Burun Ameliyatım !

guli88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
1
1
35
merhabalar
oncelikle yeni uyeyim, daha dogrusu yasadiklarimin isinize yarayacagini dusundugum icin aktarmak istedim ve uye oldum. ben de uye olmayip her seye burdan bakanlardanim:)
benim burnumda gozle gorulur bir egrilik vardi. hep ameliyat olmak istedim fakat hep baska birsey onceligimi aldi ve para biriktiremedim. artik arkadas ve ailemin de israrlari ile ameliyata karar verdim ve doktor arayisina girdim. acikcasi doktor bulmak bi hayli zormus. derya deniz resmen.
onceleri kbb asla istemedim ve estetik cerahlarini arastirdim. en ucuz buldugum bile butcemin cok ustundeydi. sonra kbb uzmanlarina gecis yaptim. tek gorustugum doktor de umit hardal oldu. cok ilgili ve uzman bor doktor. icime sinmisti gorusmemiz hatta gun bile almistim. ama sonrasinda arkadasimin tavsiyesi ile prof. dr. ersin ulkur ile yolumuz kesisti. beni iki ara bi derede muayene etti. oyel fotosopta soyle olur boyle olur demedi. ben dogal burun seviyorum ve dogal burun yapiyorum. sana oyle kavisler kalkik burunlar vs yaparim demicem. istiyorsan da yapmam cunku hic dogal olmuyor dedi. acikcasi ben de tam bu sekilde dusundugum icin hic sorun etmesim. simulasyon yapmama sebebi de hastalarin cok beklentiye girmesi dedi. ama yaptigim burunlarin tarzi belli seninde o sekilde olacak dedi. acikcasi instagraminda hic burun vs gormedim ve acikca sordum. hic koyaissiniz burun cok yapmiyosun galiba diye. oda aslinda bunun yasal olmadigini bu sebeple koymadigini anlatti. kendisi eski gata doktoru yani disiplinli bir insan. hal verdim bende. bana telefonunda. yaptigi ameliyatlri tek tek gosterdi. hepsinin burnu cok guzel ve dogaldi. boyle olacaksa ben her turlu mutlu olurum dedim ve 12 nisan icin ameliyati ajandasina ekledik. bu arada doktor cok yogun. ancak tarih buldum. bana ayni gun almam gereken ilaclru yazdi. ameliyat gunu bunlari hazir tut. hemsirem seni bir gun once ariyacak bilgi verecek dedi. neyse ben bir aydan fazla ameliyat gunumu bekledim. bugun ameliyat olali 5 gun oldu. suan atel ve tamponlarim duruyor. iki gun sonra hepsini alacak. ameliyat sonrasi yaptigi burnu bana gosterdi. umarim hicbir sorun yasamadan o burna kavusurum:)
ameliyat gunu sabah 7 de atasehir acibademe geldik. tahliller icin kan alindi ve damar yolu acildi. doktor 8gibi geldi ve fotolar cekti. bereye ne yapacagini anlatti. gayet rahatti ki ben de hic heyecanli vs deildim ve rahattim. sonra cikti ve on dakka gecti hemsireler hadi haziriz dedi. ameliyata girene kadar herhalde on kere ayni sorulari yanitladim. prosedur bu sanirim:) ara bir oda da sakinlestirici verdiler. sonrasinda ameliyathaneye girdik. ben doktorumun geldigini ve video celtigini gordum fakat gerisi yok:) ne zaman anestezi aldim hic farkinda deilim. uyandigimda basimda hemsire uyanabilirsin ameliyatin bitti cok guzel bir burnun var dedi. ama siz yari uykulu oluyorsunuz cevap veremiyosunuz. dinlenme alanina alindim ve yaklsik yarim sat kendime gelmem beklendi. gercekten bisey hissetmiyorsunuz ama o bogazdaki balgam ve oksurme hissi cok fenaydi. hemsirenin yanima gelip benim kardesimde ersin hocaya oldu cok guzel ve dogal dedigini hatirliyorum. kendime gelince beni odama cikardilar. benim aile kalabalik oldugundan herkes kapida karsildi beni. ben asagidayken doktor annemlerin yanina gidip nasil gectigini ve burnumun nasil oldugunu onlara gostermis. hepsi cok begenmis:) yaklasik iki saat sonra yemek geldi. iki uc kasik yiyebildim. benim tuvaletim cok geldiginden kalmak istedim. hemsire geldi kaldirdi beni. ben hep bu kisimdan cok korkmusyum. anestezi sonrasi kusanlar bayilanlar vs. ama nasil bir anestezi yaptiysa hic birsey olmadi. gayet rahat kalktim ne basim dondu ne midem bulandi. hemsirelerimizin hepsi cok ilgiliydi. zaten cok ta genclerdi. valla size diyecegim bence hastaneler ve hizmetleei onemli. benim kuzenim mesela hastanesinden hic memnun kalmamisti. ama atasehir acibadem cok iyiydi. annemin yatagini acmak icin kadin geldi ya daha nolsun ilk gece full buz tuttuk. yarim saat turup on dakka dinlendirdik. gece 4 e kadaryaptik bunu. dakika sektirmedik. ertesi gun de bunun karsiligini aldim ve hic morarmam olmadi. benim normalde goz altlarim mordur. bir tek o vardi ekstra hic morarma olmadi. sabah doktorum geldi bana ilaclari nasil kullanacagimi anlatti. sonrada cikisimi yaptik.
ikinci gun gozlerim biraz sisti ama herkesin soyledigi bu sisligin beni daha guzel goaterdigiydi gozlerim cukur oldugu icin sislik sanki normalde oyleymisim gibi gosterdi. 3. gun de sislik yanaklarimdan cene hizama indi. bugun 5. gun ve cok cok az cenemda var o kadar.
benim tek sorunum bogaz kurulugum. yoksa hic bir agri sizim olmadi. morluk olmadi. minimum sislik oldu. zaten ben cikarken doktora 2. ve 3. gun cok siserim dimi dedigimde neden sisiyormus ya sismez sen herkesin dedigine inanma ben ne dersem onu bil inan dedi.
bugun dus aldim yani vucudumu yikadim ve kuaforde saclarimi yikadim.
atelimin olmasi disinda hicbir sekilde ameliyat oldugum hissine kapilmiyorum. gayet rahatim. 5. gun ve hala bir kere bile agri kesici icmedim.
ben tum bu olumlu yanlrin doktorun becerisinden kaynakli oldugunu dusunuyorum. o sebeple ersin beyi herkese tavsiye ederim. umarim ilerleyen gunlerde de bu memnuniyetim devam eder:)
bence doktor seciminizin dogru olduguna inaniyorsaniz cesaretinizi toplayip yaptirin. hic oyle buyuk bir sikinti yasamiyorsunuz.
herkese simdiden gecmisler olsun. umarim yazdikalarim isinize yarar

X