Burun estetiği sonrası burun ucu top gibi

Smyrnamilka

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2011
15
6
Kızlar merhaba tam 8 gün önce burun ameliyatı oldum hem deviasyondan hemde kemerli bir burnum vardı ama çirkin bir burnum yoktu yamuklukta kemerde çok belli değildi nefes alamadığım için operasyona karar verdim ama şuan burnumun ucu aşırı kalkık ve top gibi böyle istemediğimi doktora defalarca söyledim zamanla 2 cm kadar İncek dedi ama ben burun ucunun düzeliceğine inanmıyorum alçılar çıktığından beri ağlıyorum burun ucu top gibi olması düzelir mi kızlar aynı sorunu yaşayıp düzelen varmı lütfen cevap verin moralim çok bozuk aynaya bakmak istemiyorum.

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun.
Evet ucu bi tık iniyor, öyle kalmayacak merak etmeyin.
Ucunun yuvarlak olmasıda ödemdendir diye düşünüyorum, zaten en geç inen burun ucu ödemi oluyor.

Üzülüp endişenlenmenizi anlıyorum ama daha yeni burun ameliyatı olmuşsunuz boşuna kendinizi üzmenize gerek yok, beklemenizde fayda var, ki zaten burun ameliyatının iyileşme bakımından en önemli detayı zamana olan ihtiyaçdır.
Burun ameliyatı sabır işi.
Kendinizi harap etmeyin zamana bırakın.
Şimdilik kesin bir şey demek için çok erken, 6 ay 1 sene kadar beklemekte fayda var.
Boşuna üzmeyin kendinizi.
Tekrar geçmiş olsun.

Özelden foto atabilir mısınız? Topluk ödemse iner,kikirdaksa inmez

İnşallah çoğu kişi öyle diyor burun ameliyatı olanlar hatta kendimde arkadaşım oldu çok kötü olmuş ucu derken şimdi baya indi minicik kaldı ama herkeste iniyormudur bilemiyor insan işte

Ne kadar iniyor peki tahmini?
2 cm çok fazla, o kadar inerse zaten hiçbir anlamı kalmaz; çok saçma. 1 cm bile çok fazla... Lütfen elinize bir cetvel alın, aynada burun ucunuza tutun ve bakın. Burnunuz 2 cm inerse ağzınıza girer. Mesela benim bıyık bölgem 2 cm değil. mm'dir o, 3 mm falan iner, öyle de olmalıdır.

Haklısınız gerçekten. O kadar insin istemiyorum zaten. Yorumlarda 2 cm görünce panikledim.

2 mm'dir o. 2 cm dediğin ortalama bir el tırnağı boyunda filan oluyor.

İnşallah çoğu kişi öyle diyor burun ameliyatı olanlar hatta kendimde arkadaşım oldu çok kötü olmuş ucu derken şimdi baya indi minicik kaldı ama herkeste iniyor
Oda doğru belki 2 mm demiştir ben yanlış anlamış olabilirim o şokla

Siz burun ucunun boyutundan mı bahsediyorsunuz, kalkıklığının inmesinden mi bahsediyorsunuz? Ben 7. ayımı bitireceğim yarın, benim burun ucum bile yavaş yavaş küçülmeye devam ediyor. En geç kibarlaşan bölge burun ucu, panik yapmayın.

Aslında daha çok burun ucumun top gibi olmasından kalkıklıl bir şekilde iniyor sanırım ama burun ucu ameliyattan sonra top gibi oldu o beni çok üzüyor daha çok yeni aslında iki kaşımın arası bile hala okadar kalım ve şiş ki yani illa ki küçülüyormudur eski halinden nasıl daha büyük olabilir onu anlayamadım zaten ben çok panik yapıyorum ya kendimi mahfettin

Ucu düşmüyor şişlik inince aslında top burunlarda eğer odemse iniyor ama ucunun düşmesi gibi düşünme o topluk iniyor. Tabi yine söylüyorum odemse, kikirdaksa kalir

Özelden fotoğraf atabilir misiniz aynı sorunu yaşıyorum ucu çok toplu.

Şöyle düşünmelisiniz bunu; size göre kolay geliyor olabilir ama burun bölgesinde ciddi bir ameliyat gerçekleşti. İnanın iyileşme süreci uzun ve zor. O kemiklerin, o hücrelerin kendini toparlama aşaması oldukça uzun. Oradaki ameliyatın erken dönem sıkıntılarından biri de şişlikler, ödemler, ağrılar. Düşünün burnunuzun içi dikiş dolu. Daha o dikişlerin erime/düşme süresi var. O sürede gülüşünüzde, esneyişinizde sızılar yaşayacaksınız. Henüz 8 gün olmuş. Bu dönemde burnunuza ve kendinize zaman tanıyın, bol bol dinlenin.

Ucu düşmüyor şişlik inince aslında top burunlarda eğer odemse iniyor ama ucunun düşmesi gibi düşünme o topluk iniyor. Tabi yine söylüyorum odemse, kikirdaksa kalir
Sonradan sordum onu; ucunun inmesinden mi bahsediyor yoksa boyutunun küçülmesinden mi bahsediyor diye. Her iki anlamda da olsa 2 cm demişler, zaten burun ucumuz toplamda 2 cm yani. Ne demek istediğini sonradan daha iyi ifade edince anladım canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…