Çaresizim

Sevgilinizin annesinin laflarını size yetiştirmesi hoş değil. Bir de isteseydi annesini bal gibi de ikna edebilirdi. Yani üzmek istemem ama, detayları bilmiyorum, ben anne ve çocuğun ortak düşünce ve istekte olduklarını düşünüyorum . Hakkınızda hayırlısı olsun

Sevgilinizin annesinin laflarını size yetiştirmesi hoş değil. Bir de isteseydi annesini bal gibi de ikna edebilirdi. Yani üzmek istemem ama, detayları bilmiyorum, ben anne ve çocuğun ortak düşünce ve istekte olduklarını düşünüyorum . Hakkınızda hayırlısı olsun
İnanın herşeyi yaptı Benimde sizin gibi annem babam yok sildim sizi dedi.

Merhabalar paylaşacağım anlatacağım hiç kimse yok buraya yazmak istedim. Lütfen kötü yorum yapmayın iyi değilim ağlayarak yazıyorum. 2-3 yıldır biriyle beraberim evlilik düşünüyoruz erkek arkadaşım bir zamanlar annesiyle 6-7 ay görüşmedi sebebini sorduğumda kırgınlık dedi geçiştirdi bende çok fazla kurcalamadım. Sonra barıştılar neyse annesi hep beni suçlamış o kız bizim aramızı açtı doldurdu seni demiş. İnanın ne doldurdum nede aralarını açtım annesi bana düşman oldu. 3 gün önce hamile olduğumu öğrendim inanın bilinçsizde davranmamıştık fakat olan olmuş artık. Erkek arkadaşım hemen annesiyle görüştü karşı tarafa haber gönderelim istemeye gidelim dedi anneside ben gelmem demiş babası desen eşinin sözünden çıkmıyor çaresiz yapayalnız kaldık ikna etsin diceksiniz herşeyi denedi. Ne düğün istiyoruz ne eğlence bi nikah kıyacağız ortada annesi babası yok kısa kısa yazdım sizi yormamak için
Eğer seviyorsanız kaçın yapacak bir şey yok bu saatten sonra . Sizi eleştirmeye kimsenin hakkı yok kendinizi üzmeyin olmuş ile ölmüşe çare yoktur . Ama sevgiliniz bu durumda nasıl davranıyor baktınız ki ondan da iş yok bebeği aldırmaktan başka çare yok .Allah yardımcınız olsun🥺

İnanın herşeyi yaptı Benimde sizin gibi annem babam yok sildim sizi dedi.
Aileniz nasıl karşılar bilmiyorum ama hemen evlenmek zorunda değilsiniz. Ha hemen olması gerekiyorsa da ailesinden destek beklemeyin hiç yokmuşlarcasına. Ama kendinizi evlenmek zorunda hissetmeyin öyle birsey yok çünkü

Eğer seviyorsanız kaçın yapacak bir şey yok bu saatten sonra . Sizi eleştirmeye kimsenin hakkı yok kendinizi üzmeyin olmuş ile ölmüşe çare yoktur . Ama sevgiliniz bu durumda nasıl davranıyor baktınız ki ondan da iş yok bebeği aldırmaktan başka çare yok .Allah yardımcınız olsun🥺
Abla kaçamam ben nasıl bebeğimi düşünüyorum benim anneme babamada yazık üzülürler. Onlarında suçu yok

Ablacım mutluyum inanki zaten ikimizde evlenmek istiyorduk. Fakat babamdan çekiniyorum sormayacakmı bunun annesi babası nerde diye 😢

Soracaktir elbette ve ben böyle durumlarda samimi olmaktan yanayim. Erkek arkadasiniz gerekeni babaniza söyleyebilir. Bizim enistemiz annesi tarafindan dügün günü yalniz birakildi. Bizim taraftan kimse agzinu acip ona yüklenmedi. Herkes ailesinin yaninda olmasini ister. Annesi olmamayi seciyorsa bu onun karari, bu erkek arkadasinizin sucu veya ayibi degil. Birbirinize destek olun. Bu süreci mümkün oldugu kadar stresten uzak durarak gecir. Saglikla gelsin bebegin insallah ❤

Soracaktir elbette ve ben böyle durumlarda samimi olmaktan yanayim. Erkek arkadasiniz gerekeni babaniza söyleyebilir. Bizim enistemiz annesi tarafindan dügün günü yalniz birakildi. Bizim taraftan kimse agzinu acip ona yüklenmedi. Herkes ailesinin yaninda olmasini ister. Annesi olmamayi seciyorsa bu onun karari, bu erkek arkadasinizin sucu veya ayibi degil. Birbirinize destek olun. Bu süreci mümkün oldugu kadar stresten uzak durarak gecir. Saglikla gelsin bebegin insallah ❤
Allah razı olsun abla enişteniz istemeye kimle gelmişti

Abla kaçamam ben nasıl bebeğimi düşünüyorum benim anneme babamada yazık üzülürler. Onlarında suçu yok
Sizi tebrik ederim Allah sizin gibi ailesini düşünen evlatlar versin 🤲🏻Öyleyse sevgiliniz olacak kişi annesini çiğneyecek sizi istemeye gelecek başka çare yok ki ya da bebeğini aldıracaksın . Başka ne çare olur bilemiyorum . Ama ailem beni destekler yanımda olurlar diyorsan doğur diyecem . Gerçekten Allah düşmanımın başına vermesin çok zor inşallah yaşın çok küçük değildir . İnşallah bu çaresizliğini okuyan ve hala sevgilisiyle ilişki yaşayan insanlar ibret alır

Sizi tebrik ederim Allah sizin gibi ailesini düşünen evlatlar versin 🤲🏻Öyleyse sevgiliniz olacak kişi annesini çiğneyecek sizi istemeye gelecek başka çare yok ki ya da bebeğini aldıracaksın . Başka ne çare olur bilemiyorum . Ama ailem beni destekler yanımda olurlar diyorsan doğur diyecem . Gerçekten Allah düşmanımın başına vermesin çok zor inşallah yaşın çok küçük değildir . İnşallah bu çaresizliğini okuyan ve hala sevgilisiyle ilişki yaşayan insanlar ibret alır
Hayırlısı olsun sağolun

Umarım kayın aile hamilelikten haberdar değildir. Sırf bu sebepten evlenirseniz sağlam temelli bir evlilik olmayacağını düşünüyorum. Kaldı ki her hamilelikte belli oranda düşük riski de var.Alel acele evlenilip sonu negatif olursa daha can yakıcı. Sevgilini şu süreçte iyi gözlemle. Her türlü destek olacak mı sana, olayların sorumluluğunu paylaşabilecek mi olması gerektiği gibi,bunlar önemli detaylar.

Umarım kayın aile hamilelikten haberdar değildir. Sırf bu sebepten evlenirseniz sağlam temelli bir evlilik olmayacağını düşünüyorum. Kaldı ki her hamilelikte belli oranda düşük riski de var.Alel acele evlenilip sonu negatif olursa daha can yakıcı. Sevgilini şu süreçte iyi gözlemle. Her türlü destek olacak mı sana, olayların sorumluluğunu paylaşabilecek mi olması gerektiği gibi,bunlar önemli detaylar.
Hamileliğimden kimsenin haberi yok söylemedik. Gözlemliyorum elbette şimdilik herşey yolunda çok şükür.

Yorum yapabilmek için yaşınızı öğrenmek isterim sonuçta sevgilisinden hamile kalmış 18 yaşındaki ile 30 yaşındakine aynı tavsiyede bulunamam .

Aile istediğini yaptırmaya çalışır ama olmayınca kabullenir. Resti çekecek sevdiğim kızı istemiyorsanız ben de yokum diye. Muhakkak ikna eder.Kimse çocuğunu kaybetmek istemez.Yine de olmazsa ki bunu çok çok küçük ihtimal görüyorum.Bir aile büyüğüyle gelecek teyze,amca hala,dayı kim olursa o zamanda siz ailenizi razı edeceksiniz,illa anne-baba diye tutturmayacaklar.Ben sevdiğim kişiden eminsem hamilelik sadece süreci hızlandırmış ise evlilik kararını verdirmemişse böyle yapardım.Hic isteme olmaksızın kaçmak aileyi hiçe saymak gibi geliyor bana, bunu aileme yaşatmak istemem.Aileniz yine de razı olmazsa o zaman kimseyi dinlemeden gider evlenirsiniz darilan darılır. Öte yandan zaten evlenmek istediğim bir adamdan olan çocuğu da aldırmak en son aşamada bile yapamayacağım bir şey bunu sıfır dini hassasiyetle söylüyorum sadece duygusal sebeplerle yapmam.

kızım annen oturup sana nasihat vermedi mi? bir gün yine senin gibi hamile kalan kızın neler yaşadığını kızıma okuttum sende bu b.... yersen dedim aynen bunları yaşarsın dedim bana bir hafta küstü konuşmadı
yani demek istediğim her şeyin bir bedeli var çok iyi yapmışsın diyemiceğim neden hayatı kolaya alıyorsunuz sonra sonuçlarına katlanmaktan acizsiniz ayrıca burası Amerika değil cinselliği bu şekilde yaşamanın bedelini hep kadın öder

Annesinin senin için dediklerini sevgiliniz niye yansıtıyor söylüyor size ayrıca annesiyle tanıştınızmı ki sizi neden istemiyormuş neden ne yani..

Koskoca adam evlenmek için annesinden icazet mi bekliyor gelsin tanışsın ailenizle evet annem istemiyor ama ben istiyorum desin yapın bir nikah ev tutacak durumu mu yok neyi yok şu anda yapılacak birşey yok..ikinzde çalışıp birşeyler yapacaksınız

X