Gebeliğe Hazırlık Çatlatma iğnesi ile sınavım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım. Bir tane 5 yaşında kızım var. Ona da zor hamile hamile kalmıştım. Bitkisel yollar denedik ve tutmuştu. Şimdi ikinci çocuk istiyoruz ancak olmuyor yaklaşık 9 aydır deniyoruz. Temmuz ayında Bi kimyasal gebelik geçirdim. Sonra da olmadı. Bu ay doktora gittim 4 Şubat'ta adet oldum. 2.günü tahlil yaptı hormonlarımda sıkıntı yok, klomen verdi 2.gün kullanmaya başladım 8.gün yani 12 Şubat'ta kontrole gittim iki tane yumurta oluşmuş biri 18 mm diğeri 17 mm çatlatma iğnesi verdi 13 Şubat'ta vuruldum. Sonra her gün birliktelik önerdi ya da gün aşırı dedi. Ama 12 gün dedi zaten 12 güne kadar adet zamanım gelmiş olacak nerdeyse. Çatlatma dan sonra Bi türlü kasıklarımdaki ağrı geçmedi. Siz neler yaşadınız öneriniz var mı bana?
Merhaba, daha 4 gün olmuş, son bu günleri de değerlendir ve sonra 14.güne kadar test falan yapma. 15.gün test yap. Şuan ki ağrı batma kasılmalar normal endişelenme. 💜

Merhaba, daha 4 gün olmuş, son bu günleri de değerlendir ve sonra 14.güne kadar test falan yapma. 15.gün test yap. Şuan ki ağrı batma kasılmalar normal endişelenme. 💜
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Çatlatmadan önce bir ilişki oldu Çatlatmadan sonra da 2 gün üst üste oldu dün ara verdik bugün tekrar değerlendireceğim. Ne zamana kadar değerlendireyim bilmiyorum. Bi de benim normalde yumurta akı gibi akıntım gelir adetimin bitiminden 2-3 gün sonra yumurtlama akıntısı diye duydum. Ama bu ay o akıntım da yok. Bu neyi gösteriyor? Yumurtam çatlayacakken tam tersi mi oldu acaba?

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Çatlatmadan önce bir ilişki oldu Çatlatmadan sonra da 2 gün üst üste oldu dün ara verdik bugün tekrar değerlendireceğim. Ne zamana kadar değerlendireyim bilmiyorum. Bi de benim normalde yumurta akı gibi akıntım gelir adetimin bitiminden 2-3 gün sonra yumurtlama akıntısı diye duydum. Ama bu ay o akıntım da yok. Bu neyi gösteriyor? Yumurtam çatlayacakken tam tersi mi oldu acaba?
Çatlatma dan sonraki bir haftayı ara ara değerlendir. Sonrası bırak ve dinlen. Akıntıya çok takılma bazı bünyelerde oluyor bazılarında olmuyor. Progesteron testi yapıldı mı, yumurtan çatlamış mı

Çatlatma dan sonraki bir haftayı ara ara değerlendir. Sonrası bırak ve dinlen. Akıntıya çok takılma bazı bünyelerde oluyor bazılarında olmuyor. Progesteron testi yapıldı mı, yumurtan çatlamış mı
Benim hep oluyordu iğneden sonra olmadı. Yok progesteron testi yapılmadı. Doktor öyle bir şey demedi adetin geçerse gel dedi. Bakalım bugün iğnenin 8.günü ama pek umudum yok.

Öncelikle herkese selamlar,

6 aylık evliyim ve evlenmeden önce adet düzensizliği yaşadığım için doktora gittiğimde polikistikover sendromuyla karşılaştım.Açıkçası ilk zamanlar bu benim korkulu rüyamdı her zaman tek düşündüğüm ya asla çocuk sahibi olamazsamdı..Şimdi size hikayemi anlatmak isterim , doktorum beni küçüklüğümden beri tanıdığı için evlendikten 3 ay sonra ben hamile kalmak istiyorum diye kendisine gittim ve bana inofolic combi (mavi renkte) ve femar verdi 5 gün kullanma kosuluyla ve tabiiki olmazsa olmaz çatlatma iğnesini verdi her seyi , ilişkimi bile doktorun ön gördüğü tarihlerde eksiksiz uyguladım ve her gün bu siteye girip umut bulmak istedim olumlu seyleri kendime benzettim olumsuzlukları yok ya bende yok zaten dedim ve ilk ay denemelerim olumsuz sonuclandı buarada yumurtam hep 16 mm idi sizlerin burada yazdığı 19 ları falan hiç görmedi, ikinci ay aynı tedaviyi uyguladık ve hamile kaldım şu an 3 aylık hamileyim bunu buraya yazmamın sebebi benimle bizlerle aynı yolda olan tüm arkadaşlara bir umut kaynağı olmak ve her seyden önemlisi kafaya takmamak inanın kafayı takmadığım ve ikinci denememde sapık gibi internete bakmadığım buralara bakmadığım için hamile kaldığımı düşünüyorum.. Sizlere en büyük tavsiyem her seyi kafada bitirin 1 yılda denersin 1 ayda 6 ayda bu nasip işi ama inanın mental olarak rahatlamak çok işe yarıyacak buarada tabiikii ben her seyi canım doktorum Prof.Dr.Gazi Yıldırıma borcluyum o bir kahraman..
Sorusu olan herkese seve seve cevap vermek için bu platforma üye oldum ..
Allah tüm isteyenlere evlat versin en büyük duam bu..
Sevgiyle kalın..

Benim hep oluyordu iğneden sonra olmadı. Yok progesteron testi yapılmadı. Doktor öyle bir şey demedi adetin geçerse gel dedi. Bakalım bugün iğnenin 8.günü ama pek umudum yok.
13.günde evde test yapabilirsin. 13 den önce yapma ve ümidini kesme hiç belli olmaz, belki seninledir. Çok hareket etme dikkatli ol sen. Ama yürüyüş yap. Umudunu sakın kesme bir sorunun yoksa eşinde ve sende olmaması için sebep yok ki

adetımın gecmesını beklıycem bu sekılde cok uzuluyorum cunku
İğneden sonra 14.günde çıkmıyorsa ya da çıkıyorsa doğrudur. Üzülmeyin çok fazla düşünmemeye çalışın. Herşey in hayırlısı. Hayırlısıyla olsun, evladın da hayırlısını versin. Öle düşünün. 🎈

İğneden sonra neden o kadar geç oldu peki? Yumurtayı mı çatlatamamış acaba?
Yumurtalar çatlamış tı, progesteron yapıldı çünkü oradan biliyorum, sanırım benim stresten oldu. Sınav zamanıydı. Hava değişimi falan oldu. Ama tabi herşey kısmet.

bugün çatlatma iğnesi olalı 12. günüm ve erken gebelik testim negatif çıktı. bu şekilde olup sonra pozitife dönen var mı? adetime 3 gün var ama adet belirtileri de başladı sarı renkte de akıntım var

bugün çatlatma iğnesi olalı 12. günüm ve erken gebelik testim negatif çıktı. bu şekilde olup sonra pozitife dönen var mı? adetime 3 gün var ama adet belirtileri de başladı sarı renkte de akıntım var
Şuan durum ne? Adet olmadığın sürece 2 günde bir yinele testi.

X