Burun estetiği sonrası nefes alamama

sipsup9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2021
9
0
25
Merhaba arkadaşlar,

Ben tam iki hafta önce burun estetiği yaptırdım. Estetik olarak güzel bir burnum olsun diye yaptırdım herhangi bir nefes problemim yoktu diyebilirim. Eski burnumla %90 gayet güzel nefes alıyordum. Ameliyattan sonra ilk üç gün doğal olarak nefes alamadım ama burun içinde tampon da yokmuş. Üç gün sonra gittiğimde sadece temizlik yapıldı ve bana şimdi çok iyi nefes alacaksın dedi. Sol burun deliğimden alabildim biraz da olsa ama sağ burun deliğim açılmadı. Sonra iki kere daha temizliğe gittim, o zaman ikisinin de açıldığını hissettim ancak bu açıklık hissi toplam 5 dakika falan. Eve geliyorum yine alamıyorum. Soldan biraz biraz alsam da sağ tıkalı ve nefesim sanki bir parçaya takılıyormuş gibi oluyor. Artık kalp atışlarım falan değişti gece panik yaşıyorum nefes alamadığım için çok kötü oluyorum. Pişman olmaya başladım yaptırdığım ameliyattan. Gören olursa lütfen lütfen cevap verebilir mi? Bu normal mi, yaşayan oldu mu, yaşadıysanız çözüldü mü, doktorunuz ne dedi?

Ablam yaşadı.
Aylarca nefes alamıyorum diye aglaya aglaya gezdi.
Sonra nefesi düzeldi ama burnum yamuk egriliyor egri kaldi diye söylemeleri devam etti.
10 ay oldu revizyon olcam demeye başladı.
Umarim siz sorun yaşamazsınız.

Ben bu nazal duş dedikleri şeyden de kullanıyorum o bile açmıyor burnumu, yine bi şeye takılır gibi nefesim. Bu arada maalesef ben de tamamen ablanız gibiyim burnumun hala yamuk olduğunu düşünüyorum. Bütün parama ve acılara yazık oldu gibi geliyor. Üstüne ya nefes de alamazsam dediğim için mahvolmuş durumdayım. Bu saatte yazma sebebim sabaha kadar uyumamış olmam

Öncelikle cok geçmiş olsun , bende 1 aylık ameliyatlıyım. İlk başlarda bende nefes alamıyordum hatta diyordum sanki burnumun içinde bir yer birbirine yapışmış ve bayağı paniklemiştim normalde de endişeye ve panik yapmaya meyilli bir insanım. insan nefes alamıyorum diye düşündükçe daha da alamıyor zaten
Benim burnumu doktor hiç temizlemedi , burun yıkama verdi ama o da beni rahatlatmıyordu
Alçı çıktığı gün doktoruma sümkürebilir miyim diye sordum , bastırmadan sıkmadan ve cok kuvvetli olmayacak şekilde yapabilirsin dedi. (sizde mutlaka doktorunuza danışın bu konuyu ) sanırım 20.gün Felandı yıkadıktan sonra cok hafif sümkürdüm , kabukla beraber bi kan pıhtısı geldi, o günden sonra nefesim cok rahatladı.
Şuan hala ara ara tıkanıyor ve hala kabuklar çıktıkça rahatlıyorum.
İlk zamanlarda tıkanıklıklar cok normal çünkü burun içimiz hem kabuk hem de çok şiş oluyor.
İnşallah haricinde bir probleminiz yoktur ve zamanla nefesiniz normale döner 🌸

Son düzenleme:
Ayni seyleri ben de yasiyorum, neredeyse 2 ay oldu. Tampon ciktiktan sonra ilk baslarda daha iyi nefes aliyordum, simdi yuruyus yaparken felan tikaniyorum hemen. Nefes alamamak gercekten cok zor bir durummus. Bu arada ilk birkac ay nefes problemi yasamak normalmis galiba. 1 aya duzelmezse kbb doktoruna gorunmeyi dusunuyorum.

Terramycin kremi sür, sonra kulak cubuguyla hafifçe alabiloyasan içindekileri al. Veya kremi sür, ardından spreyi sık. Daha da yumuşatır rahat alabilirsin. Bu tür cerrahi operasyonlar biraz iyileşmeden öte maalesef psikolojik bir süreç.

Merhaba arkadaşlar,

Ben tam iki hafta önce burun estetiği yaptırdım. Estetik olarak güzel bir burnum olsun diye yaptırdım herhangi bir nefes problemim yoktu diyebilirim. Eski burnumla %90 gayet güzel nefes alıyordum. Ameliyattan sonra ilk üç gün doğal olarak nefes alamadım ama burun içinde tampon da yokmuş. Üç gün sonra gittiğimde sadece temizlik yapıldı ve bana şimdi çok iyi nefes alacaksın dedi. Sol burun deliğimden alabildim biraz da olsa ama sağ burun deliğim açılmadı. Sonra iki kere daha temizliğe gittim, o zaman ikisinin de açıldığını hissettim ancak bu açıklık hissi toplam 5 dakika falan. Eve geliyorum yine alamıyorum. Soldan biraz biraz alsam da sağ tıkalı ve nefesim sanki bir parçaya takılıyormuş gibi oluyor. Artık kalp atışlarım falan değişti gece panik yaşıyorum nefes alamadığım için çok kötü oluyorum. Pişman olmaya başladım yaptırdığım ameliyattan. Gören olursa lütfen lütfen cevap verebilir mi? Bu normal mi, yaşayan oldu mu, yaşadıysanız çözüldü mü, doktorunuz ne dedi?
Merhaba benım 9 ay oldu ameliyat olalı ve ameliyattan önce nefes sorunum yokken ameliyat sonrası nefesım bozuldu aynı dedıgınız gıbı benımde burunumun ıcınde bır şey varmış hıssı sankı degıyor bırbırıne sızın kanatlarınızı kestı mı

Merhaba benım 9 ay oldu ameliyat olalı ve ameliyattan önce nefes sorunum yokken ameliyat sonrası nefesım bozuldu aynı dedıgınız gıbı benımde burunumun ıcınde bır şey varmış hıssı sankı degıyor bırbırıne sızın kanatlarınızı kestı mı
Hayır burun kanatlarıma herhangi bir işlem yapılmadı sizin yapıldı mı? Deviasyon problemimiz var mıydı (eğrilik)

Merhaba,benim 1,5 sene oldu.Ameliyattan önce hiç nefes sıkıntım yoktu.Fakat sonrasında hiç nefes alamamaya başladım.Telefonda sesimi duyanlar geçmiş olsun hasta mısın diyor hep:KK43:

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 ay nefes alamama durumu normal demişti doktorum siz okyanus suyunuzu spreyinizi ve burun içi kremlerinizi sürmeyi ihmal etmeyin

Merhaba arkadaşlar,

Güzel ve umit verici bir cevap yazmak cok isterdim ama maalesef bende sizin gibiydim %100 neredeyse kaliteli nefes alıyordum hıcbır problemim yoktu sadece estetik icin ameliyat oldum ve o zaman bu zamandır (4yıl) nefes alamuyorum banada doktorum alırsın acilir sonradan geçer vs dedi ama bi burnum her zaman ve her zaman tıkalı. hatta diğeride bi tık tıkalı ve uyku kalitemde cok dustu. ancak herkes aynı seyi yaşamıyor burun ameliyatı yaptıran baska arkadaslarımla konuştuğumda gayet rahat nefes aldığını söyleyenlerde var. ben yaptırdığım doktora yazıklar olsun dedim, sırf estetik icin yaptı onu bile düzgün yapamadı kbb'ci birine gitmeliydim heralde isin nefes kısmını hiç düşünmeden balıklama atladım. bir kaç yıl bekleyip revizyon dusunun istiyorsanız, ben bi süre sonra mecbur öyle yapacagım muhtemelen.

Çok çaresizliğe düşüyorum bu yorumları okudukça
neler hissettiğini deli gibi anlıyorum bu arada bende asırı caresiz ve mal gibi hissetmiştim hani ayıptır söylemesi nefes alabilen bir bireyden alamayan bir bireye kendimi dönüştürdüğüm icin.. ama bi süre sonra alisiliyor cidden, tabiki eski kaliteyi arıyorsun ama hiç üzülme çözümü yok değil bi süre bekle maddi manevi açıdan rahat hissettiğinde tekrar git 2.ameliyat olmaz diye bırsey yok ünlüleri ele al 3-4.yü yaptıran var, birsey olmaz

neler hissettiğini deli gibi anlıyorum bu arada bende asırı caresiz ve mal gibi hissetmiştim hani ayıptır söylemesi nefes alabilen bir bireyden alamayan bir bireye kendimi dönüştürdüğüm icin.. ama bi süre sonra alisiliyor cidden, tabiki eski kaliteyi arıyorsun ama hiç üzülme çözümü yok değil bi süre bekle maddi manevi açıdan rahat hissettiğinde tekrar git 2.ameliyat olmaz diye bırsey yok ünlüleri ele al 3-4.yü yaptıran var, birsey olmaz
Merhaba, ben de 3. aya yaklasiyorum hala kaliteli nefes aldigim soylenemez. Ilk 2-3 hafta tamponlar ciktiktan sonra daha iyi nefes aliyordum hatta acaba ben iyi bakmadim mi ondan mi oldu bilemiyorum. Psikolojim bozuldu resmen, ayni sizin dediginiz gibi kendini nefes alabilen bir bireyken nefesi tam alamayan bir insana donusturdum, kendimi nasil affedicegim bilemiyorum. 2 yil daha ameliyata cesaret edemem herhalde. Dedigin gibi cozumu yok degil oyle avutuyorum iste kendimi.

X