Çatlaklar Çatlaklara Doğal Çözümlerim ve Önerilerim!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

daphneIsLife

..hem uzak hem yakın..
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
2.679
7
40
Arkadaşlar herkese merhaba a.s

Ben de 9+3 günlük hamileyim :1rolleyes:. Henüz çatlaklarım oluşmadı ancak oluşmaması için şimdiden işe yarar çözümler aramaya ve araştırmaya başladım ve ne kullanacağım konusunda netleştim. Öncelikle bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- Badem Yağı ve Zeytinyağı hihoyyyt
(İkisini birlikte karıştırıp günde 2 kez 5 dk.lık bir masaj yaparak uygulayın. Test edilmiş ve onaylanmıştır. Teyzem aynen bu şekilde kullanarak hamileliği boyunca tek bir çatlağı olmadığını söyledi.)

2- Kakao Yağı sositososito
(Memorial Hastanesinin web sitesinde önerilmiş ki bir çok forumda kullanan kadınlardan çözüm olduğu yönünde tam not almış.)

2- Bebek Yağı :hooray:
(Duş yaptıktan sonra hiç kurulanmadan avucunuza bir parça döküp, bunu ıslak olan vücudunuzun her yerine uygulayın. İnanın o kadar kolay ki, sadece 2 dk. Daha sonra vücudunuzu havluyla silerek değil, nemini dokunup alarak kurulanın. Diğer yağlara ilave bunu rutin olarak hep kullanmalısınız. Ben aynen bu şekilde kullanıyorum ve vücudumu çok iyi hissediyorum, nem dengesi hep iyi düzeyde oluyor ki bu çok önemli yerimseniben.)

Tabi ki hiç bir şey %100 çözüm diyemeyiz. Ama neden çatlaklar oluşur bir de bunu çok kısa yazmak istiyorum;

1- Anne ve kardeşlerinizde oluşmuşsa, yani "ırsi" ise,
2- Ten renginiz beyaz ve cildiniz hassas ise,
3- Kuru bir cildiniz varsa ve gerektiği kadar nemli değilse,
4- Az su ve sıvı tüketiyorsanız,
5- Daha önce doğum yaptıysanız,

siz de risk altındasınız ve önlem almalısınız.

Son olarak bu önlemler sadece karın veya göğüslere uygulanmamalı yasakkelime. Nedense sadece o bölgelerin çatladığı düşünülür ve diğer yerler es geçilir. Sonra bir bakmışsınız, hiç tahmin etmediğiniz yerler çatlamış :1shok: Bunun olmaması için bu yağları düzenli olarak;

1- Karın bölgesine,
2- Gögüslere (uçları hariç)
3- Bacak arası ve basenlere,
4- Belimize (simit oluşan bölgeye :icecream:)
5- Kollarımızın üst kısımlarına,
4- Kalçamıza,

uygulamalıyız.

Hepinize mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

Sevgiler, sengözlerimebaksanab

arkadaşlar ben badem yağı kullandım..ama çatladı karnım ve haddinden fazla çok kötü ve tüylenmeyede sebep oldu..bilmiyorum napıcam..8 aylıkken çatladı ve sabah kalktım bir baktım ne olduysa gece olmuş kabus gibi

badem hyağını vücuda sürmeyin kızlarrr tüylenme yapıo.düşünün zaten mantıklı olarak kaşlarımız çabuk çıksın ya da krpiklerimiz uzasın die sürüoruzz gür ve sık çıkıo vücuttada tüylenme yapıoo haberiniz olsun.başka bi yağ bulun badem yağı sürceğinize nemlendirmek için duştan her çıktıgınızda bebe yağı sürün cilt süper yumuşak ve nemli oluoo

kızlar ben bu topiği açalı çok uzun bir süre oldu. doguma az bir vaktim kaldı hayırlısıyla.
yukarıda yazmış oldugum herşeyi kullandım. ilave olarak lierac ve musteladan 2 şer tüp bitirdim.
ama gelin görün ki karnımın alt kısmı biraz çatladı.
yani sonuçta bence herşey genetik. çatlayacagınız varsa ne kullansanız faydası yok.
gerçi belki kullanmasam daha çok çatlayacaktım kimbilir..
badem yağı ayrıca ben de tüylenme yapmadı. bunun da herkes tarafından denenipte
yorum yapıldıgını sanmıyorum. mantık yürütülüyor ve duyumlara göre yazılıyor.
bence bu da genetik, tüylenme yani.
herkese çatlaksız ve selülitsiz günler diliyorum opuyorumnanaktan

X