Burun Estetiğinde Almanya vs Türkiye

Almanya'da yasiyorum. Gecen sene Istanbul da yüksek fiyata burun estetik ameliyati oldum - kongreye gidiyorum deyipte, tatile giden, sözum ona cerraha (fiyatini yüksek koyup, bilgi sahibiymis gibi algi yaratan popüler birine!)

Burnum cok cirkin oldu, üstelik pollybeak (gagaburun). Revizyon icin cerrah arastiriyorum.
En son, Almanya da bir saygin profesör cerrah ile görüstüm. Farki sasirtti beni! Bunu sizinle paylasmak istiyorum...

Almanya'da muayene oldugum profesör cerrah 40 yildir bu isin icinde, dünyaca taninmis biri. Uluslararasi kongreler düzenliyor, dünyanin en iyi cerrahlarini bir araya getiriyor, yenilikleri arastirip, tartisan, canli ameliyat yapan bir cerrah. Ciddi, mutevazi ve saygili biri.
Alman cerrah burnumu muayene etti. Beni opere eden zatin ismini sordu. Tanimiyor. O zat her kimse isinden anlamiyor dedi: "Er hat keine Ahnung von seiner Arbeit!" -- "Sie haben keine Nasenspitze!" - Burnunuzun ucu yok! - dedi.
Burun ucunu tahrip etmis, burun sirtini fazla oymus ve fazla kisaltmis!
Estetik burun ameliyati cok ince is, milimetrik titizlik ister, oda bunun isi degil!
Birde yüksek fiyata ameliyat olmustum, dogallik adina, düsünün!!!

Alman cerrah bana revizyon icin 6500€ fiyat verdi... evet, 6500€!
Istanbul da ise fiyatlar ucmus durumda! Istanbul da baska bir cerrah revizyon icin 30000 TL istiyormus, yani 9000€!!!
Istanbul'da ilk ameliyatimi oldugum, kendine bilgi süsü veren cerrah, gecen haziran ayinda ilk burun ameliyatlarin fiyatini 4500€ ye cikarmisti!!! Duydugumda sok oldum!

Almanya'da yasayan, estetik burun ameliyati olmayi düsünen, bu alman duayen cerrah ile de görüsmenizi tavsiye ederim. Aradaki profesyonel ciddiyeti, saygiyi, kaliteyi ve fiyat farkini göreceksiniz. (Hatta nefes sorununuz var ise, bu ameliyati sigortada karsilayabiliyormus!)
Burun estetik ameliyati icin ödeyeceginiz parayi cerrahin yüksek tecrübesine mi yoksa gösterisine, süsüne püsüne mi ödeyeceginizi acik bir sekilde göreceksiniz! Karar sizin!

Türkiye'de yasayanlar ise, doktorunuzu iyi arastirin. Mesela Istanbul da ameliyat oldugum cerrah hakkinda hic kötü yorum bulamazsiniz cünkü hepsini siliyor! Ayrica, yaptigi isin arkasinda durmayan, hastasini önemsemeyen, yalan söyleyen, kongreye gidiyorum deyipte tatile giden bir cerraha güvenip teslim edebilir misiniz kendinizi?!

Herkese, haksizliga ve kandirilmis hissine ugramadan, güzel ve saglikli burunlar dilerim.

(Cerrahlarin isimlerini isteyenlere özelden yazarim.)
Kim

X