Çene Estetiği çene implantı - Emre İlhan

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

Sisi20

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2013
165
13
34
merhaba kızlar, daha önce Emre İlhana cene implantı yaptıran var mı? yada istanbulda baska bi doktora?

Abdülkadir göksel veya Emre İlhan alt çene ucu için apart taktıran var mı? Bunlar ömür boyu kalıcı mı? Her iki doktorda yapıyor.

Çeşitli yöntemler var çene için ama bana önerilenleri ve araştırma-soruşturma sonucu öğrendiğim kadarını izah etmeye çalışacağım. Hoş belli zaten doktor değilim yüzde yüz bilemem; ancak bu yazdıklarım bir iki doktorun söylemleri ve benim araştırmalarım sonucu bulduklarım:

1. Medpor Protez: Kısa, ağrısız bir işlem olarak geçse de 1 hafta 10 gün ağzın kapanmaması, yemek yiyememe konuşma sıkıntıları yaratıyor. Protez istenince evet 10 dk lık bir işlemle çıkarılıyor ancak çıkardığınız zaman dişinizin alt kısmında konan yerin tam arkasında baskıdan dolayı iz ve çukurluk oluşturuyor. Aynı zamanda daha erkeksi bir görünüm yaratıyor, görüştüğüm çok iyi bir yüz cerrahı hepsi avatara dönüyor asla yapmam demişti ki dikkat ederseniz gerçekten de erkek çenesi gibi uzunlaşıyor.

2. Dolgu: Dolgu her türlü zararlı bir olay. Kalıcı olmamakla beraber vücudunuza enjekte edilen madde ileriki zamanlarda yüzünüzün anatomisini bozuyor ve sürekli sürekli tekrar etmek zorunda bırakıyor. Dikkat ederseniz bir kere dolgu yaptıranlar sürekli dolgu zamanım geldi derler :)

3. Çene Kırma Ameliyatı: Düzgün bir doktora olduktan sonra kalıcı ve en etkili uzun vadeli yöntem; ancak 6 aya kadar sancısı ve sıkıntısı olur deniyor, cesaret meselesi...

4. Yağ Enjektesi: Vücudunuzun özellikle karın bölgesinden alınan kendi yağınız çenenize uygulanıyor. Bildiğim kadarı ile 3 kere tekrar edildikten sonra oturuyor ve en azından kendi maddeniz olduğu için anatominiz zarar görmüyor.

Cesaretiniz ve zamanınız var ise çene kırma, yok ise yağ enjektesinden başka hiç bir şey yaptırmayın derim ben... Şahsen bana yine illaki önerirse yeni görüşeceğim doktorlar da sanırım yağ enjektesine gideceğim ama onun içinde karın bölgesinde yağ bulunması lazım, yağ yoksa yağlanma yöntemi geliştirmek gerek :olamaz:

Özgecolak cok güzel yazmissin.
Burda almanyada iyi doktorlar zaten cene kirma amaliyatindan baska bir yöntem önermiyor.
protez ve dolgu falan cok tehlikeli.

Özgecolak cok güzel yazmissin.
Burda almanyada iyi doktorlar zaten cene kirma amaliyatindan baska bir yöntem önermiyor.
protez ve dolgu falan cok tehlikeli.
Tesekkur ederim Defne, arastirdigim kadarini paylasmak istedim. Peki senin yag enjeksiyonu hakkinda bilgin var mi o da az da olsa zararli midir diye soru isareti var bende...

Tesekkur ederim Defne, arastirdigim kadarini paylasmak istedim. Peki senin yag enjeksiyonu hakkinda bilgin var mi o da az da olsa zararli midir diye soru isareti var bende...
Canim yag injeksionu zararsiz ama her 1-2 seneye yine doldurman gerekiyor cünkü yag vücudda eriyip gidiyor. denemek icin yaptirabilirsin ama
kalici degil yani. bende cok mutsuzum
cenemle. almanyada kirdirip öne getircekler ama tavsiye etmediler. Ölctüler sadece 1 cm öne gelebilir. o da fazla belli olmaz dedi doktor. dislerin falan düzmü senin? bazen dislerde sorun varsa dis teli takiolar önce. Bende sorun yok dislerim allahdan cok iyi dis teli takmisdim önceden:KK43:(( özelden yandan ceneni yollarmisin?

Canim yag injeksionu zararsiz ama her 1-2 seneye yine doldurman gerekiyor cünkü yag vücudda eriyip gidiyor. denemek icin yaptirabilirsin ama
kalici degil yani. bende cok mutsuzum
cenemle. almanyada kirdirip öne getircekler ama tavsiye etmediler. Ölctüler sadece 1 cm öne gelebilir. o da fazla belli olmaz dedi doktor. dislerin falan düzmü senin? bazen dislerde sorun varsa dis teli takiolar önce. Bende sorun yok dislerim allahdan cok iyi dis teli takmisdim önceden:KK43:(( özelden yandan ceneni yollarmisin?
Benm dslerde de cenede de sorun yok ama doktorlar cene yapilirsa burun daha guzel olur ortaya cikar diyor birkaci cene oneriyor iste ondan kafam karisik... Bana sorsan ben gayet memnunum benden yana sorun yok ondan yanasmiyorum. Yag enjeksiyonu icin 3 kere tekrarlaninca kalici olur dediler ama bilemiyorum tabii...

Yağ enjeksiyonu için karından yağı nasıl alıyolar şiringayla mı yoksa bi kesi yoluyla mı?
Mesajınızı çok geç gördüm. Karından ve bacak içinden alınıyor yağ; ben oldum ameliyat, iç bacaktan aldılar daha çok yağ bulunuyormuş. 6. aya yaklaştım memnunum ... :KK9:

Mesajınızı çok geç gördüm. Karından ve bacak içinden alınıyor yağ; ben oldum ameliyat, iç bacaktan aldılar daha çok yağ bulunuyormuş. 6. aya yaklaştım memnunum ... :KK9:

selamlar son durum nedir ? bende düşünüyorum yağ enjeksiyonu. Bide doktorunuz kimdi rica etsem onu yazar mısınız? iyi yada kötü fark etmez en azından benim listemde olan bi doktorsa cıkarırım yanlış seçim yapma şansım azalır. Teşekkürler

selamlar son durum nedir ? bende düşünüyorum yağ enjeksiyonu. Bide doktorunuz kimdi rica etsem onu yazar mısınız? iyi yada kötü fark etmez en azından benim listemde olan bi doktorsa cıkarırım yanlış seçim yapma şansım azalır. Teşekkürler

Merhabalar; ben ameliyat olalı 13 ay oldu, burun ameliyatı-çene alın yağ enjeksiyonu bir arada oldum. Üzerinden bir yılı aşkın süre geçtiği için ilk zamanlardaki gibi değil tabii ki zamanla eriyor; ancak eski fotoğraflarımla kıyasladığım zaman bombeliğin etkisini devam ettirdiğini görüyorum. Doktorum Emre İlhan; üç kez tekrar edildiğinde kalıcı olacağını söylemişti, şimdilik ihtiyaç duymuyorum bu hali yeterli geldi :KK54:

Fotoğrafta 3 ay öncesine ait fikir verir en azından; zor bir süreç doktor aşaması, umarım sizin için en doğru kararı verirsiniz:KK19:

Eklentiler

• 7D3F53F1-6830-4A09-8778-A9A807664BDD.jpeg
    7D3F53F1-6830-4A09-8778-A9A807664BDD.jpeg
    604,1 KB · Görüntüleme: 693
Merhabalar; ben ameliyat olalı 13 ay oldu, burun ameliyatı-çene alın yağ enjeksiyonu bir arada oldum. Üzerinden bir yılı aşkın süre geçtiği için ilk zamanlardaki gibi değil tabii ki zamanla eriyor; ancak eski fotoğraflarımla kıyasladığım zaman bombeliğin etkisini devam ettirdiğini görüyorum. Doktorum Emre İlhan; üç kez tekrar edildiğinde kalıcı olacağını söylemişti, şimdilik ihtiyaç duymuyorum bu hali yeterli geldi :KK54:

Fotoğrafta 3 ay öncesine ait fikir verir en azından; zor bir süreç doktor aşaması, umarım sizin için en doğru kararı verirsiniz:KK19:

teşekkür ederim hem cevabınız hem iyi dilekleriniz için çok saolun
263a.png
1f607.png

Merhabalar. Çene ve alın yağ enjeksinonunu da burun ameliyatınız esnasında emre ilhan mı yaptı acaba? Şimdiden teşekkürler

X