Burun estetiği olacağım ödem için öneri LüTFEN

rubygirls

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
466
841
32
Öncelike herkese Mrb
ikinci kez burun operasyonum var ve kalın deriliyim. Çok yoğun bir ödem olmuştu ilk operasyon da bu kez daha çok işlem yapılacağı için korkuyorum 😳 ameliyat öncesi tecrübelilerden fikir almak istiyorum

Merhaba ben ameliyat olmadan bir hafta öncesinden bromelain içeren hap kullanmaya başlamıştım 6 ay boyunca da kullanmaya devam ettim ödem sorunu pek yaşamadım tavsiye ederim.

Merhaba ben ameliyat olmadan bir hafta öncesinden bromelain içeren hap kullanmaya başlamıştım 6 ay boyunca da kullanmaya devam ettim ödem sorunu pek yaşamadım tavsiye ederim.
Teşekkürler araştırmalarım sonucu eklemiştim listeye ama öncesinde kullanmaya başlamak aklıma gelmemişti teşekkür ederim

Ameliyat sonrası yaptıklarımı anlatayım ben de
Günde 4-5 litre su içtim.
Maydanoz, yeşil elma,salatalık, ananas içeren meyve suları yapmaya çalıştım her gün ( ilk hafta sadece)
Bromelain hap kullandım
Ameliyat sonrası ilk hafta doktorum günde en az 5 bin adım atmamı söylemişti. Ben sışarıya çıkmaya üşendiğim için evde youtubedan leslie nin yürüyüş videolarından yaptım. Leslienin tempoyu arttırsığı yerlerde hızlanmadım, kollarımı kaldırmadım. Sakin yürüdüm.
Doktorum yeşil çay içme demişti çünkü kan sulandırıcı etkisi var.
Seyahat boyun yastıkları oluyor ya boynu saran. Ondan almıştım 2 yastık üstüne de onu koyup yüksek bir şekilde yatıyordum.
Neredeyse hiç ödemim olmadı diyebilirim

Her sabah 20 adet maydanoz, yarım limon, 1 bardak suyu blender yada rondodan geçirip aç karnınıza için. Günde 2 fincan yeşil çay için, ameliyat sonrası ilk bir hafta kahve icmemeye, tuz tüketmemeye çalışın (kahve ve tuz detayını kalın derili olduğunuzu söylediğiniz için belirttim, bunlar vucutta ödem tutan, şişkinlik yapan seyler). Ben maydanoz suyu ve yeşilçayi iki yıldır her gün düzenli tuketirim, vücudumdaki iltihabı kontrol altına almak için, cok şükür değerlerim bu sayede dengede duruyor, kilo vermeme de çok yardımcı olmuşlardı, zaten doktorlar da ameliyat sonrası ödem atıcı olarak bunları oneriyor. Siz yine de vitamin takviyesi gibi şeyleri doktora sormadan kullanmayın, herkese iyi gelmez

X