Çarpık bacaklarım özgüvenimi baltalıyor

hanfendininbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
36
81
24
Merhaba dostlar. Başlıkta belirttiğim üzere doğuştan çarpık bacaklara sahibim. Az bir şey değil yamukluğu belliydi. Son birkaç ayda 5-6 kilo kaybettim ve bacaklarım iyice inceldi çarpıklık iyice ortaya çıktı. Yanlış anlamayın şükürsüz bir insan değilim. Sağlıklı bacaklarım olduğu için elbette şükrediyorum. Ama yine de üzülmeden de edemiyorum. Etrafta , okulda sütun gibi bacakları olan , her giydiği yakışan kızları görünce çok üzülüyorum. Bir de günümüz dünyasını hepimiz biliyoruz. Sosyal medya da güzellik algısı sürekli gözümüze sokuluyor. Mankenler , oyuncular yete göre sığdırılamiyor. "Böyle görünmeyen kendine kadın demesin " gibisinden akımlar ortaya çıkıyor. Umursamamak mümkün olmuyor. Yıllardır hep güzel güzel etekler giymek istedim. İçimde kaldı. Ama bir jean pantolon bile üzerimde berbat duruyor. Tatilde bir koltukta oturarak çekindiğim bir fotografima erkek arkadaşım bacakların çok güzel görünüyor diye iltifat etmişti. Bu iltifata hiç sevinemedim tersine iyice yıkıldım. Ameliyatı 20 bin TL den başlıyor. Ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim aylık harçlığım temel ihtiyaçlarımı zor karşılıyor. İlerde yaptırırsin diyenlere de kızıyorum yahu hayatımın baharindayim o parayı 35-40 yaşıma anca toplarım o saatten sonra da bir önemi yok. Ne yazık ki bu takintiyi aşamiyorum..

Eklentiler

• 20210911_161934.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 1.403
Öf amma abarttınız. Oturup sağlığıniza şükredin.

Standart güzellik algısı batsın!
Lütfen kaba olmayın böyle yorum yaparak yardımcı olmuyorsunuz. Şükürsüzlük etmediğimi özellikle belirttim. Gerçekten böyle yorum yapacaksanız yazmamaniz daha çok yardımcı olurdu. Kimsenin sıkıntısına abarttın/ abartma denmez. Azıcık anlayış ve empatiniz yoksa bu sizin sorununuz

Valla benim bacaklarım da sütun gibi değil, istediğim gibi giyiniyorum. Kendinize bunu yapmayın, hepimiz insanız ve gerçekten hiç kimse kusursuz değil ki bu da bir kusur değil
allah korusun hiç ameliyat filan düşünmeyin, kendiniz söylüyorsunuz kilo verince daha çok belli oldu diye , eskilerin bir lafı var ya ‘bir dirhem et bin ayıp örter’ . Tek kusurunuz bu olsun Allah aşkına.

Çarpık bacak düzeltmeyle ilgili kompakt ilizarov yöntemini kullanan bir doktor var ama Türkiye dışında kendisi, ben fiyat sormuştum uçuk bir rakam vermişti şimdi kimbilir ne olmuştur,bacağınıza takılan ilizarov cihazları 3-4 ay kaldıktan sonra çıkıyor içerdeki platin vidalar ise 1 yıl sonra,op.dan sonra min 3 hafta ayağa kalkıp,yürüyüp,normal hareketlerinizi yapmaya baslıyosunuz.Maalesef bu ameliyatlar da döviz kuruna bağlı,arttıkça euro olarak karşılığı da fahiş fiyatlara denk geliyor. Ancak sonuçlar mükemmele yakın,o acıya ve o cefaya değer mi bence değer gibi. Tam tamına sütun gibi olmasa da sizin bacağınızın durumunda olan bacaklardaki sonuçlar çok güzel gözüküyor. Operasyon ağrılı,sonrası da; tek tırstığım yanı nekahat dönemindeki bakım ve vidaların enfeksiyon riskini minimize edebilme durumu.

Maalesef fiyatlar ateş pahası..

Kaba değilim. Şükürsüzsünüz. Ciddi bir hastalık yaşamamışsınız. Bi yakınınız da yaşamamış. Engelli bir tanıdığınız da olmamış. Gayet güzel iki bacağa kaç cümleyle dram yazmışsınız uzun uzun üşenmeden. Siz bana kulak verin. Oturun şükredin.

Yahu neresi anormal bu bacağın ben mi göremiyorum ? Normal bir bacak işte.Kaç tane kadının ipince bilekli,dümdüz,uzun ve sıkı bacağı var sanki ? Olanın bile kılı,pürüzü,farklı renk tonları falan oluyor,o mankenlerin fotoğraflarının üzerinde kaç tane işlem var hiç merak ettin mi ? Ha gerçekten o kadar mükemmel bacağa sahip kadınların da aç ne yediklerine kaç saat egzersiz yaptıklarına bir bak.Bazı şeyler kolay kazanılmıyor.

Spor yap,ne ameliyatı ? Her şeyin çözümünü ameliyatta bulmayın.Azıcık da siz kendinize dikkat edin.Sürekli su iç,asitli içecekler içme,kafeini ve şekeri hayatından çıkar,proteinli gıdalara önem ver ve her gün bacak egzersizlerine başla.Ameliyat olmak akşam yemeği gibi bir şey değil,kaç ay yürüme zorluğu yaşarsın ondan sonra hiç baktın mı ? Üstelik garantisini verebilir mi herhangi biri sana görüntünün mükemmel olacağına dair ? Hayır.

Bu görüntüyü azaltabilecek bir sürü bacak egzersizi var,hiçbir zaman o hayal ettiğin bacağa sahip olamazsın evet ama daha sıkı ve sağlıklı bir bacak görünümüne sahip olabilirsin.Bacağın da kötü falan değil bu arada,gayet normal.

Benim bileğim kalın,ameliyat falan kesinlikle düşünmüyorum,çirkin de durmuyor giydiğim hiçbir şey.Tam tersine herkes bayılıyor ben etek/elbise giyince.Spor yapıyorum,bacaklarım çok sıkı diyemem ama gayet de güzel bir görüntü oluyor.Ama internete göre ben kadın değilmişim,ıyy ne iğrençmiş kalın bilek,yahu kim takar anonim insanları? Söyleyebilen varsa gelsin yüzüme söylesin,memleket Tom Hardy kaynıyor da ben mi göremiyorum ? Bu kadar şekilci tiplerle beraber olmayın.Bugün bacağınız çirkin derler,yarın burnunuz sonsuza kadar estetik mi yaptıracaksınız ?

Benim bacaklarım da öyle dümdüz kusursuz değil hatta dizden yukarısı aşağıya göre fazla tombik. Ama tayt da giyiyorum mini etek de giyiyorum. Siz kusurunuzu bilince sizin dikkatinizi çekiyor ama karşıdan gören fark etmiyor bile.

Ya şükredin deyip durmayın Allah aşkına ya beni niye anlamak istemiyorsunuz ? Ya da en iyisi boşverin. Lütfen uzatmayın gitsin

Sizi temin ederim özgüven sorununuz bacaklarınızdan kaynaklı değil siz sadece oradan yola çıkmışsınız .

Merak ettim bu arada doktorun adını öğrenebilir miyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…