Burun estetiği sonrası kemer oluşumu ?

IMG_20190821_010800_565.jpg

Hadi ya doktorum da masajla geçeceğini söylüyor ama 🤦🏼‍♀️ Umarım geçer de yeni bir operasyona ihtiyaç duymam.. asimetrik problemi yaşadınız mı siz hiç peki

Asimetri sorunu yaşamadım ama benim son hali şu şekilde. Umarım siz ödemleri indikçe memnun olan gruba girersiniz.

Eklentiler

• EE22AA73-AC99-4C88-8341-D29C2CCD6C10.JPG
    EE22AA73-AC99-4C88-8341-D29C2CCD6C10.JPG
    43,5 KB · Görüntüleme: 501
Zaten en başından beri 3k falan istemedim. Sadece kemer gitsin, düz sade bir burun olsun demiştim. Fazla sade istemişin galiba.

Asimetrik durum da mı kalır peki☹
Önden aşırı asimetrik duruyor
Bunu bilemem ama eğriliğin geçmediğini tecrübe ettim. Benim burnum için söylersem zaten ameliyatta önce eğri olan burnumun eğriliğine ameliyatta hiç müdahale etmediği için 20 yıl da geçse düzelme olamaz. Ameliyatım 1 saat kadar sürdü. Daha doğrusu kendisi ameliyatına o kadar süre ayırdı. Bu sürede hiçbir şey düzelmezdi zaten.

Son düzenleme:
Bunu bilemem ama eğriliğin geçmediğini tecrübe ettim. Benim burnum için söylersem zaten ameliyatta önce eğri olan burnumun eğriliğine ameliyatta hiç müdahale etmediği için 20 yıl da geçse düzelme olamaz. Ameliyatım 1 saat kadar sürdü. Daha doğrusu kendisi ameliyatına o kadar süre ayırdı. Bu sürede hiçbir şey düzelmezdi zaten.
Benim eğriliğe müdahale edildiği halde hala eğri, hatta daha çirkin bi eğrilik oluştu, hala aklım almıyor, neden eğri böyle. İkinci ameliyatı olsam düzelir mi ki, ondan da emin değilim, daha kötü olmasından korkuyorum

Kelin merhemi olsa başına sürer tabii ama bu süreçte yaptığım araştırmalar sonucunda şöyle bir sonuca vardım. Öncelikle eğri burun düzeltmede başarılı olan doktorlarla görüşülecek. Bu doktorların ameliyat ettiği kişiye müşteri değil, hasta olarak bakması da önemli. Yani para kazanmak için düzeltirim deyip düzeltmeden sizi öylece ortada bırakmayacak biri olmalı. Eğrilik düzelmeyecek bir eğrilik de olabilir. Yeter ki doktor dürüst olsun. Benim doktorum düzeltirim deyip düzeltmedi. Çok yanlış bir davranış bu. Ne de kendisine ne de başka bir doktora yakışmayacak bir şey. Bu sebeple doktorunuzu çok iyi araştırın. İlk olarak eğrilik düzeltmede başarılı olan doktorlara görünün, bir doktorla yetinmeyin, birkaç doktora gidin. Bundan sonra karar verin. Ben öyle yapacağım. Bir senenin dolmasını bekliyorum. Hatta belki o kadar bile beklemeden 9. aydan itibaren görüşmelere başlayabilirim.

Arkadaşlar merhaba, ben 26 gün önce kapalı rinoplasti yöntemiyle burun sırtındaki kemiği aldırdım ve biraz da önden kaldırttım, fakat alçı bi çıktı allah... benim burun kocaman şiş ve şişliklerden dolayı yamuk... aynı zamanda önceden kemer olan kısımda da kemerli bir görünüm var az da olsa... kaç gündür bekle bekle hala geçmedi.. tabi şişlikler ilk güne göre bayağı indi ama hala kemer kısmı çok belli olmasa da kemerli gibi.. masajlarımı da yapıyorum bir Türlü geçmiyor. Çok okudum bu sayfada bu gibi durumları ama güncelleme pek yapılmamış, konu açılıyor, altına yorumlar geliyor ama sonra durum paylaşılmıyor.. böyle bir deneyimi olan Benin’le paylaşabilir mi rica etsem, şuanki halini ekledim... 😓 şimdiden teşekkürler

Merhaba, aynı süreçlerden geçmiş biri olarak şu an tam 6 ay oldu.Burnunuzdaki yamuk ve şiş görüntü 3.aydan itibaren düzelmeye başlıyor, sizinki ise daha çok yeni.Bence biraz daha bekleyin geçmezse doktor 15 dakikalık kısa bir operasyonla orayı törpülüyor.Benim destek için koyulan kıkırdağım uzun kalmıştı ve nefes almamı engelliyordu.Bir kaç gün önce onu kısalttık.Hem de ödem zannettiğim kemik çıkıntısını törpüledi.Lokal yapmadı ama lokal yapılabiliyormuş.10-15 dakika gibi kısa bir sürede halloldu ve evime döndüm.Kemik çıkıntısı insanın sinirini bozan bir şey sizi çok iyi anlıyorum bu yüzden biraz daha sabredin, kontrollerinize düzenli gidin ve içiniz rahat olsun.Geçmiş olsun!

Kemik eğriliği 3 ay değil 30 sene bekleseniz de düzelmez. Tıbben kemiğin kendi kendine düzelmesi mümkün değildir. 10-15 dakikalık bir operasyonla ise burnu her doktor düzeltmez. Benim atelimi bile hemşire çıkardı, doktorum yoktu. Ayrıca bunu ameliyattan sonra ilk kontrolü 2. ayda yapacağım diyen, benim ısrarımla 2. haftada 5 dakika benimle zar zor görüşen, 2. ayda yine benim ısrarımla görebildiğim ve bu görüşmede ameliyatın 1. yılında gel diyen bir doktorun hastası olarak söylüyorum. Sonra şikayet edince hasta takıntılı, hasta büyütüyor, hasta pimpirikli deniyor. Herkes başarılı ameliyat geçiren ve iyi bir doktora sahip olanlar kadar şanslı değil.

Merhaba, aynı süreçlerden geçmiş biri olarak şu an tam 6 ay oldu.Burnunuzdaki yamuk ve şiş görüntü 3.aydan itibaren düzelmeye başlıyor, sizinki ise daha çok yeni.Bence biraz daha bekleyin geçmezse doktor 15 dakikalık kısa bir operasyonla orayı törpülüyor.Benim destek için koyulan kıkırdağım uzun kalmıştı ve nefes almamı engelliyordu.Bir kaç gün önce onu kısalttık.Hem de ödem zannettiğim kemik çıkıntısını törpüledi.Lokal yapmadı ama lokal yapılabiliyormuş.10-15 dakika gibi kısa bir sürede halloldu ve evime döndüm.Kemik çıkıntısı insanın sinirini bozan bir şey sizi çok iyi anlıyorum bu yüzden biraz daha sabredin, kontrollerinize düzenli gidin ve içiniz rahat olsun.Geçmiş olsun!
Altı ayda
Çok geçmiş olsun. Nasıl bir süreç yasadınız? Bnm doktorum da 1. Yılında törpüleriz dedi. Operasyon sonrası acı ve morluk yasadınız mı?

Arkadaşlar merhaba, ben 26 gün önce kapalı rinoplasti yöntemiyle burun sırtındaki kemiği aldırdım ve biraz da önden kaldırttım, fakat alçı bi çıktı allah... benim burun kocaman şiş ve şişliklerden dolayı yamuk... aynı zamanda önceden kemer olan kısımda da kemerli bir görünüm var az da olsa... kaç gündür bekle bekle hala geçmedi.. tabi şişlikler ilk güne göre bayağı indi ama hala kemer kısmı çok belli olmasa da kemerli gibi.. masajlarımı da yapıyorum bir Türlü geçmiyor. Çok okudum bu sayfada bu gibi durumları ama güncelleme pek yapılmamış, konu açılıyor, altına yorumlar geliyor ama sonra durum paylaşılmıyor.. böyle bir deneyimi olan Benin’le paylaşabilir mi rica etsem, şuanki halini ekledim... 😓 şimdiden teşekkürler
Merhaba ben aynı durumu yaşıyorum 20. günümdeyim. Geçti mi sonradan oluşan kemer çok merak ediyorum 🥺😔

Biraz daha sabret bence ödemdir o ama dediğin gibi olumsuz konuları açıp daha sonra güncelleme yapmadan öylece bırakıyorlar
Sıkma canını biraz daha bekle daha çok yeni 3 ay sonra da geçmezse doktoruna başvurursun

herkes kendi tecrübesini paylaşıyor. ben de paylaşayım. burnum 2. ayda nasılsa 2. senesinde de öyle. bir de burun ilk ay güzelse, 2 sene sonra da güzel olur, değilse de tam tersi. bunu moral bozmak için değil yeni bir hayal kırıklığı yaşanmaması için yazıyorum. keşke biri de bana deseydi. 1-1,5 sene düzelir diye bekledim. bu da beni ikinci defa üzdü. yalnız herkes aynı durumu yaşamayabilir, doktorların tekniği arasında fark olduğundan sonuç bambaşka olabilir, ben genel ve çoğunluk için konuşuyorum ama benim açımdan cevap bu.

Son düzenleme:
herkes konuyu açıp o şekilde bırakıyor demişsiniz ama siz de aynısını yapmışsınız, keşke kendinizle çelişmeyip son halini gösterseydiniz de aynı durumda olan birçok kişiye yardımcı olsaydınız

2 defa rinoplasti geçirdm kesinlikle 1 sene sonra 2.yi yaptıracaksın yapamamışlar demektir başlarda ödem var 6 7 ay sürecek oturması diyecekler ama öyle olmayacak aynı şeyi ben de yaşadım bu yüzden revizyon oldum .. geçmiş olsun..

X