Burun Estetiği Sürecim

buuseesii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
16
13
25
Kızlar merhaba, ameliyat olmayı düşünenler çok heyecanlı olduğunuzu ve sürekli araştırma yapıyorsunuz biliyorum o yüzden üye oldum ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istedim uzun detaylı bir yazı olacak o yüzden konuyla ilgilenenlerin okumasını öneririm

Size ilk tavsiyem eğer burnunuz sizi mutsuz ediyorsa hayat kalitenizi düşürüyorsa kesinlikle bu ameliyatı olmalısınız. Bugün 7. Günüm ve kendimi şiş yüzümle henüz alçılı burnumla bile o kadar iyi hissediyorum ki..

Doktor seçiminde size önerebileceğim şeyler mutlaka yaptığı burunlara bakın buna bakarken sadece çok kötü bi burunu nasıl düzeltmiş ya da kavisi ucu nasıl olmuş diye değil yapılan burun kişinin suratına nasıl olmuş ona bakın çünkü bazı doktorlar fabrika gibi her hastasına aynı burnu yapıyor bence hiç hoş değil. Doktorunuza çok güvenmelisiniz ben ameliyatımdan önce defalarca görüştüm sıkılmadan benimle ilgilendi her sorumu yanıtladı bu ameliyat sürecinde inanın sizi çok etkiliyor

Ameliyattan önce dikkat ediinn!!

Aspirin vitamin ilacı gibi kanı sulandıracak ilaç kullanmayın, bitki çayı içmeyin, badem karpuz kiraz şeftali domates salatalık sarımsak vişne suyu gibi gıdalar asidik olduğu için kanamayı artırabilirmiş kullanmasanız yararınıza olur, sigara alkol kullanımını 1 hafta önce kesmeye çalışın sigarayı bırakamayanlar en azından son gece hiç içmeyin.

Geliyoruz ameliyataa:)

Klasik olarak ameliyattan bir kaç gün önce anestezi için tahlil vermeye gittim. Anesteziden biraz korktuğum için anestezi uzmanıyla görüştüm beni çok rahatlattı imkanınız varsa size de öneririm. Sigaranın sıkıntı olmayacağını, regl olmamın sıkıntı olmayacağını falan söyledi merak edenler olursa. Ameliyattan önceki gece 12de yeme içmeyi kestim ve ılık bi duş alıp uyumaya çalıştım tabi heyecandan uyumak çok zor ama sizden ricam lütfen o gece ameliyatla ilgili internetten hiçbir şeye bakmayın artık. Saat 8de hastaneye yatışım yapıldı ben özel bi hastanede oldum herkes çok ilgiliydi hemşire damar yolumu açtı, ameliyat önlüğümü bonemi verdi doktorum geldi son kez konuştuk vee ameliyathaneye geldim. Sanırım normalde sakinleştirici yapılarak götürüyorlar ama ben çok rahattım o yüzden ameliyathaneye girip sohbet bile ettim:) bu kısımda size önereceğim tek şey arkadaşlar ameliyata nasıl giriyorsanız öyle çıkıyorsunuz ben dünyanın en korkak insanı olmama rağmen çok rahat mutlu gülerek girdim ve narkozdan uyanırken aşırı mutlu uyandım. Üşüme hissetmedim ama çenem titrerken baba çok güzel oldum dimi diyormuşum:)) mide bulantısı baş dönmesi üşüme gibi şikayetlerim hiç olmadı odama geldiğim andan itibaren çok çok iyiydim arkadaşlarım gelip gitti sürekli konuşuyordum keyfim çok yerindeydi. Buz uygulamasını aşırı yapmadım 15 dakika tutup yarım saat dinleniyordum. Nefes konusunda sıkıntım yoktu burnum açıktı ama nedense ağzımdan nefes aldım hep. Sanırım 4 saat sonra yemek yememe izin verdiler çorba içtim yine hiç mide bulantım olmadı. Ayağa kalkıp gezdim sürekli acayip enerjik ve mutluydum sürekli telefon kamerası açık kendime bakıyordum. Şişlik hiç yoktu ama morluk göz altımda çok hafif oluştu. Kanamam yok denecek kadar azdı. 1 gece hastanede kaldım ertesi sabah doktorum geldi okyanus suyunu nasıl kullanacağımı gösterdi ve çıkıp evime gittim. Eğer evde size yardımcı olacak birisi yoksa ameliyattan önce yatağınızın yanına minik bir çöp kovası, peçete, kulak çubuğu, ilaçlarınız, suyunuz gibi ihtiyaçlarınızı hazırlayın.

Evdeki 1. Gün

4 yastıkla baya oturur gibi uyudum hep. Şişlik kaşlarımın arasında başladı, dudak üstüm biraz şişti. Göz çukurlarım hafif morardı ağrım çok çok azdı ama ben antibiyotikle beraber ağrı kesicide kullanıyordum. Genel olarak uyudum zor geçmedi çok çiğneme gerektirmeyecek şeyler yemeye çalıştım dizi izledim sürekli kendime bakmaya devam ettim:)

2.Gün

Sabah uyandığımda gözlerimde ağrı hissettim kendime bir baktım ki gözlerim minicik kalmış şişlikten. İlk gördüğünüzde şok oluyorsunuz sürekli acaba ne kadar sürede iner daha fazla şişer mi diye düşünüyorsunuz. Psikolojik olarak biraz zorlandım sürekli uyudum sanırım narkozun etkisinden zaten uyumaya çok müsaittim. Burnum tıkandı ağzımdan nefes almaktan boğazımda hafif ağrı oldu. Morluk yok denecek kadar azdı dikiş yerlerim çok az sızlıyordu.

3.Gün

Gözlerim inanılmaz şiş uyandım yanaklarımdada şişlik oluşmuştu balon gibiydim patlayacak gibi:KK43: boğazım iyice kurudu çok acı hissederek uyandım. Burnum tamamen tıkanmıştı bu süreçte yemek yemek çok zorlaşıyor ağızdan nefes aldığınız için yemek yerken nefessiz kalabiliyorsunuz lokmaları küçük küçük alın:))hafif kanamam oldu bir kaç kez. Okyanus suyunu kullanmaya devam. yatmaktan başım belim popom ağrıdı en zor geçen günümdü diyebilirim. Hala ağrı kesici almaya devam ettim. Akşama doğru gözlerim iyice gitti kaybolmak üzereydi üst dudağım inanılmaz şişti nemlendirici sürdüğümde dudağımı birbirine yedirememiştim bile. Nolur bitsin bu çileee modunda uyudum

4.Gün

Hiç geçmeyecek sandığım şişlikler gitti gözlerim normale döndü o kadar mutluydum ki şişlik yanaklarıma indi zaten yüzümüzden ödemi yukarıdan aşağıya doğru inerek atarmışız. Ağrı yok morluk yok keyfim yerinde. Bir anda sızıntı hissettim burnum kanamaya basladı bogazımdan da kan sızıntısı vardı doktoruma söyledim hastaneye gittim endişelenecek bir durum yokmuş ve o sırada bana istersen tamponlarını alabilirim dedi.... korkulu rüyam:KK43: yalan söylemek istemiyorum hiç acımıyor diyemem ama gerçekten çok anlık bi acı çok kısa süren bi işlem. Tampon çıktıktan sonra 5-6 saat çok güzel nefes aldım burnumun içi yanıyor gibi hissettim ama alışılıyor.

Sonraki günlerim çok normal geçti hatta dışarı çıktım arkadaşlarımın yanına gittim bu çok iyi geldi dışarıda kanamam falan olmadı yemek düzenim normale döndü istediğim herşeyi yedim çiğneme vs sıkıntısı yaşamadım. Duş konusunda annemden yardım aldım saçımı kuaförde yıkattım. Diş fırçalamak üst dudaktaki ödemden dolayı biraz zordu ama yine de başarılı:) hafif makyaj yaptım kendimi çok daha iyi hissettirdi. Kıyafet konusunda çok zorlanmadım v yaka bir tişört çok kolaylıkla yardımsız giyilebiliyor.

EN BÜYÜK ÖNERİM “ARNİCA JEL”

Kesinlikle şişlik morluktan beni kurtaran mucizevi şey. Bana doktorum önermişti eğer size önermediyse kesinlikle alın kullanın zaten bitkisel bir şey zararı asla olmaz

Ameliyatımın üstünden 1 hafta geçti bugün alçım ve dikişlerim alınacak. Açıkçası biraz korkuyorum dikişlerden.. sonrasında ara ara ekleme yapacağım umarım aklınızdaki sorulara yanıt bulabilmişsinizdir biraz olsun rahatladıysanız çok sevinirim sorusu olan herkese seve seve cevap verebilirim herkesi öpüyorum xoxox

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle🙏🏻 çok sevindim ne güzel her şey istediğiniz gibi ❤️Nerede ve hangi doktorda oldunuz acaba? Bir de saçma olacak ama burnunuz size sanki böyle emanetmiş gibi duruyor mu ? sjdjsj Ya ne bileyim ben korkuyorum sanki böyle burnum kayıp düşücek gibi :KK17: ksjskdksk

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle🙏🏻 çok sevindim ne güzel her şey istediğiniz gibi ❤Nerede ve hangi doktorda oldunuz acaba? Bir de saçma olacak ama burnunuz size sanki böyle emanetmiş gibi duruyor mu ? sjdjsj Ya ne bileyim ben korkuyorum sanki böyle burnum kayıp düşücek gibi :KK17: ksjskdksk
Çok teşekkür ederimm. Ben ankarada Ali Kavuzluya oldum 100.yıl hastanesinde😌 bugün alçım çıktı ödemli olmasına rağmen ben hemen alıştım yeni burnumaa🐥

İlk gece nasıl uyudun bnde bugün oldum ameliyat uyuyamıyorum burnun fena tıkalı ve ağızdan nefes atak uyuyamıyorum kalbim duruyo sanki siz nasıl yaptınız

Benim burnum çok tıkalı değildi ama yine de ağzımdan nefes alıyordum inanın çok zor bir süreç değil kendinizi kasmayın lütfen sadece 2-3 gün zorlanıcaksınız sonrası su gibi geçiyor alışmaya çalışın:)

Benim burnum çok tıkalı değildi ama yine de ağzımdan nefes alıyordum inanın çok zor bir süreç değil kendinizi kasmayın lütfen sadece 2-3 gün zorlanıcaksınız sonrası su gibi geçiyor alışmaya çalışın:)
Tampon cıkarken açıma falan oluyo mu öncesinde yapmam gereken bişey var mı

Burnunun içini sürekli nemli tut doktorun okyanus suyu verdiyse onu kullan ve acı olmuyor sadece rahatlama hissedersin hiç korkma <3
Nasıl nemli tutuyum bugün tuzlu sulu sprey yazı ve damla yazmış kullandım daha beter tıkandı nasıl yapıyım

Nasıl nemli tutuyum bugün tuzlu sulu sprey yazı ve damla yazmış kullandım daha beter tıkandı nasıl yapıyım
Bir kaç gün dayanman gerekicek maalesef tuzlu su spreyini sürekli burnuna sık o kuruyan kanları falan yumuşayıp çıkmasını sağlıyor ben saat başı yapıyordum nerdeyse

Bir kaç gün dayanman gerekicek maalesef tuzlu su spreyini sürekli burnuna sık o kuruyan kanları falan yumuşayıp çıkmasını sağlıyor ben saat başı yapıyordum nerdeyse
Bnde saat bası yapıyorum ilerleyen zamanda faydası oluyo mu canım sanada çok soru sordum kusıra bakma

Benim de çok tıkalı ve tampon çıkmasına 2 gün var artık sıkıldım neredeyse 1 hafta oldu

Dört gözle o anı bekliyorum, canınız yandı mı tamponları çıkarırken? Bir de dikişleri aldı mı yoksa eriyen dikiş miydi?
Canım çok yanmadı gerçekten çok anlık bi acı derin bi nefes alın gözleri kapatın 10 saniye sürüyor:) dikişlerim alındı açıkçası dikişlerim alınırken tampondan daha çok acıdı ama abartılıcak bi acı yok rahat olun

X