Çamaşır bulaşık sorunsalı

Merhabalar. Bebeğinizin kıyafetindeki lekeye domestos döktüğünüzü yazmışsınız aman ha. Ben bu konuda size bebekler için özel leke çıkarıcı önerebilirim hatta kendimizin kıyafetlerinde bazı çıkmayan lekelerimizde de kullanıyorum gayet işe yarıyor. E-bebek'ten baby me leke çıkarıcı sprey var. Ben memnunum. İstersen toz çamaşır suyu da var bebekler için en doğal formda. Onu da ister çok lekeli olsun ister olmasın bebeğimin her çamaşırına eklerim bembeyaz tertemiz çıkıyo. Zaten bebekler için uygun ama yine de ekstra durulamalı kullanıyorum içim rahat etmesi için.
Leke çıkarıcı spreyi anında elde 2 dk çitileyip spreyden sıkıp beklet suda. Sonra kac gün geçerse geçsin yıkanırken makinanın deterjan gözüne de ekleyebilirsin ister tozdan ister spreyden. Ama önce anında müdahale et beklet mutlaka.
Toz çamaşır suyu mu ilk defa duydum o da mı bayb and me?

Yünlü kadife demedim ki zaten :KK66: Kadife dedim.

Hint olan ta çeyizimden, artık etiketi solmuştur, bilemedim.
Diğerleri cotton+acrylic.

Yünlü ve polyestere alerjim var zzten. Kurdeşen döker gibi kabarıp kızarıyorum.
Boğazlı yünlü kazak da giyemem mesela, gibi.
Yok anlatamadim,kadife bir orgu cesidi veya dokuma cesididir. Kumas cesidi degil onu soylemek istemistim. Polyester alerjisi de ilgincmis,gerci sadece kiyafetteyse alerjiniz sorun degil. Zira pencere pervazlari bile polyester, cogu koltuk polyester kumastan yapiliyor. Ayakkabilarimizin bagciklari,alt tabanlari bile %80 polyesterden yapiliyor. Hayatimiz polyester olmus maalesef

Ben yıllardır hotpoint kullanırım ve bildiğim en iyi makine en iyi marka. Bence ya deterjanın dozunu ayarlayamıyorsunuz ya da deterjan markasında sıkıntı var. 30 dk lık programda bile kalıntı yaşamadan yıkanıyor bazen bebeğin sabun tozları kalabiliyor onu da az koymak gerek. Bulaşık makinesinde de fairy platinium kullanırım yıllardır tek bir sorun yaşamadım bir sürü marka makinede de denedim.

Yok anlatamadim,kadife bir orgu cesidi veya dokuma cesididir. Kumas cesidi degil onu soylemek istemistim. Polyester alerjisi de ilgincmis,gerci sadece kiyafetteyse alerjiniz sorun degil. Zira pencere pervazlari bile polyester, cogu koltuk polyester kumastan yapiliyor. Ayakkabilarimizin bagciklari,alt tabanlari bile %80 polyesterden yapiliyor. Hayatimiz polyester olmus maalesef

sormayın bi de poliüretran çıktı şimdi poliamid onlar ne bilmiyorum bile %100 pamuk kıyafet bulmak nerdeyse imkansız olmaya başladı.

Bende ne alerjisi yok ki :KK70:
Arı, kedi, çiğ balık, metal (imitasyon), yün, polyester hepsine alerjim var. Arı, kedi ve balıkta hastanelik oluyorum..

Ama şansa; pervazlar ahşap, kumaşlar keten (kendim alıp diktirttim), ayakkabı konusuna diyemedim bir şey.Sanırım çıplak tene değme olayı.

Kılım ben kıl; çoğunu genetik olarak kıza da geçirmişim. Koca ikimizi de atacak yakında evden, yediniz beni diye :KK70:

Ama genel olarak çok haklısınız.

Bende ne alerjisi yok ki :KK70:
Arı, kedi, çiğ balık, metal (imitasyon), yün, polyester hepsine alerjim var. Arı, kedi ve balıkta hastanelik oluyorum..

Ama şansa; pervazlar ahşap, kumaşlar keten (kendim alıp diktirttim), ayakkabı konusuna diyemedim bir şey.Sanırım çıplak tene değme olayı.

Kılım ben kıl; çoğunu genetik olarak kıza da geçirmişim. Koca ikimizi de atacak yakında evden, yediniz beni diye :KK70:

Ama genel olarak çok haklısınız.
Ya iste sanayi hayatimiza girdi gireli her sey zararli ne yazik ki. Etrafimiz sagliksiz,sonra da diyoruz ki eskiden ne guzeldi. Ellerimizle bu hale getirdik

• Beğen
Reactions: csi
Evet kesinlikle. Tamami petrol hammaddeli ve insan sagligina zararli urunler maalesef

kesinlikle. pvc içerikli bir çantayı almadım bu yüzden çok beğensem ucuz olsa da. bildiğim kadarıyla türlü türlü kanserlerin sebepleri hep bunlar. sallamıyoruz ama sonra neden bu kadar kanser arrttı diye düşünüyoruz yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz her şey çöp.

eski toprak diyip durduğumuz ananelerimiz dedelerimizin eski topraklığı bunlara az maruz kalmasından geliyor bence.

ben toz deterjan 2-3 yemek kasıgı kadar koyuyorum 1 cay bardagı kadar beyaz sırke koyuyorum camasır makınasına
hem dezenfekte eder hem yumusacık cıkarır tertemız
ıc camasırları ayrı yıkarım havluları ayrı yıkarım gerı kalan herseyı bırlıkte yıkarım
sıyahlar harıc renklılerle beyazları bırlıkte yıkarım renkler bırbırıne karısmasın dıye roosmaan magazalarında mendıller var atıyorsun 1 tane ıcıne renkler asla bırbırıne karısmıyor bu sayede deterjan elektrık su tasarrufu oluyor

bulasık makınasına parlatıcı yerıne beyaz sırke koyarım bulasık makınası tabletını de 2-3 e bolerım bır buyuk tablet ıle yıkamam ne olursa olsun deterjan kalıntısı kalıyor ne kadar az deterjan okadar ıyı

artık bende kıyafet ve oyuncakları ıhtıyac kutularına koyuyorum sevgı evlerıne muhtarlıklar yardımıyla ıhtıyac sahıbı evlere beledıye aracılıgıyla ulasıyor
bundan emınım

Merhaba hanımlar. Direk konuya gireceğim. Benim sorunum şu şekilde :
1) çamaşır makinesini mesela çamaşırlar hafif kirli 1,5 saatte yıkattırıyorum. Çıkarıp bakıyorum deterjan kalıntısı kalmış yine bir yarım saat de durulama yaptırıyorum. İçim rahat etmiyor çünkü .Hele bebeğimin kıyafetlerini yıkatırken mutlaka yaptırıyorum. Makinemin markasından olabilir mi. Hot..int markası çok lahalı iyi birşey değildi. Ya da toz deterjan kullanıyorum sıvıya geçersem bu sorundan kurtulabilirmiyim? Kaç saatte nasıl neyle yıkarsınız çamasırlarınızı yazabilirmisiniz.
2) bulaşık makinasındaki problenim daha da feci. Bildiğin deterjan kalıntılı çıkıyor tabaklar. Bir 10 dakika daha fazladan makinayı çalıstırıyorum. Kapatıyorum bu sefer iöinde su kalmış oluyor. Bir sonraki yıkamaya 10 dakikası eksik yani kaldıgı yerden başlamış oluyor. İyice ayarını da bozacağım böyle yapmaya devam edersem. Ama 1 saat de boş deterjasız çalıştırsam eşim isyanlarda elektirik su fazla geliyor diye haklı tabi ama ben de haklıyım. Sorun parlatıcıda mı onu koymasam temiz çıkar mı tabaklarım?
3) ben vermek istediğim kıyafetlerimi giyim bağış kutusuna veriyorum.verecek insan aramaya kalkmaktansa kolayıma geliyor. Bu konuda bilgisi olan var mı bunlar gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor mu her belediye kendisi mi ulaştırıyor. Biraz uzun oldu ama okuyup cevap veren herkese şimdiden tesekkürler
Hotpoint markası gayet de iyi güzel de yıkıyor . Çok pahalı iyi bir şey değildi diyorsunuz

Renkliler için porcoz renkliler için leke çıkarıcı beyazlara domestos. Hiç olmadı bulaşık deterjanı suruyorum . Ama sepette oylö beklediği için çamaşırları uzun yıkamaya gerek kalmıyor hiç leke sorunum yok
Aaa bulasık dererjanını ilk defa duydum.peki beklettikçe renginde degişme falan olmuyo degil mi

Aaa bulasık dererjanını ilk defa duydum.peki beklettikçe renginde degişme falan olmuyo degil mi
Yoook bulaşık degerjani olarak fairye kullanıyorum platinyum su damlasi lekesi bile kalmiyo. Söylediğimi camasirlar icin kullanıyorum hayır camasirlarda renk atmıyor solmuyo sadece bulasik deterjani solduruyo onu cok az kullanıyorum

4 senedir kullanıyorum bir şey olmadı. Arkadaşınız ne kadar kullandı acaba, yol yakınken dönsem mi :)
Minimum 6 senesi vardır. Çocuk doğduktan sonra organik hayata merak salmıştı :)
Ben o yüzden sadece parlatıcı yerine sirke kullanıyorum.

Deterjana da f..h işte. hem el için, hem makine.

Minimum 6 senesi vardır. Çocuk doğduktan sonra organik hayata merak salmıştı :)
Ben o yüzden sadece parlatıcı yerine sirke kullanıyorum.

Deterjana da f..h işte. hem el için, hem makine.
2 senesi var yani. O zaman makinem de 10 senelik olmuş olur, bozulursa çokta üzülmem. Elde yıkadığım bulaşıkların bile iyi durulandığından emin değilim makineye deterjan sokamam.

2 senesi var yani. O zaman makinem de 10 senelik olmuş olur, bozulursa çokta üzülmem. Elde yıkadığım bulaşıkların bile iyi durulandığından emin değilim makineye deterjan sokamam.
El deterjanını ben de asla pril,fairy falan kullanmıyorum.
Senelerce nasıl kullanmışız. Köpürte köpürte...

X