çarpık bacak için tüyolar

seorpia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2009
106
0
39
arkadaslar
bacaklarımda hafif carpıklık var..evet kabul ediyorum var:) ne yapayım herkesin kusuru vardır bu da benimki..
daha önce vucut estetigi bölümünde bacak dolgusu kısmındaa aylarımı harcadım. operasyonu yaptırabılecek butcem var ama ben buna cesaret edemiyorum. bir de sorunum saglıgımı etkileyen bir durum değil ondan gereksiz buluyorum..ha tabi bir de kesin çözüm diye bir şey yok belki bir kaç operasyon gerekebiliyor...kısacası istemiyorum..
şimdi niye böyle bir konu açtığımı açıklayayım;
bacak dolgusu forumunda bu konuda sıkıntılı cok kişi oldugunu gördüm. birbirimize neler giydiğimizi, neleri nasıl giymemiz gerektiğini anlatırsak birbirimize yardımcı oluruz diye düşünüyorum.. böylece kusurumuzu kapatıp kafamızı da bir nebze olsun rahatlatırız. giydiklerimizi yakıştırdıkça da sorun acısını kaybeder:)
belki de bir kaç tüyosu olan vardı ha ne dersiniz? :hulya:

Canım benim bacaklarımda sorun yok;ama çevremde gördüğüm kadarıyla bacaklarında çarpıklık olduğu halde dar paça pantolon giyenler oluyor.Ben tavsiye etmiyorum.Bence geniş paça pantolonları tercih etmelisin.Uzun etekler seçilmeli.

Canım benim bacaklarımda sorun yok;ama çevremde gördüğüm kadarıyla bacaklarında çarpıklık olduğu halde dar paça pantolon giyenler oluyor.Ben tavsiye etmiyorum.Bence geniş paça pantolonları tercih etmelisin.Uzun etekler seçilmeli.

oncelıkle tesekkur ederim cevabın için..
evet cevrede o tarz gıyınen cok..gercı ben onlara olumsuz bakmıyorum sonucta herks kendıne yakıstırdıgını gıymeli..o begenıyorsa kendısınde durusunu giysin..herkes dıledıgını gıysın..
bende bazen dayanamayıp dar paça pantalon gıyıyorum.su hayata bır kere gelmısım sonucta dıyorum.Boyle anlık bır özguvenle istedigimi giydiğim oluyor..Ama her zaman böyle düsünmüyorum canım sıkılabiliyor.
.boyle dusunmeme ragmen bu baslıgı acmamın sebebı sadece; kendim! kendimde yakıstırmadıgım bazı kıyafetler olabılıyor bende bunlar yerıne alternatıf neler gıyebılırım ya da ıllakı bır elbıse gıymek ıstıyorsam nasıl hilelere basvurmam gerekiyor??bunlarda tüyosu olan varsa öğrenmek istiyorum..:eek:

Canım bana göre moda,insanın kendisine yakıştırdığıdır.Senin için bazı pantolon elbise ve etek modelleri paylaşıyorum.Sen giyim hileleri dediğin için dar paçadan uzak durmalısın dedima.s.
nvuofc1.jpg

çokkkk teşekkür ederimm::):) ilgin için ayrı teşekkür ederim:):)
peki nasıl çizme seçmeliyim fikri oln??

benim de ayaklarim biraz carpik. cok guzel pantolonlara sadece bakmakla yetiniyorum.kisin genelde bol paca pantolon, yazin ise uzun etekler, elbiseler giyiyorum. ben de cizme konusunda kararsizim.uzun cizmeler hic guzel durmuyor, aliyorum ama pantolon icinde gorunmuyorlar.kot panolonu cizmenin icine egri duran yerini dolduracak sekilde katlayabilirsin.ben hic denemedim ama deneyecegim....

Son düzenleme:
Böyle geniş çizmeler giymelisiniz arkadaşlar.Streç çizmelerden uzak durun bence.Bunları eteklerle de pantolonu içine koyarak da kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet bu çizmelerden düşünüyordum bende...böyle geniş olursa hoş durabilir ve özlem duyulan etektir dar pantalondur boylece giyilebilir...

Böyle geniş çizmeler giymelisiniz arkadaşlar

bu çizmelerin markası ne acaba,nerden bulabiliriz?

arkadaşlar merhaba itiraf ediyorum bende çarpık bacaklıyım
hiç etek giyemedim dar pant giyemedim ve bu beni o kadar bunalıma sokuyor ki artık hepten içime kapandım kendimi heder ediyorum bakın gecenin bu saatinde bile bi çözüm arıyorum kendime kocam odada uyurken..
sanki herkes bana bacaklarıma bakıyor arkamdan konuşuyor gibi geliyor ameliyat olmak istiyorum ama casaretim yok zaten bu durumdan ötürü hiç bişeye cesaretim yok.işten çıktım eve kapandım giderek a sosyal oluyorum bunu nie bu hale getirdim bilmiorum ama durumum kötü kimseyle de konuşamıyorum içimi dökemiyorum. bu halim ne olcak bilmiorum.aynayla barışık olmak nasıl oluyor biri bana anlatsın lütfen..:KK43:

canım sen napıyosun böyle,niye kendini bu kadar heder ediyorsun.Allah başka dert vermesin..benim bacaklarım da düzgün değil,keşke sütun gibi olsaydı ama napıyım...ufak hilelele istediğim her şeyi giyiyorum.m,ni etek,şort da olmayıversin ne olacak yani??
diz üstü çizmelerle onlar da giyilir bence..boşversene:KK51:

arkadaşlar,benim bacaklarda sorun yok ama kimsenin bacagı da sütun gibi değil bunu kabul edelim.ilk öne kendinle barışık olmalısın.benim ok arkadasım var cok sonradan farkettim bacaklarında çarpıklık oldugunu.herseyleri de giyiyorlar.sen taşımaya bakacaksın.onu kapatacak o kadar cok sey var ki.gülüşün,kendine güvenin...vb.hem erkek arkadasları da cok.ee ne sıkıntısı cekeceksin ki:)

bence aşırı bir çarpıklık olmadıktan sonra sorun değil.benimkilerde çarpık zayıfken daha çarpıktı hiç memnun değildim görüntüden ama bir kaç kilo aldım şimdi hiçte takmıyorum çarpıklığını :))) boru gibi birbirine yapışık olup yürürken sürtünmeden rahatsız olcama böyle daha iyi bence :))
giyim önerisi olarak sakın bol pantalon giymeyin daha çarpık gösterir.kışın ve baharda ayak bileğinizi örten ayakkabıları tercih edin çizme değil botu tercih edin.baharda converse tipi ayakkabı yazında kesinlikle bilekten bağcıklı şeklinde olsun hele birde az biraz topuk olursa daha da güzel görülür parmak arası terlik giymeyin.bacaklarınıza parlaklık veren krem sürmeyin.kendinize güvenin çok şükür ki ayakta durmamızı yürümemizi sağlayan bacaklara sahibiz.

arkadaşlar merhaba itiraf ediyorum bende çarpık bacaklıyım
hiç etek giyemedim dar pant giyemedim ve bu beni o kadar bunalıma sokuyor ki artık hepten içime kapandım kendimi heder ediyorum bakın gecenin bu saatinde bile bi çözüm arıyorum kendime kocam odada uyurken..
sanki herkes bana bacaklarıma bakıyor arkamdan konuşuyor gibi geliyor ameliyat olmak istiyorum ama casaretim yok zaten bu durumdan ötürü hiç bişeye cesaretim yok.işten çıktım eve kapandım giderek a sosyal oluyorum bunu nie bu hale getirdim bilmiorum ama durumum kötü kimseyle de konuşamıyorum içimi dökemiyorum. bu halim ne olcak bilmiorum.aynayla barışık olmak nasıl oluyor biri bana anlatsın lütfen..:KK43:

çok sebepsiz dert ediyorsunuzbir çok ünlü çarpık bacaklı bakınız gülşen kliplerinde bile ön çekim yapmaz ama inanılmaz kendine güvenli kısacık şeyler giyiyor.bakınız deniz akkaya,hülya avşar hatta viktoria screet mankenleri var çarpık bacaklı.kendinizle barışın tabuları yıkın önce bilekleriniz örten ayakkabılarla etek boyunuzu kısaltmaı deneyin sonra üstünüze yani belden yukarıa daha renkli şeyler giyin alışıncaya kadar böyle devam edin geniş pantalon hata aşağı doğru daralan ama tayt gibi olmayan pantalonları tercih edin.rengarenk ojeler kullanınbacaklarınıza dikkat ediliyor sanyorsunuz ya ilgiyi başka yere çekin alıştıkça rahatlayacaksınız.şükredin ki bacaklarımız var.onları sevin kendinizi sevin.

sanki bütün erkekler arkamdan çarpık bacak diyormuş gibi sesler duyuyorum neden bilmem ne yapacam bilmiyorm benim bacaklarım hiç ama hiç yamuk değil ama diz içindeki çıkıntı çok sivri ve büyük yan görünüyor bacaklar of birde zayıf değilim üstelik..

tam dizin çıkıntılı yer varya içi boşluk olan yer oraya kadar kapri giyince ben bacaklarım düz görünüyor nedense :) dar bi kotum vardı siyah tam orda kestirdim aynı tayt gibi oluyo ama çarpık yere gelen kısım bol bu yüzden güzel duruyor :)
birde tam dizüstü değil de daha mini giyince daha düzgün duruyor :) bacaklar çarpık ama ne bilim çaktırmamaya çalışıomm taktığımı :)

bacaklarım çarpık diyorum bazı arkadaşlara yok filan diyorlar tabi teselli için mi bilmiyorum sadece kalın diyorlar bacaklarım için :KK43: zayıflamayı deneyecem bir de egzersizler var bu bacak içi baldırı geeliştiren onu deneyecem :))

Arkadaşlar merhaba, benim de bacaklarımda eğrilik var. Size çizme paça, diğer adıyla "bootcut" pantolonu öneririm. Dar paça pantolon yakışmıyor ama bu model gerçekten iyi duruyor ve pek çok ayakkabıyla da kullanabilirsiniz. Yağmurlu günlerde ispanyol paçanın paçaları su içinde kalır, bu modelde ise topuk boyundan biraz daha kısa kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz.
8977761042462.jpg

arkadaslar
bacaklarımda hafif carpıklık var..evet kabul ediyorum var:) ne yapayım herkesin kusuru vardır bu da benimki..
daha önce vucut estetigi bölümünde bacak dolgusu kısmındaa aylarımı harcadım. operasyonu yaptırabılecek butcem var ama ben buna cesaret edemiyorum. bir de sorunum saglıgımı etkileyen bir durum değil ondan gereksiz buluyorum..ha tabi bir de kesin çözüm diye bir şey yok belki bir kaç operasyon gerekebiliyor...kısacası istemiyorum..
şimdi niye böyle bir konu açtığımı açıklayayım;
bacak dolgusu forumunda bu konuda sıkıntılı cok kişi oldugunu gördüm. birbirimize neler giydiğimizi, neleri nasıl giymemiz gerektiğini anlatırsak birbirimize yardımcı oluruz diye düşünüyorum.. böylece kusurumuzu kapatıp kafamızı da bir nebze olsun rahatlatırız. giydiklerimizi yakıştırdıkça da sorun acısını kaybeder:)
belki de bir kaç tüyosu olan vardı ha ne dersiniz? :hulya:
Bacaklarda hafif bir çarpıklık, pek çok insanın karşılaştığı ve hakkında endişe duyduğu bir durum olabilir. Estetik müdahaleler her zaman tek çözüm değildir, özellikle de sağlığı etkilemeyen ve sadece görünüşle ilgili konularda. Giyim tarzı ve belirli kıyafet seçimleri ile bu tür fiziksel özellikleri dengeli bir şekilde vurgulamak mümkündür. İşte bu konuda birkaç öneri:

1. Koyu Renk Pantolonlar ve Taytlar: Koyu renkler, ince bir görünüm sağlayarak bacakları daha düzgün göstermeye yardımcı olur. Siyah, lacivert veya koyu gri gibi renkler idealdir.
  2. Yüksek Belli Pantolonlar: Vücut hatlarını daha düzgün gösteren yüksek belli pantolonlar, bacakların daha uzun ve düzgün görünmesine yardımcı olabilir.
  3. Dikey Çizgili Pantolonlar ve Etekler: Dikey çizgiler, bacakları olduğundan daha uzun ve düz göstermeye yardımcı olur. Bu, bacaklardaki hafif çarpıklıkların daha az dikkat çekmesini sağlar.
  4. A Kesim Etekler ve Elbiseler: A kesim etekler ve elbiseler, beli vurgularken bacak bölgesinde daha geniş bir yapı sunar. Bu sayede bacaklardaki çarpıklıklar daha az belirgin hale gelir.
  5. Ayakkabı Seçimi: Topuklu ayakkabılar bacakları daha uzun ve düz gösterir. Ancak, rahatlık da önemli olduğundan, aşırı yüksek olmayan ve stabil bir topuğa sahip ayakkabılar tercih edilebilir.
  6. Desenli ve Dikkat Çekici Üstler: Gözleri üst kısıma çekerek alt kısmın daha az dikkat çekmesini sağlayan desenli ve dikkat çekici üstler giymek, bacaklardaki çarpıklığın fark edilirliğini azaltabilir.
  7. Özgüven: En önemlisi, giydiğiniz her şeyde kendinizi rahat ve güvende hissetmektir. Herkesin fiziksel özellikleri benzersizdir ve bu özellikler sizi özel kılar.
Bu öneriler, bacaklardaki hafif çarpıklığı dengelemek ve özgüvenle dışarı çıkmak için harika yollar sunar. Ancak, en önemlisi kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek ve kendi tarzınızı yaratmaktır. Kendinize güvendiğinizde, bu güven çevrenizdekilere de yansır ve fiziksel özelliklerin önemi azalır. Diğer kişilerle deneyimlerinizi paylaşmak ve onlardan öğrenmek de bu süreçte çok değerli olabilir.

X