Çamaşır makinesi sıkma problemi :(

adaemir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
73
107
İyi geceler kızlar, Bosh serie 4 wak20211tr çamaşır makinesi kullanıyorum. 2 yıldır hiçbir sorunum yoktu ama iki keredir çamaşırlarımı inanılmaz ıslak yıkıyor. Çamaşırlar su içinde çıkıyor 3 günden erken kurutamıyorum. Eşim de ben de çalıştığımız için mesai saatlerinde evde kimse olmuyor servis çağıramadım. Sebebi ne olabilir? Bu durumu yaşayan ya da fikir verebilecek olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Makinanizın sıkma peogrami yok mu ? Arada benimkide yapiyir ama 20 dk sıkma pompa prog. var ona calistryorum kuruya yakın cıkiyo.

Önde sağ veya sol altta ufak kare kapaklı bir bölme var. Arada temizlemek gerekiyor. İçine bozuk para vs kaçmış olabilir, orada toplanıyor. Kapağı ve sonrasında iç kapağı dikkatli açın, içinde su olabiliyor.

Aynı marka modeli kullanan teyzem var servis çağırdı sorunu çözüldü calgon kullanın demişler

Makinenin alt kısmında yer alan kapağını açın büyük ihtimalle orada para ve benzeri bir şey takılmıştır benim bosch makinem var sıkmayınca orayı temizliyorum

Herkese tesekkur ederim, konu yuzunden engellendigim icin ancak simdi cevap verebiliyorum. O alttaki yeri kontrol ettim sadece su cikti tertemizdi. Buraya yazdiktan sonra kitapcigini falan okudum devrini dusurmustum ondan kaynaklaniyor olabilecegi yaziyordu bidahakine oldugu program ayarlamasini oldugu gibi makineye birakmayi denicem, yine ayni sorunu yasarsam da servis cagiririm artik.

Ayrıca sıktırma yapınca düzgün sıkıyor muydu?
Arada bende de oluyor aynı problem (Bosh marka benimde makinam ama modeli aklımda değil).
Sıkma programına alınca sorun kalmıyordu.
Nadiren yapıyor zaten.

Filtrelerini iyi temizleyin derim, bir de dediğiniz gibi deneyin bakalım.
Umarım sorun çözülür.

Normalde sıkma problemi yoktu kuru denecek kadar cikariyordu ama ikidir boyle oldu. Filtrelerini kontrol ettim tertemiz bi de boyle deneyeyim.
İnsallah tesekkur ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…