Kizlar lutfen fikirlerinize ihtiyacim var

Zehra simsek

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2022
105
48
34
Selam hanimlar sizlere bir konu hakkında düşünceleriniz ve fikirlerinize ihtiyacım var yurt dışında yaşıyorum kayinvalidemler turkiyede eşim 6hafta rehabilitasyon merkezinde yatılı tedavi gördü ben ve 7 aylik kızım yalnız kaldık evde esimin ailesinden kimse arayıp nasılsın cocuk nasıl kimse yok orda ihtiyaçlarını nasıl alıyorsun diye arayıp sormadılar şimdi ben hepsine kırıldım içimden gelmiyor aramak eşimde de sürekli ara büyüklük insanlık sende kalsın diyor şu bir gerçek esimin ailesi en ufak birseyde arar isteklerini söylerler ceviz kadar buradan götürürüz şimdi ben bunlarla hiç birsey olmamış gibi konuşurum mu yoksa bağlantımı kesiyim mi yazın tatile gittiğimizde kayın validem ve birlikte yaşadığı ettim esimin ilk karısını övgüler yağdırıyor ben boşanma derecesine geldim eşim yine ara annem konuş dedi simdide çok sahipsiz kaldım 6 hafta benim için çok zor geçti siz olsanız ne yapardınız

Öncelikle içinizden aramak gelmiyorsa aramayın böyle bir zorunluluğunuz yok. Ayrıca buraya tatile geldiğinizde de niye kayınvalidenize gidip kalıyorsunuz günlerce hem de eltiniz de var ve sinirinizi bozuyorlarsa farklı bir yerde ev kiralayın veya otelde kalın tatilin burnunuzdan gelmesindense. Ben olsam böyle şeyler yaşayıp boşanma raddesine geldiğim eşimle birlikte asla tekrar kayınvalidemde kalmam mesela

Öncelikle içinizden aramak gelmiyorsa aramayın böyle bir zorunluluğunuz yok. Ayrıca buraya tatile geldiğinizde de niye kayınvalidenize gidip kalıyorsunuz günlerce hem de eltiniz de var ve sinirinizi bozuyorlarsa farklı bir yerde ev kiralayın veya otelde kalın tatilin burnunuzdan gelmesindense. Ben olsam böyle şeyler yaşayıp boşanma raddesine geldiğim eşimle birlikte asla tekrar kayınvalidemde kalmam mesla

Benim içimden gelmiyor aramak eşime de söyledim fakat eşim eltim ve annesini cok tutuyor sorduğumda ben ilk eşimden ayrılınca onlar bana destek verdi hep yanımda oldu sen alttan al diyor sinirlerim bozuluyor vizemi bekliyorum pasaport yeniledim gelsin turkiyeye gideceğim dönmeyeceğim eşim onlardan vaz geçmiyor çok bunaldim

Benim içimden gelmiyor aramak eşime de söyledim fakat eşim eltim ve annesini cok tutuyor sorduğumda ben ilk eşimden ayrılınca onlar bana destek verdi hep yanımda oldu sen alttan al diyor sinirlerim bozuluyor vizemi bekliyorum pasaport yeniledim gelsin turkiyeye gideceğim dönmeyeceğim eşim onlardan vaz geçmiyor çok bunaldim
Şimdi ilk mesajınızda kayınvalideniz ve eltinizin eşinizin eski eşi hakkında övgüler yağdırdığını söylemişsiniz ama bu mesajınıza baktığım zaman aslında onlara bu kozu veren sizin kendi eşiniz. Yani eşiniz bir sınır çizmediği sürece maalesef bu şekilde davranmaya devam edecekler.

Şimdi ilk mesajınızda kayınvalideniz ve eltinizin eşinizin eski eşi hakkında övgüler yağdırdığını söylemişsiniz ama bu mesajınıza baktığım zaman aslında onlara bu kozu veren sizin kendi eşiniz. Yani eşiniz bir sınır çizmediği sürece maalesef bu şekilde davranmaya devam edecekler.
Evet canım eşim bu yüzü veriyor her defasında haklısın gülüm diyor yemin ederim 3 gün sonra tekrar ailesine yöneliyor bana ara sor ara annem diyor yine ben ortada kalıyorum beni umursamıyor ailesi istemiyor sanki burada zorla duruyorum hissi geldi herseyi söylüyorlar ama ben birsey desem özür dile büyüktür onlar oluyor

üzü veriyor her defasında haklısın gülüm diyor yemin ederim 3 gün sonra tekrar ailesine yöneliyor bana ara sor ara annem diyor yine ben ortada kalıyorum beni umursamıyor ailesi istemiyor sanki burada zorla duruyorum hissi geldi herseyi söylüyorlar ama ben birsey desem özür dile büyüktür onlar oluyor
Size sürekli özür diletiyor ve bu sayede onların gözünde sürekli hatalı olan sizmişsiniz konumuna düşüyorsunuz yani sizin değerinizi resmen eşiniz yerle bir etmiş kayınvalideniz ve eltinizin önünde. Ya siz bir rest çekeceksiniz aramıyorum, özür dilemiyorum ve tatile de onlara gitmeyeceğim diyeceksiniz ya da eşinizi yontacaksınız ilk seçenek çok daha kolay tabi

Selam hanimlar sizlere bir konu hakkında düşünceleriniz ve fikirlerinize ihtiyacım var yurt dışında yaşıyorum kayinvalidemler turkiyede eşim 6hafta rehabilitasyon merkezinde yatılı tedavi gördü ben ve 7 aylik kızım yalnız kaldık evde esimin ailesinden kimse arayıp nasılsın cocuk nasıl kimse yok orda ihtiyaçlarını nasıl alıyorsun diye arayıp sormadılar şimdi ben hepsine kırıldım içimden gelmiyor aramak eşimde de sürekli ara büyüklük insanlık sende kalsın diyor şu bir gerçek esimin ailesi en ufak birseyde arar isteklerini söylerler ceviz kadar buradan götürürüz şimdi ben bunlarla hiç birsey olmamış gibi konuşurum mu yoksa bağlantımı kesiyim mi yazın tatile gittiğimizde kayın validem ve birlikte yaşadığı ettim esimin ilk karısını övgüler yağdırıyor ben boşanma derecesine geldim eşim yine ara annem konuş dedi simdide çok sahipsiz kaldım 6 hafta benim için çok zor geçti siz olsanız ne yapardınız
Siz haklısınız. Ben olsam katiyyen aramazdım, aramıyorumda zaten. Ki benim nedenlerim sizinki kadar büyük de değil doğru söylemek gerekirse. Baştan eşimde bana aramıyorsun aramanı bekliyorlar diyordu. Ben restimi çektim "bana ne annelik yaptıda benden gelinlik bekliyor, aramayacağım, huzurumuzu düşünüyorsan daha bana ara deme" diye kavga ettim. Ve söyledikleriminde arkasında durdum, yani eşimin ısrar teşebbüslerine yenik düşmedim. Artık ara demiyor, kabullendi. Düşman değiliz kayınvalidemle, yine yüz yüze gelince hal hatır sorar konuşuruz ama mesafeliyiz. Memlekete gittiğimizde de evlerinde kalmam, otelde kalırım. Yani siz ne yapmak istediğinize karar verin ve çizginizden çıkmayın.

Yurtdışından Türkiye'ye cidden ceviz taşımıyorsunuzdur umarım. Eşinizin ilk eşinden çocukları mı var ? Kayınvalideniz ve eltiniz, eşinizin eski eşinden hangi nedenle bahsediyorlar ? Eski eş akrabaları mıymış ?

Yurtdışından Türkiye'ye cidden ceviz taşımıyorsunuzdur umarım. Eşinizin ilk eşinden çocukları mı var ? Kayınvalideniz ve eltiniz, eşinizin eski eşinden hangi nedenle bahsediyorlar ? Eski eş akrabaları mıymış ?
Evet canım ilk es akraba .10 sene olmuş ayrılalı oğlumu çok severdi anası ayırdı oğlumla gül gibi yuvaları vardı diye bahsediyor vallaha ceviz taşıyoruz agri kesiciler kadar bundan gidiyor kendimize çorap dahi koymuyoruz ordan aliriz zihniyeti ile bundan ihtiyaçlarını alıyoruz kaynanam buranın herseyini beğeniyor turkiyenin bireyin beğenmiyor

Siz haklısınız. Ben olsam katiyyen aramazdım, aramıyorumda zaten. Ki benim nedenlerim sizinki kadar büyük de değil doğru söylemek gerekirse. Baştan eşimde bana aramıyorsun aramanı bekliyorlar diyordu. Ben restimi çektim "bana ne annelik yaptıda benden gelinlik bekliyor, aramayacağım, huzurumuzu düşünüyorsan daha bana ara deme" diye kavga ettim. Ve söyledikleriminde arkasında durdum, yani eşimin ısrar teşebbüslerine yenik düşmedim. Artık ara demiyor, kabullendi. Düşman değiliz kayınvalidemle, yine yüz yüze gelince hal hatır sorar konuşuruz ama mesafeliyiz. Memlekete gittiğimizde de evlerinde kalmam, otelde kalırım. Yani siz ne yapmak istediğinize karar verin ve çizginizden çıkmayın.
Ne kadar güzel yapmışsınız canım benim bende onlarda kalmak istemiyorum biz tatile gittik 12 gün kaplicaya kaynanam 2 .günü aradı bacaklarım belim ağrıyor benide götürün diye 11 gün kayın validemde bizimle kaldı Nevşehir de tatilde sonra yine dönmek zorunda kaldık o eve esimin evi kirada 6.ayda çıkacak kiracısı ama kayın validen beni istemiyor o yüzden sürekli yükleniyorlar buna eşim musade ediyor alttan al diyerek bana eşim beni seviyor gibi yapıyor ama ben sevgisine inanmıyorum.

Özür dilerim ama kocanız gerçekten çöp.
Bu toplumda bu kadınlara yapılan saygısızlığın normalliği ne olacak ben anlamıyorum...
Şu örneği tersine çevirelim.
Sizin eski kocanız var.
Şimdiki eşiniz 2. evliliğiniz.
Babanız onlara yemeğe gittiğinizde bir akşam (sonrasında defalarca tekrarlanıyor) "eski kocan da ah ne iyiydi, ne düzgün adamdı" diyor. Övüp duruyor aileniz kocanızın önünde.

Ne olurdu?
1. Babanız ağzını açamazdı, yani bu konuşma hiç olmazdı.
2. Eşiniz bir tane yumruk patlatır, küfreder çeker giderdi.

Neden çünkü erkekler bizim toplumumuzda "şerefli, onurlu, gururlu (?)" insanlar. Erkeklerin "namus" anlayışı var mesela. Hiç bir erkek buraya konu açmaz, bu şekilde. İhtiyacı olmaz.

Fakat kadınlar susar, sindirilir. Siz o masada kocanızın eski evliliğini dinlemeye mi oturuyorsunuz?
Onlar hadsiz olabilir, ama susturmayan, daha ilk hecelerinde ağzının payını vermeyen kocanızın da karakteri çöp.

Bir de alttan al demiş.

Ben size bir sır vereyim: Kocanızın siz olsanız yapmayacağı hiçbir fedakarlığı yapmayın.

Kocanız aynı durumu yaşasa, bırak ailenizle görüşmeyi "aileni dövmediğime şükret" diye sizi sustururdu.

Sorun ailesi değil sorun kocanız.

Saygısız.

Ağzına sağlık çok güzel ifade etmişsiniz teşekkür ederim yani bende aramıyorum arabamda dedim eşime benim burda Allah dan başka kimsem yok 6 hafta boyunca evden çıkmadım ekmeğimi dahi kendim yaptım yedim Rabbım biliyor kimse iyisisin diye aramadı bende aramam dedim korkum şu ki bayram geliyor diretecek ara diye o zaman evlilik bitecek sabrım kalmadı gerçekten eşim rehabilitasyon merkezinde yatarken hepsi onu aramış bir beni çok gördüler 1 kere nasılsın demediler

Evet canım ilk es akraba .10 sene olmuş ayrılalı oğlumu çok severdi anası ayırdı oğlumla gül gibi yuvaları vardı diye bahsediyor vallaha ceviz taşıyoruz agri kesiciler kadar bundan gidiyor kendimize çorap dahi koymuyoruz ordan aliriz zihniyeti ile bundan ihtiyaçlarını alıyoruz kaynanam buranın herseyini beğeniyor turkiyenin bireyin beğenmiyor
Bedava olduğu için oranın herşeyini beğenir tabi. Size musallat olmuşlar. Eşiniz neden rehabilitasyon merkezinde kalmıştı. Boşanma kararı almanızda o da bir etken olabilir. Ondan hiç bahsetmemişsiniz ama

Bedava olduğu için oranın herşeyini beğenir tabi. Size musallat olmuşlar. Eşiniz neden rehabilitasyon merkezinde kalmıştı. Boşanma kararı almanızda o da bir etken olabilir. Ondan hiç bahsetmemişsiniz ama
Henüz bir boşanma kararı almadık bu karar benim kararim eşim benden önceki evliliğinde piskolejik tedavi görüyormuş aylik gerçekleştiği için 10 yıldır tedavi sürecinde her sene gidiyormuş rehabilitasyon merkezine bana bunu söylemediler gerek ailesi gerek eşim benimle alakalı bir durum değil

Henüz bir boşanma kararı almadık bu karar benim kararim eşim benden önceki evliliğinde piskolejik tedavi görüyormuş aylik gerçekleştiği için 10 yıldır tedavi sürecinde her sene gidiyormuş rehabilitasyon merkezine bana bunu söylemediler gerek ailesi gerek eşim benimle alakalı bir durum değil
Boşanma kararı almadığınızın farkındayım. Ama bunların hepsini beraber düşününce belki boşanma kararı almanız kolaylaşır bunu anlatmak istedim aslında. Sürekli sizden talepleri olan ailesi, sizi istemeyen ailesi, eşinizin rehabilitasyon merkezinde yatacak kadar büyük olan sorunları varken sizi bu evlilikte tutan nedir?

Boşanma kararı almadığınızın farkındayım. Ama bunların hepsini beraber düşününce belki boşanma kararı almanız kolaylaşır bunu anlatmak istedim aslında. Sürekli sizden talepleri olan ailesi, sizi istemeyen ailesi, eşinizin rehabilitasyon merkezinde yatacak kadar büyük olan sorunları varken sizi bu evlilikte tutan nedir?
7 aylik kızım var canım ha deyince dönemiyorum turkiye ye baba izni olmadan cocugumu çıkaramıyorum

X