Büyü buldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bacım korona zamana milleti neden evine topluyorsun? Neyse sen ne yapacağını biliyorsundur zaten büyüye nasıl bozulacağını. Konu büyü değil aslında yapan kişiyi biliyorsunuz o kişiye napayım diye soruyorsunuz.

Valla ben olsam şöyle yapardım, nas ve felak surelerini böyle çok güzel hattatlı versiyonunu bulurum çerçevelettiririm ona veririm. Ama dışarıda bir kafede toplardım herkesi, çerçeveleri verirken de ben seni çok sevdim, allah seni nazardan beladan büyüden kazadan felaketten korusun diye konuşurdum.

Bu gruba da ders vermeyi keserim. Diğerleriyle özel özel tek tek buluşurum ders veririm. Yapacak başka bir şey yok. Sakın o varken başkasının evine de gitmeyin, tuvalete girmeyin yemek de yemeyin.

Öncelikle bundan sonra evde ders veremeyecegini soyle 15 kişi az değil
Bende hafizim ve 15 kişi için en az bir sınıf gerekli ki faydalı olsun .
2.si arkadaşlar madem sen hafızsin büyüyü bozmayı bilirsin demişler ne alaka
Kuranı ezbere biliyor olmasını farklı ilimlerle karıştırmayın .
Yapacağınız şey o kağıt parçasını akan bir suya atmak veya sirkeye koyup nas Felak okuyup atmak .
Bozmak için etrafta ki şarlatanlara gitmeyin bir zahmet .

Merhaba arkadaşlar evde toplanıp dini ilimler öğrettiğim bi grubum var normalde öğreticiydim zaten doğumla 2 yıl izin kullanmayı hedefliyordum çevreden komşular da hazır evdeyken bize de öğretsen diye ricada bulundular ben de kıramadım başta sadece bana geliyorlardı sonra ev ev gezmeye başladık dün muska buldum kendi evimde hoca arkadaşıma sorduğumda büyü olduğunu söyledi. Napacagımı bilmiyorum. Ama bana birisi paketli bi gazete vermişti dün koyduğum yerden aldım ve yerde kağıdın olduğunu farkettim. Yeni yazılmış beyaz bi kagıt eşler arası huzuru bozmak için yapılmış neden böyle bi şey istedi bilmiyorum. Ama daha önce şüphe duyduğum kişi bana bi dua söyledi ben de Kuran’da bulunmadığını bilemediğimi söyledim nasıl bilmezsin nasıl hafızsın diye çıkıştı bana araştırdım sonra buyu çıkmıştı o zaman da. Gidip kapısına da dayansam ben yapmadım diyebilir. Bu sefer iftira atıyor diyecek. Grubu devam ettirmek isterdim hiç kuran bilmeyen insanlar öğrendi duyduklarını yapmaya basladı namaz kılmaya başlayanlar falan vardı. Şimdi diğer insanlara yazık olsun istemem. Ama nasıl güveneceğim. Kafam çok karışık.
Büyülü konu yasak.

Git at kapısının önüne, anlar eğer o yaptıysa. Yapmayı biliyorsa bozmayı da bilir.

Dersi online yapın bu süreçten sonra. Vakalar da arttı zaten.
Ayrıca her mahallede diyanetin kuran kursu var oralara yönlendirin. Oralar da öğrencisiz kalmasın.
Böyle konular burada yasak.
Açıkçası öğretici iseniz bu kadar topluma açık bir yerde bu tarz konuların konuşulmaması gerektiğini de düşünürsünüz diye düşünüyorum.

uzaktan görüşmeye imkan veren app kullanmak çok mantıklı olur.
büyü nasıl bozulur bilmiyorum, hep bir sirkeli su denir. ama dua edin, okuyun Allaha sığının.
o kişi ya da kişilerle görüşmeyin, evinize almayın evine girmeyin.
bir de okullar açılınca "virüs yok" havasına girdik ama valla var ya, 15 kişi bi odaya doluşmayın bence.

Merhaba, dini bir grupla gezerken bulunması bana tesadüf gelmedi. Daha inandırıcı olması açısından yapılmış olabilir mi? Bu arada kişisel tavsiyem yanlış anlamayın; manipüle edilmeye açıksanız tüm dinlerin tarihini okuyarak karar vermenizi ondan sonra dini gruplara dahil olmanızı tavsiye ediyorum.
Senelerdir temizlediğim evimde ilk kez gelen insanlar bir şey bulsa ben o insanlara bir daha güvenmem.

Sene 90’lar, ilk okuldayım, okul çıkışı eve geliyorum evde bir sürü kadın. Annem herkesi toplamış bir de hoca hanım var bir şeyler anlatıyor. O ara nasıl oluyorsa pat diye babam geliyor ve ortalığı yıkıyor tekke mi burası dağılın ulen diye🤣🤣🤣🤣
Hala böyle şeyler var mı gerçekten ülke olarak sürekli geriye gidiyoruz, ilminize saygı duyuyorum ama böyle el altından tanımadığınız etmediğiniz insanları evinize toplamanız doğru mu? Bir yolu yordamı yok mu ne cesaretle kalkışıyorsunuz bu işlere?

*Büyülü* konu niye yasak? Bana garip geldi. Kadın büyü yapayım falan dememiş derdinden bahsetmiş. Burda ne konular açılıyor ama sahipleri banlanmıyor. Sırf konunun içinde büyü geçti diye ban sebebi mıdır? Bu işin mantığı nedir, bilmek istiyorum.

Benim tanıdıklarım vardı bir de selamlaştıklarım söz konusu kuran olunca 15 kişi birden gelmek istedi birine Allahı tanıtmak peygamber sav yolunu yaşatmak bi şey duymasına vesile olmak bunlar benim için önemli kimseyi kırmak istemedim bu yüzden. Bu toplantılardan önce şüphe duyduğum kadın bana dua sordu o da büyüymüş meğer. O kadının derse gelmesini hiç istemedim ama gelince karışmadım da şimdi çok üzgünüm
ama siz kağıdı yerde buldum diyorsunuz.
yapan kişi onu bir yere saklardı. öylece yere bırakmazdı. acaba birinin kitabının arasından falan mı düştü? size değildi belki büyü

Benim tanıdıklarım vardı bir de selamlaştıklarım söz konusu kuran olunca 15 kişi birden gelmek istedi birine Allahı tanıtmak peygamber sav yolunu yaşatmak bi şey duymasına vesile olmak bunlar benim için önemli kimseyi kırmak istemedim bu yüzden. Bu toplantılardan önce şüphe duyduğum kadın bana dua sordu o da büyüymüş meğer. O kadının derse gelmesini hiç istemedim ama gelince karışmadım da şimdi çok üzgünüm
Onun olduguna eminsiniz yani

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X