burun estetiği olmalı mıyım

doraW

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
13
1
Şöyle ki ben burnumun çirkin olduğunu hep biliyordum. genel olarak kendimden güzel olmayı beklemiyorum ama aynada görünce keşke en azından sıradan olsam diyorum. neyse, ben üniversiteye geçene kadar hiç estetik olmayı düşünmedim. O zamana kadar hiç kimse burnun çirkin demedi bana. üniversiteye geçtiğim zaman burnum yüzünden çekinmeye başladım ve o zaman ilk aklıma geldi estetik fikri. Bu yıllarda da ilk kez biri estetik olsana dedi. sadece bir kişi dedi ama yine de sonuçta böyle bir geri dönüş aldım. Ben büyük bir değişim de beklemiyorum zaten, burun ucum kalksın vs istemedim. sadece üstteki o çıkıntı törpülensin düzleşsin istiyorum ama muhtemelen doktora gitsem orayı törpüledikten sonra burun ucuna, kanatlarına da müdahale etmek isteyecek uyumlu olsun diye. Doğal estetik yapan güvenilir bir doktora yazdım 100binden daha yüksek bir fiyat istedi. Devlette daha uyguna yaptırsam içime sinmeyecek. Fotoğrafımı çektim belki idare edilebilir diye. Önden ve çaprazdan çok bir sorun yok. Hatta önden iyi görünüyorum ve ameliyat sonrası bunu kaybetmek istemiyorum. ama yandan bakınca cidden tümsek aşırı belirgin. nasıl bir burun isterim diye de üzerinde böyle bir oynama yaptım. direkt yaptığım burnu yüzüme nakletseler de öyle yaşasam keşke. 😂 onu da zor yaptım zaten çenem geride ve yüzüm dümdüz olduğu için çok yakışmıyor. ikisinin de fotoğrafını eklerim sizle bir iki konuştuktan sonra kaldırırım muhtemelen. Ameliyat olmaya aşırı niyetli değilim ama böyle görünmek de canımı sıkıyor bana bakan ne düşünüyor diye. Ne yapmalıyım bilmiyorum hiç.

Son düzenleme:
Önemli olan doktorun değil sizin ne istediğiniz ama doktor da tecrübeli tabi ki. Konuşup orta yol bulunabilir. Sadece üstünü yaptırıp keşke ucunuda yaptırsaydım diyebilirsiniz. Tam tersi de olabilir. Çeneye de bi minik dokunuş iyi olur gibi geldi bana.

Önemli olan doktorun değil sizin ne istediğiniz ama doktor da tecrübeli tabi ki. Konuşup orta yol bulunabilir. Sadece üstünü yaptırıp keşke ucunuda yaptırsaydım diyebilirsiniz. Tam tersi de olabilir. Çeneye de bi minik dokunuş iyi olur gibi geldi bana.
bana kalsa büyük bir problem değil ama işte insanların görünüşümü garip bulup şunu yaptır bunu yaptır demesinden çekiniyorum 😔 bu yüzden sadece burnumun üstü düzleşse yeterli olur gibime geliyor.

Mesajınızın başını okuduğum zaman dış görünüşünüze dair sahip olduğunuzu düşündüğünüz eksiklerin aslında kişiliğinizi ve hayatınızı çok etkilediğini direkt anladım açıkçası :)

Bence burun estetiği + çene implant yaptırmalısınız. Çene de biraz müdahale istiyor gibi. Kendinizi daha çok seveceksiniz, daha özgüvenli hissedeceksiniz bunlardan sonra

Şahsen özgüveni inanılmaz eksik olan biriydim, burnumdan özellikle hiç memnun değildim. Burun estetiği oldum ve talihsizliklere de uğradım açıkçası tam istediğim gibi olmadı ama yine de iyi ki estetik olmuşum diyorum. Geriye dönsem estetik olmazdım gibi bir düşüncem yok mesela, sadece “başka doktora olurdum” düşüncem var. O yüzden doktorunuzu da iyi seçin hakkındaki tüm şikayetleri araştırın

Alnınız ve çeneniz geride sadece burnunuzu yaptırırsanız alnınızın ve çenenizin geride olması ön plana çıkar burnunuzu yaptırmak istiyorsanız önce alın ve çene işini halledin sonra burnu yaptırın yoksa yine memnun kalmazsınız yani profiloplasti için iyi bir cerrah bulun.

Mesajınızın başını okuduğum zaman dış görünüşünüze dair sahip olduğunuzu düşündüğünüz eksiklerin aslında kişiliğinizi ve hayatınızı çok etkilediğini direkt anladım açıkçası :)

Bence burun estetiği + çene implant yaptırmalısınız. Çene de biraz müdahale istiyor gibi. Kendinizi daha çok seveceksiniz, daha özgüvenli hissedeceksiniz bunlardan sonra

Şahsen özgüveni inanılmaz eksik olan biriydim, burnumdan özellikle hiç memnun değildim. Burun estetiği oldum ve talihsizliklere de uğradım açıkçası tam istediğim gibi olmadı ama yine de iyi ki estetik olmuşum diyorum. Geriye dönsem estetik olmazdım gibi bir düşüncem yok mesela, sadece “başka doktora olurdum” düşüncem var. O yüzden doktorunuzu da iyi seçin hakkındaki tüm şikayetleri araştırın
Fiyatlar dolayısı ile eğer olursam devlette olmayı düşünüyorum, Gata'da.

Özgüven konusunda gerçekten haklısınız ama bir diğer korkum önden görünüşümün değişmesi. burun kanatlarım küçük ve burun ucum da istediğim gibi. o açıdan görünüşümü seviyorum. sadece bu tümseği yok etmek istiyorum. Buraya da fotoğrafımı ekledim gerçekten önden bakınca tümsek vs belli olmuyor. ama kafamı sağ sola çevirdiğimde oluşan görüntüden ben de memnun değilim. Önden görüntümü kaybetmekten korktuğum için de çok kararsızım işte etrafa, sizlere soruyorum ne yapmalıyım diye. 😔

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında burun ucu da biraz geniş gibi. Onu sivriltirler büyük ihtimalle ameliyatta ama doktorla konuşmanız neticesinde çok dokunmayadabilirler, çok bilmiyorum onu doktorun bileceği iş de :KK43:

Fiyatlar gerçekten uçup gitmiş durumda. Ben 3. Ameliyato istiyorum ama revizyon olduğu için üstüne ekstra yüksek oluyor fiyat. Kaldım böyle :)

Bu arada “en azından sıradan olsam diyorum” şeklindeki düşüncenize katılmıyorum. Bence önden gayet güzel bir yüzünüz var. Ama bir tık dudak dolgusu da düşünebilirsiniz belki de

Ben onu da yaptırdım da çok memnunum 😅

Aslında burun ucu da biraz geniş gibi. Onu sivriltirler büyük ihtimalle ameliyatta ama doktorla konuşmanız neticesinde çok dokunmayadabilirler, çok bilmiyorum onu doktorun bileceği iş de :KK43:

Fiyatlar gerçekten uçup gitmiş durumda. Ben 3. Ameliyato istiyorum ama revizyon olduğu için üstüne ekstra yüksek oluyor fiyat. Kaldım böyle :)
Normal ücretler bu kadarken revizyon karşılaması çok çok daha zor. Özelde bazı yerlere mail atmıştım. Ankaradayım bir de, çoğu yer euro ile çalıştığı için birkaç ay maaşa dokunmayıp biriktirirsek ancak karşılıyoruz. 😂

Bu arada “en azından sıradan olsam diyorum” şeklindeki düşüncenize katılmıyorum. Bence önden gayet güzel bir yüzünüz var. Ama bir tık dudak dolgusu da düşünebilirsiniz belki de

Ben onu da yaptırdım da çok memnunum 😅
Çok teşekkür ederim. İşte o tüksek var ya o tümsek neler düşündürtüyor insana. =/

bana kalsa büyük bir problem değil ama işte insanların görünüşümü garip bulup şunu yaptır bunu yaptır demesinden çekiniyorum 😔 bu yüzden sadece burnumun üstü düzleşse yeterli olur gibime geliyor
Merhaba. Daha yeni ameliyat olmuş biri olarak size demek istediğim şey nolur nolur nolur bu hataya düşme. Hiçbir şeyim değişmez sandım çünkü burun ucumu çok seviyordum ve doktora lütfen dokunma öyle kalsın dedim. Sadece küçük bi kemer vardı onu almasını istemiştik. Ama ameliyattan ciktigimdan beri ağlamaktan odemim bile inmiyo. 3. Ayda burun ucumu eski haline bi miktar benzetmek için düşürecek bunun umuduyla bekliyorum şu an düşsün ve eski burun ucuma benzesin diye çok umutluyum. Gülüşüm bile yok oldu

Baskasinin sozuyle olacaksan olma. Fotograf koymussun gormedim ama buyuk bir olayin yok anladigim kadariyla. Artik insanlarda utanma duygusu kalmadi. Alninda kirisikligi olana "aa niye botoks yaptirmiyorsun" diyebiliyor kendini bilmez biri pat diye. Veya sisman birine "midene niye kelepce taktirmiyorsun" diyebiliyor anlamadan dinlemeden.. veya sende oldugu gibi "estetik olsana" diyebiliyor ve bunlari normal buluyorlar isin garibi. Hakaret oldugunu farkinda bile degiller.Cunku su an hepimiz gun icinde az ya da cok insta bakiyoruz ve gundem hep estetik. Kimileri buralarda takila takila bu durumu normallestiriyor ve karsisindakini kirdigini fark etmeden boyle soylemlerde bulunuyor . E bir de insanlar hhadsizlesti ayni anda. Yani biri sana estetik ol dedi diye yaptirma. "Bana kalsa buyuk problem degil" demissin. Sana kalsin o zaman.. Insanlardan cekiniyorum demen de bununla ilgili. Herkesin tek konustugu konu nasil gozukuyorum cunku. Etkileniyorsun ister istemez.

Şöyle ki ben burnumun çirkin olduğunu hep biliyordum. genel olarak kendimden güzel olmayı beklemiyorum ama aynada görünce keşke en azından sıradan olsam diyorum. neyse, ben üniversiteye geçene kadar hiç estetik olmayı düşünmedim. O zamana kadar hiç kimse burnun çirkin demedi bana. üniversiteye geçtiğim zaman burnum yüzünden çekinmeye başladım ve o zaman ilk aklıma geldi estetik fikri. Bu yıllarda da ilk kez biri estetik olsana dedi. sadece bir kişi dedi ama yine de sonuçta böyle bir geri dönüş aldım. Ben büyük bir değişim de beklemiyorum zaten, burun ucum kalksın vs istemedim. sadece üstteki o çıkıntı törpülensin düzleşsin istiyorum ama muhtemelen doktora gitsem orayı törpüledikten sonra burun ucuna, kanatlarına da müdahale etmek isteyecek uyumlu olsun diye. Doğal estetik yapan güvenilir bir doktora yazdım 100binden daha yüksek bir fiyat istedi. Devlette daha uyguna yaptırsam içime sinmeyecek. Fotoğrafımı çektim belki idare edilebilir diye. Önden ve çaprazdan çok bir sorun yok. Hatta önden iyi görünüyorum ve ameliyat sonrası bunu kaybetmekten korkuyorum. ama yandan bakınca cidden tümsek aşırı belirgin. nasıl bir burun isterim diye de üzerinde böyle bir oynama yaptım. direkt yaptığım burnu yüzüme nakletseler de öyle yaşasam keşke. 😂 onu da zor yaptım zaten çenem geride ve yüzüm dümdüz olduğu için çok yakışmıyor. ikisinin de fotoğrafını eklerim sizle bir iki konuştuktan sonra kaldırırım muhtemelen. Ameliyat olmaya aşırı niyetli değilim ama böyle görünmek de canımı sıkıyor bana bakan ne düşünüyor diye. Ne yapmalıyım bilmiyorum hiç.
Canım yazının tamamını okumadım ama 6 ay önce burun estetiği oldum .Ben dr burnumu sevmiyordum .Şu an it gibi pişmanım keşke hiç ameliyat olmasaydım. Sakın ameliyat olmadı inan bu iş şans işi. Kimsenin burnunun düşlediği falan yok .Estetik sonrasi burnundan memnun sadece bir kaç kişi var .Ameliyat olmaaaaaa

Canım yazının tamamını okumadım ama 6 ay önce burun estetiği oldum .Ben dr burnumu sevmiyordum .Şu an it gibi pişmanım keşke hiç ameliyat olmasaydım. Sakın ameliyat olmadı inan bu iş şans işi. Kimsenin burnunun düşlediği falan yok .Estetik sonrasi burnundan memnun sadece bir kaç kişi var .Ameliyat olmaaaaaa
Siz neden pişman oldunuz peki

Baskasinin sozuyle olacaksan olma. Fotograf koymussun gormedim ama buyuk bir olayin yok anladigim kadariyla. Artik insanlarda utanma duygusu kalmadi. Alninda kirisikligi olana "aa niye botoks yaptirmiyorsun" diyebiliyor kendini bilmez biri pat diye. Veya sisman birine "midene niye kelepce taktirmiyorsun" diyebiliyor anlamadan dinlemeden.. veya sende oldugu gibi "estetik olsana" diyebiliyor ve bunlari normal buluyorlar isin garibi. Hakaret oldugunu farkinda bile degiller.Cunku su an hepimiz gun icinde az ya da cok insta bakiyoruz ve gundem hep estetik. Kimileri buralarda takila takila bu durumu normallestiriyor ve karsisindakini kirdigini fark etmeden boyle soylemlerde bulunuyor . E bir de insanlar hhadsizlesti ayni anda. Yani biri sana estetik ol dedi diye yaptirma. "Bana kalsa buyuk problem degil" demissin. Sana kalsin o zaman.. Insanlardan cekiniyorum demen de bununla ilgili. Herkesin tek konustugu konu nasil gozukuyorum cunku. Etkileniyorsun ister istemez.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Burnumun önden bir sorunu yok ya da çaprazdan ama yan bakınca yüksek bir tümseği var. Benim sorunum aslında burnumla değil yazıda da belirttiğim gibi sadece sıradan olmak ve bununla ilgi çekip "estetik olsana" denilmemek istiyorum. Estetik olmak bir yük ama böyle laflar almak da ayrı bir yük. bu yüzden karar vermekte çok zorlanıyorum.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Burnumun önden bir sorunu yok ya da çaprazdan ama yan bakınca yüksek bir tümseği var. Benim sorunum aslında burnumla değil yazıda da belirttiğim gibi sadece sıradan olmak ve bununla ilgi çekip "estetik olsana" denilmemek istiyorum. Estetik olmak bir yük ama böyle laflar almak da ayrı bir yük. bu yüzden karar vermekte çok zorlanıyorum.
Yalvarırım yapma

Keşke biri de bana yalvarsaydi burnunun bi şeyi yok deseydi gerçi ailem dedi ama şimdi üzüldüğüm için sadece teselli edebiliyorlar
Böyle hissettiğiniz için gerçekten çok üzgünüm. Umarım zamanla daha iyi olabilirisiniz. Yanlış anlamadıysam siz yüzünüzün değişmesinden rahatsızsınız. Eğer ameliyat olursam yüzümün değişmesi beni rahatsız etmez zaten bu beklenilen bir şey. Yazımda da belirttim zaten muhtemelen orantısız olmasın diye beğendiğim yerlere de müdahale edebilir diye. Bu yönden benim için sorun değil.

X