Caresızım..

Merhaba,
En son 1.5 ay oncesı esımle olan konu hakkında paylaşmıştım. Ve sizlerde dusuncelerınızı soylemıştınız. Sımdı tekrardan esımle sorunlar yasıyoruz, nereye kadar gider bilemiyorum. Bir kaç gundur huzursuzlugumuz var. Soyle ki hemen konuya gireyim benim kadınsal sorunum ıcın kadın doguma hastaneye gittik esim ve 2 cocugumla. Sprıal var bende rahatsız ediyor asırı kanamadan farklı korunma yolları denemek ıcın gıttım. Esim araba cocuklarla beklerım sen git hallet isini dedı. Muayenede kansız oldugum cıktı ve sprıal le ilgili sorun oldugunu cıkarmak lazım dedi.nyse hastaneden cıktım arabaya bindim. Esim 2 cocuktan gına gelmiş vaziyette. Bana sordu noldu dıye kansızlık cıktı dedım. Demeye kalmadan yemıyosun tabı birsey dikkat etmiyorsun diye bagırdı birden sustum. Eve geldik soguk ruzgarlar yine uzatmadım. Ertesi gun kandıldı. Mesajlar atıyor bana gonlumu almaya calışıyor birseyler yapıyor. Ama esimin sanki bana karsı bırseyı kalmamış gibi. Ne sevgisi ne saygısı ne hoş muhabbeti soguk duruyor yakında durmuyor. Ben konustum bir kaç sakince anlatmaya calışıyorum. Susuyor. Tek sorumuz esimin susması. İletişim yok cozum yok. Sadece istiyor sarılalım yakınlaşsın bitsin. Olmuyor cunku 2 cocuk var etkileniyor. Neyse kandil gecesi annesı aradı konustu. Sıra benim aileme gelince uyuya kaldı arayamadı. Halbuki demişti ararız dıye. Gece uyandı uyandırsaydın arardık dedı. Dunde oglumun dogum gunuydu. Pasta aldı hediye aldı ogluna ama berbat etti yine. Cunku neden telefonuna bakayım dedim. Ailesı benım oglumu paylaşmış dogum gununu kutluyor. Kaç aydır arayıp sormuyorlar. Biricik yegenım seni Seviyorum lu cumleler.. Hanımlar paylaşmasına birsey demıyorum ama kç aydır arayıp sormamışlar bir kere ne ihtiyacın var diye. Paylaşınca mi hala dayı amca olunuyor yanı manevi anlamda. Kimseden birsey bekledıgum yok. Neyse ben bunu gorunce esime dedım bu ne ne var ki dedı. Dedım hanı bari bı arasalardı oyle resim paylaşınca olmuyor diye. Birden sert sıkışlar yaptı paylaşır nolmuş diye. Ben oyle tepki verdim siye sırf ailesıne benimle konuşmuyor. Ailesine sozum yok ama kendisinin boyle yapması kotu. Sınır krizi gecırdım yine ses yok susuyor. Aglıyorum yok. Cocuklar var. Kıyamıyorum onlara. Gecen gun konustum aglayarak dedım nolur bak 2 cocuk var artık kendi yolumuza bakalım hıc birsey ıcın degmez, ben hasta olamıyorum bu cocuklara kim bakacak sana guvenemıyorum diye. Bir yerden tutuyorum duzelsın etsin diye ugrasıyorum. Koca benı tınlamıyor.guya o birsey yapmıyor ben buyutuyorum. Su an en son ki aile mevzusu dıye ben artık o kadar sustum ki dayanamadım herseyı soyledım. Su an ayrı odada yatıyor uyuyor. Ama ben yanında kalmak istemiyorum. Cocuklarımla ailemin evine gidip akıllanması lazım birsey yapması lazım hanımlar.. Ben yarın ailemin yanına gitmek istiyorum guzelce anlasın herseyı kıymet bilsin. Sizce dogru karar mi ya da ne onerırsınız? Kusura bakmayın cok uzun oldu..
Siz susuyorsunuzoda snlamıyor.Yıgenlerımı tsbıkı paylasabılırler.Sureklı sızı aramak xorunda deıller .

Surekli sinir krizi geçiriyorsunuz sanirim diğer konularinizda var.Adamin hayat enerjisini cenenizle bitirmissiniz..ne bekliyordunuz d.gununu de siz zehir etmissiniz..o derece takintili hal almis ki es ailesi cocugunuzun yas gununu kavga ile geciriyorsunuz..Dir dir dir size bunca yil ne kazandirdi bana soyleyin

Siz susuyorsunuzoda snlamıyor.Yıgenlerımı tsbıkı paylasabılırler.Sureklı sızı aramak xorunda deıller .
Boyle soylemek kolay es kısısı ve ailesine karsı ezdırdıgı zamanda susalım. Kendi susuyor ediyor diyede mı haklı. Benım yakındıgım seyler cok farklı. Ama ben ailesiyle konusmak istemedıgım zaman arama konusunda dile getırdıgımde aramak zorunda degılım. Erkekte bunu idrak etsin. O zaman biz burda suclanmayalım.

Surekli sinir krizi geçiriyorsunuz sanirim diğer konularinizda var.Adamin hayat enerjisini cenenizle bitirmissiniz..ne bekliyordunuz d.gununu de siz zehir etmissiniz..o derece takintili hal almis ki es ailesi cocugunuzun yas gununu kavga ile geciriyorsunuz..Dir dir dir size bunca yil ne kazandirdi bana soyleyin
Ben cenemle bitirdim. Peki siz psikolojik sıddet maruz kaldınız mı? Susmakla haklı olunmuyor, bazı seylerı cozemıyorsunuz. Es kısısı benı degıl ailesını seviyorsa bu bir tercihtir. Ben anlatmaya calıştım defalarca. Ben burda yuzeysel anlatıyorsam ki o kadar insanlar okuyor kısa ve net olsun diye. Kimse kimseden ustun degıldır. Kriz gecırıyorum evet psikolojik tedavi goruyorum bunlar yuzunden cunku. Hap tedavisi.

Adamın ailesiyle zaten papaz olmuşsunuz zamanında ki haksızsınız. Hala daha fırsat bulup neyin lafını sokmaya devam ediyorsunuz anlamadım. Laf sokup koca yola getirme olayı yalan külliyen. Kaç yıllık evlisiniz histerik gibi davranacağınıza olayları idare etmeyi öğrenememişsiniz asla. Olayda zerre kadar çaresizlik falan da yok. Ailenizin yanına gidip kocanızı cezalandırmayı da düşünmemeyin kimseyi bu şekilde yola getiremezsiniz adam bezmiş zaten tavırlarınızdan. Biraz aklınızı kullanın lütfen.
Dogru. Ailesiyle papaz olunuyor. Cunku ailesıne ses cıkmadı su zamana kadar ıyıce yuzsuzlugu ele aldılar. Aileme laf etmeye kadar gıttıler kimse esime karsı saygısızlık olmasın diye sustular. Ben histerik davranırım davranmaya calışırım karsımdakı anlamıyorsa siz soyleyın nasıl sakınlıgınızı koruyabilirsiniz? Ben sureklı sorunları cozmeye calışıp eninde sonunda olumsuz seyler yasayıp burda kotulenmek zorunda mıyım? Benimde sabrım benimde cocuklarım var kendi hayatımı kurmak istiyorum. Esımle cocuklarımla. Sırf bundan 1 hafta oncesı ailesı yuzune benı kıvırıp uzup evden kovmaya kadar gidiyorsa ve hıc birsey olmamış gibi ailesiyle telefonda konusmaya devam edebilen erkektir. Dogru soyluorsunuz. Ben hak ediyorum. Caresız falanda degılım. İleride sıddet ya da bosanma psikolojik sıddetle biten birsey oldugunu buraya yazarsam sizde hak etmissınız der, aynı hayatla sizinde sınanmanızı isterim hanımefendi.

Yanlis anlamazsaniz ben sizi dengesiz gordum buradan bile anlasiliyor. Caresizim diye konu aciyorsunuz, konuda caresizlik yok. Hadi diyelim siz oyle hissettiniz sizi haksiz bulduklarinda evet ya esim aslinda iyi moduna girmissiniz. Bana pek caresiz gibi gelmediniz, olaylari abartan ve surekli soylenen bir tip izlenimi veriyorsunuz anlattiklarinizla.
Haklısınız. Kimse gorundugu gibi degıldır. Sureklı soylenen tıp degıl. Ben ne ailesı ne 3.kısıler yuzunden cocuklarımın ve yuvanın bozulmasını istemem. Gitmek istememin sebebi gidince duzelmıyor daha cok batıyor. Asker esi olmak zor. Yerı gelir alttan alırsın yerı gelir insanın aklını oynamasını cok ıyı becerırler. Kimse yasadıgın seylerı bilemez. Burdakı anlattığım seyler yuzeysel birebir detaylı seyler degıl.

Boyle soylemek kolay es kısısı ve ailesine karsı ezdırdıgı zamanda susalım. Kendi susuyor ediyor diyede mı haklı. Benım yakındıgım seyler cok farklı. Ama ben ailesiyle konusmak istemedıgım zaman arama konusunda dile getırdıgımde aramak zorunda degılım. Erkekte bunu idrak etsin. O zaman biz

Ama bakın adamın zaten zor bir mesleği var ben zaten asker polis diyince hassas bir insanım adamın psikolojik olarakta zordur ve cidden zor insansınız. Yani bunu size eleştiri olarak söylüyorum alırsınız almazsınız ama ben objektif olarak yorumumu yapayım. Siz biraz istemeden mi yoksa canını yaköak için mi bilmiyorum sürekli laf sokuyorsunuz. Ailesiyle ilgilide öyle ve annenız kız kardeşiniz sürekli karşı tarafı tahrik etme içimdeymiş. Hele görümce konunuzda şok oldum kızın sırrını herkese yaymışsınız. Durup dururken kız kardeşiniz başka şehırdeki görümcenin oğlumuz için yaptığı hoş paylaşıma kötü laf sokmalı yorum yapmaları falan ve hala aıleye sebebsız takık olmanız bılmıyorum eşinizde bunlar yığıldıkça soğumuş bunalmış olabilir. Hem sızın haksızlık yaptığınız durumlar bana yapılsa ben muhattap bıle olmazdım. Kendinize çeki düzen vermeniz şart suskunluğu belli ki artık bıkmış içinden gelmiyor faydasız görüyor
Kaç yılında olmuş hanımefendi. Gecmışı konusmuyoruz konusursak soyleyerek cok seyım var anlık seylerı paylaşıyorum ben ve kısa yazdım kimseyi rahatsız etmek istemedıgım ıcın uzun olursa dıye. Asker dıye esim ben gamsız bir insan degılım. Ben ailemin yerını de bilirim esimin yerını de. Can acıtmak falan degıl kimseye. Herkes benım canımı yaktı zaten yakacagı kdr. Sizde biraz objektif bakarsanız sevinirim. Illa ki Baska sekılde yorum yapmak lazım burda dımı Baska seyler yaşamak lazım. Birileri haksızlık ettıgınde size sizde susarsanız objektif bakarsınız. Ben bunları yazıyorum diye esime sureklı dır dır dır eden hıc bir sey yapıyormuşum gıbı algılanıyor. O bana yapıyorsa manevi anlamda bende yapıyorum. Siz ne zannediyorsunuz ki. Bu kadar katıcı olmaya gerek yok.

Bence adam bunalmış haklı , çok darliyorsunuz ağlayarak konuşmak nedir ağlamak bi ifade biçimi değil sınır krizi geçirmek yani bunlar icin kendinize ayna tutun herkes yazmis bi donup düşünün bence. Karşı tarafta paylaşım yaptı diye ne gerek var olaya . Ne abartı

Bence adam bunalmış haklı , çok darliyorsunuz ağlayarak konuşmak nedir ağlamak bi ifade biçimi değil sınır krizi geçirmek yani bunlar icin kendinize ayna tutun herkes yazmis bi donup düşünün bence. Karşı tarafta paylaşım yaptı diye ne gerek var olaya . Ne abartı
Dogru adam Baska seyler yaratıp benım ustume gelindiği zaman darlanmıyor. Aglayarak sorun mu cozulur bir dusunun. Sız karsınızdakı sorunu anlatmayı calışmayı denediniz mi? Ama sessiz duran anlamayan defalarca. Bu ozel ılıskı olsun ya da arkadas ılıskılerınde. Bakın bazı seylerı az cok kestırebılıyormusum dımı. Ben esimin gonlunu almasını da bılıyorum. Ne yapmam gerektıgını de. Burda en son ki asamayı yazdıgımda bir de detaylı yazmamışım. Hemen oncekı konularımda gore yargılanıyorum. Hepiniz haklısınız.

Allah eşinizin yardımcısı olsun.
Eş ailesiyle bu kadar alıp veremediğiniz ne var bi rahat bırakın insanları. Eşiniz mutsuz görmüyor musunuz. Sert tavir diyorsunuzda adamda huzur yok ki nasıl güler yüzlü olsun.
Hâlâ birşey yapıyım kıymetimi anlasin diyorsunuz şaka gibi 🤦‍♀️
Bu kafayla giderseniz eşiniz bir gün, ehh yeter artık herkes kendi yoluna diyecek haberiniz olsun.

Dogru. Ailesiyle papaz olunuyor. Cunku ailesıne ses cıkmadı su zamana kadar ıyıce yuzsuzlugu ele aldılar. Aileme laf etmeye kadar gıttıler kimse esime karsı saygısızlık olmasın diye sustular. Ben histerik davranırım davranmaya calışırım karsımdakı anlamıyorsa siz soyleyın nasıl sakınlıgınızı koruyabilirsiniz? Ben sureklı sorunları cozmeye calışıp eninde sonunda olumsuz seyler yasayıp burda kotulenmek zorunda mıyım? Benimde sabrım benimde cocuklarım var kendi hayatımı kurmak istiyorum. Esımle cocuklarımla. Sırf bundan 1 hafta oncesı ailesı yuzune benı kıvırıp uzup evden kovmaya kadar gidiyorsa ve hıc birsey olmamış gibi ailesiyle telefonda konusmaya devam edebilen erkektir. Dogru soyluorsunuz. Ben hak ediyorum. Caresız falanda degılım. İleride sıddet ya da bosanma psikolojik sıddetle biten birsey oldugunu buraya yazarsam sizde hak etmissınız der, aynı hayatla sizinde sınanmanızı isterim hanımefendi.
Adamın kardeşinin dedikodusunu yaparken annesi için duysa geberir falan demişsiniz. Annesi de duymuş. Eşim benim annem hakkında bu üslupla konuşsa ben onu boşarım zaten. Siz ayrılmamışsınız ama ailesiyle sorun var aranızda belli ki siz sevmemeleri normal. Hala daha ailesini kötülemek nasıl bi şey onu anlayamadım. Olaylar sizin yüzünüzden bu noktaya gelmiş hala daha ateşe odun atan da sizsiniz. Yorumlara bakın sizi haksız bulmuş herkes. Hiç mi kendinizde hata aramayı düşünmüyorsunuz? Öyle bi dünya yok malesef ben laf sokayım arkasından konuşayım kocam beni savunsun pışpışlasın.

Ayrıca beğenmediğiniz yorum için beddua edecek tıynette birisiniz. Size tavsiye vermek bile lüzumsuz o yüzden. Kalbinizin ekmeğini yemeye devam edin afiyetle.

X