Çalışan kadın olmak ve bütçeler

Elinize para kalmiyorsa neden bi de araba aldınız gercekten anlamis değilim.
Yanlis anlamayin bunu sizi ignelemek icin soylemiyorum, ama bu islerin bir matematigi vardir, ona gore hareket edersin, bana da ay sonunda cok bir para kalmiyor, o yuzden araba almıyorum, ama hem pastam dursun hem karnim doysun derseniz olmuyor işte.
eşim istedi. ödeyemezsek satarız söz dedi.

☺️☺️kadının 30dan sonra yüzme öğrenesi mi gelmiş hayır madem gelmiş e kendi ödeseymiş ya yüzme kursununun parasını.. e ayrıca corona varken yüzme kursuna gitmek de pek akıl karı değil .. değişikler galiba..
kursa gitmese bana telefon al diyor :)

özür diliyorum kalbinizi acıttıysam peki ya oğlunuz geçinemiyorsa o parayı bankadan aldıysa ? peki ya ihtiyacınız değilse ve alışkanlık yapılıp sürekli oluyorsa ? oğlunuz borçtan uyuyamıyor evine bişey alamıyorsa ? benimde annem var birlite temizlik yapıp büyüttü bizi ama yeni dolap yapmak için borçta boğulmuşken beni her hafta arayıp dolap yapcaz para ver demezdi.
oglu borctan uyuyamiyorken 170 binlik arabayi neden aliyor diye sorarim benim oglum olsa .

Arabayı satın. 150-200 bin arası kelepir ev bulun başka illerden bile olabilir. Onu ödeyin kiracı koyun içinede. Sonra hesabınızı ayırın. ...

Daha öncede oldu sürekli kredi çektiriyorlar bize. Fatura ödetiyorlar.
Buna engel olun işte, izin vermeyin. Bu devam ederse kartınızı almanızda hiçbir sakınca yok. Evim kredi ve giderlerini hesaplayın ikiye bölün çıkan tutarı verin kalanından da vermeyin. Siz konunuzda bunları anlatmamışsınız ki

1) Eve ortakçı degilsin sanırım
2) altınları nı mehrini vermissin
3) maaşını kullandırıyon
4) ayrılsan ev ortak degil belkide anasıgıl üzerine, araba kocanın üstüne--) altınlarda maaşda gidecek. Gidin kelepir ev alın tapu senin üstüne olsun. Arabayıda ilerde alsın borç bitincr

Tesekkurler bdv bugun de bir erkegin ailesine acidik elhamdulillah
Suclular ama acidim yine de
Oglumun maasi 3000 olacak,ben ev verecem,150 bine dugun yapacam
Ama oglum buna ragmen bana 300-400 para verince laf edilecek
Alirim geri o evi. Nerde oturursa otursun gelin hanim bana ne.

ben de hesap yapmıyorum zaten şimdiiden böyleyse biz ne aile oluruz ne geçiniriz ne çocukyaparız ne birikim ben çocuklarıma ii gelecek sunmak için çalışıcam ama para sürekli uçuyor neymiş kardeşini yüzmeye yazdırcakmışız 30 yaşında kadın
Kayinvalidenin evine yerlesirken de dediniz mi, bu evde o 30 yasindaki kadinin da hakki var, biz napiyoruz böyle diye?

Bende böyle düşünüyorum ayarlarız dedi eşim 1 sene böyle olucak sonra zam alıyoruz borç aynı kalıyor üzülme dedi. Peki köye gidelimmi yoksa o parayla başka yer mi gezelim ?

98 doğumlu musunuz gerçekten? Sizden 10 yaş büyüğüm. İnanamadım bu yaşta bu gerginliğe.

3-5 sene çocuk fikrini hayatınızdan çıkarın. hırs yapmayın. Bu yaşa göre iyi durumdasınız. Ev kendinizin. Araba almışsınız. 1-2 sene sıkışsanız yaşınız ilerledikçe maaşlar böyle kalmaz. Siz hala eğitiminize, kendinize yatırım yapmanız gereken yaşlardasınız.

boşu boşuna sıkıyorsunuz kendinizi böyle.

Artık yeni dijital faşism sistemi böyle. Elon muskle açıkladı evsiz arabasız hayat tarzı benimsemek. Kısaca dünya vatandaşlıgına geçen herkes evsiz arabasız birey olacak. 2023-2030 dan sonra yeni sistem budur. Ona görede kanun çıkartmaya başladılar Avrupa'da. Yakında Türkiye'de çıkartır. Ev almak zorlaştı misal. Yüzde 70 paran yoksa ev alamaszın Avrupa'da. Yeni sistem kanunları. Ve borç bitmeden satmak yasak...

Yaklaşık 8 yıldır evliyim. Evlendiğimden beridir tüm paramız ortak. Esimin geliri benimkinden hatrı sayılır miktarda fazla.
Her ay önce aylik mecburi harcamalar ayrilir, kalan para ile de herhangi bir eksigimiz var mi değerlendirir aliriz.
Yavas yavas herseyimizi de kendimiz yaptik cok sukur. (Ailelerimiz de imkanlari elverdiğince el uzattı, haklarını da yemek istemem)

Özellikle eşimin teşviği ile, hem anneme hem de annesine ihtiyaçları doğrultusunda; ayıptir söylenmez ama cep telefonundan kahve makinesine, ütü masasindan, elektrikli supurgeye vs. kadar kadar cesitli hediyeler aldik. Guzel günlerde kullansınlar.
Hem onlar mutlu oldu, hem biz. Allah analarımızın eksikliğini göstermesin.

Yani demek istediğim o ki; Takilmayin maddi seylere. Gözümüzü yumduk mu, dünya mali dünyada kalacak..

Buna engel olun işte, izin vermeyin. Bu devam ederse kartınızı almanızda hiçbir sakınca yok. Evim kredi ve giderlerini hesaplayın ikiye bölün çıkan tutarı verin kalanından da vermeyin. Siz konunuzda bunları anlatmamışsınız ki
konu çok uzamasın diye atladım sanırım bir de o kadar çok varki hangi birini anlatayım

Yaklaşık 8 yıldır evliyim. Evlendiğimden beridir tüm paramız ortak. Esimin geliri benimkinden hatrı sayılır miktarda fazla.
Her ay önce aylik mecburi harcamalar ayrilir, kalan para ile de herhangi bir eksigimiz var mi değerlendirir aliriz.
Yavas yavas herseyimizi de kendimiz yaptik cok sukur. (Ailelerimiz de imkanlari elverdiğince el uzattı, haklarını da yemek istemem)

Özellikle eşimin teşviği ile, hem anneme hem de annesine ihtiyaçları doğrultusunda; ayıptir söylenmez ama cep telefonundan kahve makinesine, ütü masasindan, elektrikli supurgeye vs. kadar kadar cesitli hediyeler aldik. Guzel günlerde kullansınlar.
Hem onlar mutlu oldu, hem biz. Allah analarımızın eksikliğini göstermesin.

Yani demek istediğim o ki; Takilmayin maddi seylere. Gözümüzü yumduk mu, dünya mali dünyada kalacak..
teşekkür ederim

98 doğumlu musunuz gerçekten? Sizden 10 yaş büyüğüm. İnanamadım bu yaşta bu gerginliğe.

3-5 sene çocuk fikrini hayatınızdan çıkarın. hırs yapmayın. Bu yaşa göre iyi durumdasınız. Ev kendinizin. Araba almışsınız. 1-2 sene sıkışsanız yaşınız ilerledikçe maaşlar böyle kalmaz. Siz hala eğitiminize, kendinize yatırım yapmanız gereken yaşlardasınız.

boşu boşuna sıkıyorsunuz kendinizi böyle.
hemşireyim ben zaten eğitimimide tamamladım çok şükür sağolun sadece dediğiniz gibi fazla gergin oldu:)

konu çok uzamasın diye atladım sanırım bir de o kadar çok varki hangi birini anlatayım
Böyle eksik anlatıp aralara açıklama yazınca maalesef doğru cevabı alamıyorsunuz. Siz yazınızda her şey şeffafmış gibi yazmışsınız ama aslında öyle değil galiba, sizden habersiz kredi çekmesi, başkasının faturasını ödemesi doğru değil. Buna alınacak tavır farklı

Böyle eksik anlatıp aralara açıklama yazınca maalesef doğru cevabı alamıyorsunuz. Siz yazınızda her şey şeffafmış gibi yazmışsınız ama aslında öyle değil galiba, sizden habersiz kredi çekmesi, başkasının faturasını ödemesi doğru değil. Buna alınacak tavır farklı
benim aslında sormakistedğim bu değildi ortam çok gerildi. Ben sadece para ayrımı nasıl oluyor borç öderken ailelere destek oluyormusunuz ya da olunmalı mı ben kızdım eşime diye sordum herkesin şuan küfür etmediği kaldı kardeşiniz gibi görün beni lütfen

X