Can dostum köpeğim öldü...

Başınız sağ olsun. İki sene önce kedimiz kanserden öldü, uyutulurkenki hali hala gözümün önünde. İnsan kendini çok sorguluyor ama acı biraz dinince elinizden gelenin çok daha fazlasını yaptığınızı görebileceksiniz. Acilarindan kurtulmuş yavrucak, size sabırlar dilerim.

Başınız sagolsun. Sabır diliyorum. 14 yaşındaki oğlumu geçen yıl kaybettim. Çok yaşlı ve hastaydı. Son 3 yılımız İnanılmaz zor geçti çok yipraticiydi maddi manevi. Huysuzdu. İlaç icirmek temizliğini yapmak inanılmaz zordu, izin vermez isirirdi. Çok çabaladık ama ömrünü tamamladı. Evladımdi o benim. Sizi çok iyi anlıyorum. Bir gün kavuşacak olmanın hayaliyle avunuyorum. İnanılmaz zor yaşamayan bilmez. Büyük bir boşluk. Kocaman Özlem. Horlamasini dinleyerek uyurdum yaşiyor olmasinin verdiği huzurla. Maalesef hayvanlara değer verilmeyen bir ülkede bizim evlatlarımız şanslılardandı. Çok sevildiler. İhtiyaçları karşılandı bir canlı olarak saygı duyuldu. İçinizi ferah tutun o sizden razidir. Bize de bu acıyı yaşamak düşüyor.

Ahhh çok üzüldüm.Ama şöyle düşünün onu çok sevmişsiniz,sizinle mutlu olmuş ve elinizden geleni yapmışsınız.Benimde bir oğlum var,maalesef yaşayacağız böyle bir acıyı bir gün…Allahım yüreğinize ferahlık versin

Konuya tıkladım ama okuyunca elimin ayağıma dolandığı yazmadan çıkmaya gönlümün razı olmadığı yazmak isteyince de sözlerin yetersiz kaldığı bir konuymuş.
Hayali bile burnunu sızlatan benim için zor olan bir konu lakin bu bir gerçek ömürleri insanlar kadar uzun değil.(Keşke o kadar uzun olsaydı.) Size sabırlar diliyorum. Umarım vaktı gelince cennette buluşursunuz.

Başınız sağolsun. Çok üzüldüm. Yeni bir canla üzüntünüz hafifler diye umuyorum.

Başınız sağolsun..Ben de yıllarca baktıgim kedimi kaybettim üzerinden cok zaman gecti onun deseninde kedi görünce hala icim acıyor.Kimisi hayvan bu ne ağliyorsun der ama öyle değil işte dost onlar evlat onlar

başınız sağolsun bende kedi annesiyim. bazen aklıma geliyor ya bişey olursa diye. arkadaş, dost oluyorlar gerçekten. ben insanlardan çok çektim. ikiyüzlülüklerinden, riyakarlıklarından.kötülüklerinden. hayvanları daha çok seviyorum. en azından tek istedikleri sıcak yuva, mama ve sonsuz sevgi başka bişeyleri yok. yeni bir köpek sahiplenin bence iyi gelir. onla avunursunuz.

Boğazım düğümlendi

Basiniz sagolsun. Hayvanin sevgisi de cok baska oluyor sizi anliyorum. Bizim de var bir kopegimiz, insan cok baglaniyor sahiden de.

Ama su tarafindan bakin, olum tum canlilar icin hak ve hayvanlar gunahsiz canlilar. Sevdiginiz ama kotu amelleri olan bir insani kaybettiginizde lutfen cennete gitsin gunahlari affolsun diye arkasindan aci cekmeyeceksiniz. Yoklugunun acisina bir de bu eklenmeyecek, hepimiz Allah'tan geldik ona geri donecegiz, sizin kopeginizin vakti simdiymis.

Başınız sağ olsun. Çocukken ölen köpeğim geldi aklıma. Sizi çok iyi anlayabiliyorum.
Yıllarca iyi ve kötü günde birlikte oluyorsun, yalnızlığını paylaşıyorsun, herkes vefasızlık gösterirken ondan asla vefasızlık görmüyorsun, küsmüyor sana, sen onu seviyorsun ama bakıyorsun ki o seni senden daha çok seviyor. Sanırım bi hayvan sahiplenmek gerçekten dünyanın en güzel şeyi. Şimdi 8 senedir yanımda olan bi muhabbet kuşum var aklım çıkıyor ona bir şey olacak diye. Düşünmek bile istemiyorum.
Yerini doldurabilir misiniz bilmiyorum ama iyi gelecekse bi zaman sonra tekrar bi dost sahiplenebilirsiniz.

Başınız sağolsun, çok üzüldüm ama ona çok güzel bir yuva vermişsiniz, mutlu yaşamış yanınızda keşke hepsi böyle şanslı olsa Bir gün tekrar kavuşursunuz umarım

Sağ olun. Ne yazık ki bir daha sahiplenmeyi düşünmüyorum. Geride kalan 3 kedim daha var, aynı acıları 3 kere daha yaşayacağım. Onun yerini dolduramam muhtemelen zaten acımı kabullendim hep bir tarafım buruk olacak. Kendimi sokak hayvanlarına adayacağım, eskisinden daha çok ilgileneceğim onlarla. Onlar benim acımı hafifletebilir.

Basin sag olsun… cok cok korkunc bir duygu herhalde… yillar yili dostun, yaninda, canin oluyorlar.

Benim de köpegim 13 yasinda..ölecegini düsündügümde kalbim sıkısiyor, gözlerim doluyor. Sizin kalbiniz paramparcadir simdi. Allah sabir versin canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…