Çalışırken çocuklarınıza kim baktı

Konu sahibi kaynanasının yaptığını ayrımcılık olarak algılıyor gibi. Çünkü kaynanası kızının bebeğine bakıyor ama kendisine daha önce senin çocuğuna da bakarız deyip geri vites yaptığı için. Yani o bebek senin torununsa benim bebeğim de senin torunun der gibi. Kimseye güven olmaz işte, kurda sormuşlar ensen niye kalın diye, kendi işimi kendim görürüm de ondan demiş…!
Yok aslında kızdığım şey aynı binada oturun diye bizi bu kadar mutsuz ettiniz baskı yaptınız eve göre eşya aldık plan yaptık çok uzun yıllar da geçmedi kızı yine hamileydi bize zaman ne getiriyor bilemem ihtiyacınız olursa bakabilirsem bakarız diyebilirdi. Bu kadar yapışıp sonra kızının kocasını ikna edince bize bakıcı tutun demesine kızıyorum. Ya da bari evet biz böyle yaptık ama şimdi böyle oldu bi çözüm bulalım vs diyebilirdi.

Bence cok abarti tepkiler veriyorsunuz, daha once kizinin bebegi oldugu icin once ona bakmaya baslamis, ayni anda iki bebege birden bakamaz, siz once dogum yapsaydiniz once sizinkine bakardi keyfi bir vazgecis gormuyorum ben burada, 3 sene oncesinden kimse bunu kestiremeyebilir. Benzer bir sey yasadim biz de kayinvalide bakacak diye (ki cok hevesliydi kimseye soz birakmiyordu) ev tasidik yakinina, ise baslamama 10 gun kalana kadar da oyle biliyorduk, sonra ben ise baslayinca annen bir 10-15 gun baksin sonra ben bakmaya baslarim dedi sonra birden belinin cok agridigi ve cocuk bakamayacagi ortaya cikti ve biz bir daha ev tasimak zorunda kaldik. Oluyor boyle seyler son dakika golu yemis oldum.
Ama biz bu çocukları getirdik güven verdik yanınızdayız dedik nasıl olacak diyen olmadı konusunu bile açmadılar üstüne biz sizin hayatınıza karışmadık diyor bana şaka gibi

Şu anneleri bir salın lütfen ya. Kendi doğurduğunuz çocuğa kendiniz bakmak zorundasınız ona göre ayarlamayı yapacaksınız siz baştan kv ye tamam diyerek hatayı yapmışsınız zaten. Kv nin yaptığını da savunmuyorum baştan söz vermeyecekti size.
Zaten yapardık kendileri yapıştı illa ben bakcam bizim kültürümüzde böyle diye diye ortalığı ayağa kaldırdı bende önce daha ortada olmayan şeyi niye böyle kesin kararlar alalım zamanı gelince düşünürüz diye kabul etmemiştim sonra ikna oldum çünkü çalışırken bi büyük desteği olması tabiki iyi olurdu geldik yanlarına oturduk

Erkek anneleri gelinlerini ve oğullarını diplerinde oturtmaktan ne anlıyorlar cidden anlayamıyorum.. O kadar çok mu seviyorlar oğullarını diyeceğim ama seven kişi de böyle yarı yolda bırakmaz, tamamen içinin kötülüğü, kıskançlık gibi geliyor..

Çocuğunuza kendiniz bakmanız daha iyi olur zaten, çocuğun yetişme sürecinde de çatışırdınız..
Kendilerini güvene alıyor gibiler herhangi bir şey olursa oğlana söylerim halleder kafasıyla yakına otur diye baskı yapıyorlar

Ben kamuda olduğum için kendim baktım çocuklarıma .sukur kimseye muhtaç olmadık diğer bebek kaç yaşında bence kayınvalideniz kızıyla konuşup , size yeteri kadar destek oldum sıra babaannede demeli ve bir süre sizin çocuğunuza bakmalı ya da diğer çocuk iki yaşından büyükse onu kreşe verebilirler . Ailelerin tek bir çocuğa destek verip diğerleri umursamamasi da doğru değil .
Sizde kendinizi bu kadar kinlendirmeyim , aile alartmaniymjs bakıcı tutun kayınvalide gelip başında dursun , diğer çocuksa gelir güzelce oynarlar . Bakıcı , kayınvalide desteğiyle iki çocuğa bakılır çok rahat .
İnanın öyle bi tavırları oldu ki diğer çocuk 1.5 yaşında annesi yeni başladı işe zaten. Böyle görseniz annesi dünya da sadece kızı ve onun çocuğu varmış gibi zaten sürekli birlikte yaşadılar her gün kızı burdaydı annesi yemeklerini yaptı onlar kocasıyla geldi yedi bizi de çağırdılar tabi. Hani birde burda bi çocuk daha var gibi davranan olmadı sanki bizim böyle bi konumuz hiç yokmuş gibi. Söylediğim de bi çözüm buluruz diyen de olmadı. Böyle tepkisiz ne haliniz varsa görün modu

Nisan atma derecesine gelip sonra bunlari yurup barisip gene ayni binayagirmek neyin kafasiydi acaba? Bakmak zorunda degil bakmiyor diye gorusmeyip cocugu gostermemezlik yapamazsiniz boyle bir Hakkiniz yok en fazla mesafe koyar tasinabiliyorsaniz tasinirsiniz

Soz verilmiş tutulmamış haklisiniz. Kreş cağına kadar kendiniz bakmanız daha güzel aslinda para hep kazanılır. Bizde de 16 ay olana kadsr ben izin kukkandimsonra kvalidem baktı sonra bakici bulduk anlaşamadık 28 aylıkken de kreşe başlattık.. o yüzden bir süre evde olun işte ne güzel

Kayınvalideye anneye güvenerek çocuk yapılmaz öncelikle. Görümcenizin çocuğuna bakmasa da bir hastalık çıkabilirdi kendimi yorgun hissedebilirdi. 3 sene önce bakacağım demiş olması bir şey ifade etmez ben böyle sözler almayı da doğru bulmuyorum.
İsterseniz bunu kullanıp o binadan taşınmayı teklif edin eşinize ancak kreşe başlasa da kayınvalidenize ihtiyacınız olacağını unutmayın.
Bir kere kreşte çocuklar çok hastalanıyor ve evde birinin olması bayağı avantaj öyle durumlarda sanıyorum ki 2-3 gün destek olur.
Diğer konu kreşten alınması siz işten geç geliyorsanız belki erken saatte gidip alır.
Yarın öbür gün okula başladığında çocuk eve sizden önce gelecektir özele gitmezse. Kayınvalideniz karşılar.
Ben şu an anneme de kayınvalideme de çok uzaktayım. Oğlum kreşe gidiyor ama yine de bakıcıya para ödüyoruz. Konu kreşle bitmiyormuş çünkü..
Oğlum bir hafta sağlam gidiyorsa ikinci hafta kesin hasta. Yardıma gelecek kimse yok. Zırt pırt izin alamıyorum.
Ben sabah 5te kalkıyorum. İşten 6da geliyorum. Eşim daha da geç geliyor. Oğlum 3 yaşında saatlerce okulda kalmasını da istemiyorum. Bakıcı 4te alıyor.
Ama bu konu özelinde kv ben bakarım bizimle oturmak zorundasınız vs diyerek zorla söz vermiş sözünü unutma veya vazgeçme veya başka torun bakma şansı 0. Kendi egosu yüzünden hayatımı yönlendirdiğim kişi beni bu şekilde yarı yolda bırakırsa canavara dönerim. Konu sahibi şuan ne yapsa hakkı

Kandırılmış kullanılmış hissi bu ayrıca çok fazla güven verildi ki kaç yıldır çalıştığım iş şimdi birde istifa etmek zorunda kalcam tazminatım yanacak başta güven vermeseydi ona göre plan yapardım. Ben bu ruh haliyle onlarla görüşemem haliyle çocuğumda benle gidip geldiği için gitmez yapacak bir şey yok
Tazminatınızı yakmayın gerekirse tüm maaşı bakıcıya verin geçici bir süre çünkü bu durum en azından sigortanız işler.

Benim kızgınlığım hiç bir destek olmadıkları halde kiramıza kadar her şeyi eşimle çalışıp bizim yaptığımız halde aynı binadaki evde oturun diye eşime bana baskılar yapmak oğluna ayılıp bayılmak ağlamak şimdi de menfaati başka yerden olunca size güle güle demek
Ben olsam daha uygun yerden bir ev bakardım. Boşu boşuna kv ile sürekli muhatap olacaksınız..gözünüze batar işten de çıkarsanız. Eşinizin işine yakin bir yere taşının.

bebeğimi bir saat babasıyla bıraksam bile kafayı yerim ben kaldı ki anne-babanneye bırakayım. gebelik planladığınızda bunu düsünmeniz gerekirdi. kaldı ki kimsenin çocuğunuza bakmak gibi bir sorumluluğu yok çocuğu beraber yapmadınız. eşiniz evlenmeden önce bir vaat vermis size ama boş çıkmış. kızmaya hakkınız yok evlat sizin. sonra çocuk büyüyünce babanneye anne, size abla der yıkılırsınız. en iyisi aiz bakın çocuğunuza en azından ilk 3 sene. çocuğun sizin ilginize ihtiyacı var babannesine veya ekstra bir maasa değil.

Ama bu konu özelinde kv ben bakarım bizimle oturmak zorundasınız vs diyerek zorla söz vermiş sözünü unutma veya vazgeçme veya başka torun bakma şansı 0. Kendi egosu yüzünden hayatımı yönlendirdiğim kişi beni bu şekilde yarı yolda bırakırsa canavara dönerim. Konu sahibi şuan ne yapsa hakkı
Bana bunları yaşatıp daha torun mu sevecek? Sonuçta çocuğumun rızkı için çalışıyorum ben den önce bu çocuğa haksızlık zaten o daha çok zoruma gidiyor. 3/5 gün geçecek yalandan torunum diye seviyormuş gibi yapacak. Üzerinden günler geçti kimse arayıp hâlâ şöyle olur böyle olur demedi bari bi gönül almaya çalışın hiç gündeme bile getirilmiyor. Bi çözüm sunmaya çalış benim şuan başka ihtimalimin olmadığını biliyorlar en azından belki kızım 1 sene ve ya 2 sene ben kızıma destek olayım yine size de yardımcı olurum falan de yok kimsenin umurunda değiliz ben bunları nasıl unuturum da bebeğimi sevdirmeye müsaade ederim bu kadar melek olabilir mi herkes ben anlamıyorum

Tazminatınızı yakmayın gerekirse tüm maaşı bakıcıya verin geçici bir süre çünkü bu durum en azından sigortanız işler.
Bakıcı falan çok korktuğum işler nerden nasıl bulabilirim tanımadığım insana çocuğu bırakırım hadi maddi kısmını geçtim CIO değilim aldığım para belli tamamını da bakıcıya versem bile manevi kısmı beni maffeder

bebeğimi bir saat babasıyla bıraksam bile kafayı yerim ben kaldı ki anne-babanneye bırakayım. gebelik planladığınızda bunu düsünmeniz gerekirdi. kaldı ki kimsenin çocuğunuza bakmak gibi bir sorumluluğu yok çocuğu beraber yapmadınız. eşiniz evlenmeden önce bir vaat vermis size ama boş çıkmış. kızmaya hakkınız yok evlat sizin. sonra çocuk büyüyünce babanneye anne, size abla der yıkılırsınız. en iyisi aiz bakın çocuğunuza en azından ilk 3 sene. çocuğun sizin ilginize ihtiyacı var babannesine veya ekstra bir maasa değil.
Bu da çok doğru 2 sene daha evde otursam açlıktan ölmeyiz ömürden 2 yıl bana belki de çok şey kazandırmaz ama kaybettirdiği daha büyük olur tabi ki ben çocuğuma bakarım belki işimle ilgili bi eğitim alırım bi sınava girerim benim o konuda çok büyük sıkıntım yok. Ama bu yaşatılan kabul edilir gibi değil ömür boyu unutulmayacak bir şey benim gözümde

Nisan atma derecesine gelip sonra bunlari yurup barisip gene ayni binayagirmek neyin kafasiydi acaba? Bakmak zorunda degil bakmiyor diye gorusmeyip cocugu gostermemezlik yapamazsiniz boyle bir Hakkiniz yok en fazla mesafe koyar tasinabiliyorsaniz tasinirsiniz
Taşınabilirim ama nereye gideyim ? Zaten işsiz bırakılarak bi ekonomik zarar verildi. Evimi taşıycam bu sefer eşyalar yıpranacak düzen baştan aşağı değişecek taşınma masrafı depozitosu bir kat zarar daha. Bende istiyorum aslında ders vermek için çıkıp gideyim çünkü hayatlarına devam ediyorlar bizim zararımız kimsenin umurunda değil. Eşim zeka yoksunu da bir tepki göstermiyor oda şimdi bi kaç güne en basiti bayram da hadi diyecek anneme babama gidelim kapıdan çıksam onları görücem uzatsam huzursuzluk uzatmasam zoruma çok gidiyor. Ama şu mübarek saatte Allah'a havale ediyorum ömür çok uzun böyle bitmeyecek elbet

Çocuğumu bakıcıya emanet edemem mecbur kalanlara saygı duyuyorum ama tazminat yanarsa yansın veremem içim rahat etmez
Cocugun oldugu odaya kamera koyun, calisirken arada kontrol etmek icin dersiniz, aklimiz kalmasin diye. bakicinin da haberi olsun. Benim arkadasim o sekilde yapti, apartman kapicisi kadin bakti cocuguna. O kadar cok seviyor ki.

Cocugun oldugu odaya kamera koyun, calisirken arada kontrol etmek icin dersiniz, aklimiz kalmasin diye. bakicinin da haberi olsun. Benim arkadasim o sekilde yapti, apartman kapicisi kadin bakti cocuguna. O kadar cok seviyor ki.
Çok cesaretsizim o kadar ağlıyorum ki üzülüyorum bebeğime nasıl alışacak tanımadığı birine korkarsa ağlarsa

Bakıcı falan çok korktuğum işler nerden nasıl bulabilirim tanımadığım insana çocuğu bırakırım hadi maddi kısmını geçtim CIO değilim aldığım para belli tamamını da bakıcıya versem bile manevi kısmı beni maffedera
Maaşınız kaç bandında? Düzgün bı kresle bakıcı inanın aynı para bu mantıkla anaokuluna çağında da calismayayim derseniz çalışma hayatından 6 sene kaybedersiniz ve bu issizlikte işinizi yakmayın önce bakıcı arayın ennn son ihtimal işten çıkmak olsun çok iyi niyetli hanımlar var tanıdıklara etrafa erkenden soruşturun kadın kamerayı da kabul edebilir o şekilde çalışan çok bakıcı biliyorum.

öncelikle konu sahibi hamile kalmadan önce görümcesi doğum yapmış ve plan az çok şekil değiştirmiştir o sıra. Belki biraz görümcesinin çocuğunun büyümesini bekler ve o sırada kv ile yeniden konuşabilirdi. Anne biz çocuk düşünüyoruz ama görümcenin çocuğundan yorulacaksın sonra bizimkine de bakabilecek misin gibi.

Diğer bir konu da konu sahibi henüz çocuğunu kreşe/okula vermediği için her şeyi güllük gülistanlık sanıyor. Kv ile aynı apartmanda olmak büyüüüük bir lüks.
Bugün işe gidemedim. Bakıcımız hastalandı. Oğlum da hastaydı okula gidemedi. Evet hem bakıcı hem kreşe para ödüyorum. Ne annem ne kayınvalidem gelebildi. İzin aldım oturdum ben baktım.

Bebeğe bakıcı bile baksa kayınvalidenin göz kulak olacak olması da çok büyük nimet. yabancı bir kadınla çocuğunu yalnız bırakıp işe gitmek çok kötü bir duygu. Kayınvalidesi göz kulak olacaktır illa ki.

Yani bugün görümcesinin çocuğuna bakıyor olması konu sahibinin çocuğuyla hiç ilgilenmeyeceği gibi bir anlam çıkarmış.
Kayınvalide ile hiç birebir iletişim kurulmamış bu süreçte zaten.
Ben olsam bugün yaşadığım şu zorluklardan sonra güle oynaya kv apartmanına giderdim. He annesinin yakınına gidebiliyorsa tabi önceliği o olsun.

X