Piercing, Hızma Burnumu Deldirmek İstiyorum Lütfen Yardımcı Olun !!

ben burnumu yıllar önce tabancayla deldirmiştim.ama nezle olunca takamadığım için kapanmıştı.sonra uzun bi süre tekrar burnumu deldirmedim.daha sonra piercing yapan bir dövmeci dükkanında deldirdim.uzun zamandırda takıyorum.benim önerim hernerde yaptırırsan yaptır ancak yaptırdıgın yer temiz olsun ve kullanılan aletler hijyenik olsun.

Benim de burnumda piercing var 2sene oluyor yaptirali ve hic pisman deyilim
Ilk baslarda babam istemiyordu seninde soylediginin gibi elalem neder deyip duruyordu babama 1sene boyunca belki hergun soylemistirim yaptira bilirmiyim diye sonunda bikti git yaptir dedi . deden ve amcam gordugunde rezalet cikardilar ama ben kafama bile takmadim cok istedigim birseydi ve sonucta onemli olan annemin ve babamin rizasiydi onlarde vermislerdi. ama aradan 2 sene gecti ve simdi hic bi sorun kalmadi onlarinda gozu alisti hic birsey demiyorlar artik.iyiki yaptirmisim:teytey:

Ben tabancala yaptirdim, sadece tabancayi bastigi an aciyo yani kupeyin gecis aninda 1dk bile surmuyor ve tabiki yaptirdiktan sonra alcool ile dezinfecte etmen lazim.delikafadulden

canım bnm annem ve babamda izn vermyodu ama deldirdikten snra fzla bişi dyemıolr korkma :) sonçta içinde kalck yptr bnce..bn tabancayla deldrmiştim bi kere sızlıo sonra geçio.sprey yda krem sürüolr ztn delmeden önce o uyuştuuruyo acıyı alıyo

ya işte bende o temiz ve hijyenik yerler nerededir acaba diye düşünüyorum hastanelerde falan yapılır mı acaba

Bence hiç deldirme cunku hayatın boyunca orda bir iz kalıo ve kotu gorunuyor
deldirceksende tabancayla yaptırma

ben 3 yıl önce bi akşam kapıdan geçerken girdim içeri yaptırdım annem şoka girmişti =)) hala duruyor öyle çıkartmaya da niyetim yok sanırım bütünleşti artık benimle :)
ama yaptırdığınız yerin hijyeni önemli bakırköyde sahilde bir yer var çoğunluk bilir o yüzden isim yazmıyorum orası gerçekten bu konuda sağlam bir yer her iğne bir kez kullanılıyor ve çöpe atılıyor gözünüzün önünde yapılıyor zaten herşey birde kapıdan girince anlarsınız zaten iyi mi kötü mü belli ediyor kendini. ben kancalı taktırmıştım nasılsa çıkartmam daha dedim eğer deneme amaçlı yaptırıcaksanız minik hızmalardan taktırın piercinglerin burunda açılan delikleri daha geniş sonra gözünüze batabilir =)

bende yaklasik 5 sene önce almanyada tabanca ile deldirdim...
ilk bir hafta bende kaba bi küpe taktim... delen adam öyle yapmami tembihledi...
sonra bir hafta sonra tekrar gittim deldirdigim yere ve spiral piercinglerden taktirdim...

acisina gelince tabancayla kulagini deldirirken hangi aciyi hissediyorsan burnunu tabanca ile deldirirkende ayni aciyi hisediyorsun
ben igneyle yaptirmadim cünkü korktum.....

Son düzenleme:
ben tabancayla deldirdim..ilk önce delerken kocaman bir hızma taktılar..
daha sonra onu küçültecektim..
geçen sene yaptırmıştım 17 yaşımdaydım..
babamdan izin almadan yaptırdım,suç bendeydi .. kızdı babam çıkardım:))
...

tatlım sana benden bi tavsiye benim annem ve babam amerikan özentisi saçma bi saplantı olduğunu düşündükleri için istemiyorlardı ama yaptığım araştırmalar sonucu hızmanın amerikan kültüründen deği doğu kültüründen geldiğini öğrendim, ülkemizde de taşralarda kullanılırmış zamanında.afrikalılar örneğin şans geirdiğine inanırlarmış, iltihap kaptırmaman için temiz kullanman gerekir, öreğin ben çıkarmak zorunda kaldığımda yeniden takmadan önce kolonyalı pamukla temizliyodum,hiç iltihap kapmadı.acısı da bir haftada geçiyor.ve yakıştığını düşünüyorum:)

ya ben kuLakLarimi izinsiz kac kere deLdirdim :KK70: kırkıdağıda deLdircem ALLah nasip ederse sonrada sırada burun war :KK70:

ya bende burnumu çok deldirmek istiyorum fakat nerelerde delindiğini bilmiyorum istanbulda oturuyorum acaba nerde deldirebilrim( yer ismini belirtirseniz memnun olurum) şimdiden teskkurlerr :)

Kesinlikle iğneyle deldir böylesi daha sağlıklı.
Aynı şekilde kulak kıkırdağını deldirmeyi düşünenlerde eczanede tabancayla deil iğneyle piercing yapan kaliteli bir stüdyoda yaptırsınlar.Çünkü bu tabancalar sadece kulak memesi deliminde kullanılması gereken burun ve kulak kıkırdağı hassas bölegeler oldugu için bu bölgelerde sorun yaratabilecek aletler.

hızma çok hoşuma gider benim...ama burun deldirme konusuna sıcak bakmıyorum...
sıkılıp çıkarıcak olsam o şekilde delik kalıcak :KK43:

aynı olay benimde başıma geldi benimde babam hiç izin vermiyodu kopartırım hesabı neyse deldirdim aradan 2 ay geçti ben gösterdim farketmedi bile ve tabancayla deldirdim hiç bi problem yaşamadım çok şükürr kimseyide sallamadım bu hayata bikere geliyoruz :KK70:

bnm babam da izin wermio ama ben kafaya taktım deldircem :KK70:
bikaç sorum olcak yalnız*
1-)ne kadar zaman takmazsam kapanır?
2-)kapanınca izi kalır mı?

Arkadaşlar ben de burnumu deldirmeyi düşünüyorum ama ailem pek onay vermediği için de çekiniorum açıkçası. Yalnız merak ettiğim bişey var, hızmayı çıkarınca delik çok belli oluyor muuu?fisfisfis

Ben kuyumcu da deldirdim ve herhangi bir sprey falan sıktırmadan ve ilk delik büyük olsun diye küpeyle deldiler tabancayla inan kulaklarını deldirdiğinden daha az acıyor ve hiç bir sorun yaşamadım çevrmede olsun çıkarmada olsun 1 ay geçti şimdi şimdi takıp çıkarırken acıdığını hissettiriyor ama geçer diye umuyorum :KK66:

1 sene önce bende deldirdim pekte acımadı ama canı tatlı olanı bilemem tabizemuszemus şuanda çok hoş duruyohatta ben halka takıyorum daha otantik duruyo

X