C:/windows/system32/rundll32.exe bir virüs mü?

berra_nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2008
12
0
C:/windows/system32/rundll32.exe bu nedir ?? arkadaşlar bana kim yardımcı olabilir ?
2 gün öncesine kadar herşey yolunda gidiyordu taki avast antivirüs programı virüs uyarısı yapana kadar.. herzamanki yaptığım işlemleri yaptım karantinaya al olmadı..hamle yapma vs. hiçbirine tepki vermedi hep denetim masasının ekranda gösterdiği yazı şu oldu C:/windows system 32/rundll32.exe windows tarafından bulunamıyor. ismi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin.bir dosya aramak için başlat düğmesine tıklatıp arayı tıklatın. diyor:KK43:(
arama yapsamda arama sonuçsuz yok öyle birşey peki bu ne ?
arkadaşlar şimdi bu virüsmü? virüs se neden avast yeterli olmuyor?? virüs değilse bu nedir beni kim bu konuda bilgilendirebilir ??
ayrıca bilgisayarımı işim olduğunda beklemeye aldığımda sayfa donup kalıyor ve yine avast tan virüs uyarısı geliyor bilgisayarımı resetleyipte kapatmak zorunda kalıyorum.. anlamadım gitti bu nedir ? bu güne kadar başıma hiç böyle bir şey gelmemişti arada virüs uyarısı çıkar bende karantinaya alırdım sorun olmazdı ama bu sefer olmadı :KK43:(

Merhaba rundll32 virüs değildir.Ayrıca antivirüs programınız avastta gayet vürüsler için yeterli bir programdır.Rundll32 dosyası denetim masasında bulunan tüm öğeler onun sayesinde açılır.Her bilgisayarda görev yöneticisine tıklanıldığınsa listede bir rundll32 dosyasını görebilirisiniz.Lakin virüs bu rundll32 programının çalıştırdığı bir programı silmiş olabilir.Bu yüzden bu hatayla karşılaşmışsınızdır ilkten.Size tavsiyem önce full sistem tarama yapın virüs alarmı verirse bunları silin.Bilgisayara reset atıp tekrar baştan başlatın ama yine aynı sorunu verirse.Bu virüsün sildiği dosyadan o hatayı veriyor demektirki bunuda bilgisayarı sistem geri yükleme yaparak yani bu sorunu daha önce yaşamadığınız bir güne geri döndürün böylece o dosya tekrar makinanızda olacaktır ve her ihtimale karşın yine full sistem tarama yaptırın eğer virüs çıkarsa sil diyin işlemler bittikten sonra makinayı resetleyin sorunun çözülmüş olması gerekir...

C:/windows/system32/rundll32.exe bu nedir ?? arkadaşlar bana kim yardımcı olabilir ?
2 gün öncesine kadar herşey yolunda gidiyordu taki avast antivirüs programı virüs uyarısı yapana kadar.. herzamanki yaptığım işlemleri yaptım karantinaya al olmadı..hamle yapma vs. hiçbirine tepki vermedi hep denetim masasının ekranda gösterdiği yazı şu oldu C:/windows system 32/rundll32.exe windows tarafından bulunamıyor. ismi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin.bir dosya aramak için başlat düğmesine tıklatıp arayı tıklatın. diyor:KK43:(
arama yapsamda arama sonuçsuz yok öyle birşey peki bu ne ?
arkadaşlar şimdi bu virüsmü? virüs se neden avast yeterli olmuyor?? virüs değilse bu nedir beni kim bu konuda bilgilendirebilir ??
ayrıca bilgisayarımı işim olduğunda beklemeye aldığımda sayfa donup kalıyor ve yine avast tan virüs uyarısı geliyor bilgisayarımı resetleyipte kapatmak zorunda kalıyorum.. anlamadım gitti bu nedir ? bu güne kadar başıma hiç böyle bir şey gelmemişti arada virüs uyarısı çıkar bende karantinaya alırdım sorun olmazdı ama bu sefer olmadı :KK43:(

usteki arkadas bahsetmis biraz ; evet virus degildir ...yerimseniben
simdi bunu deneyin ;
1.)Windows XP CD-ROM'unu sürücüye yerleştirin.
2.)Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
3.)Aç kutusuna expand X:\i386\rundll32.ex_ c:\windows\system32\rundll32.exe yazın; burada X, CD ROM sürücünüzün harfidir.
4.)Bilgisayarı yeniden başlatın.

X