bütünleme aptallığı....salak ben

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.470
1.065
Aptallık ki ne aptallık ettim.Bugün vizesinden 85 aldığım dersin finali vardı, çalışmayı son günde yoğunlaştırdım.Geceden sabah dört buçuğa kadar çalıştım.Sınav da sabah 10daydı.Dedim ki şimdi hiç uyumadan gidersem sersem bir şekilde herşeyi birbirine karıştırıp bir çuval inciri berbat ederim.En azından sabah evden çıkana kadar uyuyayım dedim.İki buçuk üç saat uyudum.

Meğer iki üç saat uyumaktansa hiç uyumadan gitsem sabahlasam daha iyi olacakmış.O iki saatlik uykudan kalkmak beni diğer ihtimalden çok çok daha sersem yaptı ve sınav kağıdını görünce zor olduğunu,kötü not alacağımı ve bu sersem kafayla yaparsam aldığım iyi vize notunun da güme gideceğini düşünerek boş kağıt verdim büte gireyim daha iyi hazırlanarak diyerekten.

Ama şimdi öyle pişmanım ki...Bir kere bu ders zor,hoca sınıf ortalamasını düşünerek notları yüksek tutardı.Ve benim vereceğim 50 puanlık kağıda hoca 70 puan verebilirdi.Veya 40-50 alsam bile sınıfın geneli dökülmüş olacağı için harf notu olarak yüksek bir not verirdi ben gibilere.Ama o uykusuz sersem kafayla vereceğim en aptalca kararı verip boş kağıt verdim. Şimdi öyle pişmanım ki...Belki bütünlemede çok kazık soracak, belki bütünleme ortalamasına göre bu sınav ortalaması daha iyi not getirecek cinsten çıkacaktı.

Bir de okul durumum normal değil.Gereğinden çok daha fazla okulu uzatmış bir insanım.Bu dönem aldığım diğer derslerim de kötü gelecek.İyice kendimi süründürmeye neden bu kararı verdim ki...Öyle pişmanım ki.Al dd kurtul demi..Ama yok hanımefendi master falan yapacak ya ortalamasını yüksek tutmaya çalışıyor...Gerizekalı hanımefendi.Kendimden nefret ediyorum.

Moralim çok bozuldu,paylaşmak istedim.Çok kötü hissediyorum...Aldığım iyi notu da hiç ettim.Ne yapacağımı bilmiyorum

bozma moralini demek zor keşke öyle bişey yapmasaydın. benmde okulum uzadı hemde eve bu sene son diyodum ama vizelerimin iyi olduğu neredeyse tüm sınavlardan bütünlemeye kaldım çok kötüyüm yani.. sennde durumunu bana yakın buldum yazmak istedim.. umarım bütünlemede halledebilirsin, halledebiliriz.

Olmusa çare yok. Nur topu gibi bir deneyim edindin ve bir daha ki sınavlarda ona gore hareket edersin. Su an yapilabilecek tek ve en mantıklı şey finali telafi etmek. Bute daha önceden baslayarak ara ara da tekrar ederek hazirlanirsaniz gece uykunuzu feda etmemiş olursunuz. Allah yardimcisi olsun siz ve tüm öğrencilerin.

O uykulardan birine ben de yatmistim,bi kalktim heheyyyy aksam olmus :KK70: O an zaten sersem gibiydin suanki gibi saglikli dusunemezdin.Bosver.Ben bile telafi ettiysem sen de edersin.Moralini bozma yine calis.

Her öğrencinin başına gelebilecek şeyler bunlar, kafanıza çok takmayın. Ben de özellikle hep bütünlemeye bırakırdım derslerimi, ortalamam yükseldi sayesinde. Çan eğrisi varsa ve bütünlemenin çanı finalden ayrıysa çok daha avantajlı olursunuz.:KK34:

ilk seneniz sandim ilk bas. olmus artik hepimizin basina geliyor boyle seyler benim de vizesi cok iyi bir dersimin finalinde kaldigimi dusunuyorum. butunleme olsun bizim olsun.insallah hersey dilediginiz gibi olur

Söyledikleriniz beni biraz olsun umutlandırıyor,teşekkür ederim.

Üstelik bir de 2.kez aldığım(alıp bıraktığım yılı da sayarsak 3) bir ders olduğu için çok büyük bir aptallık ettiğimi düşündüm.

Söyledikleriniz beni biraz olsun umutlandırıyor,teşekkür ederim.

Üstelik bir de 2.kez aldığım(alıp bıraktığım yılı da sayarsak 3) bir ders olduğu için çok büyük bir aptallık ettiğimi düşündüm.

olan olmuş, yapacak bir şey yok, onu düşünmenin şu an sırası değil, sınavın varsa ona çalış, boşuna canını sıkıp zaman da kaybetme, sınavlardan sonra istediğin kadar üzül ama şimdi değil...

ımm, o zaman kötü bir örnek daha gösterip moralini düzeltmeye yardımcı olayım.:) misal bir dersten yüzde 90 büte kalan ben şehir dışında olduğum için ve başka sebepler yüzünden büte giremeyip seneye dersi alttan almak zorunda kalacağım. yani öğrencilik boyunca bu tip şeyler oluyor, bir şekilde hallediliyor ki senin daha sonuçlanmamış bir durum..zor sorabilir ihtimlani düşüp az çalışırsan ya da hiç çalışmayıp boşlarsan bu defa sınavdakolay sorular gelirse daha kötü olursun.. bütünlemeye çalışırsan geçeceğine eminim.

Son düzenleme:
Sıkmayın canınızı bi kere olan olmuş
Treni hala kaçırmış değilsiniz,bütler var olmadı yaz okulu
En kötü ihtimal seneye alttan almak şuan için
Büt.lerde başarılar

şu an yapılmayacak en kötü seyi yapacagım ama...
bazı uni.lerde büt zoraki eklendigi icin hocalar pek tanımıyor. yani cok saglam bir kagıt vermelisin ki geçesin.
biraz da aldıgın dersin hocasına baglı tabi.
o yuzden simdiden calısmaya baslayın yine de. en kotu ihtimalle yl yapmak istediginiz lisansınızdaki bir konuyu daha iyi ogrenmis olursunuz. zararı olmaz.

Tatlim butunlemeye başarısiz kisiler giriyor yani sen her sartta onlardan yuksek alirsin ve vize 85 cok yuksek notla gecersin en az bb:-) butunleme irtalamasi asla finalden yuksek olmaz bizde gectik bu yollardan:-) basarilar tatlim

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Athene bizim okul da o okullardan biri.Sonradan konuldu,hocaların sevmediği bir uygulama.

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Athene bizim okul da o okullardan biri.Sonradan konuldu,hocaların sevmediği bir uygulama.

wala mezuniyet icin tek ders sınavı icin bile yırtınıp ucu ucuna gecenleri biliyorum.
hocalar bunu finalde versen en az 90 alırdın dese de büt olunca işler degisiyor
biraz da diger ogrencilere haksızlık yapıldıgını dusunuyorlar. zaten körv yapıldıgı icin az da calısılsa ortalamayla kurtarılıyor.
aynı uygulama sanırım. belki aynı uni. o yuzden kızıp uzulmekte haklısın. keske hic girmeseydin sınava. make up alırdın belki diyecegim ama olan olmus. olmuşla ölmüşe çare yok. onemli olan bundan sonra disiplinli calısman. hic belli olmaz birdahaki donem bu dersi ve aynı hocanın baska bir dersini alır ikisini aynanda gecersin. ortak ders aldıgın zaman projelerini iyi yaptıgında basarılı calıskan biri diyip diger derslerde de birazcık kolaylık saglıyorlar. ineklik falan deme, git en önde otur not tut. duzenli olarak odevleri versen zaten sınava hazırlanmıs gibi oluyorsun. bunu yasayan cok tanıdıgım var anında notları degisiyor...

Bakın ben size aptallığın dansikasını söyleyeyim de biraz rahatlayın. Birinci sınıfta aldığım gayet kek bi dersi DC diye yükseltmek için son sınıfta tekrar aldım, sistem değiştiği için eğer o dersten kalırsam son aldığım not geçerli olacağı için kalacaktım (eskiden kalmıyorduk) . Noldu biliyo musunuz, KALDIM. :KK52: okulum uzadı sonra o yüzden bi dönem, madem bir dönem uzattım sal gitsin dedim ikinci dönemden de dersim kaldı.

O şekil yani,bu da böyle bir anımdır. Gençlik ya, insanın kanı kaynıyor,illa saçmalayacak :KK9:

Bakın ben size aptallığın dansikasını söyleyeyim de biraz rahatlayın. Birinci sınıfta aldığım gayet kek bi dersi DC diye yükseltmek için son sınıfta tekrar aldım, sistem değiştiği için eğer o dersten kalırsam son aldığım not geçerli olacağı için kalacaktım (eskiden kalmıyorduk) . Noldu biliyo musunuz, KALDIM. :KK52: okulum uzadı sonra o yüzden bi dönem, madem bir dönem uzattım sal gitsin dedim ikinci dönemden de dersim kaldı.

O şekil yani,bu da böyle bir anımdır. Gençlik ya, insanın kanı kaynıyor,illa saçmalayacak :KK9:

kendimi gördüm! :KK9::KK9::KK9:

bir de deli gibi çalışıp sonra sızıp uyuya kaldıgım icin giremedigim sınavları bilirim, insanın uyandıracak kimsesi olmaması da zor gelirdi.

kendimi gördüm! :KK9::KK9::KK9:

bir de deli gibi çalışıp sonra sızıp uyuya kaldıgım icin giremedigim sınavları bilirim, insanın uyandıracak kimsesi olmaması da zor gelirdi.

hahahah onu yaşamadım ama yaşayan çok akadaşımı toplamaya çalıştığımı bilirim. Sabahlar,sonra uyanamayıp giremezlerdi sınava :))

yalnız şu yaptığım saçmalık için dahi pişman olamıyorum, şu an bitirdim okulu yüksek lisans yapıyorum ama o sene de iyi ki öyle geçmiş,öğrenci olmak gibisi var mı ya :KK31:

Gerçekten komik olmuş.Ama rahatladım şimdi.dc diye yükseltmek için tekrar alınıyorsa dd gibi bir notla geçmektense bb alabilecekken alayım diye bütünlemeye girmeye karar verdiğim için sevindim kendi adıma biraz.

Bu arada bu hoca bütünlemede kazık sormuyormuş benim bildiğim kadarıyla.Mesela geçen sene bu dersten kalıp bütünlemeye giren herkesi geçirmiş hoca.

hahahah onu yaşamadım ama yaşayan çok akadaşımı toplamaya çalıştığımı bilirim. Sabahlar,sonra uyanamayıp giremezlerdi sınava :))

yalnız şu yaptığım saçmalık için dahi pişman olamıyorum, şu an bitirdim okulu yüksek lisans yapıyorum ama o sene de iyi ki öyle geçmiş,öğrenci olmak gibisi var mı ya :KK31:

begenme butonu ust uste izin verseydi surekli calısan karıncalar gibi laf yetistirmeye calısmazdım sanırım :))

katılıyorum!

Gerçekten komik olmuş.Ama rahatladım şimdi.dc diye yükseltmek için tekrar alınıyorsa dd gibi bir notla geçmektense bb alabilecekken alayım diye bütünlemeye girmeye karar verdiğim için sevindim kendi adıma biraz.

Bu arada bu hoca bütünlemede kazık sormuyormuş benim bildiğim kadarıyla.Mesela geçen sene bu dersten kalıp bütünlemeye giren herkesi geçirmiş hoca.

hadi gozun aydın. ender bulunanlardan bir tanesi desene...
dd ler osnra ayak bagı oluyor zaten. simdiden calısmaya baslayın yine de. ogrenmenin fazla bilginin zararı olmaz sonucta

X