Canımızı almak isteyen ev sahibi 2

Bu ekonomiyi bu hale getirenlerden vatandaş hesap sormuyor. Biz memnunuz böyle devam edelim diyorken Allah bir şey yapar mı emin değilim. Neyse konuya gelirsek ev sahiplerine de kiracılara da hak veriyorum. Neyin fiyatı yüzde 25 arttı ki kiraların yüzde 25 artışı yeterli olsun? Emsalleri 10 binken sizin 2 bin ödüyor olmanız da doğru değil. Orta yol bulmalısınız. Şu an evden çıkarsanız sizin zararınıza olur. Taşınma masrafı, depozito derken çok para çıkar cebinizden. Kira olarakta uyguna ev bulamazsınız. Ablanızın arkadaşının lafını da dinlemeyin aynı apartmanda çok başınız ağrır. 7 bin verin bence.

Eski konunuzda hatırladığım kadarıyla ev sahibiniz 10 bin istemişti, siz 5 bin teklif etmiştiniz. O konuda çoğu insan size orta yolu bulun dedi. 7 bin gayet orta yol aslında hatta sizin teklifinize daha yakın bir orta yol. Kabul edilmeyecek bir rakam da değil piyasa şartlarında.

Sonuç olarak önünüzde bikaç seçenek var; ya anlaşmayıp çıkacaksınız evden, ya %25 yapıp kanlı bıçaklı olmayı göze alacaksınız ya da 7 bin lirada anlaşacaksınız.

Bizde 2500 yaptık bu mart ayında sonra haziran gibi Aradı çok düşük 10 olsun dedi 7 ye zor ikna ettik belkide 7 idi kafasında ki 10 dedi ki iyice düşmesin biz aynı apartmandayız 2-3-4-5 bin liralarpara değil artık ev sahipleri de haklı hakkaniyetli olan minimum 6 bin olması gerek bence, ki bizde tarif ettiğinize çok benzer bir yerde oturuyoruz 7 bin ödüyoruz siz
Düşük ödediğiniz için bu fiyat çokmuş gibi geliyor ama şimdinin 2 buçuğuna tekabül ediyor 6 bin
Evi seviyor ve ileride de otururum diyorsanız kabul edin
Başka sorunlarda varsa önünde sonunda uğraşır çıkartır bir an önce ev bakın ama çıkacağınız ev de daha aşağı olmayacaktır
Hakkınızda hayırlısı

Aynı apartmanda kaba biri ne olacağıda belli olmuyor artık tamam hukuk var ama siz canınızdan olduktan sonra bir anlamı yok.Huzursuz oturacağıma başka bir ev bakarım o aradada bence %25i verin çıkacağınızı ev baktığınızı gücünüzün daha fazlasına yetmediğini söyleyin.aslında 7 bine zorlayın yani 6 bin verebilecekseniz.bu rakamlar gerçekten artık kurtarmıyor insanları yani üslubu berbat olsada bazen ev sahipleri haklı bu konularda herkesin hayat standartları düştü bu ekonomide size belki fazla geliyor ama insanın yaşam standartlarının düşmeside ciddi bir problem.yapılması gereken herkesi ucuz yollu ev sahibi yapmak devletin bu konuya el atması lazım ve belli bir sayı üstünde evi olana caydırıcı vergi getirilmesi gerekiyor.tabi önce yabancı satışına kapanması lazım bu evlerin.oturduğum yerde çoğu evler blok halimde boş boş duruyor fiyatların artmasına sebep oluyor çünkü sahipleri ya gurbetçi ya yabancı.

Çok teşekkürler hanımlar cevaplar için
İnanın ben orta yol bulmak çok isterim
Evet her şeye %200 zam geldi
Ama ev sahibimin bir tek evi yok bir sürü evi var oturduğum yerde kaç tane apartmanı var
Eğer verebilecek olsam inanın ki değil 10 bin 20 bin bile veririm
Burda hakkaniyetli olmak lazım 2 bin tl artık para değil bir şey bile alamıyoruz marketten
Fakat bir anda bana böyle emirli sahibimmiş gibi saçma sapan üslupla konuşması beni çok itti
Bana deseydi gel anlaşalım enflasyon var bu beni kurtarmıyor orta yol bulalım sen ne düşünürsün vs.
Bir de direkt şu fiyat istersen ver otur istemezsen çık başka ev bak demek ayrı
Ev sahibi olsam inandığım her şeyin üstüne yemin edebilirim böyle bir zam yapmam
2 lira kira geçen sene 1 buçuğa otururken herkes en pahalı kira benimdi
Bu sene birden böyle kat be kat oldu kiralar
10 bin max fiyata daireler var
Bakalım cevap bekliyorum ev sahibinden ne diyecek
Güncelleme yine yaparım ❤️🌹

Aynı sorun başımızda. Kiralarimiz aynı sizinle. Evin hali içler acısı. Eski harabe gecekondunun 50 yıllık bina hali. Karış kadar harabe evleri için 2 bucuk kat zam yaptılar. Tüm ev sahipleri birbirine bakiyor. Aaa şunlar evini 15 bine vermiş biz 10 yapalim. Mantık bu. Evin içine girip bakmıyorlar bile. Utancımızdan misafir cagiramiyoruz mülteciler gibi üst üste kaliyoruz evde.
Hani paraya ihtiyacı olan insanlar olsa gece de çalışayım zam yapayım kiralarına ama parayla oynayan insanlar. Toprak doyursun gözlerini. Uykularım kaçıyor ne olacak diye düşünmekten. Mahkemeye verin diyeceğiz biz de.

Ama ev sahibimin bir tek evi yok bir sürü evi var oturduğum yerde kaç tane apartmanı var
Bunu sürekli söylüyorsunuz da sizi ilgilendirmez ki bu. Birden fazla evi var diye size hibe mi etsin? Ya da çalışıp ev alırken, sıkıntısını çekerken yanında mıydınız? En başından beri size hak veriyorum ama sürekli bunu söylemeniz de rahatsız edici.

Çok teşekkürler hanımlar cevaplar için
İnanın ben orta yol bulmak çok isterim
Evet her şeye %200 zam geldi
Eğer verebilecek olsam inanın ki değil 10 bin 20 bin bile veririm
Burda hakkaniyetli olmak lazım 2 bin tl artık para değil bir şey bile alamıyoruz marketten
Fakat bir anda bana böyle emirli sahibimmiş gibi saçma sapan üslupla konuşması beni çok itti
Bana deseydi gel anlaşalım enflasyon var bu beni kurtarmıyor orta yol bulalım sen ne düşünürsün vs.
Bir de direkt şu fiyat istersen ver otur istemezsen çık başka ev bak demek ayrı
Ev sahibi olsam inandığım her şeyin üstüne yemin edebilirim böyle bir zam yapmam
2 lira kira geçen sene 1 buçuğa otururken herkes en pahalı kira benimdi
Bu sene birden böyle kat be kat oldu kiralar
10 bin max fiyata daireler var
Bakalım cevap bekliyorum ev sahibinden ne diyecek
Güncelleme yine yaparım ❤️🌹

Pek orta yol bulmak ister gibi davranmıyorsunuz ama. Ev sahicinin isterse 100 tane evi olsun. Bu önemli değil ki. Nasılsa çok evim var diye niye sizi emsallerinden aşağıda oturtsun? Dediğiniz gibi 2 bin lira akşam yemeği parası artık. Her şey arttı ev sahibinin gideri de aynı oranda artış gösterdi. Ev sahibi olsanız ben de yemin ederim 2 bine kiracıyı siz de tutmazdınız. Kimse tutmaz. Emsalleri 10 diyorsunuz evin 7 bin orta yol o zaman. 6 binde inat etmeyin bin lira için inatlaşmayın. Ev sahicinizin üslubu yanlıştır onu zaten savunmuyoruz.

Kanunsuzluk böyle bir şey.
Madem yapıldı yasal bir uygulama, bunun şikayet ve ihbar hattı da olmalı, cezai yaptırımı şart olmalı.
Çıkmayın asla bir kuruş fazla vermeyin, çıkarabiliyorsa çıkarsın derdim ama ülke teksasa döndü, haklılar mazlum ahlaksızlar güç sahibi.
Bu sebeple çıkın diyorum.
Bunu doğru bulmuyorum maalesef. Devlet kendisi istediği kadar her şeye zam yaparken vatandaşı düşünmüyor da ev sahibinin cebine girecek parayı kısarak mı vatandaşı düşünüyor. Bu ekonomik krizde yüzde 25 zam adaletli gelmiyor ve maalesef devletin ortaya koyduğu her uygulama da adaletli olamayabiliyor. Çalışanların çoğu artık yılda 2 kere zam alıyor kimse yüzde 25 zamla kalmadı son 2 yılda özellikle. Normalde tüfeye göre yapılırdı zam bence bu devirde de en az ona göre yapılması hakkaniyetli olur. İki tarafında oturup karara varacağı makul bir fiyat belirlenmeli bence. 2.000den 7.000e çıkarsın değil burada savunduğum, yüzde 25i eleştiriyorum. Bence 4.000-4.500 bandında anlaşmaları makul olurdu. Daha yüksek kiralar içinse tüfe oranı olan %60 bandını normal buluyorum.

Ev sahibini engelleyin her yerden. Sozlesmeniz bitmediyse zam yapmayın bittiyse yüzde yirmi bes yapıp yollayın. Belliki ev sahibi orta yolu bulmaj istemiyor. Eski ev sahiplerim hep 3-4 ayda bir zam yapmak istedigi icin kavga ederdik. Gercekten bazilari doyumsuz. Hele sonunch ev sahibim 1000 tl icin bana cektirmedigi kalmadı en son sikayetci oldum. Ama psikolojik baskılara dayanamadım ciktim evden.

Ev sahibini engelleyin her yerden. Sozlesmeniz bitmediyse zam yapmayın bittiyse yüzde yirmi bes yapıp yollayın. Belliki ev sahibi orta yolu bulmaj istemiyor. Eski ev sahiplerim hep 3-4 ayda bir zam yapmak istedigi icin kavga ederdik. Gercekten bazilari doyumsuz. Hele sonunch ev sahibim 1000 tl icin bana cektirmedigi kalmadı en son sikayetci oldum. Ama psikolojik baskılara dayanamadım ciktim evden.
gerçekten beni %100 anlayan bir yorum bu çok teşekkür ediyorum
Benim amacım anlaşılamadı
Ben şu an ses çıkarmasam seneye 20 bin tl belki daha fazlası diyecek yine ses çıkartmamam istenecek
Maalesef günden güne kötüye gidiyoruz hiç iyiye gitmiyor bir şeyler

Selam arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.
Eski konuma çok yorumlar gelmişti.
Güncelleme olarak halen daha anlaşamadık bu ev sahibiyle.
En son 7 bin tl yaparım bir kuruş aşağı inmem diyor kiram 2 bindi hatırlarsanız çok ufak yerde oturuyorum çarşı uzak merkez uzak hastane postane market uzak
Üst katımdaki kiracısını kirada anlaşamadığı için çıkartmış daha yeni haberim oldu
Kirada anlaşamadıkları için psikolojik baskıya kadın dayanamamış
En sonunda istediklerine ulaştılar üst katım boşalıyor
Bana dün mesaj atmış “7 bin tlden başkası beni kurtarmaz istemezsen kendine ev bul çık”
Üsluba bakar mısınız ne kadar saygısızca
Çirkef.
Bu üsluba yine düzgün cevap verdim.
5 diye düşünüyorduk 6 olsun bari dedik eşimle
Ki şu an 6 yı verirkende çok zorlanacağım.
%25 i at bir kuruş üstünü atma dedi ablamın avukat arkadaşı
Ama böyle bir şey yapsam habire kapıda karşılaşıyoruz habire bahçedeler kapının ordalar görüyorum sürekli laf sokuyorlar
Bir de geçen sene üst katımdaki abla resmiyete uygun zam yaptı avukat tutup ama bu sene onu zorla çıkartıyorlar kadınında hali kalmadı savaşmaya bunlarla
Ne yapacağım bilmiyorum avukatın dediğini yapsam cidden başım ağrıyacak kızımı hava aldırmaya muhakkak çıkartıyorum kapıya filan çıktığım her an görüyorum bunları böyle kestirip atabilsem burda üstümde oturmasalar tavrımı net koyarım.
Ne yapacağım inanın bilmiyorum
Bu ekonomiyi bu hale getirenlerden Allah hesap sorsun gerçekten 😢
Mantıken yüzde 25 yapın derim. Ama ben huzursuz olduğum evde oturmak. Taşınsanız civarda ev var mı fiyatlar nasıl. En azından bunlardan kurtulursunuz. Ha ödeyemem diyorsanız o da 6 bini kabul etmiyorsa mecburen yüzde 25 yapıp oturacaksınız malesef. Kiralar enflasyonun kaç katı arttı gerçekten vicdansızlık bu

Mantıken yüzde 25 yapın derim. Ama ben huzursuz olduğum evde oturmak. Taşınsanız civarda ev var mı fiyatlar nasıl. En azından bunlardan kurtulursunuz. Ha ödeyemem diyorsanız o da 6 bini kabul etmiyorsa mecburen yüzde 25 yapıp oturacaksınız malesef. Kiralar enflasyonun kaç katı arttı gerçekten vicdansızlık bu
Ne kadar doğru konuşuyorsunuz bu enflasyon sadece ev sahiplerine vurmuş gibi söyleniliyor
Halk ne yapsın
Bir ev almak hayal artık çok üzgünüm çok haklısınız

Ne kadar doğru konuşuyorsunuz bu enflasyon sadece ev sahiplerine vurmuş gibi söyleniliyor
Halk ne yapsın
Bir ev almak hayal artık çok üzgünüm çok haklısınız
Yahu iki doktor karı koca ev alamıyor. Rezillik resmen. Onlar alamazsa diğer okuyup edenler hiç alamaz bence. Ha özel sektör vs iyi olan alır ama özel sektörün çoğu daha mutfagına erzak alamıyor. Kışın millet doğalgaz ödeyemeyecek. Herşeye çok zam geldi de en çok eve geldi. Ev fiyatları haftada 200 bin artıroy. Bu vicdana mantığa sığar mı.

Baskasi 500 tl zam ile kurtulmus yada daha dusugunu kabul etmis olabilir sizinki kabul etmiyor bunu kabullenin bence madem tasinsaniz 7 bine bile ev bulamayacaksiniz ozaman odeyeceksiniz baska yolu yokki. Yada mucadele ediceksiniz ama yipranirsiniz kotu seyler yasanir malesef bu durumu kabullenin uzlasamiyorsunuz iste

X