BURUN AMELİYATI SÜRECİM

İyi bir doktor zaten ne istediğini soruyor sonra mesela evet şunlar yapılabilir bu olmaz bunu yaparsak şöyle bir sorun çıkabilir vs bu tarz şeyler diyor yaparız ederizci doktora olmayın zaten.çünkü onlar ameliyattan sonra nasıl olup olmayacağını sizden daha iyi biliyor.mesela benim doktorum bana iki seçenek sundu az kavis çok kavis ben az kavisli istemiştim kendisi burnun çok kavisle daha güzel duracağını ama yüze yakışanın daha az kavisli olacağını söyledi çizimi yaptı bende beğendim bu şekilde diğer başka doktorda bana ne tür bir burun yapmak istediğini gösterdi benim değişmesini istediğim şeyler doğrultusunda öyle biz kafamıza göre şu olsun bu olsun deriz ama sonuçlarını onlar kadar kestiremeyiz onlarında bize ne olup olmayacağı konusunda net olması lazım.
kesinlikle çok doğru bir yorum. Bizler bu ameliyata başvuruyoruz bizim fikirlerimizi alıp yönlendirmeleri gerekir.

Son cümle çok önemli. Doktorum ilk memnun değilim dediğimde bana eski fotoğraflarımı gösterdi.Orası benim hatam burası benim hatam değil deyip ter döktü. Ses tonu ve konuşması değişti.
Yeni tarih için iki ay oyalayıp zorla tarih verdi.Verdiği bir tarihi ameliyat günü iptal etti.Dahasını, revizyon sonrası kontrole bile çağırmamasını hiç anlatmayayım.Keşke düzgün bir burun yapsaydı da yaşadıklarıma değseydi.
Maalesef çok acımasız hekimler de var yaptıkları işin arkasında durmayan hekimler onları buradan esefle kınıyorum.

Benim doktorum revizyonunu yaptığı hastaları da göstermişti. Bir hasta 4 ameliyatını farklı yerlerde olmuş 5. Ameliyatını doktoruma olmuş ve cidden efsane olmuş ama gelin görün ki benim burun ucum ilk ameliyat olmasına rağmen hiç güzel olmadı. Hatta ben ucunun sonradan da düştüğünü fark ettim. Şans işi sanırım bu.
evet bu tarz durum yaşayan çok arkadaşım oldu

Evet şimdi bende herkese aynı öneride bulunuyorum ama benim için iş işten geçti.İlk ameliyatımı 2020 ‘de ikinciyi 10 ay önce oldum.Revizyonda doku çıkarılmadı çökük duran yerler dolduruldu ama önden çok sevimsiz bir buruna dönüşüp sırtta çöküntü oluştu.
Umarım beni çok üzmeden düzeltebilir.
Merhaba kıkırdak alındı mı kaburgadan neyle dolduruldu boşluklar

Peki erime oldu mu
Sol tarafımda minimal bir çökük vardı.Oraya doğranmış kıkırdak konmuş.O kısım çıkıntı yaptı.Aylarca aklıma her geldiğinde bastırdım hala hafifçe çıkıntı var.
Asıl problemli olan sağ tarafta hiç işe yaramadı.Eskiye göre daha geniş bir alan bozuk duruyor.Bir kısmını da burun ucumun sağ kısmına koymuş.Onlar asla erimiyor.İçeri hava yoluna doğru bombe yaptı.Revizyon yaptırdığımda mutlaka çıkartılmalarını isteyeceğim.
Birde revizyonlar ilk ameliyat gibi olmuyor.Aşırı ödem yapıyor.Kendinizi buna hazırlayın. Benim psikolojimi çok etkilemişti.Yeni burnum öyle oldu ve o şekilde kalacak sanmıştım.13. Ayda hala uçta çok ödem var.Umarım sizin daha farklı ilerler.
Ben ikinciye bulaştığıma pişmanım çünkü iyiye gitmek yerine kötüye gitti.

Sol tarafımda minimal bir çökük vardı.Oraya doğranmış kıkırdak konmuş.O kısım çıkıntı yaptı.Aylarca aklıma her geldiğinde bastırdım hala hafifçe çıkıntı var.
Asıl problemli olan sağ tarafta hiç işe yaramadı.Eskiye göre daha geniş bir alan bozuk duruyor.Bir kısmını da burun ucumun sağ kısmına koymuş.Onlar asla erimiyor.İçeri hava yoluna doğru bombe yaptı.Revizyon yaptırdığımda mutlaka çıkartılmalarını isteyeceğim.
Birde revizyonlar ilk ameliyat gibi olmuyor.Aşırı ödem yapıyor.Kendinizi buna hazırlayın. Benim psikolojimi çok etkilemişti.Yeni burnum öyle oldu ve o şekilde kalacak sanmıştım.13. Ayda hala uçta çok ödem var.Umarım sizin daha farklı ilerler.
Ben ikinciye bulaştığıma pişmanım çünkü iyiye gitmek yerine kötüye gitti.
Anladım teşekkür ederim benim kaburgadan kkırdak alınacak burun sırtına ve ucuna yerleştirilecek tabiki korkularım var memnun olanları görünce ben de yapayım diyorum ama olumsuzlukları görünce de korkuyorum

X