Cam içine takılabilen bir perde çözümü arıyorum

DaFNe_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
11
2
$DSC_0366.jpg $DSC_0366.jpg $DSC_0366.jpg

Merhaba, ekli resimde ki cama uygun bir perde arıyorum sol üstteki kişisten dolayı korniş kullanamıyorum, yine aynı nedenden dolayı mekanızmalı da olmuyor, camların üzerine briz cubukla zebra almayı planladım hep ama, ortadaki camlar 180 derece acılınca cubuklar bir birine çarpacak yada cam acılmayacak sanırım, pcv nin üstünde de mantolamadan dolayı pek pay kalmadı, camı tutan cıtalarda yuvarlak bir formda olduğundan jaluzinin mekanizmasını monte etmeye gereklı yer yok ( bundan önce cam içinde jaluzi vardı, ama camın iç kenarı köselıydı 2 cm yer vardı oraya takmıslardı ) , 2 gündür, ınternetteki perdeleri hatim ettim...

plise perde diye bişey buldum, camın uzerıne yapıstırılıyor, ama m2 fiyatı 70 € 1500 tl ye gelecek, oda listemden cıktı, fikri olan varmı ???

Help me....

Bahsettiğin şekilde perdeye magic frame deniyor cnm. ben de teras camım için yaptırdığımda öğrendim.

Mutfak perde önerileri
İç mekanların odak noktaları olan pencerelerin nasıl dekore edildikleri odanın karakteri, atmosferi ve tarzı hakkında önemli ipuçları verir.
Büzgülü tüllerden storlara, fon perdelerden jaluziye kadar pencere giydirmenin sonsuz seçeneği var.

Ne tür bir ışık kalitesini istiyorsunuz?

Rahatlatıcı ve güneşli bir atmosfer istiyorsanız, hafif tül perdeler kullanarak doğal ışıktan maksimumda yararlanın.

Tazeliği ve modernliği çağrıştıran kotonlar astarsız kullanılırsa ışığı daha iyi geçirir.

Beyaz tüllere alternatif mi yaratmak istiyorsunuz?

Kırmızı- beyaz kareli tüller de aynı işlevi görür. Mahremiyetinizi korurken ortama biraz canlılık ve renk katar.

Kışın en karanlık anlarında bile sıcak bir ışık mı tercih ediyorsunuz?

Sarı perdeler tam size göre!

Storlar gerektiğinde mahremiyet sağlar ve doğal ışığı içeri davet eder. Üstelik onları dekoratif öğelere dönüştüren sonsuz kumaş seçenekleri var.

Şeffaf veya yarı geçirgen kumaşlar içinde en dekoratif olanlarından biri de dantellerdir. Düz kanatlı perdeler halinde kullanılınca daha etkili olurlar.

Perdelik kumaşlar pek çok renk, desen ve dokuda üretilir. Biraz maceracı olun ve beklenmedik kombinasyonlar yaratın. Mesela aynı penceredeki iki perde kanadının birini muslin, diğerini kotondan uygulayarak ilginç ve katmanlı bir görünüm yakalayın.

Perde ve storların çarpıcı birlikteliği, dramatik bir tarz ve esnek ışık kontrolü sağlar. Storla iki kanatlı, büzgülü bir perde ve tepe başlığını aynı pencerede buluşturabilirsiniz.

Düz kumaştan bir perdeyi vurgulamak için kenarına ve üst kısmına desenli veya renkli kumaştan şeritler diktirin. Ya da siyah-beyaz ‘toile de jouy’ perdeleri kırmızı ponpon kenar şeritleriyle tamamlayarak, modası geçmeyen bir görüntüye sahip olun.

Geometrik desenleri karıştırarak mutfağınızın modunu yükseltin. Çizgilileri kareli, ekoseli ve puantiyelilerle bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Bu farklı desenleri bir arada tutabilmek için onları aynı renklerden seçin.

Geniş desenleri uzun kanatlı büzgülü perdelerde; orta boyuttakileri kısa perdeler, korniş ve pervazlarda; küçük desenleri ise vurgu parçalarında kullanın.

Renkli tül perdelerin üst kısımlarına ikiye kıvrılmış şeritleri belli aralıklarla dikin ve bir korniş çubuğuna asın. Bu tüller ışığı filtreler ve alacalı bir ışık etkisi yaratır.

Beyazdan, bisküvi ve toprak tonlarına uzanan nötr renkler, klasik veya modern mekanlarda sıkça başvurulan dekorasyon öğeleridir. Kumaşların üzerindeki kendinden kare ve çizgi kabartıları ve desenleri, düz yüzeye grafik bir katkı sağlar.

Pencerenizi dekore ederken döndürüp düğümlediğiniz dökümlü kumaşlar kullanın. Bu ince ve uzun kumaşı pencerenizin üzerindeki rustik boyunca devam ettirerek vurgu yakalayın.

Odanıza canlılık katmak için oranj-mavi; yeşil-pembe- kırmızı gibi zıt renklerin birlikteliğine başvurun. Yumuşak pembe, lila, şeftali ve leylak tonları ise yatak odaları için ideal. Feminen çağrışımlar yaratan bu renkler floral, nakışlı desenler ve parlak dokunuşlarla daha ön plana çıkar.

İhtişamlı ve lüks bir etki için, yansıtma özelliği olan ve dokunma hissi uyandıran ipeklileri seçin. Kırmızı, mor, dore gibi renkler doğaları gereği gösterişlidir. Hele dönemsel bir görüntü peşindeyseniz, geleneksel desen ve dokuları olan kadife, şönil ve saten sizin için ideal…

Taze ve modern bir etki arıyorsanız, mavi ve sarıların kombinasyonundan, denizci şeritlerinden oluşan cesur figüratif desenlere uzanan koton ve keten kumaşlara başvurun.

Son düzenleyen: Moderatör:
X