Cam Seçimi

Fatma dikmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2019
20
7
30
Kızlar Merhaba; İnşallah 4 ay içinde yeni evimizi müteahhitten teslim alıcaz. Evim Bursa Gemlikte Manastır Bölgesinde. Bu bölgenin rüzgarı ve ayazı meşhurdur bilenler bilir. Bir arkadaşımızın uyarısı üzerine inşaat firmasına camlarımızı çift cam olarak istediğimizi söyledik. Sözleşme dışında bir istek olduğu için bize yaklaşık 2.500 tl gibi bir artı maliyet çıkartıyorlar. Bu farkı ödemeye değer mi. Evinde çift cam kullanan arkadaşların bu konudaki yorumlarını merak ediyorum. Birde bu çift camlarında çeşitleri var Seçimi neye göre yapmak lazım? Yorumlarınızı bekliyorum.

Kesinlikle doğru bir yatırım olur. Ben yurtdışındayim buranin soğuğu biraz daha katı oluyordur ama tek camli pencere görmedim ve duymadim.
Tek cam evin sıcağını izole etmez, yeni yapilan evlerde zaten nem problemi olduğu icin allah korusun rutubet bile olabilir

Ben evime 2 sene önce ısıcam konfor taktırdım. Hem faturalarda hem evin ısısında gerçekten ciddi fark var. Kesinlikle normal cam taktırmamanızı öneririm. Fiyat farkı konusunda bir fikrim yok. Biz bir dostumuza yaptırdığımız için oldukça uyguna mal etmiştik.

Canım Benim Ailemde Bursa’da yaşıyor. Ben evimde Eegepen var ve çok memnunum. Seçeceğin çift cam modeli konusunda firmanın seni yonlendırmesı lazım çünkü o camların herbirinin farklı bir özelliği var.

Tüm evin camları için +2500 tl çok normal bir rakam ve bence kesinlikle taktırın, ben Mersinde yaşamama rağmen evimin tüm camları çift cam, hem daha sağlam hemde soğuk mevsimlerde evin ısısında gerçekten farkettiriyor.

X