Burun masajının bu kadar sert olması normal mi

27haziran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2015
52
87
38
Merhaba arkadaşlar. Bugün alçım çıktı bant yapıştırıldı. Doktorum iki ayrı masaj verdi biri işaret parmaklarımla kemere masaj yapma bu tamam yaparım sıkıntı değil de bir tane de burnumu baya C şekline getirip yapılan bir masaj verdi.
Alçı çıkıp aynadan bakınca “biraz sola doğru mu gitmiş yoksa bana mı öyle geliyor” diye sordum doktora. Çok belirgin değil dedi ama sanırım bu masajı onun için verdi. Soldan sağa doğru eğilerek yapılan bir masaj. baş parmağım sağ burun kanadında(gözün altında) işaret ve orta parmak da sol kanatta göz pınarının altından ucuna doğru eğerek yapılıyor. Sağ taraftan içeri bastırıp sol taraftan aşağı masaj şeklinde. Günde 15–20 kere 4-5 dakika dedi bi de. Sizin aranızda bu masajı yapan oldu mu, zarar vermekten korkuyorum burnuma.

Çoğu doktor hiçbir şekilde masaj önermiyor artık düzelteyim derken daha kötü yapabilirsiniz.
Sağolun, ben de çok dokunmamam gerektiğini düşünüyorum aslında ama annem doktor dediyse yap mutlaka diyor. Çok ufak ufak arada bir yaparım ama diğer türlüsü içine sinmiyor çünkü baya burnu hareket ettiriyor o masaj.
Benim ameliyatta asıl amacım nefes alabilmekti burnumdan çok şikayetçi değildim zaten bu haliyle de kötü değil beğendim. Şeklini yapayım derken yeniden nefes almada sıkıntı olacak bişey olursa o kötü olur. Teşekkürler yorum için.

Merhaba arkadaşlar. Bugün alçım çıktı bant yapıştırıldı. Doktorum iki ayrı masaj verdi biri işaret parmaklarımla kemere masaj yapma bu tamam yaparım sıkıntı değil de bir tane de burnumu baya C şekline getirip yapılan bir masaj verdi.
Alçı çıkıp aynadan bakınca “biraz sola doğru mu gitmiş yoksa bana mı öyle geliyor” diye sordum doktora. Çok belirgin değil dedi ama sanırım bu masajı onun için verdi. Soldan sağa doğru eğilerek yapılan bir masaj. baş parmağım sağ burun kanadında(gözün altında) işaret ve orta parmak da sol kanatta göz pınarının altından ucuna doğru eğerek yapılıyor. Sağ taraftan içeri bastırıp sol taraftan aşağı masaj şeklinde. Günde 15–20 kere 4-5 dakika dedi bi de. Sizin aranızda bu masajı yapan oldu mu, zarar vermekten korkuyorum burnuma.
Benim doktorumda masaj vermişti bı zararini görmedim ve burnum çok iyi oldu

Masaj süresi çok uzun geldi bana 5 6 kez 1 2 dakika demişti bana yani Max 12 dakika

Normal masajı günde bir kaç defa yaptım ama diğer masajı yapmadım. Ödem azalıyor ve azaldıkça burnum da düzeliyor. Bir yamukluk yok sanırım ödemden öyle görünüyormuş.

X