Burhan Kuzu: Başkanlık iki partili olacak, bunlar da AK Parti ve CHP olacak.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
48.306
170.901
50
Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında açıklamalarda bulunan AKP milletvekili Burhan Kuzu, başkanlık sisteminin iki partili olacağını, bu partilerin de AK Parti ve CHP olacağını açıkladı.

AKP İstanbul Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Burhan Kuzu, Habertürk TV'de katıldığı Türkiye'nin Nabzı adlı programda ‘Bundan sonra 2 parti olacak, biri AK Parti biri CHP' dedi. Referandumdan geçecek sistemin iki partili olacağını söyleyen Burhan Kuzu, bu partilerin de AKP ve CHP olacağını iddia etti.

'CHP BİR DAHA SEÇİLEMEM DİYE KORKUYOR'

Kuzu, CHP'nin başkanlık sistemi gelirse bir daha seçilemem korkusu yaşadığını iddia ederken "Sanki parlamenter sistemde 60 yıldır iktidar oluyormuş gibi" ifadelerini kullandı. Parlamenter sistemin 'kokuşmuş bir İngiliz sistemi' olduğunu iddia eden Kuzu açıklamalarını şöyle sürdürdü: Parlamenter sistem tarihi miladını doldurmuştur. Bir ülkede devletin en tepesindeki ismi, cumhurbaşkanını halk seçiyorsa, başkanlık sistemi için en büyük adım zaten atılmıştır. Bizim anayasamız dünyadaki örnekleri incelenerek ve esas alınarak hazırlanmış bir karma Türk modelidir. Başkanlıkta Hz. Mevlana modeli önemlidir. Kollarını açacaksın bütün halkı kucaklayacaksın ve ne olursan ol gel diyeceksin. Bunu yapan kazanır başkanlıkta.

https://www.aydinlik.com.tr/politik...rtili-olacak-bunlar-da-ak-parti-ve-chp-olacak
 

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
11.698
22.448
Twitterda bir hesap takip ediyordum. Bunu aylar oncesinden soylemisti. "Devlet" baskanlik istiyor bu devletin projesi mhp ve hdp diye partiler kalmayacak yalnizca chp ve akp olacak diyip duruyordu. Vay beee. Her sey belli zaten de biz figuranmisiZ
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1136 gün geçti.

afzelya

...
Pro Üye
8 Ağustos 2008
1.355
1.869
MHP kendisinin olmadığı bir sisteme evet diyecek CHP itiraz edecek çok komik!!!ayrıca MHP siz bir sistem asla ayakta duramaz...
 

Velvette

💪🏋️‍♀️
Pro Üye
12 Mart 2013
37.844
52.116
28
Çok da bilinmedik bir şey değil

Zaten uzun zamandır böyleydi ki... :KK45:
 

pinkpin

Arkana bakma, oraya doğru gitmiyorsun.
Kayıtlı Üye
6 Mart 2012
4.316
7.681
İki partili başkanlık sisteminde daha rahat bölünürüz çünkü. Ya herrosun ya merro.