Canım çok yanıyor:(

Pembepanter34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
9
1
Merhaba kızlar!

Öncelikle yazıp yazmama konusunda cidden çok tereddütte kaldım ilk defa yazacağım için. Ben yaklaşık 1,5 yıldır evliyim ve 23 haftalıkta hamileyim.Herşeyi en başından başlayarak anlatacağım.eşimle 2016 yılında ilişkiye başladık ama 1 ay sonra eşim beni terketti.Bana ayrılırken aklında evlilik olmayan bir adam senin zamanını çalmaktan öteye gidemez diyerek ayrıldı.telefondan söyledi bunları mesajla. Ben o dönem çok kırılmıştım.psikolojim bozuldu resmen. Aslında beni hiç evlenilecek bi kadın olarak görmemiş.Neyse bu benden ayrıldı ben tabi alkol vs başladım.Baya kötü oldum. Ve o dönemde eski erkek arkadaşımla birlikte oldum( eski erkek arkadaşım dediysem yıllar önce küçükken çıktığım biri ama sonra arkadaş olarak kaldık ve o zamana kadarda hiç böyle bir yakınlaşmamız olmadı) Neyse aradan 3,5 ay falan geçti ben tabi unutamadım.Ağlıyorum sürekli yazsam cevap verirmi diyorum böyle git geller yaşayarak ben yazdım buna. Buda bana cevap yazdı böyle baya baya yeniden görüşmeye başladık falan. Bu sefer daha sıcak daha ciddi bi ilişkiye başladık.Bana aşık olmuştu.Ben ona zaten olmuştum.Evlenmeye karar verdik.Neyse bu bi şekilde ayrı kaldığımız dönemde olanları bana söylettirdi. Sonra yüzüme tükürdü işte seni mi ben ailemin karşısına çıkarıcam falan diye.Bende dedim benim hayatımda değildin sen terkedip gitmiştin vs.diye bu benden ayrıldı. Ama en fazla 2 gün sürdü o ağladı ben ağladım geldi geri .Neyse sonra bizim tartışmalarımı başldı sürekli imalar vs.kısacası atlatamadı.herşeyde sürekli suratıma vurdu o yaptığım hatayı. Düğün zamanı bile en ufak şeyler kocaman oldu bir sürü şey söyledi. bu evlendiğimizden beride en ufak bir şeyde tamam boşanalım deyip deyip durdu. Neyse birgün şiddetli bir tartışmada gitti babasına anlattı.Herşey bitsin diye anlatmış babasına ama kayınpederim gençtir yapmış bir hata demiş.Ben kötü oldum tabi bunu söylediğinde ama babasına anlatmak ona iyi gelmiş olsa gerek. Sonra birdaha uzun süre kavga etmedik.Ben bu tartışmalara rağmen en başından beri hep çocuk istedim aslında neyse en sonunda ben hamile kaldım. Ama bu kezde ekonomik kriz yüzünden işten çıkarıldım. Psikolojim iyice altüst oldu.Bir sürü borç harç vardı hepsi eşimin üstüne kalınca oda bunaldı doğal olarak.Ben 1 aylığına ailemin yanına gittim. Kafa dinliyim onlarıda görüyüm diye.Sonra döndüm başka bi adam olmuş gibiydi kocam. Yani bunalmış belli daha çok para kazanmaya çalışıyo o yüzdende daha çok çalışıyo. Ama eve geliyo elinde telefon.ben bütün gün onu bekliyorum. Bana yaklaşmıyo çocuk var diyo yanağımdan öpüyo falan sarılıyo sonra geçiyo kenara elinde telefon. (Hamilelikte birde cinsel anlamda da istekli olmama rağmen beni istemiyor hissine kapıldım)Sonra haftasonları kafasına göre plan yapıyo bu yüzden kavga ediyoruz. Yani bensiz yapıyo.iş arkadaşlarıyla dışarı çıkma alışkanlığıda yoktu yavaş yavaş o çıkmaya başladı.ben çalışırken hiç böyle şeyler yoktu evde onu beklemem gerek gibi bi algısı var bende diyorum ki bana önceden söyle bende ona göre plan yapıyım diyorum bi ton arkadaşım var benimde ama yok.Neyse en son yaşanılan olaylara gelecek olursam.3 gün önce aradım bunu yemek yiyoruz dedi kimle yiyosun dedim işte ahmet bey mehmet bey ve ayşe dedi. (Ben iş yerinde çalışırken erkek iş arkadaşlarımla yemeğe çıkmamı eleştirdiği için hatta eleştiriden fazla ofisimi basmakla tehdit ettiği için) bende dedim sen bana böyle böyle diyodun şimdi sen neden aynısını yapıyosun. Bu ayşede arkadaşının kuzeni ama arkadaşının kuzeni olunca bu şekilde davranabiliyo yani. Neyse ben daha önce uyardım dedim aranda mesafeni koy ben nasıl koyduysam millete beyli hanımlı hitap ettiysem sende ediceksin. (Telefonuna baktım 16 kasıma kadar beyli hanımlı bu tarihten sonra isimle konuşmuşlar.)tabiki benim dediğim gibi olmamış. Neyse baktım telefonda bana neler söylüyo sen bıktırdın artık beni bıktım senden seni adam ettim yanımda gezdiriyorum falan dedi. Bende dedim bana bunu mu söylüyorsun dedim senin gibi bi adama aşık olduğun için Allah beni kahretsin dedim.sonra bana senide çocuğuda istemiyorum dedi. O an o kadar kötü oldum ki.Zaten metroda ağladım indim otogarda gidicem ama yani nereye gidicem.cebimde kredi kartımdan başka para vs yok. Ailemin yanına gitmek istemedim çünkü o insanlarıda üzmek istemiyorum artık(birde babam bu tartışmaların bazılarına şahit olduğu için torun haberini aldığında bu çocuk nerden çıktı dedi) neyse ben öyle baya bi ağladım bu aradı nerdesin falan dedi sanane dedim neyse bu 10 kere aradı nerdesin falan otogardayım dedim napcan orda gidicem vs. Dedim. Sonra yürümeye başladım soğuktan üşümüştüm artık ardından bu geldi yanıma(benim en büyük zafım bunun gülen gözlerini görünce gardımın düşmesi)ve yine öyle oldu.bi anda affeder gibi oldum kırgımlığım var tabikide.ertesi günde doğum günü bir sürü hazırlık yaptım arkadaşıyla nişanlısını davet ettim vs vs. Neyse ertesi gün yemekler yaptım arkadaşları geldi pastayla kapıda sürprizz falan baya şok falan oldu çokta sevindi. Neyse yemeğe oturduk arkadaşıda o ayşenin kuzeni. Onun yanında buda ayşeyi kıskanıyo dedi gülerek ben o anda o kadar kötü oldum ki sesim titredi.kulaklarım uğuldadı böyle sert bi şekilde kapatalım bu konuyu dedim. Ama eşim gülmeye devam etti. Baktım whatsap durumunda pasta paylaşmış böyle gülücüklü bi notla falan. Bu zamana kadar benimle alakalı bir iğne bile paylaşmadı. Bunun gerginliği üzerine ben bugun 2 pasta yedim zaten gibi bir laf etti ben ters bi şekilde baktım. Sonra gülmeye devam etti sırnaşma dedim sonra bu bozuk atmaya başladı ama nasıl böyle tüm herşeyin suçlusu benmişim gibi arkadaşıyla içtiler baya benim yüzüme bakmadı pastayı üflemedi yemedi arkadaşının nişanlısı yapma böyle demiş oda demiş anlasın falan. Neyse ben arkadaşıyla nişanlısını o yorgunluğun üzerine gık demeden arabayla evlerine bıraktım.eve geldik yatağını ayırdı. Ben o kadar kötü oldum ki bütün gece ağlamamak için kendimi zor tutmuştum zaten sonra artık dayanamadım bütün gece ağladım daha kötüsü intiharı bile düşümeye başladım bu yaşadıklarımdan sonra. Hatta gece psikiyatriden randevu almaya çalıştım onuda başaramamışım .biara sızmışım kalktım erkenden evden zor attım kendimi o hala uyuyodu. Gittim soğukta parkta oturdum ağladım. Sonra eve geldim eşyalarımı topladım ona mektup yazdım ve çıktım gittim evden.Beni ne aradı ne sordu. O kadar kırıldım ki bebeğimin randevusu var o olmasa cidden defolup gitcem bu şehirden. yani empati yapıyorum aynı şeyi ben arkadaşlarımın yanında buna yapsam ya bu osmanı kıskanıyo desem mesela acaba o nasıl olurdu. Ben söyleyeyim ortalık kan gölüne dönerdi kesin.işte ben ogünden beri ağlıyorum. Kendimi iyi hissetmiyorum. Bebeğimi düşünmeye çalışıyorum ama canım çok yanıyor.zaten hamilelik işsizlik birde bebeğimin nf ölçümünde de artış varmış onun moral bozukluğu, eşimin ilgisinin azalması,beni herkesin içinde rencide etmesi, hassas olduğumu kabul etmemesi gibi bir çok nedenden dolayı benim psikolojim cidden bozuldu.artık ne yapacağımı bilmiyorum çünkü mantıklı düşünemiyorum.tek bildiğim canımın acısı.. siz olsanız ne yapardınız?

Yuva kolay kurulmuyor bin bir emek stres boşanmış bi anne babanın cocugu olarak söylüyorum ki sizin evliliğiniz bitmiş. Eşiniz bencil egoist narşist ruhlunun teki. Siz kendinizi parçalasanızda o parmağını oynatmadıgı sürece kurtarılmaz bu evlilik. İşe gireceksiniz önünüze bakıcaksınız şuan yapacağınız tek sey ailenizin yanına sıgınmak olur. Dogumdan sonra hayatınızı yoluna sokmaya başlarsınız. Bu öküz nafaka vermektende kaçar..

Siz evi terk ettim demişsiniz suan nerdesiniz ve esiniz hic aramadı mı ? Bu cocuk onun da çocuğu sizin üstünüze yıkamaz.

Ayşe’yi kıskanıyor falan demesi tam bir öküzlük örneği ama sizi anlamış olsa zaten mesafe koyardı,adam sizi hiç anlamamış ki bir de üstüne kıskanç damgası yemişsiniz.

Birde gülen gözünü görünce dayanamam falanlar pembe dizi repliği gibi ve suan pek sizlik bir durum değil hamilesiniz mantıklı kararlar almanız lazım.

Okurken kendimi senin yerine koydum. Gerçekten çok çok üzüldüm. Olan olmuş artık o yüzden neden bebek yaptınız demeyeceğim. Siz gerçekten istemişsiniz bu bebeği. Ancak eşiniz pek gönüllü değil sanırım. Bu evliliğin bittiği çok net görünüyor. Zaten geçmişte kendi isteğiniz ve arzunuzla, bekarken yapmış olduğunuz bir mevzuyu yüzünüze vurması çok çirkin. Keşke o zamanlarda yazsaydınız ki en başından dönebilseydiniz bu hatanın. Benim tavsiyem, eğer aileniz size sahip çıkıyorsa bebeğinizle birlikte onlarla yaşamanız daha sağlıklı olur bebiş ve sizin için. Bu adamdan da ayrılmanız gerek. Yoksa daha çok ağlayacaksınız ve psikolojinizde geri dönüşü zor olan yaralar açılacak. Yalnız sizin için değil, bebeğiniz de böyle bir adamla büyümemeli. Öncelik olarak bebeğinizin sağlığını düşünün. Sağlıklı bir şekilde dünyaya getirin inşallah. Daha sonra da boşanın lütfen. Mutlu kadınlara ve onların yetiştireceği mutlu bebeklere ihtiyacımız var.

Siz evi terk ettim demişsiniz suan nerdesiniz ve esiniz hic aramadı mı ? Bu cocuk onun da çocuğu sizin üstünüze yıkamaz.

Ayşe’yi kıskanıyor falan demesi tam bir öküzlük örneği ama sizi anlamış olsa zaten mesafe koyardı,adam sizi hiç anlamamış ki bir de üstüne kıskanç damgası yemişsiniz.

Birde gülen gözünü görünce dayanamam falanlar pembe dizi repliği gibi ve suan pek sizlik bir durum değil hamilesiniz mantıklı kararlar almanız lazım.
Bi akrabamın yanına geldim onlarda kalıyorum.Zaten bu öküzlüğe devam etmesi canımı yakıyor ya. Cidden dizi repliği olsun diye demiyorum. Ondam ayrıyken şunuda yapcam böyleew davrancam diyorum ama onu görünce bişey oluyo mal oluyorum yani anlatamıyorum böyle tutuluyorum ve o tutumumu koruyamıyorum.inanın mantıklı kararlar alamıyorum maalesef bu hormonal değişiklikler beni mahvetti

Özelinizi size sormadan babasına anlatan bir adamdan nasıl kocalık beklentiniz var. Mesleğiniz var madem gidin bebeğiniz doğana, birazda büyüyene kadar ailenizle yaşayın. Sonra da iş bulur bebeğinizle gül gibi geçinirsiniz. Kıskançlık meselelerini, karşılıklı tripleşmeleriniz falan bilemem ama babasına böyle bir durumu anlatan adaml aynı yatağa daha giremezdim ben olsam. Ayrıca eşiniz gayet rahat takılırken siz onu umursayıp ağlayıp, sızlanıp bebeğinizi strese sokmayın.

Bi akrabamın yanına geldim onlarda kalıyorum.Zaten bu öküzlüğe devam etmesi canımı yakıyor ya. Cidden dizi repliği olsun diye demiyorum. Ondam ayrıyken şunuda yapcam böyleew davrancam diyorum ama onu görünce bişey oluyo mal oluyorum yani anlatamıyorum böyle tutuluyorum ve o tutumumu koruyamıyorum.inanın mantıklı kararlar alamıyorum maalesef bu hormonal değişiklikler beni mahvetti

Aranızda saygı kalmamış, sizin özelinizi kendi babasına anlatması bile sizi gözden çıkardığının en büyük kanıtıdır, normal bir erkek eşinin özelini ailesine anlatmaz, üstelik ülkemizde evlilik öncesi ilişkiye ailelerin bakış açısını düşünecek olursak eşiniz sizi ailesi gözünde de küçük düşürmüş. Seni de bebeği de istemiyorum demiş.
Biraz kendinizi toplayıp ailenizin yanına gidin . Bebeğinize bakacak biri varsa doğumdan sonra da işe girersiniz.
Eşiniz olacak adam hazır fırsat bu fırsat deyip boşanmaya dünden razı gibi gözüküyor hala aramadığına göre.

Bundan sonra kesin ve net bir karar vermeden evinizi terk etmeyin bence. Bu şekilde gidip gidip geri dönmenin ne anlamı var gerçekten? Bu şekilde size saygı duymaz ve kaybetme korkusu da kalmaz zaten. Bir tepki gösterecekseniz de bunu kararlı ve iradeli bir şekilde yapmaya çalışın. Hamilesiniz sürekli düzeninizi bozmayın, gerekiyorsa ona gitmesini söylersiniz ama bu şekilde kendinizi yollara atmayın lütfen. Biraz sakin..

Merhaba kızlar!

Evlenmeye karar verdik.Neyse bu bi şekilde ayrı kaldığımız dönemde olanları bana söylettirdi. Sonra yüzüme tükürdü işte seni mi ben ailemin karşısına çıkarıcam falan diye.Bende dedim benim hayatımda değildin sen terkedip gitmiştin vs.diye bu benden ayrıldı. Ama en fazla 2 gün sürdü o ağladı ben ağladım geldi geri .Neyse sonra bizim tartışmalarımı başldı sürekli imalar vs.kısacası atlatamadı.herşeyde sürekli suratıma vurdu o yaptığım hatayı. Düğün zamanı bile en ufak şeyler kocaman oldu bir sürü şey söyledi. bu evlendiğimizden beride en ufak bir şeyde tamam boşanalım deyip deyip durdu. Neyse birgün şiddetli bir tartışmada gitti babasına anlattı.Herşey bitsin diye anlatmış babasına ama kayınpederim gençtir yapmış bir hata demiş.Ben kötü oldum tabi bunu söylediğinde ama babasına anlatmak ona iyi gelmiş olsa gerek. Sonra birdaha uzun süre kavga etmedik.Ben bu tartışmalara rağmen en başından beri hep çocuk istedim aslında neyse en sonunda ben hamile kaldım.

Bile bile lades bir evlilik..:olamaz:
Öncelikle ayrıyken yaşadığınız olayı saklamadan söylemişsiniz yüzünüze tükürmüş .Ayrılmamışsınız.
Sürekli kavgalar, tartişmalar suratınıza o olay defalarca vurulmuş. Ayrılmamışsınız.
Eşiniz sürekli boşanalım boşanalım deyip durmuş. Ayrılmamışsınız.
Utanmadan babasına gidip mahreminizi söylemiş.Ayrılmamışsınız.
Ve üstüne hamile kalmayı isteyip bilinçli olarak hamile kalmışsınız.
Ve Ben çocuk istedim yazmışsınız tahminen eşiniz o dönemde çocuk istememiştir.
Vee siz Profilinizde yazana göre 30 yaşında mühendis bir kişisiniz.

Lütfen çocuğunuz için bu sefer ayrılın.
Yanınıza peri padişahının oğlu gibi gelse hormonlarınız tavana yükselse de gözlerine bakıp yumuşamayın.(En azından hatalarını düzeltmeden.)
Açık açık seni de çocuğu da (DİKKAT ÇOCUĞU, ÇOCUĞUMUZU DEĞİL)istemiyorum demiş.
Ayrılın ayrılın ve ayrılın.
Bunu çocuğunuz için yapın.
Çok geçmiş olsun bu arada lütfen değerlerinize de dikkat edin, iyi beslenin stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın..:dua:

Son düzenleme:
Sen niye gidiyorsun ki bacım? Hamile ve stresle başa çıkan sen af edersin totosunu yayıp oturan o!
Sizin adam bencil gülen gözlerini görme ve kendine gel bi an önce daha doğmamış bebeğini düşünmeyen adamla bi ömür geçer mi bunun kararını ver sürekli gidip gidip onun kendini affettirmesini beklersen de sana saygısı kalmaz nasıl olsa bi lafımla geri getiririm diye düşünür hayatının merkezi o değil geleceğin ve allah bağışlasın yavrun..
Evlat sahibi değilim ama evlattan daha öte bişey yok bi anne için sana verilen mucizenin kıymetini bil onun sağlığı için kendini toparla..

Yani anlattıklarına bakınca hamılelık hormonları tavan yapmıs aşırı duygusal bır kadın ve henuz baba olma bılıncıne varamamıs bir koca görüyorum. Gecmısını hayatındakı ınsana anlatanlardan hiç hoslanmıyorum yanı eşim bana anlatsa soğurum ne yalan soyleyım. Senın hatan yasadıklarını eşıne anlatman ne gerek var anlatma hayatım bılmeyıversın herşeyı de . Sen onun herseyını biliyor musun hiç sanmıyorum. Benım gecmısım benı ilgilendirir ınan kı esım dahı bana bunu soramaz hakkı yok .Bence şu aşamada bosanmayı falan değıl de evliliği nasıl toplarım onu düşünmek lazım. Boşan boşan demek de mantıksız ortada bır bebek var. Şiddet yoksa evine bakıp maddi ihtiyaclarını karsılıyorsa aldatma ihanet başka kadın yoksa bosanma. Eşini de al karsına konus . Erkekler hamıleyken kadınlardan uzaklasırlar bu doğumdan sonra da devam eder. Bızı artık kadın olarak degıl anne olarak görmeye başlıyorlar. Bu sorunları yaşamıs ve atlatmıs biri olarak soyluyorum. Buyuk ihtimal eşinin sorunu da bu canım . Yani çözülmeyecek bir dert degıl. O bebek böyle bir hayata gelmeyı haketmıyor yazık.

Sizin onu kıskanmanız eşinizi pek mutlu etmiş, egosunu okşamış ve hoşuna gitmiş olmalıki arkadaşlarına anlatıyor. Ne çirkin bir durum.
Adam canı isterse 3-5 gün sonra gelir ve siz de gidersiniz ne yazıkki ama bilin ve ona göre hareket edin isterim eşiniz siz ve hormanlarınızla pek ilgili değil. Kendi havasında kendi dünyasında maddi ve manevi sıkıntılardan kaçıyor anlayacağınız.
Açıkcası bu borç harç arasında çocuk niye bile düşünüyor olmalı.
Bu nedenle yapabiliyorsanız kenarınıza birikin yapmanızı varsa altınlarınızı annenize falan götürmenizi öneririm.

Yapılan iyi kötü bütün yorumlar için teşekkür ederim. Burcum yüzünden mi yapım yüzünden mi bilmem hiç mantığıyla hareket etmiş bir insan olamadım maalesef. Geçmişte yaşadığım hayal kırıklıklarından mı bilmem o mantık olgusu bir türlü çalışmadı maalesef bende. Çok haklı ve yerinde yorumlar görüyorum. Gerçekten belkide bile bile lades bir evlilikti. Ama bi insanın basireti bağlanır ya yapılan hiç birşeyi göremez olur yada bunu bi şekilde gögüsler işte öyleydim bende. Benim evi terketmemin sebebi cidden kırgınlığım için uzakta kalıp ne yapacağıma karar vermek aslında. Çünkü evim eşimin ailesine yakın ve zırt pırt birisi gelir diye ben kaçtım aslında oradan.kafamı toparlayamam diye birde evde yalnız başıma kaldığımda ağlama krizlerine girip bebeğimi strese sokuyorum. Bundan uzak kalmak istedim açıkcası ayrıca böyle durumlarda psikolojik olarak o ortamı terk etme isteği de oluşuyor .bunların hepsi birleştiği için ben evi terkettim.Ayrıca Ben geçmişimi anlatmak istemedim ama bi şekilde sorguladı ve öğrenmeye çalıştı ve anlattırdı. Benim yapım gereği kıskanç olduğum için sormadım bile bende bir insanın geçmişini kesinlikle öğrenmek istemem ve öğrenmedimde. Dediğiniz gibi hormonlarım tavan yapmış durumda ve karşımda da bana anlayış göstermeyen bir adam görünce üzülüyorum. Ben ufacık bir trip bile atamıyorum ki hemen bağırıveriyor. Seninlemi uğraşcam bu kadar işimin gücümün arasında diyor bende benimle uğraşcan tabi kiminle uğraşcaksın başlatma işinden diyorum.Böyle beynim zonkluyo ondan sonra bütün kan beynime hucum ediyo yanımda olsa parçalayacakmış gibi davranıyorum sonrasında telefonda kavga ediyoruz.15 dk Sonra beni arıyo Özür diliyo sana böyle davranmamam gerekiyordu diyor. Daha dikkatli olacağım diyor. Ama aynı yani hiç bir değişiklik olmuyor. Bende şimdi bebeğin kontrolüne kadar burda kalıp sonrasında da başka bir yere gitmeyi düşünüyorum.

Bebeğin kontrolünü istediğin yerde ve hastanede yaptırırsın bence en güvenilir yer anne babanın yanı eşin olacak kişinin telefonlarını dahi açma hemen git boşanma davası aç çok üzülüyorum böyle olaylarda ortada kalan masum bebeklere allah yardım etsin

X