Çamaşır Deterjanları

Sarisinindunyasi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2016
82
53
Toz ;sıvı;jel deterjanlar derken birde jel kapsül deterjanlar çıktı karşımıza....

Toz deterjanlar annelerimizden kalma vazgeçemediğimiz benim de hala kullandığım bir ürün.
Bugüne kadar Omo,Ariel,Rinso,Bingo,Alo ve Persil i denedim.. :KK25:

Toz deterjanlarımız...

Omo çok güzel ama fiyatı pahalı bütçeyi sarsabilir.
Ariel’ i indirim dönemlerinde alıyordum beyazlar için gayet iyi fakat renkli çamaşırlarda renklerde solma yapabiliyor.
Rinso Omo nun yan ürünüymüş ilk defa bu sene kullandım ve gerçekten memnun kaldım fiyat performans açısından alınabilecek bir deterjan. Kokusu da çok güzel yeşil olanı tavsiye ederim.
Bingo yanından bile geçmeyin
Alo renkleri çok solduruyor beğenmedim.
Persil gayet iyi fiyatı da Ariel’e göre çok uygun özellikle vernelli çeşidi çok güzel..

Sıvı-jel deterjanlar....

Suda çabuk çözünme özelliğiyle çamaşırlara ve lekelere daha çok nüfuz edebildiği belirtiliyor.
Gerçeği açıklıyorum ;sıvı deterjanları bir ara denemeye karar verdim.
Yok leke çıkarmıyor yok iyi değil söylene söylene denemeye çekindim
Bu sefer deneyeceğim sadece hangisini alacağıma karar veremedim.

Omo ve Ariel sıvının; toz deterjanları kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum.
Forumlarda bu deterjanlarla ilgili pek kötü yorum yazanı görmedim.
Benim merak ettiklerim Persil ;Perwol ve Woolite sıvı deterjanlar
bu arada Bingo nun sıvı deterjanı çıkmış ama Perwolün çakma ikizi gibi
Persil sıvının beyazlar iyi olduğu söyleniyor ,Perwolün ise siyahlar ve renkli çamaşırlar için renklerini soldurmadan kullanabileceğiniz bir alternatif olduğu belirtiliyor.
Pek leke çıkarma özelliği yokmuş ama.

Woolite i A101 lerde gördüm memnun olanda var olmayanda fiyatı da gayet uygun.
Birde bunların yünlü çamaşırlar için olanı var onuda tavsiye ederim.

En son çıkan çamaşır deterjanları jel-kapsüller...

Kullanım rahatlığı açısından güzel fakat az çamaşırlar için de çok çamaşırlar için de aynı kapsülü kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
İkiye bölme gibi bir şansınız yok.Ayrıca jel-kapsülleri direk makinenin içine attığınız için ön yıkama yapamıyorsunuz buda eksi yanı bence.

Etrafımda kullananların yorumlarını aktarıyorum.
Ariel ve persil jel kapsüller çok iyiymiş.
Hatta Persil jel kapsüllerin eski lekeleri bile çıkarttığı ve beyazları eski beyazlığına kavuşturduğu söyleniyor. Ben söyleyenlerin yalancısıyım.
Burdan üreticilere sesleniyorum jel kapsüllerin fiyatını biraz düşürün çok pahalı...

Karar sizin deneyin ve yorumlarınızı paylaşın lütfen....:KK54:

Kapsul olarak kullanmadim belki daha tasarruflu gibi gorunebilir tek kapsul olarak ama toz ve sıvı deterjanlari istedigimiz kadar koyuyoruz miktar bize ve camasira bagli :KK51:
Ben persil (cold zyme) yazan lekeler icin yaziyor üzerinde beyaz ve renklilerde kullaniyorum memnunum kokusuda hosuma gidiyor siyahlardada perwoll sıvı siyahlar icin olani kullaniyorum:KK68:
Siyahlara toz deterjani fazla kacirinca beyaz lekeler olusabiliyor ozellikle kisa prgramlarda siyahi yikayinca sıvı daha iyi :KK64:

Yumusatici vernel max her cesitini donusumlu olarak aliyorum :cool:
Ayrica beyazlarda fazla leke varsa ki olmuyor beyaz sabunu bolup makine icine birakiyorum en fazla 2 saatlik prgda cikmis oluyor:KK58: Ha bu arada woolite kokusu bana egzotik geliyor bi ara renklilere denemistim kalicigida guzel renklilere cok kirli degilse tavsiye ederim:KK66:

Son düzenleme:
X