Çekim yasası hikayesi olanlar bakabilir mi?

Munzurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2020
575
456
İyi akşamlar herkese
Hayatımda olumsuz giden bazı şeyleri değiştirmek istiyorum. Tabi bunları değiştirmek sadece benim elimde olan bir şey değil. Yaklaşık 2 yıl önce bu çekim yasası konusu merakımı cezbetti. Başak Sayan'ın sen değişirsen her şey değişir isimli kitabını okudum ve çeşitli sosyal mecralarda sürekli katmanın nasıl çalıştığı ve insanların kendi hayatlarında olan değişiklikleri anlattıkları videoları izledim. Ben mi beceremedim bir şeyimi eksik yaptım diye düşünmeye başladım. Sizlerin böyle hikayeleri varsa paylaşırsanız çok sevinirim🌼

İyi akşamlar herkese
Hayatımda olumsuz giden bazı şeyleri değiştirmek istiyorum. Tabi bunları değiştirmek sadece benim elimde olan bir şey değil. Yaklaşık 2 yıl önce bu çekim yasası konusu merakımı cezbetti. Başak Sayan'ın sen değişirsen her şey değişir isimli kitabını okudum ve çeşitli sosyal mecralarda sürekli katmanın nasıl çalıştığı ve insanların kendi hayatlarında olan değişiklikleri anlattıkları videoları izledim. Ben mi beceremedim bir şeyimi eksik yaptım diye düşünmeye başladım. Sizlerin böyle hikayeleri varsa paylaşırsanız çok sevinirim🌼
Çekim yasasına ben de çok inanıyorum. Spesifik bir şey yok anlatabileceğim ama hayatındaki her şeye iyi tarafından bakmaya çalıştıkça zamanla gerçekten de işlerin yoluna girdiğini gördüm.

Bu konu muhtemelen kapanır.Özelden yardımcı olmaya çalışırsam kural ihlali olmaz değil mi ?

Çekim yasasına İnanmanız yetmez. Öncelikle çekeceğiniz şeye içtenlikle istemeniz gerekir. Kafanızda bir korku dahi olsa maalesef gerçekleşemez. O isteğine gönülden inanıp gönülden istemeniz olmuş gibi düşünmeniz lazım ilk kural bu zaten. Ama siz ben hepsini yapıyorum yine de olmuyor diyorsanız bilinçaltında blokajlar olabilir

Bu konu muhtemelen kapanır.Özelden yardımcı olmaya çalışırsam kural ihlali olmaz değil mi ?
Niye kapansın kişisel gelişim forumunda bu konuya özel bir başlık bile var. Sayfalarca yorum yapılmış.
Aslında konu sahibi M Munzurum oradakilere danışsanız daha faydalı bilgiler alırsınız.

Bir arkadaşım bu konularda çok araştırma yapar inanır da. Çekim yasası ile çoğu şeyi kendine çekmiştir. Tek şey hariç ‘evlilik’ :) çünkü korkuları var ne kadar istese de olmuyor. Karşısınada kimse çıkmıyor. Kafasında blokajı koymuş birkere. İstiyorum ‘ama’ değil. İstiyorum olacak veya oldu gibi düşünmemiz gerekiyor

olumlu cümleler, olumlu konuşmalar ile iyiyi ve istediklerini kendine ve hayatına çekeceğine inanmak.
ama sadece düşüncede kalmaması gerekiyor. devamlı ağzınızdan çıkan kelimelerin şimdiki zamanda olumlu şekilde söylenmesi. örnek: şu evi alıyorum. orada çok mutlu oluyorum. insanlar çok iyi ve anlayışlı.
bu yasada en önemli kural negatif içerikli cümleler kullanmamak. bu inanca göre evren, söylediğimiz her şeyi olduğu gibi algılıyor ve o şekilde bize geri sunuyor.
çekim yasası bende bir kere işe yaradı. yakınımdaki insanların inatla garantici olmam gerektiği, kendimi kaptırmamam gerektiği bir konuda ben ısrarla olumlu söylemlerde bulunup, asla umudumu kaybetmedim. tabii en önemlisi aslında bu amaçta uygulamalara da koyuldum. oturup ayağıma gelmesini de beklemedim. aslında evrenin müthiş bir işbirliği bu.
ama bu yasadan habersizdim o dönemler. ve zaman içinde niyetimdeki şeyin gerçekleştiğini gördüm.

Öyle şeylere hiç inanmam ama Mevlana’ya atfedilmiş bir söz ki aklımdan çıkmaz: Dünyada olabilecek her bir olay için misal aleminde sayısız ihtimal uyur. Siz ağzınızdan çıkardığınız sözlerle o ihtimalleri uyandırırsınız. Güzel kelimeler söyleyin ki güzel ihtimaller uyansın. İnsanın kaderine müdahalesi buradadır…”

Evrensel yasalardan biridir benzer benzeri çeker. Yukarda bir arkadaş da belirtmiş, neyseniz onu çekersiniz. Zorlayarak olacak bir iş değil sürece güvenmek ve bu sırada da içsel çalışmalar yaparak ‘frekansı’ yükseltmek gerekiyor. Çekim yasası diye saçma sapan şeyler anlatıyor bunlarla vakit harcamak yerine terapiye başlayın mesela. Kendi kalıplarınızı fark edin, artık işinize yaramayanları dönüştürmek için neler yapabileceğinizi öğrenin. Sefil bi hayatım vardı vision board yaptım hepsi gerçek oldu gibi başkalarının hikayeleriyle meşgul olmak, onların tavsiyelerini uygulamak pek işe yaramayacaktır. Kendi yolunuzu bulmaya bakın.

olumlu cümleler, olumlu konuşmalar ile iyiyi ve istediklerini kendine ve hayatına çekeceğine inanmak.
ama sadece düşüncede kalmaması gerekiyor. devamlı ağzınızdan çıkan kelimelerin şimdiki zamanda olumlu şekilde söylenmesi. örnek: şu evi alıyorum. orada çok mutlu oluyorum. insanlar çok iyi ve anlayışlı.
bu yasada en önemli kural negatif içerikli cümleler kullanmamak. bu inanca göre evren, söylediğimiz her şeyi olduğu gibi algılıyor ve o şekilde bize geri sunuyor.
çekim yasası bende bir kere işe yaradı. yakınımdaki insanların inatla garantici olmam gerektiği, kendimi kaptırmamam gerektiği bir konuda ben ısrarla olumlu söylemlerde bulunup, asla umudumu kaybetmedim. tabii en önemlisi aslında bu amaçta uygulamalara da koyuldum. oturup ayağıma gelmesini de beklemedim. aslında evrenin müthiş bir işbirliği bu.
ama bu yasadan habersizdim o dönemler. ve zaman içinde niyetimdeki şeyin gerçekleştiğini gördüm.
Uygulamadan kasit ne?

Tek bildiğim negatif, sürekli şikayet eden ve pimpirikli insanların sürekli olumsuz seylerle karşılaştıkları.
Ben öyle değilim ama olumlu gelişmesini istediğim bir kariyer yolculuğunda o kadar emek verip ya olmazsa diye endişeleniyorum yani inanmak kısmında %100 değilim gibi

Kapanacagını düşünüyorum ben 2015 yılına ait yazıları gördüm ama çok madde madde sıralanmış goole bilgileriydi son dönemde baya popüler bir konu, örnek olay yaşayan var mı diye sormak istedim.

X