Çay Falınıza Bakın

E

EU1

Ziyaretçi
Çayınızı demleyin ve sonra falınıza bakın Antik Çin Falı´na hoş geldiniz.


Çay Falı çok çok eski, yaklaşık 5.000 yıllık bir kehanet metodudur. Aslında çay falı, kahve falı tarzındadır yani sezgiye dayanır. Önemli olan şekillerden anlam çıkarmaktır. Okuyucu yani falcı, boş çay fincanını alarak dipte kalan çay yaprakçıklarından anlamlar çıkarır ama dikkat edilmesi gereken şey, fal çayının poşet çayı olmayacağı ve de süzgeçten geçirilmemesidir. Çünkü yüzen yaprakçıklar yorumlanacaktır. Bu doğrultuda hazırlanmış yani demlenmiş bir çayı içtikten sonra, fincanın kenarlarında kalan çayların şekilleri de yorumlanacaktır. Size aşağıda bazı olası şekillerin anlamlarını veriyoruz; çay yaprakçıklarının fincanın kenarında birikmesi kehanetin daha çabuk gerçekleşeceği anlamındadır. Yaprakçıkların fincanın dibine doğru veya dibinde olması kehanetin daha uzun zamanda gerçekleşeceği anlamındadır. Yedi uçlu yıldız, her konumda iyi şansın simgesidir. Yıldızın uçlarının kırık olması, bazı umutların kırılması anlamına gelir veya daha çay içilmeden önce çayın üzerinde yıldız şekli varsa, bu da isteğe ulaşmak için sabırlı olunması anlamındadır. Şimdi bazı şekillerin yorumunu görelim:

Bıçak: Ayrılık ve çekişmeler.

Ay: Coşkulu ve heyecanlı bir aşk olayı.

Mektup: Yapraklar yüzüyor ve küçükse, bir maddi kazanç olabilir. Sabit duruyorsa, büyükse bir aşk mektubu gelebilir.

Eldiven: Bir davette farklı bir düşünce ile karşılaşılabilir. Yapraklar sabit duruyorsa çözümlenmesi gereken bir haklılık veya haksızlık olayı vardır. Eğer fincanın kenarına yapışmışsa, iyi şans gelmektedir.

Kalp: Samimi, dokunaklı bir etki altındasınız. Eğer çay yaprakları kenarda ve bir halka şeklindeyse bir evlilik haberi gelebilir.

Anahtar: Yeni projelerin haberi; Önemli bir değişiklik olabilir.

Yelpaze: Kapanmış bir şekildeyse, bir veya iki flört haberi, yelpaze açıksa bir kıskançlıktan korunulmalıdır. Sadece tek ve belirgin bir yelpaze varsa, bir toplantı olabilir.

Elma: İsteğin olumlu yönde gelişmesi, insana benzeyen bir şekille beraber veya yakınsa yakın birisinin yardımı gelecektir.

Kafes: Hastalık ve şanssızlık; kenara yakınsa yolculuklarda dikkatli olmalısınız. Sabit duruyorsa, aile ve para konularında canınız sıkılabilir.

İncir veya üzüm: Bereket ve verimlilik; hamilelik olabilir.

Yılan: İhanet ve aldatılma; dost sandığınız birisine dikkat edin.

Meşale: İyi işaret. Gelişim haberi. Şans geri dönebilir.

Dağlar: Yüksek dağlar aile içinde mutluluk veya iyi bir aşk ilişkisi. Ayrıca iş yaşamında olumlu bir gelişme olabilir.

Evet, bundan sonrası size ait; çayınızı demleyin ve oturup yorumlamaya başlayın; farklı şekilleri kendinizce yorumlayacak ve anlamlar çıkaracaksınız; önemli olan sezgileriniz; önce bir zaman egzersiz gerek tabii ki..
 

L0risela

вeşίktaşk♡
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2013
244
1
Heheeh yuh artık ya çok şaşırdım görünce çay falıdamı olur imiş :)))
 

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.144
1.977
Çay Falı Nedir? Ve Nasıl Bakılır?

Çay falı yeni yeni ortaya çıkartılmış ve kahve falından yola çıkılarak bulunmuş bir fal yöntemidir. Günümüzde birçok insan tarafından bilinmeyen ve anlaşılması biraz zor olmasından dolayı tercih edilmeyen bir fal yöntemi olarak kalmıştır. Yapılışı genel olarak kahve falına benzer. Kahve falındaki tenzenler burada çay yaprakları yerine konulur ve fal bunlara göre bakılır. Falı yapmak için öncelikle sıcak ve demlenmiş bir çay hazırlanır. Çaydanlığın kesinlikle süzgeçli olmaması gerekir. Çünkü çayın içine düşecek olan yapraklar fal için çok önemlidir. Çay hazırlandıktan sonra bir çay bardağına doldurulmalıdır. Çay falı 2 farklı süreçte incelenmeye başlanır. Birinci sürecimiz çayı doldurduğumuz anda çay içerisinde yüzden çay yapraklarının rengi ile alakalıdır. Eğer ki çayın içerisindeki yapraklar kahverengi ise bu 3 vakte işaret eder. Siyah ise köyü sonuçlara işaret eder ve fala devam edilir. Çay 2 dakika içerisinde bitirilir ve hemen ters çevrilir. Yaklaşık 1 – 2 dakika beklendikten sonra çay tekrardan çevrilip fal bakılmaya başlanır. Dipte olan çay yaprakları ve oluşturduğu şekiller hayal gücünüz ile birleştirilip yorumlanır. Daha sonra bardağın üst kısımlarında kalan yaprakların rengi, şekli ve oluşturdukları bütünlüklere bakılır. Bunlarda yorumlandıktan sonra açık bir şekilde lavaboda su ile çay bardağı yıkanır. Çay falı bakılan bardakta kesinlikle o bardakta ikinci bir çay içmeyiniz.

Alıntı...
 

L0risela

вeşίktaşk♡
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2013
244
1
​Ben anlamadım yılan mılan nerde çıkıcakda anlıcaz örnek verseydin bariii :S