Çanakkaleye mutlaka gidin

A

ayçiçeği

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ayçiçeği
arkadaşlar dün çorlu belediyesinin düzenlemiş olduğu geziye katıldım.Hepinize tavsiye ediyorum eğer imkanınız var ise mutlaka gidin .rehber eşliğinde gezdik daha önceleride gitmiştim ama pek birşey anlamamıştım .o gelibolu yarımadasında bir kahramanlık yatıyor hele bir müzesi var anlatılamaz kelimeler yetmez türk askerinin neleri başardığını neden bizler bu kadar duyarsız bir millet olduk her yıl anzaklar dedelerini n mezarlarını ziyaret etmeye onca yoldan geliyolar ingilzler kendi mezarları için türkiyeye bir mezarlık müdürü göndermişler biz türklerdende 4 işcisi varmış kendi mezarlarının bakımını yaptırıyorlar 90 yıldır bu devam ediyormuş adamlar askerine ne kadar değer veriyor ama bizimkiler tam abidenin önünde sembol bir mezarlık vardı bundan 12 yıl önce gittiğimde görmüştüm adı yaşı ve memleketi yazıyodu burasını kaldırıp otoparka çevirmişler ama halkımız ayaklanmış kokularından daha farklı düzenlemişler ama eski hali bence daha güzeldi .topraklarından hala şehitlerimizin kemikleri çıktığı söyleniyor daha ölmeden kendi cenaze namazlarını kıldıkları söyleniyor hele seyit onbaşı 230 kiloluk topu nasıl bir iman gücüyle kaldırmış gözyaşlarım hiç dinmedi eğer minarelerimizde ezan sesini duyuyosak türkçe konuşuyorsak ve bu kadar özgürçe düşündüklerimizi konuşabiliyorsak o kahraman askerlerimize boçluyuz bunları .ALLAH onlardan razı olsun vatanımz hiçmi hiç kolay kazanılmamış bizim o savaşı kazanmamız mucize vatanımızın değerini bilelim bir daha bu türkiyeye atatürk gibi muhteşem gerçek bir türk gelmez Buradanda belediye başkanımız Altan ersin beyebizlere böyle duygular yaşattğı için çok teşekkür ederim darısı diğer belediyelerin başına

X