Butik Dershane mi? Kurumsal Dershane mi?

Çok teşekkür ederim, mühendislik ve mimarlıkta net şu anda, tamamen kendi isteğiyle. Hatta burada ki yorumlara istinaden işsiz kalan mühendislerden de bahsettim, dil ve yan/çift ana dallarla donanımlar eklemek gibi projeleri var kafasında.
Belki yazım dilimden benim düşüncelerim gibi geçmiş olabilir size. Ama kızımla konuşarak karar almaya çalışıyoruz. Hatta bir tık gerideyim ki ileride içine sinmeyen bir şey olursa beni suçlamasın diye.

Dershane isteği de ondan geldi, sadece butik mi, kurumsal mı o konuda kararsız kaldık.

mühendislik ve mimarlık şeklinde bir bölüm yok ama sadece aynı puan türüyle yerleşildiği için insanlar ha mimar ha mühendis olacak ne fark eder gözüyle bakıyor. ben de öyle düşündüm puanım fazlaca iyiydi ülkenin en iyi mimarlık bölümünü en üste yazdım. beklediğim hayal ettiğim gibi olmadı okurken mühendisliğe geçtim. bu sefer gerçekten araştırıp hangisini kesin olarak istediğime karar verdim de geçtim. o yüzden kafada net bir şey olursa daha iyi olur dershane seçiminden önce belli meslek gruplarından kişilerle görüştürün soru sorsun ona göre karar versin iç motivasyonunu kaybetmez böylelikle.

bir de şöyle bir şey var yeni taşındığınız bir şehir değilse arkadaşları vardır illaki her dershaneye gitmiş olan onlara sorsun bi matematik hocası fizik hocası nasıldır. ben tercih yapacak olsam mesela fiziği kendi başıma çalışabiliyorum ama matematikte çok anlamadığım yer var birinin desteğine ihtiyacım oluyor diyerek matematik hocası iyi olan yerden yana kullanırdım şansımı.

X