çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

sıkmamaya çalışıyorum zaten olsa ne olcakki diyorum bazen, çok iyi giden bir hayatım varmış gibi birde benimle dert sahibimi olsun dünyaya gelip...
bende bazen öyle düşünüyorum senin gibi.benimde aslında ailevi çok sıkıntım var ve aslında maddi yöndende sıkıntılarım var.allah da biliyor ya belki o yüzden bir dur bakalım acele etme diyor bana:)hayırlısı buymuş demek diyorum,sabırla bekliyorum...
aynen canımmm bende bu durumdayım.3.senem doldu.ilk başlarda olmaması işime geliyordu çalışıyorum çünkü.ama tedaviye başlayalı bebek olsun diye dört gözle bekler oldum artık banada koyuyor üzülüyorum..bizdede hiçbir problem çıkmadı ama yok..hastalığımın 3.günü bugün gonalf vuruldum 5.günü klomene başlıcam tekrar :KK43:

taliha bak burdanda takipteyim seni haaa:)

ceyda ınsallah oyledır.cok korkuyorum tutmazsa o sureclerı bıdaha yasamak acısı,tedavısı,maddı manevı cok yıpratıyor.Rabbım hepımıze nasıp eder o duyguyu ınsallah. kahve leke aldıgımız ılac ve ıgneden olabılır dıye yazmıs dıyer konudakı arkadaslar ,baska arkadaslardada oluyorsa en azından korkmam ama su 4 gun nasıl gecer bılmıyorum.pekı adet dongusu 28gun olanlardamı 14 gunde test yaptırmalı.yoksa ben 30gunde adet oluyorum ben 15gun sonramı baktırmalıyım? yanı ıgne etkısınden pozıtıf cıkanlar oluyormus forumda okudum sonra 1-2 gun gecınce negatıf oluyormus..rabbım yardım et bızlereee

iğneyi adetinin kaçıncı gün vurunduğuna bağlı bu, mesela ben 11.günü vuruldum 29.günü adetim başladı normalde bende 33 günde bir adet olurdum. iğneden sonra en geç 16 gün içinde adet olman lazım ben 18.günde oldum istisna olarak. kaç yumurta oluştuğuna, boyutlarına falanda bağlıymış bu, 23mm olan yumurtam hemen çatladı ama 16mm olan geç çatlamış yani iğneye rağmen olgunlaşmasını tamamlamış ondan sonra çatlamış ben o yüzden 18 gün sonra oldum. sakın idrar testi yapma derim paylaştığım resimlere baktınmı bilmem 18.güne kadar silik çizgiydi 14.günü kan testi yaptırırsan yanılmamış olursun net sonuç orda çıkar, inşallah olumlu sonuçlanır çok fazla düşünmemeye çalış üstünde durma olacağı varsa olur zaten:)

canim bende de haberler kotu bugun adet oldum:KK43: sonuc yine husran yani.....

napalım canım, buda bizim ayrıcalığımız olsun, hergün hergün çalışıp hamile kalamamakta bir ayrıcalık sonuçta:S
(şaka bir yana) üzülmemek, kafaya takmamak elde değil ama hayat devam etmek zorunda... bak bana bu saatte stresten saçlarımı boyuyorum ayyy hamile kalsam boyayamıcaktım falan gibi düşünceler geçti kafamdan kendi kendime gülme krizine girdim banyoda.. artık kendimi korunuyormuş gibi endekslicem daha önce nörolojik tedavi görürken hapla korunmama rağmen pıt diye hamile kalırdım ne değişti anlam veremiyorum. yakın bir arkadaşım bir çocuğu var üstüne 4 tane isteğe bağlı kürtaj onun üstüne 4 yıl spiral takılıydı çıkattırdığı ay hamile kaldı aynı anda başlamıştık çalışmalara sözde, 1 ay sonra doğumu var:KK43: kısmet böyleymiş demekki, hayatımızı yaşayalım bizde napalım yani:KK70:

bende bazen öyle düşünüyorum senin gibi.benimde aslında ailevi çok sıkıntım var ve aslında maddi yöndende sıkıntılarım var.allah da biliyor ya belki o yüzden bir dur bakalım acele etme diyor bana:)hayırlısı buymuş demek diyorum,sabırla bekliyorum...
taliha bak burdanda takipteyim seni haaa:)

en güzeli sabretmek zaten canım, çok şükür kendi sağlığımız yerinde Allah daha kötü dert tasa vermesin bu halimize bile şükür, nezaman hayırlısı ise ozaman olsun hiç sıkma canını.

kötü düşünme hemen, çatlatma iğnesi olanlarda lekelenme genellikle olabilen bişey. 10 gün geçmiş 4 günün kalmış adet olmana adet öncesi lekelenmede olabilir önemli olan renginin kırmızıya dönmemesi dönerse tutmamış diye düşünmek lazım:KK43:

canım merhaba bende mayıs ayında çatlatma iğnesi oldum.ama benim günümden önce hiç leke gelmedi.tam hastalanma günümde hastalandım bende :KK43: bu ayda klomene başlcam yarın.sıkma canını hayırlısı olsunn.ama insan kafasına takıyor yaaa..inş..tutmuştur senin canım.

canım merhaba bende mayıs ayında çatlatma iğnesi oldum.ama benim günümden önce hiç leke gelmedi.tam hastalanma günümde hastalandım bende :KK43: bu ayda klomene başlcam yarın.sıkma canını hayırlısı olsunn.ama insan kafasına takıyor yaaa..inş..tutmuştur senin canım.

bakalım bugunde lekelenmem olursa doktoru arayacagım neden oluyor dıye.bu 4 gun nasıl gececek bılmıyorum bu stresten adet olmazsam daha olmam:)

iğneyi adetinin kaçıncı gün vurunduğuna bağlı bu, mesela ben 11.günü vuruldum 29.günü adetim başladı normalde bende 33 günde bir adet olurdum. iğneden sonra en geç 16 gün içinde adet olman lazım ben 18.günde oldum istisna olarak. kaç yumurta oluştuğuna, boyutlarına falanda bağlıymış bu, 23mm olan yumurtam hemen çatladı ama 16mm olan geç çatlamış yani iğneye rağmen olgunlaşmasını tamamlamış ondan sonra çatlamış ben o yüzden 18 gün sonra oldum. sakın idrar testi yapma derim paylaştığım resimlere baktınmı bilmem 18.güne kadar silik çizgiydi 14.günü kan testi yaptırırsan yanılmamış olursun net sonuç orda çıkar, inşallah olumlu sonuçlanır çok fazla düşünmemeye çalış üstünde durma olacağı varsa olur zaten:)

tesekkurler ceydacım,
ben adetımın 13.gunu vuruldum ıgnemı. 2 yumurtam vardı bırı 19.5 mm bırı 14.5. ıgneden 7 gun sonra doktora gıttım.19.5 catlamıs. dıgerıde bu surecte buyumustu doktor ultrasonla baktı oyle dedı.oda catlamaya hazırlanıyor dedı oondan cok agrım vardı. ılıskıye devam dedı. sımdı senın soyledıgıne gore , ozaman 30 gunu beklemem gerek yok 14-15 gun gecsın bı saglık ocagına kan vereyım.

canım resımlerıne baktım evet hamıle gozukuyorsun ıdrar testlerıne gore .ama cokda guvenmemek lazım en ıyısı kan testı zaten umutlarımızla yasıyoruz her ay bıde boyle heyecan yapıp olmayınca butun dunya basımıza yıkılıyor:KK43:(

tesekkurler ceydacım,
ben adetımın 13.gunu vuruldum ıgnemı. 2 yumurtam vardı bırı 19.5 mm bırı 14.5. ıgneden 7 gun sonra doktora gıttım.19.5 catlamıs. dıgerıde bu surecte buyumustu doktor ultrasonla baktı oyle dedı.oda catlamaya hazırlanıyor dedı oondan cok agrım vardı. ılıskıye devam dedı. sımdı senın soyledıgıne gore , ozaman 30 gunu beklemem gerek yok 14-15 gun gecsın bı saglık ocagına kan vereyım.

ozaman 14.5 mm olan yumurtan çatlıyordur onun lekelenmesidir bu umarım değerlendirmişsindir, bende iğneden sonra ilk 4 gün çalıştım sonra 4 gün ara verdim ama ikinci yumurtam o ara verdiğim günler çatlamış keşke değerlendirebilseydim ama ağrım var diye es geçtim. ikimizdede aynı durum oluşmuş büyük ihtimal sende 14.günü adet olmazsın gecikmeli olur test için bekle bakalım inşallah hayırlı haberlerini alırız..

selam arkadaşlar yazılarınızı okuyunca tek olmadığımı anladım çatlama iğnesinden sonrakı 15. günüm 3 gündür idrar testi yapıyorum negatif ve testleri atmıyodum arada bakıyodum bu olaydan çok gerildim ve testlerin hepsini çöpe attım. şimdi sizlerin yazsını okuyunca çöpe atarak en doğrusunu yaptığımı anladım silik cıkıp adet olanda varmış kendımı yıpratmaktan başka bişey değil, resmen gerildim daha adet olmadım 15. gün olmam gerekirdi ama 18.ve 19. gündede adet olan varmış.
zatende adet belirtilerim var kasıklarımda ağırı, göğüslerim şiş bunlar adet belirtisi olsa olurda bu ıkıncı klomen ve catlama iğnesi adet olayım 3. klomen ve çatlama iğnesinde kendımı bukadar kasmıycam resmen huzurum kalmadı :))))) var olan huzurum gitti iyki yazılarınıza rastladım adet olmadım ama hamilelik bu ay bende yok kararı ben verdım gelmesin bebek bu ay ben çok gerildim sakın gelmeeee bebek :)))))) gel dedıkce gelmiyolar inanın artık beklemıycem Allah nezaman takdır ettiyse ozaman. bi an önce adet olasım var bu ruh halınden cıkmalıyım ..
inşallah en kısa zamanda Allah hepimizi sağlıklı evlat nasip eder

ozaman 14.5 mm olan yumurtan çatlıyordur onun lekelenmesidir bu umarım değerlendirmişsindir, bende iğneden sonra ilk 4 gün çalıştım sonra 4 gün ara verdim ama ikinci yumurtam o ara verdiğim günler çatlamış keşke değerlendirebilseydim ama ağrım var diye es geçtim. ikimizdede aynı durum oluşmuş büyük ihtimal sende 14.günü adet olmazsın gecikmeli olur test için bekle bakalım inşallah hayırlı haberlerini alırız..

ceydacım yazamadım sana sonucu ıgneden sonrakı 17.gunumde adet oldum,okadr uzuldumkı belkı keser dıye sık sık baktım
ama yokkk adet oluyorum.gıttım 2.gun doktor yıne ılac ve ıgne verdı:KK43:( yıne husran ve sıl bastan.

sen ne yaptın sonucun nasıl,adet oldunmu,kan testı?

ceydacım yazamadım sana sonucu ıgneden sonrakı 17.gunumde adet oldum,okadr uzuldumkı belkı keser dıye sık sık baktım
ama yokkk adet oluyorum.gıttım 2.gun doktor yıne ılac ve ıgne verdı:KK43:( yıne husran ve sıl bastan.

sen ne yaptın sonucun nasıl,adet oldunmu,kan testı?

malesef bende adet oldum 19.günü yazmıştım zaten buraya, doktora falan gitmedim aramadım zaten bu ay eşimi bekliyodu senlik bir durum yok artık eminim demişti eşimde asla gitmem diyo beni aştı yani bu konu eşime kaldı o nezaman isterse ozaman gitsin

Selam kizlar bende temmuzun 7 sinde catlatma ignesi vuruldum.reglimin 9.gunu yumurtan buyumus deyip igne verdi doktorum.tutar tutmaz mi bilmiyorum..cok derdim var 34haftalik bebegimi kaybettim.1sene oldu.rahmim dogustan yarimmis.Pko hastasiyim..kisacasi canim yaniyor belki hic tatmasam o duyguyu boyle olmazdim.hamile kalamamaktan..kalipta saglicakla kucagima alamamaktan ...herseyden korkuyorum..hem korkuyor hem de bebek icin cabalamak ne tuhaf bi celiski...

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar bende 2 bebeğimi kaybettim 5 aydır korunmuyorum ama hamile kalamadım adetim 26 temmuz eğer adet olursam çatlatma iğnesi düşünüyorum doktor gel hallederiz dedi bu konu hakkında bana bilgi verebilirmisiniz ??? Allah herkesin gönlündeki muradını versin bu mübarek ayda inşallah

beklemek çok zorr temmuz 24 çatlatma iğnemi oldum ayın 13 adet günüm test falan yaptırmıcam bayrama kadar moralim çok bozluyor hayırlısı olsun herkez için

beklemek çok zorr temmuz 24 çatlatma iğnemi oldum ayın 13 adet günüm test falan yaptırmıcam bayrama kadar moralim çok bozluyor hayırlısı olsun herkez için

ben de 17 temmuzda çatlatma iğnesi oldum.
öncesinde gonal-f diye bir ilaç kullanmıştım.
tek yumurtam 19mm gelişti.
ama malsef çatlatma iğnesinin hemen akabinde sadece 2kez ilşkiye girebildik, eşim beklenmedik şekilde şehir dışına çıkmak zorunda kaldı. onca emek boşa gitti. :KK50:

bugün iğneden sonra 15.gün ama ben de test yapmicam, çünkü son 4gündür adet habercisi kahverengi ve pembe lekelenmelerim oluyor.
son adetlerim 32 günde oldu. yani daha 4 gün var adete.
bu birkaç gün çok zor geçiyor.
umutlanmasam bile moralim çok bozuluyor. :KK43:

ben de 17 temmuzda çatlatma iğnesi oldum.
öncesinde gonal-f diye bir ilaç kullanmıştım.
tek yumurtam 19mm gelişti.
ama malsef çatlatma iğnesinin hemen akabinde sadece 2kez ilşkiye girebildik, eşim beklenmedik şekilde şehir dışına çıkmak zorunda kaldı. onca emek boşa gitti. :KK50:

bugün iğneden sonra 15.gün ama ben de test yapmicam, çünkü son 4gündür adet habercisi kahverengi ve pembe lekelenmelerim oluyor.
son adetlerim 32 günde oldu. yani daha 4 gün var adete.
bu birkaç gün çok zor geçiyor.
umutlanmasam bile moralim çok bozuluyor. :KK43:

dilerim güzel haberler verrsn cnm bnmm bnde bu ay düşünyrmda bu gonal-f iğnesi ne için ??? klomenle aynı mmı?

bende 1 yumurta büyyüo ama çatlmayo ??

dilerim güzel haberler verrsn cnm bnmm bnde bu ay düşünyrmda bu gonal-f iğnesi ne için ??? klomenle aynı mmı?

bende 1 yumurta büyyüo ama çatlmayo ??

güzel haber yok canım. bugün hafiften kırmızılar başladı bile!
neyse en azından adet göreyim de ona bile razıyım.
38 yaşındayım menopoz tehlikem bile var.

gonal-f sanırım klomen ile benzer bir ilaç.
vücuda FSH hormonu verilerek folikül gelişimi destekleniyor.
karından deri altı iğne şeklinde uyguladım.
hiç acımıyor, sadece bir kez küçük bir morluk oldu.

sen yumurtanın çatlamadığını nerden biliyorsun?
doktor kontrol edip çatlamamış mı diyor?
benim doktor çatlatma iğnesinden sonra yumurtanın
çatladığını teyid etmek için çağırmadı, hatta progesteron desteği vermedi,
21. gün progesteronuma da bakmadı.

galiba olmayınca bak olmadı tüp bebek yapalım demek için beni başından savdı.[/B]

X