidersem gideyim doğru düzgün konuşmuyor söylemiyorum gulemiyorum hani insan biri ölünce yasta olur ya , aynen öyleyim

Yalnız kalma. Aileni ara gelsinler. Paranındavada iste nafaka ile birlikte. O evde berbat anıların bar, fırsatını bulunca değiştir. İyi ki kurtuldun, zamanla geçecek. 🌸
Ailem yanımda çok şükür ,annem hergun yanims geliyor çalışan kadın annem şuan ama işten çıkacak çocuğuma bakması için annemin eli kolu hep üstümde çok şükür iyi ki annem var ,iyi ki . Tek dayanagim annem zaten 😔

Paranız neden onun hesabında?
Bütün yasal haklarınızı kullanın. Sakın affetmeye kalkmayın.
Şikayet etmekle çok iyi yapmissiniz.
Zorla kendisi benden aldı bende ses cikarsamda hep kavga gürültü ile sonuçlandi , kötüye kullanmaz diye düşündüm hata ettim .
Asla affetme diye birşey söz konusu olamaz benim için bu evlilik bitti , teşekkür ederim 🙏🏻

Allah yardımcınız olsun İnşallah bu psikopattan bir an evvel kolaylıkla kurtulursunuz siz evladınız
Sakın yalvarma moduna geçerse affetmeyin
Affetme vs olmayacak . Benim için entube edilmiş bir ilişki idi belki bir ihtimal de olsa dirilir , kaybetmez diye bekledim o da olmadı .artık yapacağım hicbirsey yok bu evlilik için daha doğrusu evlilikte değil resmen bitmesi için elimden geleni yapacağım

Bundan sonrası için sakın siz muhattab olmayın.Para ile ilgilide boşanma ile ilgilide aileniz ile iletişim kursun.Çocuk içinde mahkeme kararı hangi günlerde kaç saat izin verirse o şekilde görebilsin.Umarım sizin ve çocuğunuz için çok daha güzel olur her şey.
Ben muhatap değilim kendisi ve ailesi ile görüşmuyorum,bugün annesi aradı cevaplamadim zaten numaralarını da sildim annemde eğer mühim bişey varsa esyasidir vs beni arasaydi kadın seni niye aradı dedi ve haklı . Kimse ile irtibatim yok kaldı ki küçücük bebeğimin ihtiyacini soranda yok ,Allah çok büyük ona inancım tam inşallah benim ve yavrumun hakkını bırakmaz onlara

o yamuk çüküyle tekrar kadın bulup sünepe anasıyla düğün yapabiliyorsa sizde gerçek bir alfa bulup muhteşem bir evlilik yapabilirsiniz?Genç bir kadınsınız erkek mi yok dünyada erkekten bol ne var?? Gerçek bir erkek olduda siz mi kadın olamadınız nedir yani bitanem? hiç duyma ve takma bir daha kadınlığına dil uzatırsa aynen bunları de. Canımı çok sıkarsan seni ananın evine gönderirim zaten sadece bunu becerebiliyorsun sana tahammül etmek zorunda değilim de. Tipik intikam için geri dönen manipülatif erkek hreketleri bunlar sakın pabuç bırakma. Bu hayatta kimler kimler mutlu oluyor sana mi hayat yok? Ne sanıyoer bu dangalak kendini. Haa sizi maddi olarak tehdit etmiş aynen şunları iletin:'' sen bana paramın yarısını vermeyebilirsin beni zor duruma sokmaya da çalışabilirsin ama inanki gider en dişli avukatı tutar boşanma sürecini uzatır seni masraftan masrafa sokar burnundan fitil fitil getirir götündeki donu evladıma nafaka ederim ,kanunlar benden yana. boşanamadığın içinde evlenemez ananın evinde eğreti gibi hatun beklersin.'' aynen bunları diyin. bakın nasıl geri adım atıyor. sakın ağlama canım geri adımda atma katiyyen yüz verme bitanem ama bana kalırsada boşan. o bir öküzoğlu öküz çünkü. Sakın korkma Her fırsatta onu rezil rüsva edeceğini belirt aklına kazı. Ya benim istediğim şekilde olacak ya seni mahveder meslekten ettirir maaşına icra koydururum de. Ki yaptırırsın tatlım. Sıkma canını dik ol kanunlar ve Allah senden yana.
Çok çok teşekkür ederim hepiniz çok iyisiniz , iyi ki sizler gibi güzel insanlar var yoksa hayat tamamen cehennem olurdu . Duygusal modda değilim sadece biraz sersem gibiyim o da geçecek inşallah. Evet söylediklerinizi güzelce okudum ancak ben onlarla asla muhatap olmayacağım şuan elimde bir para yok yoksa çekişmeli de olsa ben açacağım davayı sürüncemede birakmaya niyetim yok

Elleri kırılsın inşallah 😔 yaşadıklarınıza çok üzüldüm gerçekten.
Geçmişe takılıp kalmayın lütfen. Yaşanmadı gerekiyordu yaşandı , öğrenmem gereken şeyler varmış bu ilişkiyle onları öğrendim dersiniz .
Kızınızla birlikte nice güzel yıllarınız olsun 💐 sizi tüm kalbimle kucaklıyorum . Çok şükür ki aileniz var ve size destek . Çok şükür ki işiniz var. Çok şükür ki sağlığınız yerinde . Evet şu anda hiç iyi değilsiniz ama yakımda her şey çok güzel olacak .
Öyle ama burada bdv de anlatıyorlar ya şöyle söyle biri sevgilim , nişanlı veya flört yapan kızlardan biriydim bende herkes bana "bak bu adam normal değil "deselerde gözüm görmüyordu, daha doğrusu belki düzelir diye kendimi mahvettim . Üzgünüm yıllarıma,umutlarıma ve hayallerime . Benim için bitti artık sevda desteri kapandı ,kendimi kızıma adayacağım onun mutluluğu için yasayacagim cabalayacagim, çok teşekkür ederim

X