Çatlaklar Çatlaklarıma yaptıklarım ve gördüklerim

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

2.5

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2009
37
2
ben cok kilo aldım son 1 yıl kilom çok fazla... ama göbeğimde çatlak falan yoktu... çünkü işim kocaman bi hastanedeydi.. koşturarak geçiyordu.. keşke bırakmasaymışım.. çatlak kesnlikle hareketszlikten oluyor.. yenibir iş buldum eve yakın yol derdi yok hareket cok yok.. 1 ay geçti bi kaşıntılar başladı ve cildim acıyodu.. bi sabah göbeğimin altında bi çizgi belirdi.. sonra kızardı.. anlamadım ne çünkü kıpkırmızıydı.. sonra başka byerinde küçük kısa kısa 3 çizgi daha.. araştırdım ki çatlak başlangıcıymış.. :KK5:

delirdimmm... çok üzüldüm çünkü daha 22 yaşındayım.. cildim de çok hassas.. yabancı ve yerli kaynakları okudum araştırdım ki.. çatlak kesin ve tam çözümü olmayan bi derya... genetik tipik çeşitleri var.. beyazsanız daha avantajlısınız.. çatlak izi hçbr zaman tamamen geçmiyor dye bir sürü yazı okudum..

sonra gördüm ki başlangıç seviyesnde baya bi kurtarabiliyormuşuz :KK28:

ben de hemen başladım

1 hareket lazım
2 nemlendirme
3 a, c ve e vitamini hem ciltten hem yiyerek almak
4 su içmek
5 zayıflamak
6 masaj
7 kese

elimde çilek susam badem kayısı çekirdeği yosun gliserin yağları bebe yağı vardı hepsini karıştırdım 1-2 gün bol bol sürdüm bunların hepsi çatlağa iyi gelen yağlar...

sonra elimde kullanmadığım extra jel vardı 3.gün onu sürdüm.. her gün 1 bardak 2 bardak su içerdim... arttırdım önce 3 -4 sonra 5-6 bardağa çıkarttım..

daha sonra bunları banyoda nemlendiricili duş jeliyle yıkandım, lifli keseler kullandım..

ekşi elma yedim yerken bi yandan da göbeğime sürdüm... hatta kabuğunu kalın kesip çatlakların üzerine koydum ve streç filmle sabitledim..

artık banyodan cıkınca bebe yağıyla her yermi yağlıyorum.. yani duştan sonra yağ banyosu..

sonra L-CARNİTİN içeren bir selülit kremm vardı onu sürdüm 2 gün bol bol.. niveanın sıkılaştırıcı selülit kremiydi o da ama l-carnitin içeren krem hangisi olsa farketmez galiba..

sürekli iş yerinde wc ye gidip kurudu mu dye baktım krem sürdüm kurumuş gelince..

kivi yediğimde de kabuğunu yapıştırıp streç filmle sabitliyorum..

titreşimli masaj aletiyle mekik çektikten sonra masaj yapıyorum kıpkırmızı olup kaşınan kadar cildim

ve göbek diz arası toparlayıcı korse giyiniyorum günlük sadece 3-4 saat giymiyorum rahatlamak için.. gerikalan zamanlarda giynik haldeym o sıkıcı korseyi..

artık yedklerime dikkat ediyorum ve diyete başladım..

daha 6 gün oldu... çatlaklarımın görüntüsü güzelleşti ama yaaa inşallah kurtaracağım ... çatlaklarımın rengi kırmızı - mor arası... ben daraldıklarını farkediyorum.. bakalım nolacak... spor su masaj... krem krem krem kreeeem...

bu problem cok üzücü... inşallah faydalı olur.. ben braz abarttım hatta.. günlerim karnımı kontrol ederek geçiyo 6 gundur.. müzik açıp oynuyorum sabah erkenden bi de..:KK5:

bildiğim kadarıyla ne yaparsan yap çatlaklar geçmiyor sadece görüntüyü hafifletebiliyorsun :/

bazen çok kilo almaktan da çatlak oluşabiliyor ve hızlı kilo verildiğinde de oluşabiliyor...

nemlendirmek yeni çatlakların oluşmaması için iyi bir önlem....

bütün yaptıklarımın içinde en iyi gelen şey kivi oldu... :21::21: kivi kabuğunu çatlağın üstüne yapıştır streç filmle sabitle artı korse giy ... sabah uyanınca farklı oldugunu anlıyorsun... :KK76: ha tabiki tamamen kurtulmadım :KK37: ama işe devammm :KK53:

kivi diyorum kiviiiii....:129:

bütün yaptıklarımın içinde en iyi gelen şey kivi oldu... :21::21: kivi kabuğunu çatlağın üstüne yapıştır streç filmle sabitle artı korse giy ... sabah uyanınca farklı oldugunu anlıyorsun... :KK76: ha tabiki tamamen kurtulmadım :KK37: ama işe devammm :KK53:

kivi diyorum kiviiiii....:129:

kivi miiii bi detayları anlatmıyorsun nası farkı gördün peki inceltti mi

kivinin kabuğunu kalınca kesiyorsun, çatlakların üzerine yapıştır şekerim folyoyla sar göbeğini :21: korse tak bi de normal toparlayıcı bi korse işte :KK51: sabah uyanınca çatlağın görüntüsü değişiyor.. çatlağın arası sanki birbirine yaklaştırılyomuş gbi daralıyo

ama var ya cok iğrenç bi huy var ilk gun kü gibi uğraşmıyorum ben kiviyi her akşam yapıyodum mesela kremi gunluk 3-4 kez sürüyodum... kese yapıyodum... bıraktım 2-3 gün ara verdim :KK5: çatlağım hemen kızarmaya genşlemeye başladııı :KK25: :KK17:

Hmm kivi mi kulağa çok lezzetli geliyor :) hihi küçüklüğümden beri kiviye bayılırım :KK70: öte yandan çatlakların geçmesinin mümkün olmadığını söylüyor herkes ama ben olumsuz yaklaşmak istemiyorum (kendimi kandırıyorum anca:KK70:) kiviyi de deneyeceğim belki görüntüyü hafifletir :/

senin çatlakların spordan dolayı daralmıştır benımde oyle olmuştu bıraktığın zaman sporu geri eski haline dönüyorlar :KK66:

ooof ooof off :2:

bu güzellik işleri çok zor ya size burda çaklaklarla mücadelemi yazmıştım sonra tabi görüntüler düzelince ve sıkılmıştım bıraktım mücadeleyi 4 adet çatlaktan 1 tane uzun olan çizgi kapandı hiç gözükmüyo diğer 3 ü kısa kısaydı zaten daraldılar ama tamamen geçme olmadı Allah tan kocam dert etmiyo ama benm morelimi bozuyo bu 3 çatlak karnımda yaşamakta :KK43:((

ama buna da şükür en azından 1 tane uzun çicgi gitti

X