Çarpık bacaklarım özgüvenimi baltalıyor

Merhaba dostlar. Başlıkta belirttiğim üzere doğuştan çarpık bacaklara sahibim. Az bir şey değil yamukluğu belliydi. Son birkaç ayda 5-6 kilo kaybettim ve bacaklarım iyice inceldi çarpıklık iyice ortaya çıktı. Yanlış anlamayın şükürsüz bir insan değilim. Sağlıklı bacaklarım olduğu için elbette şükrediyorum. Ama yine de üzülmeden de edemiyorum. Etrafta , okulda sütun gibi bacakları olan , her giydiği yakışan kızları görünce çok üzülüyorum. Bir de günümüz dünyasını hepimiz biliyoruz. Sosyal medya da güzellik algısı sürekli gözümüze sokuluyor. Mankenler , oyuncular yete göre sığdırılamiyor. "Böyle görünmeyen kendine kadın demesin " gibisinden akımlar ortaya çıkıyor. Umursamamak mümkün olmuyor. Yıllardır hep güzel güzel etekler giymek istedim. İçimde kaldı. Ama bir jean pantolon bile üzerimde berbat duruyor. Tatilde bir koltukta oturarak çekindiğim bir fotografima erkek arkadaşım bacakların çok güzel görünüyor diye iltifat etmişti. Bu iltifata hiç sevinemedim tersine iyice yıkıldım. Ameliyatı 20 bin TL den başlıyor. Ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim aylık harçlığım temel ihtiyaçlarımı zor karşılıyor. İlerde yaptırırsin diyenlere de kızıyorum yahu hayatımın baharindayim o parayı 35-40 yaşıma anca toplarım o saatten sonra da bir önemi yok. Ne yazık ki bu takintiyi aşamiyorum..
Flexstyle bacak şekillendirici var internette rahatlıkla bulabilirsin.Pantolon içine giyebilir ya da kışın kısa etek giyeceğin zaman kalın çorabın altına giyip gayet düzgün bir görüntü elde edebilirsin.
Çorapsız çıplak bacakta işe yaramaz ama diğer durumlarda çok işini görür.Çevremde senin gibi çok hafif sıkıntısı olanlara gidip söyleyesim geliyor ama kalp kırıp kompleks yapmalarına sebep olurum korkusuyla susuyorum.

Merhaba dostlar. Başlıkta belirttiğim üzere doğuştan çarpık bacaklara sahibim. Az bir şey değil yamukluğu belliydi. Son birkaç ayda 5-6 kilo kaybettim ve bacaklarım iyice inceldi çarpıklık iyice ortaya çıktı. Yanlış anlamayın şükürsüz bir insan değilim. Sağlıklı bacaklarım olduğu için elbette şükrediyorum. Ama yine de üzülmeden de edemiyorum. Etrafta , okulda sütun gibi bacakları olan , her giydiği yakışan kızları görünce çok üzülüyorum. Bir de günümüz dünyasını hepimiz biliyoruz. Sosyal medya da güzellik algısı sürekli gözümüze sokuluyor. Mankenler , oyuncular yete göre sığdırılamiyor. "Böyle görünmeyen kendine kadın demesin " gibisinden akımlar ortaya çıkıyor. Umursamamak mümkün olmuyor. Yıllardır hep güzel güzel etekler giymek istedim. İçimde kaldı. Ama bir jean pantolon bile üzerimde berbat duruyor. Tatilde bir koltukta oturarak çekindiğim bir fotografima erkek arkadaşım bacakların çok güzel görünüyor diye iltifat etmişti. Bu iltifata hiç sevinemedim tersine iyice yıkıldım. Ameliyatı 20 bin TL den başlıyor. Ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim aylık harçlığım temel ihtiyaçlarımı zor karşılıyor. İlerde yaptırırsin diyenlere de kızıyorum yahu hayatımın baharindayim o parayı 35-40 yaşıma anca toplarım o saatten sonra da bir önemi yok. Ne yazık ki bu takintiyi aşamiyorum..
Tek derdin bu olsun..ayrıca ünlü futbolculara bakarsan onların bacakları da çarpık ama hiç umursamıyorlar..
Sen sağlıklı mısın
Huzurlu musun
Sevdiklerin yanında mı

Sporla bir nebze düzelebilir. Kalf egzersizleri yapmak gerekiyor ama bu kaslar gelişmesi baya zor olan kas türlerinden biri
Kim diyor onu. Calf çok çabuk şişer. Her gun topuklarini yerden topuklu ayakkabi giymis gibi kaldir parmak uclarina cik yani banu alkan gibi. Kaldir indir kaldir indir. Aklına geldikçe yap bacak icindeki kaslar şişerse bi nebze tatmin olursun. Carpik oldugu icin anatomik olarak calfin yanlış yerde ama hacmi büyürse öne dogru kayar. Bacaklarin evet çarpık ama ince ne guzel, ust kisimlari da guzel sadece dizden asagisi az bisey carpik ameliyatlik asla degil o aciyi cekmene degmez belki dolguyla da duzelir.

Sen bendeki carpikligi gorsen haline sukreder ameliyat falan istemezdin
Bazen iyiki kilolu bacaklarim diyorum
Birde zayif olsam iyice goze batar
11 yasinda yuzumle alakali bir kaza gecirdim 25 yasina kadar ameliyat olmak istedim maalesef cozum yok dediler 30 a merdiven dayadim bir doktorla tanistim yapalim dedi ama tamamen cozum olmayacakti sadece goruntude guzel olacakti
Dedim bundan sonra olsa ne olacak olmasa ne olacak

Ki yarin bir gun cocuklarimin okulunda annen niye boyle demesinler diye olmayi dusunuyorum ama yine de bilemiyorum

Olabilir, belki bana öyle gelmiştir. Ama Esra erolun bacakları biraz parantez gibi sanki hep dikkatimi çekerdi
İnstagramina baktim. Neredeyse hiç fotoğraf yok bacaklari karsi acidan görünen. Herhalde o da problem ediyor ki hep yandan yandan paylaşıyor dedim. Sonra cok altlarda denizin önünde bir poz gördüm. Şop yoksa gayet düzgün duruyor.

İnstagramina baktim. Neredeyse hiç fotoğraf yok bacaklari karsi acidan görünen. Herhalde o da problem ediyor ki hep yandan yandan paylaşıyor dedim. Sonra cok altlarda denizin önünde bir poz gördüm. Şop yoksa gayet düzgün duruyor.
Screenshot_20210912_010108.jpg

Üye bacaklarına bende esra erolun bacaklarına taktım :KK70:

Yanlış anlamayin ama benim bacaklarım vücuduma gore o kadar kalın ki yazın kışın pisikten yuruyemiyorum ama şükür saglikliyim yani anlayacaginiz sizin sıkıntınız bacak degil

Sporla halledersin zaten o ameliyatı görsen(çeşitleri var mı bilmiyorum) protez sabitleyici metal demiri bacağın 3 yerinden delip yapıyorlar.. Korkarak kaçman lazım gözün dönmedi ise..

Eşim bacağından ameliyat olmak zorunda kaldı ama tam iyileşmedi.Her gün koşan adam, hayatı spor üzerine kurulu adam bazen yürürken sendeliyor . Koşamıyor.
Kemik ve kas ile ilgili problemler öyle kolay değil halledilip iyileşmiyor.

Bu kadar basit mi güzellik için bıçak altına yatmak. Buradaki problem 20 bin liranın olmaması mı? Canının hiç kıymeti yok mu? Gerçekten çok basit görüyorsunuz her şeyi. Sırf güzellik için gayet iyi çalışan organınızı sakatlamayı göze almak cahillik.

Ben abes bir carpiklik görmedim.
Gayet iyi.
Yani klasik çocukluktaki d vitamini eksikliğinden dolayı özellikle ülkemizde de çok yaygın olan bacak şekli.
Biraz daha yaş olarak olgunlastiginizda anlarsınız kafaya taktiginiz birçok şeyin ne kadar da önemsiz olduğunu.🤗

Inan bana sandığın gibi değil benim bebegim parantez bacak cok üzülüyorum 4,5 yaşına kadar bekliyecegiz duzelmezse ameliyat olacak hizli yürürken birbirine dolanıyor yavrumun bacaklari
O algilara tüküreyim yeter herkesin psikolojisini bozdular
Seni anlıyorum ama bacakların gercekten bana normal geldi bak bebeğimi attim bacaklari nasil
Şuan ne kadarlık?
Bez takiyorsa bezden olabilir o düzelir.
Bir yaşından büyükse kesinlikle d vitaminini olcturun 50 nin altındaysa eksiktir.
Tahlili ve bezsiz küçük topuklarini birleştirerek çektiğiniz fotoğrafları çocuk doktoru Kadir Tuğcu ya atın size uygun tedaviyi yazacaktır.
Doktorun ismini yazarsanız hangi sitede soru cevap yazdığı çıkar burdan site ismi vermem yasaktır belki o yüzden yazamıyorum.

X