Burun ameliyatı sonrası burun içinde aralıklarla sızı/ağrı olması

rusae

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2024
9
2
22
Merhaba, burun ameliyatı sonrası 4. ayımın başlarındayım. Doktor ilk aydan sonra 3 ay veya 6. ay için kontrol yazmadı. Durumumun iyi olduğunu söylemişti(ameliyatım devlet hastanesinde, açık teknikle yapıldı).Ödemlerim büyük oranda indi, sol tarafta ve burun ucumda hala şişlik var. Burun ucum sert. Burnumun içindeki kıkırdakta bugün ara sıra kendini gösteren bir sızı/ağrı hissediyorum. Mesela şuan ağrı yok ama bir anda gelip gidebiliyor. Çok şiddetli değil ama rahatsız edici. Sizce doktora gitmeli miyim?

Merhaba kardeşim dün saat 19.00 da burun ameliyatı oldu bugün 2 ncı gün saat olarak hesaplarsak çıkış saatiyle 24 saat olmadı dün iki kere midesi çıkardı balgam kan şeklinde gelir dedi doktor ama 2 ncı kususunda biraz zorlandı burnundan baya kan geldi sonra düzeldi durdu bugün ise kanaması böyle sizce normal mi Dr. Asistanina sordum normal sızıntı olması dedi bilemedim sizde de böyle oldumu
Merhaba evet normal burnundan yapilan sargiyi sk sk degistirsin yarina daha azalicak.hic akliniza o kanlar gecicek arada yanlardan sizinti seklinde bazenarada bi gelicek eger burnun icinde yara varsa goz pomadinsurun antibiyotikli❤️

Bu arada ben bugün doktoruma gittim dünden beri burnum ağrıyordu ara sırada içi yanıyordu sinüs akıntısı başlamış bu da biraz ağrı yaparmış belki sizde de böyle bir şey olmuş olabilir ne olur ne olmaz diye doktorunuza gitseniz iyi olur
Benim de son iki gündür burnum akıyor, ama devlet bana 3. Ay için bile kontrol vermedi kime kontrole gideceğim ki valla 🤦🏻‍♀️ 1. Aydan sonra hiç kontrole gitmedim :/

Valla Allah razı olsun teşekkür ederim korktum yemin ederim ya bende oldum ama hatirliyamadim benimki nasıldı miktarı rengi açık pembeydi benim birde böyle tam kan kırmızısı olunca korktum valla
Benim tampon çıktığı günün akşamı öyle bir kanamıştı ki, hayatımda hiç bu kadar kan içtiğimi hatırlamıyorum, çünkü hem önden kan akıyordu hem de boğazıma doğru içeriden akıyordu. Bir de o akşam bitki çayı içmiştim 😆 çok şükür geçti sonra, çok korkmuştum

Birde genizdende kanki gelir balgam seklinde bu cok normal 1 haftaya gecicek islem oldugu icin hepsi gecicek merak etmeyin bende ilk cok korkmustum burnumdan sizinti seklinde akiyordu
Teşekkür ederim kan durumu daha şükür bugün 3 gün olarak saat olarak hesaplarsam akşam 9 buçukta 2 gün olacak aksatmadan buz koyuyorum her 45 dk yada 1 arayla 15 dakika ama çok şişleri var gözü kapadı nerdeyse bir kaç güne buda geçer heralde

Teşekkür ederim kan durumu daha şükür bugün 3 gün olarak saat olarak hesaplarsam akşam 9 buçukta 2 gün olacak aksatmadan buz koyuyorum her 45 dk yada 1 arayla 15 dakika ama çok şişleri var gözü kapadı nerdeyse bir kaç güne buda geçer heralde
Yazilarimda yazim hatasi olmus hep telefondan dolayi kusura bakmayin ,bisey diyimmi hic saat bakmayin normal akisini gecin hayatin bakin beyine huk etmek sizin elinizde super olmus amelyyatt mukemmelll bana doktorum demisti hergun aynaya bakip hergun her saat dusunursen olmaz
Sabah kalk gune mutlu basla demesi kolay :) inanin bu sureclrden gectik hepimiz bak bi banyo yaptigi an ozaman ilk adim atmis olucak burnunun icine bol bol goz pomadindan sursun zaten sprey vardir oda 1 hafta sonra birakiyorsun kortizou oldugu icin deniz suyu fis fista bir aya gelince hepsini biraksin burun kendi kendini yeniliycek simdi en onemlisi hijyen ❤️❤️❤️ kanamada bak gordunmu hemen bitiyor birgunu bir gununu tutmuyor bu burun amelyati😀bigun uyaniyorsun farkli tepkiler ama yastigin dik olmasi cok rahatlatir

Yazilarimda yazim hatasi olmus hep telefondan dolayi kusura bakmayin ,bisey diyimmi hic saat bakmayin normal akisini gecin hayatin bakin beyine huk etmek sizin elinizde super olmus amelyyatt mukemmelll bana doktorum demisti hergun aynaya bakip hergun her saat dusunursen olmaz
Sabah kalk gune mutlu basla demesi kolay :) inanin bu sureclrden gectik hepimiz bak bi banyo yaptigi an ozaman ilk adim atmis olucak burnunun icine bol bol goz pomadindan sursun zaten sprey vardir oda 1 hafta sonra birakiyorsun kortizou oldugu icin deniz suyu fis fista bir aya gelince hepsini biraksin burun kendi kendini yeniliycek simdi en onemlisi hijyen ❤️❤️❤️ kanamada bak gordunmu hemen bitiyor birgunu bir gununu tutmuyor bu burun amelyati😀bigun uyaniyorsun farkli tepkiler ama yastigin dik olmasi cok rahatlatir
Cok çok çok teşekkür ederim gerçekten ❤️ aşırı iyi geldin bu konuda

X