Çamaşır ve Kurutma Makineleri Çamaşır tozlanması

GES GES

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
42
2
43
Kızlar acil yardım !!! Beş ay önce arçelik son çıkan bi çamaşır makinesi aldım çamaşırlarımı tozlu tüylü yıkıyor diye değiştirip bosch marka yine son çıkan bir makine aldım fakat aynı sorun bu yeni aldığım malinede de oldu 😔 sanırım bu sorun makinelerden kaynaklanmıyor. Problemimi şöyle anlatayım ; mesela siyah çamaşırlarımı yıkatıp makineden çıkarttığımda üzerlerinde küçük beyaz tüy gibi şeyler yapışmış olarak çıkıyor ve kuruduklarında ise daha çırpmaya başlamadan çamaşırlıktan almak için elimle çamaşırı tuttuğum an havaya bir toz/tüy bulutu yükseliyor. Deterjandan ağır yükten vs demeyin çünkü beş aydır yapmadığım şey kalmadı 😢 sanırım bu iş deterjanlık makinelik bişey değil kızlar 🤔 varmı bu sorunla karşılaşan aramızda ? Varsa neyden kaynaklandığını ve çözüm yolunu yazabilir mi ? Kafayı yemek üzereyim evimin her köşesi toz ve tüy hayvan beslesem bu kadar olmaz varın siz düşünün durumun vehametini 😰😰😰 aşağıya bitane örnek tişört eklicem bakın ve ne anlatmak istediğimi anlayın 😘

Eklentiler

• ABE24D72-F3CF-48C3-9BEC-7332A001EB7C.jpeg
    ABE24D72-F3CF-48C3-9BEC-7332A001EB7C.jpeg
    115,2 KB · Görüntüleme: 557
Yeni makinalar az su aldığı için deterjanı çamaşırdan atamıyorlar.Ben bu konuda çok sıkıntı çektim. Ne zaman kurutma makinası aldım o zaman rahatladim. İnanın kurutmanın filtresinden detarjan kalıntıları çıkıyordu, daha sonra çamaşır makinamıda miele markasıyla değiştirdim.Artık sorun kalmadı.

Sıvı deterjan+kurutma makinası şart.
Ayrıca o tüyler bana halı havı gibi geldi, halıları yıkamaya verin hepsini.
Makinayı da kazan temizleme programında çalıştırın haftada 1.

Kızlar acil yardım !!! Beş ay önce arçelik son çıkan bi çamaşır makinesi aldım çamaşırlarımı tozlu tüylü yıkıyor diye değiştirip bosch marka yine son çıkan bir makine aldım fakat aynı sorun bu yeni aldığım malinede de oldu 😔 sanırım bu sorun makinelerden kaynaklanmıyor. Problemimi şöyle anlatayım ; mesela siyah çamaşırlarımı yıkatıp makineden çıkarttığımda üzerlerinde küçük beyaz tüy gibi şeyler yapışmış olarak çıkıyor ve kuruduklarında ise daha çırpmaya başlamadan çamaşırlıktan almak için elimle çamaşırı tuttuğum an havaya bir toz/tüy bulutu yükseliyor. Deterjandan ağır yükten vs demeyin çünkü beş aydır yapmadığım şey kalmadı 😢 sanırım bu iş deterjanlık makinelik bişey değil kızlar 🤔 varmı bu sorunla karşılaşan aramızda ? Varsa neyden kaynaklandığını ve çözüm yolunu yazabilir mi ? Kafayı yemek üzereyim evimin her köşesi toz ve tüy hayvan beslesem bu kadar olmaz varın siz düşünün durumun vehametini 😰😰😰 aşağıya bitane örnek tişört eklicem bakın ve ne anlatmak istediğimi anlayın 😘
beraber attiginiz camasirlardan kaynakli sorun siz tespit edeceksiniz hangi giysiniz tuy veriyor digerlerine

Ne halı tüyü nede diğer kıyafetlerden bulaşan bişey değil bunlar. Çünkü eve yeni taşındım ve evimde halı yok daha almadım. İkinci olarak tek bir kıyafet bile atsam aynı toz tüy sorunu var canım zaten yaz ayındayız yünlü hiçbirşey yok. Beş ay içinde iki tane makine aldığım için toplamda 7-8 bin lirayı buldu. Şimdi kurutma makinesi almayı istiyorum fakat ya işe yaramassa diye korkuyorum ucuz bişey değil sonuçta 😔 bugün evde temizlik var ama gelin görünki kuruyan çamaşırlarımı çamaşırlıktan alırken bile havaya bir toz bulutu yükseliyor çırparken çıkan tozu siz düşünün 😔😔😔

Yeni makinalar az su aldığı için deterjanı çamaşırdan atamıyorlar.Ben bu konuda çok sıkıntı çektim. Ne zaman kurutma makinası aldım o zaman rahatladim. İnanın kurutmanın filtresinden detarjan kalıntıları çıkıyordu, daha sonra çamaşır makinamıda miele markasıyla değiştirdim.Artık sorun kalmadı.

Deterjani cok mu koyuyosunuz virde tuycuklenmemesi icin yumusatici kullanmak engelliyo

Peki kurutma makinenizin markası modeli nedir yazarsanız çok sevinirim. Detrrjan kalıntısı diyorsunuz ama yıkanan çamaşırları beş altı kez durulama yaptırıyorum yine o tozlar tüyler hep üzerlerinde. Birde deterjan kalıntısı tozlanma yaparmıki ? Bildiğiniz sanki tekstil atölyesinde dikilen yeni kumaşların tozları veya yeni halılardan kalkan toz tüy şeklinde oluyor çamaşırlarımdaki tozlar. Ne kadar deterjan kalıntısından olur anlayamadım 🥴

Tüylü ya da pamuklu giysilerle diğerlerini aynı anda yıkamayın tek nedeni bu. Bende de vardı ayırarak çözdüm.

Asla öyle bişey yapmam. Tek parça kıyafette atsam onuda tozlandırıp tüylendiriyor. Ki yaz ayındayız tüylü yünlü hiçbirşey yıkanmıyor aylardır. Aşağıya yıkadığım üç beş parça kıyafetleri ekliyorum bakın görün içlerinde birtane bile yünlü vs bişey yok. Atlet body tişörtten oluşuyor yıkanan kıyafetler. Misal az önce temizliğe gelen bayanlar camları sildiler fakat kuruyan çamaşırların tozu tüyü tekrar camlara yapıştı çıldırmamak elde değil 😡😭

Asla öyle bişey yapmam. Tek parça kıyafette atsam onuda tozlandırıp tüylendiriyor. Ki yaz ayındayız tüylü yünlü hiçbirşey yıkanmıyor aylardır. Aşağıya yıkadığım üç beş parça kıyafetleri ekliyorum bakın görün içlerinde birtane bile yünlü vs bişey yok. Atlet body tişörtten oluşuyor yıkanan kıyafetler. Misal az önce temizliğe gelen bayanlar camları sildiler fakat kuruyan çamaşırların tozu tüyü tekrar camlara yapıştı çıldırmamak elde değil 😡😭

fotoğrafı eklemeyi unutmuşum ve birde siyah bir tişörtümü eklicem üzerinde kalan tüyleri götmeniz açısından

Eklentiler

• 1E615414-9EC8-4F51-B4FD-02237D05D4FF.jpeg
    1E615414-9EC8-4F51-B4FD-02237D05D4FF.jpeg
    111,8 KB · Görüntüleme: 407
  • B4DD7127-D619-4764-846E-B8E624B9784F.png
    B4DD7127-D619-4764-846E-B8E624B9784F.png
    573,3 KB · Görüntüleme: 349
Anlıyorum sizi ama illa yünlü olmasına gerek yok pamuk içerikli şeylerden bahsettim ben
90616696-D125-4A5F-80DB-FC93ABB9017D.jpeg
kotlar mesela,ya da yüzde yüz pamuklu atletler... Bu tür şeyler olunca düşük ısı az devirde yıkamayı deneyin. Neticede makineden kaynaklı değil (makine değiştirilmiş) muhtemelen kullanımdan kaynaklıdır. Çok geçmiş olsun insallah probleminiz çözülür.

Anlıyorum sizi ama illa yünlü olmasına gerek yok pamuk içerikli şeylerden bahsettim ben Eki Görüntüle 2307625 kotlar mesela,ya da yüzde yüz pamuklu atletler... Bu tür şeyler olunca düşük ısı az devirde yıkamayı deneyin. Neticede makineden kaynaklı değil (makine değiştirilmiş) muhtemelen kullanımdan kaynaklıdır. Çok geçmiş olsun insallah probleminiz çözülür.

Çok sağol canım. Ama inanki yazdığın herşeyi tam beş aydır yaptım hatta eve teknisyen geldi onlar test yaptılar gözümün önünde. Çamaşırları onlar ayırdı ki (bende aynı şekilde ayırıyorum zaten) ama yok yok çözüm yok malesef. Bende artık şuan oturduğum yerin şantiye elektriği ve şantiye suyundan kaynaklandığını düşünüyorum başka bir açıklaması maalesefki yok. Denemediğim deterjan yumuşatıcı kalmadı. Kullanmadığım program devir vs kalmadı ama çözüm yok. Kurutma makinesi alayım diyorum ama herkes çamaşırı yıprattığından küçülttüğünden çok buruşturduğundan vs şikayetçi. Kalakaldım öylece. Napıcamı bilemes vaziyette sinir sistemimin iflas etmemesi için çabalıyorum 😔😔

Bence de çare kurutma makinesi. O olmuyorsa ya da yer yoksa bizim gibi biz rulo ile alıyoruz valla çok da zor olmuyor. Bizde kedi de var ufak halı da bebek de yolda üstelik😊

Eklentiler

• 8894366A-6389-4A4A-A53B-F12FA95A73EE.jpeg
    8894366A-6389-4A4A-A53B-F12FA95A73EE.jpeg
    42,4 KB · Görüntüleme: 269
X