canımdan can geldi :)

elvannnnn

canımın içi ırmak
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
1.844
2
merhaba,aslında geç yazılmış bir doğum hikayesi olacak sanırım.çünkü benim güzeller güzeli meleğim şuan 9 aylık..

ultrason hesaplarına göre doğum tarihim 26 haziran görünüyordu..kız bebek erken gelir derlerdi hep bana..o yüzden ben haziranın ortalarında meleğimi beklemeye başladım.rahat bir hamilelik geçirdim.aslında ben bunu söylüyorum ama her hamile gibi benimde sıkıntılarım oldu..sadece hep kendimi hasta değilim hamileyime odakladım..birde okadar çok istemiştim ki bu bebeği..

bende ,doktorumda normal doğum olmasını çok istedik..o yüzden son ana kadar bekleme taraftarıydım..38-39-40 haftalar böyle geçiyordu..ben her nst ye girdiğimde sancılarım normal görünüyordu.doktorum 40 haftayı doldurduktan sonra eğer şartlar elverirse +2 hafta daha bekleyebileceğimizi söyledi..o kadar istiyordum ki normal doğum olmasını bende bunu kabul ettim.40.haftanın sonunda herşey normaldi..doğuma dair hiçbir belirti yoktu..kızım bütün hamileliğimde olduğu gibi çok hareketliydi..41.haftayıda bitirdik..nst sonuçları aynı...biz sancıda en fazla 25-30 u gördük..42.haftanın son günü cumaya geliyordu..doktorum cuma sabahı gelirken doğuma hazırlıklı gelmemi söyledi..o gün ultrasonda plasentada kireçlenmenin çok olduğunu 42 hafta bittiği için daha fazla beklemenin anlamsız olduğunu ve bebeği tehlikeye atmak olduğunu söyledi..önce muayene etti..1 cm bir açıklık vardı..suni sancı vereceğiz dedi..hastaneye yattım ve sabah 10 da suni sancı verilmeye başlandı.dr geliyor ebe gidiyor ...bende hala hiçbirşey yok..öğleden sonra hafif hafif adet sancısı gibi bir ağrı belirdi ama o kadar..bundan ileriyede gidemedik zaten..nst de en son 40 ı gördüm :) 6.5 saat suni sancının ardından açıklık hala 1 cm di..doktorum akşam 5 e doğru odamıza geldi eşimi ve beni karşısına alıp durumu anlattı..1 saat sonra sezeryana alacağını söyledi..sonra anestesi uzmanı odamıza geldi ve bize anestezi çeşitlerini anlattı..eşim narkoz alarak sezeryan olmamı istedi..açıkcası epidural olup ameliyathanede beklemek benimde pek işime gelmedi..anestezi uzmanı gittikten hemen sonra içeri bir hasta bakıcı ile birlikte sedye girdi..nolduğumu anlamadım hani 1 saat vardı doğuma derken hadi gidiyoruz dedi..ben 9 ay boyunca kendimi normal doğuma okadar hazırlamıştım ki sezeryan düşüncesi ve kızıma bu kadar yaklaşmış olmanın verdiği heyecanla öyle kaldım..babamı gördüm..canım babacım yüzüme öyle bir baktı ki o anda tutamadım kendimi ağlamaya başladım..sanki herkes benim ağlamamı bekliyormuş gibi peşi geldi..babam,annem,eşim,kayınvalidem,kayınpederim ve daha birçok kişi..okadar kalabalıktıki..herkesi ağlarken görmek benide çok duygulandırmıştı..sedyeye yatıp ameliyathaneye giderken hıçkırıklara boğuldum..ameliyathane buz gibiydi..ama sağolsun çalışanlar çok ilgiliydi..o yüzden hiç korkmadım..sonda takılmasını hep merak ederdim.merak edenler varsa endişe etmesin acısız ve gayet rahat..anestezi uzmanı yanıma geldi..koluma ilaç vermeye başladı ki uyumuşum..o sırada allaha yalvarıyordum..allahım nolur kızımı sağlıkla kucağıma alayım diye..sonra bir acıyla uyandım.narkozdan ayılma evresi çok kötüydü..tek hatırladığım aşkım acıyor annem acıyor diye ağladığım..o sırada beni sedyeyle odaya götürüyorlardı..narkozun etkisi geçerken biranda dikiş acısını hissettim.birdaha doğum yapsam kesinlikle epidural olurum..epiduralin etkisi geçene kadar zaten size ağrı kesici iğne yapıyorlar..böylesi bir acıyı hissetmek zorunda kalmıyorsunuz..odaya geldiğimde yavaş yavaş ayılıyordum..eşime kızımı sordum..dünyalar güzeli dedi..sağlıklı mı dedim evet dedi..gözlerimi açıp bakmaya çalışıyordum ama herşey okadar bulanıktı ki kızımı göremiyordum..bu seferde göremiyorum diye ağlamaya başladım..kendime gelmemle ebenin odaya girmesi aynı zamandı..bebeğimi kucağıma verdi ve o müthiş an..emzirmenin bu kadar güzel bir duygu olacağını hiç düşünmemiştim..ve gördüm onu..masmavi gözleri pamuk gibi bembeyaz bana bakmaya çalışıyordu..doğumdan 6 saat sonra yürümem gerektiğini söyledi hemşire..ben ilk seferde koridora kadar çıktım..sancım vardı ama tek isteğim biran önce iyi olup kızımla ilgilenmekti..hemşire bile okadar çabuk ayağa kalkmama şaşırdı..o gece hiç uyumadım..bütün gece o müthiş varlığı izledim..benimdi,bizimdi..ve biz şimdi gerçketen tam bir aile olmuştuk..ertesi gün hastaneden çıktım ve evimize geldik...birdahada hiç yatmadım..annelik böyle birşeymiş sanırım..allahım gücünü veriyor..

17.07.2009 saat 17.15 güzel kızım..güzel gözlüm..aramıza,evine hoşgeldin..babanda,bende seni çok seviyoruz..sen bizim sevgimizin bir parçasısın...biz seninle dahada çok büyüdük..iyiki varsın meleğim..canımdan can oldun...canımsın...

Son düzenleme:
hayırlı olsun canım ama keşke epidural olsaydın ben epidural sezeryan oldum iki gün hastanede yattığım süre hiç dikiş ağrısı çekmedim eve çıktığımda da ağrı kesicilerle falan bir haftada iyileştim. doğum anını görmek daha güzel oluyor.

teşekkür ederim canım..inşallah 2.bir melek dünyaya getirmeye karar verirsem o zaman epidural düşünüyorum :)

okurken ben bile heycanlandım.henüz tadamadım ama inşaallah Rabbim bizede yaşatır.:Saruboceq:meleğinizi Allah analı babalı büyütsün.:nazar:a.s.

ama ağladım elvan yaaaaaa...
ama ben ne oldum böyle ya..
mşallah ırmağa bak hele sen edepsize 42 hafta oldu hala çıkmayacağım diyor haaa...
suni sancıda yedin banamısın demedi ha...
kih kih kih olsun hyırlısı canım..kısmette sezeryan olmak varmış...
cnım allahım ırmağı senden sizi eşinden hiç ayırmasın bitanem....

Gözünüz aydın , sağlık sıhhat versin Allah ikinize de ..
Bende nazlı kızımı bekliyorum ama senin gibi hiiiç bir ağrı sızı bişi yok , bir yandan onu görmeyi çok istiyorum artık bir yandan doğumumun normal ve kısa sürede olmasını istiyorum..
Allah bana da güzel kızımı kucağıma sağ salim almayı nasip eder inşallah.

Biraz nazlı bir kızınız olmuş ama olsun sağlıkla dünyaya gelmiş ya herşeye değer... Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Nazar değmesin...

sağlıklı bi hamilelik ve dünya güzeli boncuğuna kavuşmuş olmanın huzuru bambaşka
sağlıklı hayırlı güzelll up uzun bi ömrü olsun canım ırmağın
dünyaya hoşgeldi melek yüzlü

Allah sızlerı hıc ayırmasın...
bende spınal sezeryan oldum. daha once genel anestezı alarak amelıyat da oldum. ıkısını mukayese edersek kesınlıkle spınal derım. ılk 12 saat rahat gecıyor agrı sızı oluyor ama genel de kı gıbı degıl...
Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın annelıgı...

ama ağladım elvan yaaaaaa...
ama ben ne oldum böyle ya..
mşallah ırmağa bak hele sen edepsize 42 hafta oldu hala çıkmayacağım diyor haaa...
suni sancıda yedin banamısın demedi ha...
kih kih kih olsun hyırlısı canım..kısmette sezeryan olmak varmış...
cnım allahım ırmağı senden sizi eşinden hiç ayırmasın bitanem....

ya hurişim benim kız taa o zamandan zilliymiş..zaten ebe doğumdan sonra eşime demiş..ırmak hiiiç doğum kanalına girmek için zorlamamış kendini..öyle kenarda duruyormuş :) amin canım benim..allahım evlatlarımızı bize bizleri sevdiklerimize bağışlasın..

yazınızı okurken çok duygulandım....sağlıklı analı babalı büyüsün inş

amin canım.teşekkür ederim...

Gözünüz aydın , sağlık sıhhat versin Allah ikinize de ..
Bende nazlı kızımı bekliyorum ama senin gibi hiiiç bir ağrı sızı bişi yok , bir yandan onu görmeyi çok istiyorum artık bir yandan doğumumun normal ve kısa sürede olmasını istiyorum..
Allah bana da güzel kızımı kucağıma sağ salim almayı nasip eder inşallah.

inşallah allahım sağlıkla güzel bebeğini kucağına almayı nasip eder sanada..onu kucağına alınca herşey bitiyor inan...öyle güzel bir duygu ki ..

Biraz nazlı bir kızınız olmuş ama olsun sağlıkla dünyaya gelmiş ya herşeye değer... Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Nazar değmesin...

amin canım teşekkür ederim.evet kızım biraz nazlı..adını değiştirip nazlı mı koysak dedik aslında ama bu seferde çok daha nazlı olur diye korktuk vazgeçtik :)

sağlıklı bi hamilelik ve dünya güzeli boncuğuna kavuşmuş olmanın huzuru bambaşka
sağlıklı hayırlı güzelll up uzun bi ömrü olsun canım ırmağın
dünyaya hoşgeldi melek yüzlü

teşekkür ederiz melek teyzesi..allahım bütün bebeklerimize sağlıklı sıhhatli kocaman bir ömür versin..

Allah sızlerı hıc ayırmasın...
bende spınal sezeryan oldum. daha once genel anestezı alarak amelıyat da oldum. ıkısını mukayese edersek kesınlıkle spınal derım. ılk 12 saat rahat gecıyor agrı sızı oluyor ama genel de kı gıbı degıl...
Rabbım ısteyen herkese nasıp etsın annelıgı...

evet kesinlikle bende aynı şeyi düşünüyorum canım..allah herkesin gönlüne göre versin..

allah bağışlasın canım...benimde 13 temmuz doğumlu bi oğlum var...hayat ondan ibaret...rabbim evlatlarımızdan ayırmasın bizleri...

teşekkür ederim nicole..allahım onları bizlere bağışlasın..insanın tüm hayatı onlar oluyor zaten..benim tüm dünyam oldu kızım..allah isteyen herkesede versin canım..

X