çelik set alırken neye dikkat etmeli

hanımlar size bi sorum olcak çelik set alıcam ama hangi çelik türü almalıyım bilemedim. çelikler arasında bi sınıf ayrımı gibi bişey var mı şu model alırsan daha uzun ömürlü olur gibi.bi kere alayım tam olsun yıllarca kullanayım istiyorum. paslanma kararma bükülme gibi sorunları olmaması için ne tercih etmeliyim? internette bakarken 304 ve 316 diye çelik çeşitleri gördüm kafam karıştı arasındaki fark nedir bilen var mı?

güncelleme: sanırım yanlıs anlasılma olmuş🙈 ben tencere seti önerisi veya marka önerisi istemiyorum hanımlar çelik çatal kaşık seti alıcam bu ürünlerin çelik derecesi gibi bir şey varmış buna göre almak istediğim için detaylı bilgi alabilmek adına açmıştım başlığı 😊🙏
Çelikte beklentilerin paslanma olmaması ise 304 306 yeterlidir. Paslanma olmaz

Çelik tencere ne kadar kalın ve dibi de kalın ise o kadar sağlıklı ve demir oranı yüksek olmalı

valla bence hangisi ucuzsa onu alın inanın marka derece hiç fark etmiyor ben inter marka almıstım ceyizde en iyi markaydı berbat hemen karardılar tencelerin hepsi aynı madde den yapılıyor üstüne bir etiket atıyolar neymiş marka benim pazardan tek tek aldığım sıradan tencereler inter den çok çok güzel hiç bise olmuyor yıllardır kullanıyorum

hanımlar size bi sorum olcak çelik set alıcam ama hangi çelik türü almalıyım bilemedim. çelikler arasında bi sınıf ayrımı gibi bişey var mı şu model alırsan daha uzun ömürlü olur gibi.bi kere alayım tam olsun yıllarca kullanayım istiyorum. paslanma kararma bükülme gibi sorunları olmaması için ne tercih etmeliyim? internette bakarken 304 ve 316 diye çelik çeşitleri gördüm kafam karıştı arasındaki fark nedir bilen var mı?

güncelleme: sanırım yanlıs anlasılma olmuş🙈 ben tencere seti önerisi veya marka önerisi istemiyorum hanımlar çelik çatal kaşık seti alıcam bu ürünlerin çelik derecesi gibi bir şey varmış buna göre almak istediğim için detaylı bilgi alabilmek adına açmıştım başlığı 😊🙏
Bende Korkmazın 316 çeliğini aldım çok iyi

valla baktığımda 316 çelik çatal kaşık seti bi tek karacada olduğunu gördüm😅 modelleride çok güzelmiş oraya bakıcam. alıp memnun olanlarında çok yorumu var açıkcası kendi gözümle görüp öyle alırım zaten :)
Kesinlikle oyle yap bu arada bernordada indirim vardi orayada bi bakin

Altının icindeki bakir oranina gore saflik derecesi14 ayar, 18 ayar, 24 ayar gibi farkli farklidir. Paslanmaz celik de 304, 316 olarak degisir. Su icinde surekli kalan gemilerde 316L paslanmaz celik kullanilir. 304 paslanmaz celik bir sure sonra paslanir yani oksitlenir. Paslanmaz celik icindeki demir, krom, karbon...miktarina gore kalite kalitedir. Icindeki karbon miktari dustukce celik daha az oksitlenir, yani paslanmaz hale gelir. 316L daha kaliteli olandir.

Bir çelik mühendisi olarak söylüyorum kriterdir

Bende eskilerin esnafı bir ihtiyardan şöyle bir şey duymuştum, iyi bir çelik ürün alacağında yanında ufak bir mıknatıs götürüyormuş. Mıknatıs kötü çelikleri pek tutmuyormuş, ne kadar güzel tutarsa onun çeliği daha safmış, daha iyiymiş. Tutuşu arttıkça çelik miktarı artıyormuş. Her görünen şey gerçek çelik değil ama satıcılar hepsine çelik diyor demişti.

Ilk defa karacanın tenceresinden memnun olan birinin yorumuna denk geldim. Karaca eşittir pişmanlık. O paraya daha kaliteli markalar var bence.
Ben karaca çeyiz setiyle almıştım. Inanın sadece tencere setleri düdüklü vs ve çatal kaşık bıçak setinden memnunum. Geri kalan heeepsi çöp. Benim için de pişmanlık yani. Ama iyi olanı da söyledim

Bu pahalılıkta kimsenin çeliğin ne olduğuna baktığını sanmıyorum.
açıkcası her gün kullanacağım bişey olmasa haklısınız alırdım ama bu tarz seylere önem veriyorum özellikle çatal kaşık tencere gibi ürünleri 1 kere almak istiyorum belki 10-15 yıl sonra değiştiririm:)

Selam,
Ben bir üretici firmada çalışıyorum çatal kaşık bıçak, tencere..
Çelikte 18.10 ve 304kalite olması önemli birde kalınlığı..
Reklamlarda dönen 316 ya çok aldanmayın derim
aa ben 316 çelikten üretilen gördüm ama sizin dediğiniz 304 olan standart olan çelik ölçüsüymüş 316 da onun daha sağlamı daha dayanıklısı

Fissler tencere seti, fissler bıçak seti ve jumbo çatal kaşık seti kullanıyorum. Herşeyden fazla fazla almak değilde tek bir set alıp kalitelisinden almak daha mantıklı. Ben tüm bu kullandıklarımdan çok memnunum. Fissler alaska bıçak seti diye geçiyor. Victorinox bıçakta kesin al bir tane bulunsun.
çok teşekkürler 316 çelik bu söylediğiniz markalarda göremedim. ayrıca size katılıyorum fazla fazla almak yerine tek bir set alıp yıllarca kullanayım istiyorum bende

çok teşekkürler 316 çelik bu söylediğiniz markalarda göremedim. ayrıca size katılıyorum fazla fazla almak yerine tek bir set alıp yıllarca kullanayım istiyorum bende
Çeliğinden çok markaya güvenin fissler, zwilling, wmf gibi markalarda sıkıntı yaşamazsınız.

Emsan Korkmaz Tantutoni markalar uzun ömürlüdür kim bilir bizdeki kaç yıllıktır üç markayı da kullanıyoruz ama karaca alma kesinlikle herkes şikayetçi
bu markalarada baktım ama bulamadım açıkcası şu an karacada var sadece bu 316 çelikten çatal kaşık seti oraya bakıcam o yüzden

X