Buzdolabına elbise...

Alonedarkkkk

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
1.592
27
Buzdolabına elbise yaptık

Evinizdeki beyaz eşyalarınızın da görünümüyle de oyun oynayabilir, onları dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.
imperiaflex000ks4.jpg

imperiaflex001mr9.jpg

w300.png

Bu iş için gerekli olan malzeme folyo sticker, alkol, ragle (sıvama spatulası) ve fön makinesi. Folyonun dış etkenlerden korunması ve uzun ömürlü olması için üzeri l-----syon tekniği ile kaplandı. Ardından folyonun üzerine ev sahibinin de istediği görsel, bilgisayar ortamında hazırlanarak basıldı.
imperiaflex010kk9.jpg

Uygulamaya geçmeden önce buzdolabının kaplanacak yüzeylerindeki kirler alkolle temizlendi.
Daha önceden ölçüleri alınan buzdolabının askıları üç parçaya bölündü. Uygulamaya ön kapaktan başlandı. Spatula ile enine ve boyuna uygulanan hareketlerle folyo yavaş yavaş sıvandı. Hava kabarcıkları olan yerler fön makinesi yardımıyla gerginleştirilip düzleştirildi. Aynı işlem dolabının sağ ve sol yanlarına da uygulandı. Son olarak kaplanan alanın üzerinden fön makinesiyle tekrar geçildi.
Bütün işlem ortalama 30-35 dakika sürdü. Bu stickerşları evinizde duvardan tavana, kapıdan beyaz eşyaya dilediğiniz yüzeye uygulayabilirsiniz. Buzdolabı için yaptığımız bu işlemin maliyeti ise uygulamasıyla birlikte 300 YTL. Ancak maliyet uygulama yıpalacak beyaz eşyanın boyutlarına göre değişiyor.(alıntı)

Çok ilginç olmuş. Değişik versiyonlarını da görmek isterim.
Bizim dolabimi taşınmaktan baya bir deforme oldu. Böyle bir uygulamayla düzeltebiliriz belki.

alışık olunmadık bir durum ama eskiyen dolaplar için güzel bir fikir olmus

size bir fikir daha veremek istiyorum,benim yemak pişirdiğim ocağımın ön camı zamanla lekelenmişti iki katlı cam oldugu için arasına temizlemem mümkün değildi bende yapışkanlı folyolardan alıp ön camına yapıştırdım şöyle açık renkli minik lila çiçekli desenleri olandan çok hoş bir görüntü oldu mutfağıma renk kattı görenler çok beğeniyor hatta senin ocağın çok böylemiydi diyorlar ve çoğu kişide benden görüp yaptı yani sizde benim gibi bu durumdan rahatsızsanız mutfağınıza uygun bir renkle dekore edebilirsiniz

:teytey:aslında eklemek isterdim ama dijital makinam yok çok kolay bir şey bençe herkez yapabilir zevkine göre :lepi:

X